Zaloguj się, aby obserwować  
TwoSwords

Heroes of Might and Magic - wszystko o serii

1843 postów w tym temacie

Heroes V będzie miało trochę powiązanie ze star wars :) serio . Sprawdźcie sobie muzykę combat - rodem wzięta z gwiezdnych wojen . Gremlin - czyż to nie jest przypadkiem yoda ? I mam pytanie co to jest rakshasa :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 17:47, pieknykot napisał:

I mam pytanie co to jest rakshasa :) ?


Wg niektórych systemów RPG to pewnie Herosa też, jest to taki tygrys w ubraniu lub zbroji, co stoi na 2 tylnych łapach i rzuca czary bądź walczy - tak najprościej da się wyjaśnić.
Zapewne w H5 będzie on w zamku "leśnym" chociaż nie jest to pewne bo to są bardzo złe istoty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 17:47, pieknykot napisał:

I mam pytanie co to jest rakshasa :) ?


Z tego co pamiętam to w Hinduizmie to demon, którego wygląd opisał mniej więcej Vaxinar. Zatrute pazury, wyjątkowo wredne usposobienie, zdolność przybierania dowolnej postaci (pod którą dość często mieszał w życiu ludzi pod których się podszywał). Żywią się między innymi ludzkim mięsem.
Ogólnie rzecz biorąc mało sympatyczna istota.

W D&D są dość wkurzający, bo mają niezłą ochronę przed magią, spore uwiejętności magiczne, no i ten shapeshifting... cholera może człowieka trafić jak rzucisz poznanie charakteru i okazuje się, że miły kupiec nie jest miły i nie jest kupcem. Chociaż to i tak lepiej niż jak nie rzucisz tego zaklęcia. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 18:15, Vaxinar napisał:

Zapewne w H5 będzie
on w zamku "leśnym" chociaż nie jest to pewne bo to są bardzo złe istoty :P


Rakshasha będą w Academy i zastąpią tam Nagi (i to jedyna różnica miedzy Tower z HoMM 3 i Academy z HoMM 5. Oczywiście tylko w kwestii doboru jednostek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 19:56, Ponury rzniwiaż napisał:

Próbowalem ostatnio w heroes III po sieci zagrać ale nie ma żadnych serwerów.Kompletnie pusto może by ktoś mial ochote zagrać?


Ja bym z mila checia zagral, ale najwczesniej kolo 23 bede mogl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 19:56, Ponury rzniwiaż napisał:

Próbowalem ostatnio w heroes III po sieci zagrać ale nie ma żadnych serwerów.Kompletnie pusto może by ktoś mial ochote zagrać?


LOL! chyba zle szukales.
hint -> zone.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nagi wolałem :) chociaż zobaczyby ja się to straszydło jako jednostka academy spisze . Ciekawi mnie też nazwa angielska nimfy , rusałki , driady itp. :) , a mianowicie sprite - bardzo mi się kojarzy z napojem ;p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 19:56, Ponury rzniwiaż napisał:

Próbowalem ostatnio w heroes III po sieci zagrać ale nie ma żadnych serwerów.Kompletnie pusto może by ktoś mial ochote zagrać?



heroes III Lub II mozna zagrac morze na rundke rozegramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 19:56, Ponury rzniwiaż napisał:

Próbowalem ostatnio w heroes III po sieci zagrać ale nie ma żadnych serwerów.Kompletnie pusto może by ktoś mial ochote zagrać?


napalony tygry spragniony miesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem troche w sieci w poszukiwaniu informacji na temat Rakshasy. Oto co znalazłem:

RAKSHASA [Żródło: Dowson''s Classical Dictionary of Hindu Mythology] gobliny lub złe duchy.Nie są całkowicie złe, ale klasyfikuje się je na trzy typy: grupa istot podobnych do Yakshas, rodzaj Tytanów lub wrogowie bogów, ostatni typ: demony które nawiedzają cmentarze (na innej stronie jeszcze pisało o niszczeniu grobów), przeszkadzają w skłądaniu ofiar, prześladują religijnych ludzi, ożywiają trupy, pożerają ludzi oraz niepokoją ludzi na różne sposoby.

Władcą tych ostatnich był Ravana, który jak i pozostali Rakshasa był potomkiem Pulastya syna Brahmy. Inne żródła podają, że powstały ze stopy Brahmy. Ramayana (hinduska siedmiksiąg) podaje natomiast, że gdy Brahma stworzył wody, uformował istoty, które miały ich strzec. Istoty te były zwane właśnie Rakshasa, od słowa raksh znaczącego strzec, pilnować.

Ogólnie według kilku znalezionych przeze mnie żródeł Rakshasa mogły przybierać dowolne formy. Róznych zwierząt, brzydkich istot a nawet pięknych kobiet.

http://www.mythfolklore.net/india/encyclopedia/rakshasa.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Rakshasa
http://www.pantheon.org/articles/r/raksha.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 20:19, moonman napisał:

> Próbowalem ostatnio w heroes III po sieci zagrać ale nie ma żadnych serwerów.Kompletnie pusto może by ktoś mial ochote
zagrać?

LOL! chyba zle szukales.
hint -> zone.com


Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 00:26, Daimon_Frey napisał:

Poszperałem troche w sieci w poszukiwaniu informacji na temat Rakshasy

Ładne znalezisko ;)
Szkoda że wrzucili to jako takiego czterorękiego tygrysa (oczywiście musi się świecić... bo przecież jak coś nie płonie, nie migoce i nie ma czaszek to jest lipne)
Co im biedne nagi przeszkadzały? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ja tez lubiłem nagi. Jedne z moich ulubionych stworzeń. Ale wiecie, wszysctko to inwencja poetyka. Znaczy się twórca o tym decyduje. A czy się spodoba czy nie to kwestia gustu. Mam nadzieję, ze dobrze wyjdą im istoty. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 16:22, HumanGhost napisał:

Fakt, ja tez lubiłem nagi. Jedne z moich ulubionych stworzeń. Ale wiecie, wszysctko to inwencja poetyka. Znaczy się twórca
o tym decyduje. A czy się spodoba czy nie to kwestia gustu. Mam nadzieję, ze dobrze wyjdą im istoty. :-)

W jakim sensie dobrze???
Jeśli chodzi o wygląd to są już stracone :)
Z resztą linki do stron ze screenami dawałem już wielokrotnie w tym temacie. To, w czym pokładam nadzieję to system walki, AI, muzyka i rozwój bohatera... ale zwłaszcza w tej ostatniej kwestii nie można liczyć na wiele :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, no i właśnie tu leży problem. Skoro to 3D ma tak wyglądać, to po co je było w ogóle wprowadzać ?? Nie lepiej było poczekać np. rok i dopracować wszystko ładnie, tylko jak najszybciej wydać produkt, zgarnąć kasę i zabrać się za następny.
Poza tym twórcy jakoś nie szczególnie przejmują się opinią graczy. Mało to razy już im mówiono, że jednostki wyglądają strasznie słabo ?? Wystarczy spojrzeć na Nightmare''s. Czy takiego ładnego, świecącego się kucyka można nazwać Nightmare ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że taki WoW jest jeszcze bardziej przesłodzony i karykaturalny, a wielu mówi, że to klimatyczna grafika. No i jeżeli jakaś część HoMM była wydawana naszybko to część IV. No chyba ze 2 miesieczne zamknięte beta testy (a potem beda jeszcze dodatkowe, otwarte) to według ciebie wydanie gry na szybko, byle sie tylko kasy nachapać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie popatrzyłem na screeny z academy i haven to aż mi dech w piersiach zaparło ( czy jakoś tak :) ) . Wpadłem na pewien pomysł i włączyłem muzykę z herosa 5 najpierw muzyka z haven i się patrzyłem na screena , a póżniej to samo zrobiłem z academy . I niestety zawiodłem się bo mi się te dwa miasta strasznie z wyglądu podobają :) , a muzyka psuje ich urok :( . Niektóre są spoko , ale takie jak kosmiczny gryf , błyszczący kucyk czy hydra jako brontozaur albo gremlin jako yoda , a może inne jak czarodziej jako alladyn na starość , lub dżinn sam niewiem jak go określić :( . To samo było w czwórce np. meduza miała nogi i była jakaś krzywa , pikinier się krzywo poruszał , diabeł był szkieletorem czerwonym :( . Swoją drogą to mi się dwójka i trójka podobały bardzo i nie były w 3d , a piątka jest 3d , czwórka w rzucie izometryczmym i nadają się do ^%#**$% . Dużo się rozpisałem , ale się wkurzyłem ( sam niewiem czemu ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 19:52, Bambusek napisał:

Przypomnę, że taki WoW jest jeszcze bardziej przesłodzony i karykaturalny, a wielu mówi, że to klimatyczna grafika. No i
jeżeli jakaś część HoMM była wydawana naszybko to część IV. No chyba ze 2 miesieczne zamknięte beta testy (a potem beda
jeszcze dodatkowe, otwarte) to według ciebie wydanie gry na szybko, byle sie tylko kasy nachapać ...


Jak dla mnie to mogą testować nawet ćwierć wieku, liczy się efekt końcowy. W Heroes''ach IV można było przynajmniej określić jednostkę na pierwszy rzut oka, a w H 5 można się wpatrywać w ekran pół godziny i bez przeczytania opisu dalej nie wie się co tam stoi.
Weźmy np. ten concept art:
http://www.archangelcastle.com/h5/image/Factions/HOMM5_Inferno_Creature_Succubus_favorite.jpg
Jak to jest dla ciebie ideał kobiecego piękna mający kusić śmiertelników to podziękował. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować