Zaloguj się, aby obserwować  
TwoSwords

Heroes of Might and Magic - wszystko o serii

1843 postów w tym temacie

Mam pytanie, wie ktoś może co usprawnia najnowszy patch do H3 złotej edycji, oraz jak go wgrać(wyskakuje błąd że nie może rozpoznać pliku). Dodam, że wysyłałem maila do pomocy CDP niestety mają odpowiedzieć najwczesniej we wtorek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 20:22, pieknykot napisał:

Swoją
drogą to mi się dwójka i trójka podobały bardzo i nie były w 3d , a piątka jest 3d , czwórka w rzucie izometryczmym i nadają
się do ^%#**$% . Dużo się rozpisałem , ale się wkurzyłem ( sam niewiem czemu ) .


Kolejny z klubu "2D jest super i klimatyczne, a 3D to wielka g... i czemu trobi sie gry w 3D, powinni do 2D wrócić". Wybacz, ale w tym momencie nie ma co dyskutować - już kilka razy próbowano i zawsze kończylo się na niczym. Ach, no i skoro Gryf w zwykłym opancerzeniu jest dla ciebie "kosmiczny" to ... Ja już wolę tego "kosmicznego" Gryfa niz tego z HoMM 3, kiedy mu sie tylko kolor piór zmieniał. Przypomnę też, ze animacji tych jednostek nie mialeś okazji obejrzeć, chyba że masz zdolność wprawienia screenów w ruch. No i gratuluję oceny gry po obejrzeniu screenów - nadawałbyś się do jednego z "profesjonalnych" serwisów o grach - tam mają reckę Stalkera, widać też potrafią oceniać gry po screenach.


Seldon - gdyby dali Sukuba takiego, jakim się go wyobraża, to by pasował jak pięść do nosa. Wyobrażasz sobie normalną kobietę w mieście pełnym demonów? Nie mówiąc już o tym, że w takim Disciples 2 Sukuby też nie były jakoś szczególnie urodziwe i jakoś nikt nie narzekał. Oczywiscie pomijajać już fakt, że nie za bardzo wiadomo jak naprawdę mógłby wyglądać Sukub, gdyż formalnie nikt żadnego nie widział. Zresztaśmeirtelnicy majaslaby umysl i zwykle łątwo ich iluzją oszukać - co innego prawdizwy wygląd, a co innego to, co ktoś widzi ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 22:03, Cheed napisał:

Mam pytanie, wie ktoś może co usprawnia najnowszy patch do H3 złotej edycji, oraz jak go wgrać(wyskakuje błąd że nie może
rozpoznać pliku). Dodam, że wysyłałem maila do pomocy CDP niestety mają odpowiedzieć najwczesniej we wtorek...


sprawdz sobie na 1-ej stronie instrukcji na dole w ramce date aktualizacji Twojego wydania. Prawdopodobnie masz 1 wrzesnia 2004 - patch byl do "pierwszego wypustu" zlotej edycji - pozniej juz kochane CDP wydawalo poprawione wersje

patch do zlotej edycji jest do wersji sprzed 13 lipca 2004

BTW: ta Zlota Edycja troche ssie -> nie mowie tu o zamece z patchami bo to standard juz u CDP ze kazda kolejna reedycja H3 ma osobne patche (a pozniej errory w polaczeniach multiplayer) ale wycieli INTRO z AB :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po jakich screenach?
byla juz wersja alfa gry, teraz jest juz beta
poza tym jak komus w lapy nie wpadla to filmikow full mozna z gry obejrzec etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi panie wszystkowiedzący ekspercie... Od dawien dawna dostępne są filmiki przedstawiające ruch jednostek, poza tym kupa ludzi już bierze udział w beta testach.

Sama zmiana koloru piór w HoMM3 była jak najbardziej na miejscu, taka sytuacja bardzo często zachodzi u różnych gatunków ptaków. Z kolei zakuwanie przedniej połowy gryfa w ciężki, płytowy pancerz to zwyczajny debilizm.


Co do sukkubów... Po cholerę w takim razie wrzucali je do gry? Jak nie wiedzą jak wygląda, to niech zrobią ifrita (jak w trójce), a jak chcą żeby był jakiś strzelec to niech przywrócą gogi.

Co do 3d... Nikt tu nie mówi że 3d nie potrafi być klimatyczne. Chodzi mi o to, że Ubisoft tego nie rozumie i jak już zrobili 3d, to takie że oczy bolą. Wiele gier ma całkiem klimatyczne modele 3d, a HoMM5 to kicz... cyrk na kółkach, najgorsza mieszanka elementów mangi, dark fantasy i jRPG jaką widziałem. Jak chcą zrobić taką grę to niech robią.

Ale to nie jest Heroes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 12:18, Monastor napisał:

Wiele gier ma całkiem klimatyczne modele 3d, a HoMM5 to kicz... cyrk na kółkach, najgorsza mieszanka elementów mangi, dark
fantasy i jRPG jaką widziałem. Jak chcą zrobić taką grę to niech robią.

Ale to nie jest Heroes


Nareszcie ktoś powiedział coś mądrego :) A już myślałem że tylko ja mam takie zdanie i jestem w tym osamotniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 12:18, Monastor napisał:

Wiele gier ma całkiem klimatyczne modele 3d, a HoMM5 to kicz... cyrk na kółkach, najgorsza mieszanka elementów mangi, dark
fantasy i jRPG jaką widziałem. Jak chcą zrobić taką grę to niech robią.

Ale to nie jest Heroes


IMO ta grafika nie jest tak zla, tylko cos czuje ze z niz bedzie tak jak z HIV - calkiem dobra gra gdyby tylko w nazwie nie miala Heroes of Might and Magic. Liczylem na to ze ubi razem z prawami do serii zatrudni tez JVC i cala jego ekipe, a tu taki zonk ;/ Ja mam nadzieje ze jeszcze kiedys zobacze w spisie autorow Jona Van Caneghema :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2005 o 12:18, Monastor napisał:

Ale to nie jest Heroes


Nie Heroes? To jak wytłumaczysz tytuł "Heroes of Might & Magic"? :) Teraz żeby nie było że nie rozumiem alegorii, wiem o co ci chodzi, ale chyba masz za bardzo konserwatywne podejście. Próbowałeś przynajmniej spróbować znaleźć w grafice "piątki" dobre strony, czy też od razy wyszedłeś z pozycji "ten heroes jest zbyt inny i heroes na pewno taki nie może być"? Bo ja do dziś zagrywam się w "trójeczkę" i wcale nie chcę, żeby nowe części były do niej podobne - a niech sobie będą inne, może mi się spodoba nowa koncepcja ukazania serii, a jak nie, to i tak wrócę do trójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JVC chyba pracuje tera dla EA... Dziwne ale tak mi się wydaje :/

Gry muszą być zróżnicowane... Seria Heroes miała specyficzny klimat, a teraz została upodobniona do całej reszty. Zniszczono pewną wyjątkowość, która była znaczącym elementem sukcesu serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 02:34, Bambusek napisał:

Seldon - gdyby dali Sukuba takiego, jakim
się go wyobraża, to by pasował jak pięść do nosa. Wyobrażasz sobie normalną kobietę w mieście pełnym demonów? Nie mówiąc
już o tym, że w takim Disciples 2 Sukuby też nie były jakoś szczególnie urodziwe i jakoś nikt nie narzekał. Oczywiscie pomijajać
już fakt, że nie za bardzo wiadomo jak naprawdę mógłby wyglądać Sukub, gdyż formalnie nikt żadnego nie widział. Zresztaśmeirtelnicy
majaslaby umysl i zwykle łątwo ich iluzją oszukać - co innego prawdizwy wygląd, a co innego to, co ktoś widzi ;P


Co tzn. jak pięść do nosa ?? Weź sobie np. model sukuba z NWN: jest (stosunkowo , przy tej grafice) piękny ?? Jest. Widać ,że to demon ?? Widać. Wszystko się da zrobić, tylko trzeba się trochę przyłożyć i nie zgrywać wszechwiedzących specjalistów od mitologii/fantasy , bo jak widać wcale ich jakoś szczególnie dużo w Ubisofcie nie ma.
Co tzn. nikt nie narzekał na sukuby w Disciples 2 ?? Gdzie jest ten temat ? Tragiczne były !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że do Złotej Edycji mam żal. Grałem kampanie SoD, pakowałem w bohaterów, ukształtowałem ich tak, jak lubię. A kiedy doszedłem do walki z Sandro, to okazało się, że moi herosi mają losowo wygenerowane umiejętności :((
Mój kumpel z kolei grał w podstawową kampanię III, tę erathiańską. I też miał problemy z właściwym przeniesieniem bohaterów.
Czy to odosobnione problemy, czy też tak mieliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 13:41, Monastor napisał:

JVC chyba pracuje tera dla EA... Dziwne ale tak mi się wydaje :/


No moze pracuje, ale napewno nie przy HV ;p Jak dobrze pamietam to JVC przed rozpoczeciem prac ubi nad piatka, zaczol pracowac nad jakas gra online.

Dnia 13.11.2005 o 13:41, Monastor napisał:

Gry muszą być zróżnicowane... Seria Heroes miała specyficzny
klimat, a teraz została upodobniona do całej reszty. Zniszczono pewną wyjątkowość, która była znaczącym elementem sukcesu
serii.

Teraz to od Herosa traci eterlordsami i disciplesami na kilometr ;(

Narzekanie narzekaniem ale ja i tak kupie HV jakie by nie bylo ;) HIV sobie odpuscilem bo to byl heroes tylko z nazwy , a piatka ma przynajmniej mechanike jak moja ukochana trójka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 14:05, moonman napisał:

troche OFF TOPIC bo post dot. Might and Magic

looknijcie co sobie gracze na zachodzie moga sprawic - przydaloby sie i u
nas zeby CDP w koncu sie zmobilizowalo


No niezle ale ja bym wolal cala serie od I do IX ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, mam już uaktualnioną wersję z 1 października, wniosek nasuwa się jeden: trzeba zacząć czytać instrukcje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 12:18, Monastor napisał:

Wiele gier ma całkiem klimatyczne modele 3d, a HoMM5 to kicz... cyrk na kółkach, najgorsza mieszanka elementów mangi, dark
fantasy i jRPG jaką widziałem.


Dark fantasy? Gdzie ty widzisz Dark Fantasy w HoMM V? Seria HoMM to było absolutnie klasyczne heroic fantasy i HoMM V też takie będzie. jRPG? Niby w jakim miejscu? Jakoś nie widzialem, aby jednostki po ataku wracały tam, skąd zaatakowały (nie licząc bohatera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować