Zaloguj się, aby obserwować  
TwoSwords

Heroes of Might and Magic - wszystko o serii

1843 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2005 o 11:14, Azuredragon napisał:

A co wy myślicie o mieście Forge, które
miano dodać w "Armaggedon''s Blade"? Czy rzeczywiście było to przegięcie, aby dodać element sci-fi, który mimo wszyswtko
stanowił odwieczną część unioersum M&M?


Moim zdaniem posułoby to klimat tej gry. Jakby się to miało np. do krzyżowców, czempionów, smoków, czy elfów. Jakoś nie bardzo wśród takich jednostek wyobrażam sobie te nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 11:14, Azuredragon napisał:

A moim zdaniem ranking co do najlepszych części Heroesa wygląda tak:
4 miejsce: jedynka
3 miejsce: czwórka
2 miejsce: dwójka
1
miejsce: trójka.

Co do samej serii, bardzo mi się nie podoba, że piątka zrywa ze starym uniwersum, no wiecie z Antagrich,
Enroth i Axeoth, a zajmuje się nową planetą wcale nie powiazaną z poprzednimi :-(. A co wy myślicie o mieście Forge, które
miano dodać w "Armaggedon''s Blade"? Czy rzeczywiście było to przegięcie, aby dodać element sci-fi, który mimo wszyswtko
stanowił odwieczną część unioersum M&M?


Mi też się nie podoba to że HV bedzie w całkowicie innym uniwersum. A co do Forge to uważam, że przegięciem było niedodnie go w AB. Forge ostatecznie scaliło by fabułe HoMM i MM, a przez ten Conflux narobiło się tylko wiecej niedomówień w calej seri :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 12:34, Raylin napisał:

> A co wy myślicie o mieście Forge, które
> miano dodać w "Armaggedon''s Blade"? Czy rzeczywiście było to przegięcie,
aby dodać element sci-fi, który mimo wszyswtko
> stanowił odwieczną część unioersum M&M?

Moim zdaniem posułoby to
klimat tej gry. Jakby się to miało np. do krzyżowców, czempionów, smoków, czy elfów. Jakoś nie bardzo wśród takich jednostek
wyobrażam sobie te nowe.

A ja tam je sobie wyobrażam( i to nawed bardzo) przecież większość jednostek w forge nie posiadała jakichś super mega zdolności np. cyber zombie, pyro(przeciez ifryt też walczy za pomocą ognia), grunt soldier(czar pole minowe przeciez był już dawno) czy jump soldier(posiadał potężną umiejetność latania ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 11:14, Azuredragon napisał:

A moim zdaniem ranking co do najlepszych części Heroesa wygląda tak:
4 miejsce: jedynka
3 miejsce: czwórka
2 miejsce: dwójka
1 miejsce: trójka.


mam dokladnie takie samo zdanie - chociaz w H1 grałem mało - przygodę zacząłem od H2 - po jedynkę sięgnąłem z ciekawości - ale jeśli miałbym ustawiać kolejne części na podium to tak właśnie by to wyglądało.

Dnia 31.10.2005 o 11:14, Azuredragon napisał:

Co do samej serii, bardzo mi się nie podoba, że piątka zrywa ze starym uniwersum, no wiecie z Antagrich,
Enroth i Axeoth, a zajmuje się nową planetą wcale nie powiazaną z poprzednimi :-(.


ja nie przywiązuję większej roli do "ciągłości serii" - dla mnie HoMM to bardzo dobra strategia fantasy - historie odczuwa sie tylko grajac w kampanie, a w nie sie gra na poczatku - pozniej multi rzadzi

Dnia 31.10.2005 o 11:14, Azuredragon napisał:

A co wy myślicie o mieście Forge, które miano dodać w "Armaggedon''s Blade"? Czy rzeczywiście było to przegięcie, aby dodać element sci-fi, który mimo wszyswtko
stanowił odwieczną część unioersum M&M?


dla mnie Forge to byloby przegiecie - fantasy to fantasy - elfy, smoki i czarodzieje - po grzyba tam cyborgi i inne mechy, w ogole sztuczne utrzymywanie powiązania miedzy MM a HoMM powinno zostac przerwane - przeciez to na poczatku byl chwyt marketingowy - wypuscic strategie w slynnym wtedy swiecie M&M - to tak jak teraz ubisoft wypuszcza dark mesjasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 11:14, Azuredragon napisał:

A moim zdaniem ranking co do najlepszych części Heroesa wygląda tak:
4 miejsce: jedynka
3 miejsce: czwórka
2 miejsce: dwójka
1
miejsce: trójka.



Ja nie grałem w 1 i 2 ( wiec jaki tam fan ze mnie :) ) , ale ustawił bym herosow w takiej samej kolejnosci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 11:14, Azuredragon napisał:

A moim zdaniem ranking co do najlepszych części Heroesa wygląda tak:
4 miejsce: jedynka
3 miejsce: czwórka
2 miejsce: dwójka
1
miejsce: trójka.

Co do samej serii, bardzo mi się nie podoba, że piątka zrywa ze starym uniwersum, no wiecie z Antagrich,
Enroth i Axeoth, a zajmuje się nową planetą wcale nie powiazaną z poprzednimi :-(. A co wy myślicie o mieście Forge, które
miano dodać w "Armaggedon''s Blade"? Czy rzeczywiście było to przegięcie, aby dodać element sci-fi, który mimo wszyswtko
stanowił odwieczną część unioersum M&M?


Według mnie:
3 miejsce - dwójka (nie dlatego że była zła, wręcz przeciwnie, była świetna - no ale właśnie - była)
2 miejsce - czwórka (ponieważ miała inny klimat i była inna niż trójka, ale poza tym jako gra była znakomita)
1 miejsce - (tak jak większość) trójka - jedna z niewielu gier, które w swoim czasie wygrywały we wszystkich kategoriach i były znane i lubiane przez wszystkich - znam tylko jednego gracza, który nie grał w Heroes III

Mi też to nie odpowiada. Cechą charakterystyczną tej serii był człon "of Might & Magic", a po tym co czytałem to wydaje mi się, że piątki już niestety nie będziemy mogli nazywać HoMM, gdyż nie będzie żadnego powiązania ze światem miecza i magii. Co do miasta Forge, to może zmieniłoby nieco klimat gry, lecz i tak wpłynęłoby pozytywnie na rozgrywkę (większa różnorodność).
Wrankingu nie dodałem jedynki, ponieważ grałem w nią zbyt krótko i byłem zbyt młody, żeby cokolwiek zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forge ostatecznie

Dnia 31.10.2005 o 12:41, Ledoke napisał:

scaliło by fabułe HoMM i MM, a przez ten Conflux narobiło się tylko wiecej niedomówień w calej seri :(


Jakich niedomowien ? W hirosach II było troche techniki - miny w ładzie ( mam nadzieję że mnie zrozumiecie bo mi sie myla nazwy angielskie z cdprojektowymi bo to chyba o citadel , fortece :) mi chodzi )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więć tak:
Heros I - jak wyszedł to zwariowałem na jego punkcie :)
Heros II - to samo co powyżej :)
Heros III - gram do dziś...to mówi samo za siebie
Heros IIII - żenada totalna, chańba dla Heros !!

Najbardziej podoba mi się Heros III a jak jeszcze wgramy dodatki to kazdy strateg moe zwariowac ze szczęścia :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 16:37, pieknykot napisał:

Forge ostatecznie
> scaliło by fabułe HoMM i MM, a przez ten Conflux narobiło się tylko wiecej niedomówień w calej
seri :(

Jakich niedomowien ? W hirosach II było troche techniki - miny w ładzie ( mam nadzieję że mnie zrozumiecie bo
mi sie myla nazwy angielskie z cdprojektowymi bo to chyba o citadel , fortece :) mi chodzi )

W rzeczywistości to były miny magiczne stworzone za pomocą sami-wiecie-jakiego-czaru :-P. Natomiast jeśli o chodzi o wspólność serii to mniej więcej na Celestial Heavens pisało, że [SPOILER]W jednej z częście Might and Magic. Lord Archibald uwalnia się od klątwy petryfikacji i ucieka z zamku Rolanda w Enroth do Antagrich, gdzie zajmuje się zakładaniem ziwnych miast z pozostałości statku kmosmicznego, który rozbił się na jego powierzchni (pochodził on od grupki adventurerów z M&M 3). A tutaj zamiast Forge wyskakują żywioły, mają swoją fabułę, lecz o biednym Archibaldzie juz wszyscy zapomnieli. A poza tym, teraz mu sie to nie udało, no wiecie boom z Heroes 4.[KONIEC SPOILERA].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 16:40, LordBrylant napisał:

Heros IIII - żenada totalna, chańba dla Heros !!


Pograj choć tydzień w IV i dopiero potem oceniaj, bo sądząc z oceny grałeś najwyżej kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej... ja się zgadzam z A-cis''em..... mnie podobały się wszystkie cześci... a ustawiając od najlepszych "IV" bedzie na drugim miejscu po "III" trzecie miejsce "II" a the last "I"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć jak brzmiał ten dodatek do "trójki"?? ten co stworzyli fani gry....?? było gdzieś napisane ale nie chce mi się szukać.... i jeszcze jakiś adress strony aby ściągnąć... bo też był ale znowu mi się nie chce sprawdzić....;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 21:13, TwoSwords napisał:

może mi ktoś powiedzieć jak brzmiał ten dodatek do "trójki"?? ten co stworzyli fani gry....?? było gdzieś napisane ale nie
chce mi się szukać.... i jeszcze jakiś adress strony aby ściągnąć... bo też był ale znowu mi się nie chce sprawdzić....;]


In the Wake of Gods, http://www.strategyplanet.com/homm/wog/download.shtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos juz znalazł jakieś info o sugerowanej cenie detalicznej piątki? Ciekawe na ile Nival wyceni swoją pracę. Ile by to nie było ta gra jest już moja. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę wyceni Ubisoft, nie Nival. Ci dostaną pensje, na jakie zgodzili sie przyjmujac zlecenie i tyle (chociaz pewnie jest tam coś o premii, jeśli gra sie sprzeda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 19:29, HumanGhost napisał:

Czy ktos juz znalazł jakieś info o sugerowanej cenie detalicznej piątki? Ciekawe na ile Nival wyceni swoją pracę. Ile by
to nie było ta gra jest już moja. :-D


Na jakiejs niemieckiej stronie wydawcy widzialem ja za 59 euro, ale zgubielm gdzies linka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 19:44, Ledoke napisał:

> Czy ktos juz znalazł jakieś info o sugerowanej cenie detalicznej piątki? Ciekawe na ile Nival wyceni swoją pracę. Ile
by
> to nie było ta gra jest już moja. :-D

Na jakiejs niemieckiej stronie wydawcy widzialem ja za 59 euro, ale zgubielm
gdzies linka :(


Nigdy sie cen Zachodnich nie przelicza na PLN. Pewnie u nas bedzie za 99 zł. I mam nadzieje, że w cdp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 19:48, pawbuk napisał:

> > Czy ktos juz znalazł jakieś info o sugerowanej cenie detalicznej piątki? Ciekawe na ile Nival wyceni swoją pracę.
Ile
> by
> > to nie było ta gra jest już moja. :-D
> > > Na jakiejs niemieckiej stronie wydawcy widzialem
ja za 59 euro, ale zgubielm
> gdzies linka :(

Nigdy sie cen Zachodnich nie przelicza na PLN. Pewnie u nas bedzie za
99 zł. I mam nadzieje, że w cdp.


Gdzie ja ci to na PLN przeliczylem?? Fajnie by bylo jakby u nas H5 mozna bylo kupic w jakiejs edycji kolekcjonerskiej(najlepiej z tymi figurkami co na oficjalnym forum pokazali;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować