Zaloguj się, aby obserwować  
TwoSwords

Heroes of Might and Magic - wszystko o serii

1843 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2005 o 19:56, Bambusek napisał:

Raczej na pewno w CDP - gra jest juzw planie wydawniczym. Cena będzie 99 albo 129, nie wyższa.


Skąd wiesz, że tyle. W planie wydawniczym cena nie jest podana.
Data wydanie zresztą też nie (tyle że po styczniu 2006 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 20:07, Ledoke napisał:

Gdzie ja ci to na PLN przeliczylem??
Fajnie by bylo jakby u nas H5 mozna bylo kupic w jakiejs edycji kolekcjonerskiej(najlepiej z tymi figurkami co na oficjalnym > forum pokazali;).


A co ty bedziesz z tymi figurkami robił?
Hmm, dobra nie chce wiedziec.

Jak CDP nie wyda w odpowiednim czasie HoMM V, to sie można bedzie do Królewca przejechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 02:07, A-cis napisał:

> Raczej na pewno w CDP - gra jest juzw planie wydawniczym. Cena będzie 99 albo 129, nie wyższa.

Skąd wiesz, że tyle.
W planie wydawniczym cena nie jest podana.
Data wydanie zresztą też nie (tyle że po styczniu 2006 :)


Bo to ostatnio standardowe ceny za wersje PL. Gry w polskiej wersji językowej zawsze są tańsze od tych zachodnich, a u CDP 99 zł to standard, teraz niektóre tytuły mają 129 (chocby DS 2 czy będzie tyle kosztować AoE 3). tO nie jest pewniak, ale przewidywania - dość prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Larisa, reprezentująca Nival na rosyjskim forum udzieliła paru kolejnych odpowiedzi na pytania fanów.
Ci którzy nie czytali moich poprzednich wypocin, znajdą je tutaj: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=131&pid=149

A oto nowe:
- Nie będzie żadnych restrykcji (rasowych, umiejętnościowych czy dotyczących poziomu) co do używania artefaktów
- Nie będzie, żadnego ukrytego poziomu bohatera zależnego od właściwości atrefaktów
- Nie będzie przeklętych artefaktów, których nie można będzie zdjąć
- Jest możliwe wstrzymanie tury bohatera do połowy jego inicjatywy aby wrogi bohater z niższą inicjatywą mógł ruszyć się pierwszy
- Stworzenia morskie będą jedynie dawały bonusy lub osłabienia i nie będą uczestniczyły w walce
- Nie będzie żadnych statystyk w stylu Warlords 3 podsumowujących jak dużo łodzi bohater zatopił, jak dużo razy gra została zapisana itp.
- Każda rasa ma swoją unikalną umiejętność (jak np. Nekromancja w poprzednich grach). Umiejętność Dyplomacja będzie bardziej zbalansowana
- Ruch po skosie jest równy 1,5 ruchu w pionie lub poziomie
- Najprawdopodobniej największą możliwą rozdzielczością będzie 1600x1200
- Magowie z kazdego zamku mają rózne zestawy zaklęć i różne zdolności. Nie będzie przywoływania, zmiany postaci czy leczenia u Druidów. Lich nie będzie posiadał umiejętności "raise dead". Magowie i Geniusze nie będą posiadały umiejętności "create illusions"
- Nie zostanie zmieniona liczba czarów na strone w księdze. Większa liczba niż 3 (6 na ekranie) spowodowałaby nieczytelność ich nazw
- W grze pojawi się Feniks. Nie wiadomo jeszcze jednak, czy będzie jednostką neutralną, czy przywoływaną
- Istnieją zaklęcia globalnej teleportacji. Normalnie, bohaterowie nie latają, jednak w szczególnych okolicznościach...
- Specjalizacje bohaterów będą raczej trywialne, nie tak jak umiejętność Gelu zmiany Elfów na Sharpshooterów
- Nie będzie żadnych broni ani mechanicznych smoków
- Aktualnie stwory krwawią
- Główne umiejętności to: Offence, Defence, Spell Power and Knowledge, jednak te nazwy jeszcze mogą ulec zmianie
- Zabici bohaterowie mogą zostać wynajęci ponownie w tawernach, tak jak w H3
- Nie ma stworów potrafiących wspinać się po ścianach
- Nie będzie optymizacji gry pod względem układów z dwiema kartami graficznymi (SLI)
- Jednostka z większą inicjatywą moze wykonać więcej ruchów w tym samym czasie co jednostka z nizszą inicjatywą
- Nie pojawią się żadne mikstury
- Nie ma niczego złego w półnagich kobietach z Dungeon, i nie będzie to miało wpływu na przeznaczenie gry (Teen lub Mature). Oczywiście można znaleźć elementy dorosłe wszędzie nawet w kreskówkach. (Tu jezscze jest takie zdanie: Niektórzy uwazają że strój Xeny jest nienormalny, pomimo, że serial jest przeznaczony dla nastolatków. ;])
- Nie będzie osobnych ulepszeń obronnych poza linią Fort-Citadel-Castle
- Są pewne jednostki, które są wyjątkowe w porównaniu z innymi tego samego poziomu
- Większość cutscenek jest zrealizowana na enginie gry
- Gracze mogą zostawiać jednostki do strzeżenia kopalń
- Więcej niż dwóch bohaterów nie może uczestniczyć w walce
- System doświadczenia bohaterów zostanie wyjaśniony w póżnym listopadzie lub na początku grudnia
- Będą istniały mapy większe niż 144x144
- Modele do gry zostały stworzone w programie Maya
- Artefakty mogą zostać sprzedane

Od siebie tylko powiem tyle: mam nadzieje, że Feniksy nie będą przywoływane, wole neutralne. Kto to słyszał aby Feniksów obecnych w Herosach od dawna nie można było kupić.

Nival umieścił też na rosyjskiej stronie 8 nowych screeenshotów, w tym jeden przedstawiający miasto Sylvan na mapie: http://www.nival.com/homm5_ru/art/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojejku ojejku ojejku!!! Nie mogę się odcz\ekać jak patrzę na te screeny. :-D
Daimon_Frey dzięki za tłumaczenie. Też mam nadzieję ,że Fenksy nie będą przywoływane. Ale to się zobaczy. Na razie gra zapowiada sie super. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>dzięki za tłumaczenie.

Nie dziękuj, to dla mnie przyjemnośc poinformowania o tym dużej rzeszy fanów. No i dodatkowo mam trening angielskiego, dobrze, że ktoś najpierw tłumaczy to z rosyjskiego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 14:42, The-Darkest napisał:

No ale czy bohaterowie beda mogli uczestniczyc czynnie w walce czy nie? Mam nadzieje, ze tak... dlaczego nie bedzie mikstur?
co za beznadzieja sie zapowiada... ech...


Bohater NIE będzie walczył tak jak w HoMM IV. Będzie tylko jedna umiejętność pozwalajaca bohaterowi zaatakować (po ataku wraca za linie swoich wojsk). I właśnie dlatego NIE będzie mikstur - po cholerę one? No i popatrzmy - HoMM 1 nie miał mikstur, HoMM 2 nie miał mikstur, HoMM III nie miał mikstur - rozumiem, że z tego powodu są to beznadziejne gry? Ciekawe krytrium oceny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 14:02, Daimon_Frey napisał:

Larisa, reprezentująca Nival na rosyjskim forum udzieliła paru kolejnych odpowiedzi na pytania fanów.
Ci którzy nie czytali
moich poprzednich wypocin, znajdą je tutaj: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=131&pid=149

A oto nowe:
- Nie będzie
żadnych restrykcji (rasowych, umiejętnościowych czy dotyczących poziomu) co do używania artefaktów


Szkoda, urozmaiciło by to grę. W poprzednich częściach wystarczyło wyekwipować byle kmiota z tawerny w kilka co lepszych błyskotek i już siał spustoszenie. Uważam, że na te z najwyższej półki powinny pojawić się limity doświadczenia. Do tego np. jeśli ktoś używa przedmiotów zwiększających zdolności magiczne powienen już co nieco w tej dziedzinie potrafić.

Dnia 04.11.2005 o 14:02, Daimon_Frey napisał:

- Nie będzie przeklętych artefaktów, których nie można będzie
zdjąć


I dobrze. Niepotrzebnie denerwuje. Zresztą gdy już poznasz wszystkie, omijasz te przelęte...

Dnia 04.11.2005 o 14:02, Daimon_Frey napisał:

- Jest możliwe wstrzymanie tury bohatera do połowy jego inicjatywy aby wrogi bohater z niższą inicjatywą mógł ruszyć
się pierwszy


Chodzi o bohaterów na planszy czy na polu walki?

Dnia 04.11.2005 o 14:02, Daimon_Frey napisał:

- Stworzenia morskie będą jedynie dawały bonusy lub osłabienia i nie będą uczestniczyły w walce


I po co tak kombinować? Nie powinno w ogóle możliwości dodawania stworzeń morskich do armii.

Dnia 04.11.2005 o 14:02, Daimon_Frey napisał:

- Nie będzie
żadnych statystyk w stylu Warlords 3 podsumowujących jak dużo łodzi bohater zatopił, jak dużo razy gra została zapisana
itp.


A szkoda, kiedy już się trochę pogra i znudzi to byłby dodatkowy smaczek motywujący do dalszych rozgrywek, porównywania swojego wyniku z innymi...

Dnia 04.11.2005 o 14:02, Daimon_Frey napisał:

- Każda rasa ma swoją unikalną umiejętność (jak np. Nekromancja w poprzednich grach).


A wiadomo już jakie umiejętności dostaną inne rasy?

>Umiejętność Dyplomacja będzie

Dnia 04.11.2005 o 14:02, Daimon_Frey napisał:

bardziej zbalansowana


I dobrze, w trójce dyplomacja było mocno przegięta. Po jakimś czasie specjalnie nigdy nie wybierałem tej umejętności podczas awansów, bo gra robiła się z nią nudna.

Dnia 04.11.2005 o 14:02, Daimon_Frey napisał:

- Istnieją zaklęcia globalnej teleportacji. Normalnie, bohaterowie nie latają, jednak w szczególnych okolicznościach...


Mam nadzieje, że nie będzie tak jak w trócje - 3 poziom earth i latasz po całej planszy town portalami tudzież 3 poziom water/air i latasz teleportami. Niszczyło to przyjemność z rozgrywki, szczególnie z komputerem...

Dnia 04.11.2005 o 14:02, Daimon_Frey napisał:

Specjalizacje bohaterów będą raczej trywialne, nie tak jak umiejętność Gelu zmiany Elfów na Sharpshooterów


Chyba dobrze, bo te trywialne łatwiej zbalansować i nie będzie tak, że ktoś ciągle wybiera tego samego bohatera, bo dzięki swej specjalnej umiejętności odstaje od reszty, szczególnie w początkowej fazie rozgrywki.

Dnia 04.11.2005 o 14:02, Daimon_Frey napisał:

- Nie będzie
żadnych broni ani mechanicznych smoków


A balista?

Dnia 04.11.2005 o 14:02, Daimon_Frey napisał:

- Zabici bohaterowie mogą zostać wynajęci ponownie w tawernach,
tak jak w H3


To mi się nigdy nie podobało, przynajmniej w trójce. Nie żyje to nie żyje. Nieraz miałem okazje odkupić wypasionego bohatera komputera i tym jednym prostym faktem przechylić szalę zwycięstwa na moją stronę. Gorzej gdy bohater pojawił się na plu walki, wtedy ma duże tendencje do umierania, w tym przypadku kowta pieniężna adekawatna do levelu umiejętności artefaktów. Tawernom mówie nie.

Dnia 04.11.2005 o 14:02, Daimon_Frey napisał:

- Nie pojawią się żadne mikstury


I dobrze, za bardzo przekombionwane. To w końcu nie RPG...

Dnia 04.11.2005 o 14:02, Daimon_Frey napisał:

- Nie ma niczego złego w półnagich kobietach z Dungeon, i nie będzie
to miało wpływu na przeznaczenie gry (Teen lub Mature). Oczywiście można znaleźć elementy dorosłe wszędzie nawet w kreskówkach.


Taa... już widzę ten reportaż w Fakcie...

Dnia 04.11.2005 o 14:02, Daimon_Frey napisał:

zostawiać jednostki do strzeżenia kopalń


Kolejny plus. Nie ma nic bardziej wkurzającego od wrogiego bohatera z garsteczką kratur (często nawet pojedyńczą) odbierającej Ci kopalnie na drugim końcu mapy...

Dnia 04.11.2005 o 14:02, Daimon_Frey napisał:

- Więcej niż dwóch bohaterów nie może uczestniczyć w walce


Pamiętam w 4 walki kompletem bohaterów na komplet bohaterów... jako ciekawostka fajne...


No to tyle co zwróciło moją uwagę. Już się nie mogę doczekać jak się to sprawdzi w praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro przeszkadza Ci czar Town Portal, to przecież nie musisz z niego korzystać...
Podczas gry w "Shadow of the Death" (singelplayer) na najwyższym poziomie trudności nie wydaje mi się możliwe przejście niektórych plansz bez jego wykorzystania. No, chyba, że czesto bawimy się opcją load/save...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 17:06, Todryk napisał:

Mam nadzieje, że nie będzie tak jak w trócje - 3 poziom earth i latasz po całej planszy town portalami
tudzież 3 poziom water/air i latasz teleportami. Niszczyło to przyjemność z rozgrywki, szczególnie z komputerem...


Nie zgodzę się z tobą, bo uważam że to było fajne że za rozwijanie jakiejś umiejętności na max dostajesz jakiś bonus. Poza tym te czary były rzadkie i trzeba było wybudować gildie magów w wielu miastach, a i tak często się zdarzało że nie było ich w żadnym mieście na mapie. I nie niszczyło to przyjemności grania z komputerem, bo on też tych czarów używał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 14:15, Daimon_Frey napisał:

Nie dziękuj, to dla mnie przyjemnośc poinformowania o tym dużej rzeszy fanów. No i dodatkowo
mam trening angielskiego, dobrze, że ktoś najpierw tłumaczy to z rosyjskiego :D


pozwolilem sobie przekleic tlumaczenie na grande
pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje nowych map do Herosow 3 Shadow Of Death,bo te dostepne razem z grą są beznadziejne.Zna ktoś strony z ktorych można sciagac mapy do herosów 3 SOD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 00:04, Daimon_Frey napisał:

Pamiętaj, że
w SoD działają też mapy do AB(jeśli jest zainstalowany chyba) i do podstawki.


Armaggedon''s Blade wcale nie musi być zainstalowany. Mi naprzykład bez AB działy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na GameSpot pojawil sie wywiad z Alexandrem Mishulinem (creative director HoMM5) na temat miasta ACADEMY. Oprocz tego screeny i szkice koncepcyjne
http://www.gamespot.com/pc/strategy/heroesofmightandmagicv/news.html?sid=6139490&page=1

nadal Dungeon prowadzi jako najbadziewniejsze miasto, jednak Academy jest tuz przed nim, nastepnie od konca Sylvan, Haven, Inferno i najlepsze Necro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka by następna część nie była to jestem przekonany, że odniesie spory sukces. Nawet moi znajomi z osiedla (fani trójki), których egzemplarze legalnych gier można policzyć na palcach jednej ręki zapowiadają, że kupują orgyginała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, czyli tego co było najlepsze w IV nie będzie, natomiast parę badziewi z III się pojawi. Brawo ! Nie ma to jak ewolucja wsteczna.
Oczywiście jak najbardziej logiczne jest to, że zabity bohater pojawi się w najbliższej gospodzie. Po prostu denat wstał i poszedł do knajpy. Równie słuszne jest to, że generał będący zapewne świetnym wojownikiem nie wspomoże swojego oddziału. Będzie siedział na tyłach i pił kawę ...chociaż nie, przecież nie ma żadnych mikstur.
Oczywiście twórcy nie widzą żadnej różnicy między bitwą z czasów napoleońskich, a bitwą w świecie fantasy(stylizowanej z reguły na wczesne średniowiecze). W tej pierwszej oczywiście dowódca może sobie siedzieć na tyłach....ale w drugiej to już by raczej nie przesło.
Stworzenia morskie nie będą uczestniczyć w walce. Znaczy się "uwaga potwory morskie" jest już nieaktualne, bo co najwyżej mi źle na statsy wpłyną. No super. Przecież taki otwór morski w żadnym wypadku nie może nikogo zabić.
Nie będzie restrykcji co do artefaktów. Też słusznie. Nie ma to jak nekromanta-wampir noszący "błogosławioną zbroję światła" czy coś w ten wzorek. Pięknie po prostu.

Mam dziwne wrażenie, że moja przygoda z H5 skończy się na demie. Później siąde do IV w ramach kuracji uspokajającej. Liczyłem na jakiś postęp np. rozbudowanie kwestii fortyfikacji, albo zwiększenie liczby odziałów na polu bitwy ,a tu ....ech, szkoda gadać. Co mi po grafice 3D jak mechanika będzie do bani ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować