Zaloguj się, aby obserwować  
TwoSwords

Heroes of Might and Magic - wszystko o serii

1843 postów w tym temacie

To ja zapytam skąd się biorą materiały na zombie z karabinem maszynowym :P

Całe centrum kontroli jest zachowane... Nie zapominaj też o opcjach oferowanych przez otwarcie portali na koniec MM7... wszystkie światy stoją otworem, może forge jest zamieszkiwane przez jakąś rasę, która przyszła właśnie stamtąd... może to jacyś spadkobiercy starożytnych.
Na wrak Lincolna, w kwestii materiałów też niestety chyba nie ma co liczyć... o ile pamiętam, usunięcie kryształu spowodowało zniszczenie statku.

Poza tym o wiele lepsze byłyby oddziały ludzi z blasterami takimi jak w MM7 (te z MM6 wyglądają za dziecinnie), a nie jakichś kreatur z metalowymi rękami.

W kwestii dragonsand... Co z tego, że Abdul''s Resort to jedyna osada ludzka... nadal jest to chyba najlepiej skonstruowana osada pustynna w MM. Sama geneza pustyni też nie odgrywa tu istotnej roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam skąd się biorą materiały na zombie z karabinem maszynowym :P

Całe centrum kontroli jest zachowane... Nie zapominaj też o opcjach oferowanych przez otwarcie portali na koniec MM7... wszystkie światy stoją otworem, może forge jest zamieszkiwane przez jakąś rasę, która przyszła właśnie stamtąd... może to jacyś spadkobiercy starożytnych.
Na wrak Lincolna, w kwestii materiałów też niestety chyba nie ma co liczyć... o ile pamiętam, usunięcie kryształu spowodowało zniszczenie statku.

Poza tym o wiele lepsze byłyby oddziały ludzi z blasterami takimi jak w MM7 (te z MM6 wyglądają za dziecinnie), a nie jakichś kreatur z metalowymi rękami.

W kwestii dragonsand... Co z tego, że Abdul''s Resort to jedyna osada ludzka... nadal jest to chyba najlepiej skonstruowana osada pustynna w MM. Sama geneza pustyni też nie odgrywa tu istotnej roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 17:57, Monastor napisał:

To ja zapytam skąd się biorą materiały na zombie z karabinem maszynowym :P


Gobliny z miotaczami a zombie z piłami, jak już. Ponieważ broń to rzeczy "nieożywione", to wystarczy prototyp (a doradcy Archiego wiedzieli jak to skonstrułować) i Kuźnia robi 999 kopii. Zaś do robotów potrzebne jest jeszcze oprogramowanie, a tego Kuźnia nie skopiuje, a wgrywanie ich do jednostek też jest czasochłonne.
Poza tym gobliny, zombie czy pyro to typowe mięso armatnie, więc i uzbrojenie dla nich jest adekwatne.

Dnia 07.03.2006 o 17:57, Monastor napisał:

Nie zapominaj też o opcjach oferowanych przez otwarcie
portali na koniec MM7... wszystkie światy stoją otworem, może forge jest zamieszkiwane przez
jakąś rasę, która przyszła właśnie stamtąd... może to jacyś spadkobiercy starożytnych.


Gdzie tam. Skoro kampania Forge rozpoczyna sie od złego zakończenia MM7, to Brama do Gwiazd nie została odbudowana i nikt nie mógł z niej korzystać.
A spadkowbiercami Starożytnych są mieszkańcy poszczególnych krain, w tym i Enroth, Antagarichu czy nawet Axeoth.

Dnia 07.03.2006 o 17:57, Monastor napisał:

Poza tym o wiele lepsze byłyby oddziały ludzi z blasterami takimi jak w MM7 (te z MM6 wyglądają
za dziecinnie), a nie jakichś kreatur z metalowymi rękami.


A gobliny z miotaczami to niby co? Zaś jednostka 7 i 8 poziomu jest w pełni mechaniczna (przynajmniej tak wyglada ze screenów Forge Teama - btw jest on z Polski jeśli ktoś nie wiedział).

Dnia 07.03.2006 o 17:57, Monastor napisał:

W kwestii dragonsand... Co z tego, że Abdul''s Resort to jedyna osada ludzka... nadal jest
to chyba najlepiej skonstruowana osada pustynna w MM. Sama geneza pustyni też nie odgrywa tu
istotnej roli.


Sam resort wyglada niemal identycznie jak ten z Paradise Valley - a powstał duzo później. Czyli nie jest to osada "pustynna" a jedynie "zachodnioenrothiańska", że tak powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małepytanko w sprawie Heroes IV. Mam zamiar sprawic koleżance przezencik(bo ona lubi Herosów) ale jej komp to porazka. Pentium(nie wiem jaki) 600 Mhz i 128 Ram-u. Tyle wiem o jej parametrach. Czy HOMM IV jej odpali na ,,antyku"???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 18:25, mazur 432 napisał:

Mam małepytanko w sprawie Heroes IV. Mam zamiar sprawic koleżance przezencik(bo ona lubi Herosów)
ale jej komp to porazka. Pentium(nie wiem jaki) 600 Mhz i 128 Ram-u. Tyle wiem o jej parametrach.
Czy HOMM IV jej odpali na ,,antyku"???

Nie wiem mi na 128 RAM i 850 Mhz poszło, ale czy pójdzie na 600 Mhz to nie wiem... III napewno pójdzie, bo kolega miał jeszcze lepszy egzemplarz i poszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 18:27, Kukowsky napisał:

> Mam małepytanko w sprawie Heroes IV. Mam zamiar sprawic koleżance przezencik(bo ona lubi
Herosów)
> ale jej komp to porazka. Pentium(nie wiem jaki) 600 Mhz i 128 Ram-u. Tyle wiem o jej parametrach.

> Czy HOMM IV jej odpali na ,,antyku"???
Nie wiem mi na 128 RAM i 850 Mhz poszło, ale czy pójdzie na 600 Mhz to nie wiem... III napewno
pójdzie, bo kolega miał jeszcze lepszy egzemplarz i poszło.


Kupie, ale dopiero w kwietniu(Lekki brak kasy: Fable: Zapomniane Opowieści, heroes III i V). Pożycze jej i jak nie odpali o będzie dla mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 18:25, mazur 432 napisał:

Mam małepytanko w sprawie Heroes IV. Mam zamiar sprawic koleżance przezencik(bo ona lubi Herosów)
ale jej komp to porazka. Pentium(nie wiem jaki) 600 Mhz i 128 Ram-u. Tyle wiem o jej parametrach.
Czy HOMM IV jej odpali na ,,antyku"???


Powinno ruszyć bez problemów, choć ten RAM może sprawiać kłopoty podczas dłuższej gry.
Ja grałem w tych Herosów na PIII 650 GeForce2 MX ale RAMu maiałem 384MB i podczas dłuższej gry tak mulił dyskiem, że ciężko było. Pozatym gra działała bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 21:24, Feniks napisał:

> Mam małepytanko w sprawie Heroes IV. Mam zamiar sprawic koleżance przezencik(bo ona lubi
Herosów)
> ale jej komp to porazka. Pentium(nie wiem jaki) 600 Mhz i 128 Ram-u. Tyle wiem o jej parametrach.

> Czy HOMM IV jej odpali na ,,antyku"???

Powinno ruszyć bez problemów, choć ten RAM może sprawiać kłopoty podczas dłuższej gry.
Ja grałem w tych Herosów na PIII 650 GeForce2 MX ale RAMu maiałem 384MB i podczas dłuższej
gry tak mulił dyskiem, że ciężko było. Pozatym gra działała bez problemów.

aha dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzis kupilam Zlota Edycje Heroes III. I gdy wkladam 1 plytke to jest The Shadow of death i wszystko jest ok, ale gdy wkladam 2 plytke to pisze ze brak Armageddon''s Blade i ze mozna tylko przez internet grac? To co w pudelku bylo 2 razy The Shadow of death ? Pomocy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu gra działa tylko z jednej płyty - tutaj HoMM 3 i dodatki są ze sobą zintegrowane, ale menu masz po SoD, bo wyszedł po AB i niejako instaluje siena końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 18:25, mazur 432 napisał:

Mam małepytanko w sprawie Heroes IV. Mam zamiar sprawic koleżance przezencik(bo ona lubi Herosów)
ale jej komp to porazka. Pentium(nie wiem jaki) 600 Mhz i 128 Ram-u. Tyle wiem o jej parametrach.
Czy HOMM IV jej odpali na ,,antyku"???

Mi IV odpaliła na "prehistoryku" 233Mhz i 32 ramu. Gra się bardzo tnie i wiesza więc gram w III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 09:42, Michał N napisał:

Mi IV odpaliła na "prehistoryku" 233Mhz i 32 ramu. Gra się bardzo tnie i wiesza

Ja właśnie na H4 kupiłem nowy komputer :)
Miałem zbliżony do Twojego (nieco słabszy) i z tego co mi mówili, to H4 miała na nim nie pójść, więc zrobiłem co zrobiłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano jest jest, ale IMO nie warto marnować na to czasu i pieniędzy. Oceny w necie przecietnę - 62%. Grafika - bieda z nedzą i żenada na całego. Ja wiem, że to tylko Gameboy Color, ale darmowe Battle for Wesnoth wygląda o niebo lepiej. Do tego to jest konwersja HoMM 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2006 o 20:35, pieknykot napisał:

Mam pytanie ( dotyczące herosów :) ) - Czym są "pogłoski" które można ustawićw edytorze map ? Z góry dziękuje .

Kojarzysz okno tawerny? Tam pojawiają się wiadomości dotyczące gry. Np. "Graala widziano w mieście Cathara". Albo "Tarczę Lwiej Odwagi ma bohater walgierz", itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować