Zaloguj się, aby obserwować  
TwoSwords

Heroes of Might and Magic - wszystko o serii

1843 postów w tym temacie

Od niedawna znowu przyszła mi ochota na III część "hirołsów" i w związku tym mam małe pytanko ? Czy opłaca się wykorzystywać główną umiejętność bohaterów specjalizujących się w walce danymi potworami tzn. czy jak bohater ma specjalizację walki z drzewcami, to czy jest sens trzymać je w swojej armii, jak np. ma się możliwość zamienienia ich lepszymi jednostkami ? - ale zamieszałem :P Pozdro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem Herosy III sa lepsze od IV ... nie trzeba dokonywać tak rozległej selekcji jednostek . Zaleta oczywiście , że bohaterowie mogą walczyć , a i grafika posuneła się do przodu , ale klimat III i jej niezwykły świat bardziej pociągają gracza !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 16:45, Velociraptor napisał:

Czy opłaca się wykorzystywać główną umiejętność bohaterów specjalizujących się w walce danymi
potworami tzn. czy jak bohater ma specjalizację walki z drzewcami, to czy jest sens trzymać
je w swojej armii, jak np. ma się możliwość zamienienia ich lepszymi jednostkami ?


Jeśli bohater ma specjalizacje w danych jednostkach to oczywiście opłaca się trzymać tego typu wojsko u bohatera. Choć jeśli chodzi o drzewce to osobiście niezbyt lubie te jednostki z racji tego, że są dość wolne(nawet z przyśpieszeniem) potrzebują 3 tur na dojście do przeciwnika. Tego typu specjalność szczególnie procentuje w przypadku mocniejszych jednostek (dobrze by były szybkie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 16:45, Velociraptor napisał:

czy jak bohater ma specjalizację walki z drzewcami, to czy jest sens trzymać
je w swojej armii, jak np. ma się możliwość zamienienia ich lepszymi jednostkami ?


Oczywiście że jest sens, innaczej po co brałbyś taką specjalizację ;) Daje ci to zwiększony atak, obronę, ruch; niektórym jednostkom nawet obronę i atak +1 co poziom bohatera powyżej poziomu 5. (czyli np. na 20 poziomie +15 ataku/obrony, co dodatkowo sumuje się z atakiem bohatera). Jeśli wybierasz tę specjalizację dla jednostki takiej jak drzewiec (niezbyt szybka, ale silna) to dobrze gdybyś na początku walki wspierał ją czarem przyspieszenia lub modlitwy (najlepiej na 3. poziomie). Zwykle jednak wolałem wybierać bohatera polepszającego łuczników lub jednostkę najszybszą (pierwsza atakuje=najbardziej narażona na atak); w przypadku elfów - elfich łuczników lub pegazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej, mam pytanko. Szukałem w googlach strony o Heroes 4, i wpadłem na jakąś stronę z recenzją czwórki. Pisało w niej że czwórka posiada 7 kampani. (chodzi mi o podstawke samą) I tutaj pytanie: czy faktycznie tak jest czy ktoś sie pomylił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 12:47, misioo napisał:

Ej, mam pytanko. Szukałem w googlach strony o Heroes 4, i wpadłem na jakąś stronę z recenzją
czwórki. Pisało w niej że czwórka posiada 7 kampani. (chodzi mi o podstawke samą) I tutaj pytanie:
czy faktycznie tak jest czy ktoś sie pomylił?

Nie wiem u mnie jest 6...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! Czy jest jakiś sposób, by pograć Gelu (no wiecie - ten upgrade na Strzelców wymiata;) nie tylko w kampanii, ale np. w misji pojedynczej lub przez neta? Coś mnie ostatnio wzięło na elfy, a ten bohater z Bastionu najbardziej mi pasuje. Jest może jakaś opcja w WoG-u, albo jakiś inny sposób żeby dodać Gelu do listy bohaterów do wyboru?
Chętnie widziane tylko dobre wiadomości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2006 o 17:17, jackp napisał:

Hej! Czy jest jakiś sposób, by pograć Gelu (no wiecie - ten upgrade na Strzelców wymiata;)
nie tylko w kampanii, ale np. w misji pojedynczej lub przez neta? Coś mnie ostatnio wzięło
na elfy, a ten bohater z Bastionu najbardziej mi pasuje. Jest może jakaś opcja w WoG-u, albo
jakiś inny sposób żeby dodać Gelu do listy bohaterów do wyboru?
Chętnie widziane tylko dobre wiadomości :D


Możesz to zrobić w edytorze. Wybierasz tam zakładkę bohaterowie i zaznaczasz Gelu. Możesz go umieścić na mapie, w zamku, albo być może wybrać zwyczajnie przed misją, ale te dwie pierwsze metody są pewniejsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście... tak jak to mówił mój poprzednik... dodatkowo jak w edytorze zaznaczasz Gelu to polecem jakiś 2 bohaterów z Bastionu wyłączyć, bo na niektórych mapach nie może być tylu bohaterów do wyboru i dlatego trzeba dwóch w tym edytorze odznaczyć. Jak byc kiedyś chciał zagrać Draconem tym co zmienia magów czarodzieji to ta sama akcja z bohaterami Fortecy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio równiez wzieła mnie cheć na hirołsy:) na III i IV, i chetnie zagram z kimś przez neta<oprucz tego w AOE2 albo 3 ale to już nienatemat:)> więc jakby ktoś chciał zagrać to mój gg: 7404636
Wracając do tematu o bohaterach z Armageddon, mój ulubiony to dracon(czarodzieje sa świetni, owiele lepsi od strzelców) jak i też ta z lochów no jak ona miała......(kurde nieta sama pamięć jak kiedyś:D) na M jakoś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Raylin & Kukowsky!! A nawet wcześniej przez moment zastanawiałem się, czy nie włączyć edytora. A teraz proszę - wszystko pięknie działa i to tak jak chciałem. THX jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zapewne większość się już połapała kilka dni temu wyszło demo HoMM5.
Postanowiłem się podzielić moimi odczuciami na jego temat. A wybrałem ten wątek bo uważam go za główny co do tej serii no a w innych o demie (np. komentarz), wszyscy piszą o swoich problemach z graniem (no chyba, że na początku było inaczej, ale jakoś czytanie większosci postów typu czemu przegrywam nie bardzo mnie ciągnie ;)). Co do wątku o pytaniach do polskiej wersji to jak sama nazwa wskazuje jest o wersji polskiej, a nie na temat opini o grze (tymbardziej w demo).

Do rzeczy więc.
Póki co zagrałem i przeszedłem mapę nie kampaniową (za kampanie może się dziś zabiorę i będę kolejne komentarze wystawiał).
Co do zamku. Wydaje mi się całkiem przyzwoity, większego problemu z poruszaniem się nie miałem (do wszystkiego są odpowiednie ikonki i nie trzeba w budynki klikać). Jedyne co mnie trochę poddenerwowało, to to że taki okrągły jest (mam nadzieję, że jednak w innych zamkach będzie to trochę inaczej wyglądało, znaczy zamek będzie wyglądał jak zamek a nie wieża, poruszanie się na okrągło nie jest złe, choć mogło by być takie jak na mapie przygody).
Obsługa kamery (wielu na to narzekało przed premierą, że nie będą mogli sobie poradzić). Dla mnie obsługa wydała się intuicyjna i nii miałem z kamerą problemów ani na mapie przygody ani podczas walki.
Grafika mimo, że bardzo kolorowa, nawet przypadła mi do gustu (no po poprostu spodobała mi się). Oczywiście trzeba by się trochę przyzwyczaić do nowych wyglądów budynków i wogóle, ale jest dobrze. No i urzekły mnie różne drobne szczegóły, typu przelatujące ptaki i inne.
Muzyka mi jakoś na pamięć się nie rzucała, więc źle nie jest, ale dobrze chyba też. Dzwięki na poziomie.

Co do grywalność. Moge powiedzieć tyle, że to stare dobre Hirołsy. Po prostu czułem się jak u siebie.

Na plus dodatkowo muszę zaliczyć, że bohaterowie mogą atakować (i nie stoją jak młotki na polu gdy im many zabraknie jak w trójce, a tego się najbardziej bałem gdy usłyszałem, że bohater ma być zdjęty z pola walki), a brak możliwości chodzenia nie bardzo mi przeszkadza. Rozwój bohatera też jest fajny, takie połączenie rozwiązań z trójki i czwórki.
Natomiast bardzo brakowało mi możliwości sprowadzenia do zamku jednostek z siedlisk umieszczonych na mapie, a w czwórce ciągle z tego korzystałem.

To narazie chyba tyle, jak zagram misje kampaniowe i multi to pokomentuję dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 10:16, Feniks napisał:

Natomiast bardzo brakowało mi możliwości sprowadzenia do zamku jednostek z siedlisk umieszczonych
na mapie, a w czwórce ciągle z tego korzystałem.


Tutaj rozwiązano to jeszcze inaczej - stwory dołaczaja sie w momencie zajęcia sedliska, a później siedlisko działa tak, że zwiększa przyrost danych stworków w zamku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na jednej z plansz na H III znalazłem budenek o nazwie jarmark czasu, ale zdaje się on nie mieć żadnych właściwości, ta plansza to zima tytanów, byłbym wdzięczny za informacje co to za budynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się komuś uruchomić HV demo na G4 MX 64 MB RAM? za każdym razem przy ładowaniu gra mi się wywala do Winy ;/ Mój komp: Athlon XP 2600 512 MB RAM....może komuś się udało proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 10:42, David84 napisał:

Mam pytanie na jednej z plansz na H III znalazłem budenek o nazwie jarmark czasu, ale zdaje
się on nie mieć żadnych właściwości, ta plansza to zima tytanów, byłbym wdzięczny za informacje
co to za budynek.

"Obiekt ''jarmark czasu'' (''market of time'') nie został wcale wprowadzony w WoG. Pojawia się już w zwykłej wersji H3 RoE choć tylko na jednej mapie (Zima Tytanów). W samej grze nie miał żadnego zastosowania (był ''pusty''), ponieważ najprawdopodobniej wycofano go w ostatniej chwili. Podobno miał służyć jako zwykły ''czarny rynek'', na którym można było kupować artefakty, ale obiekt miał się przemieszczać w czasie i przestrzeni raz pojawiając się w jednej części mapy, a raz w drugiej. WoG Team wykorzystał istniejące w grze grafiki i stworzył nowe zastosowanie dla tego obiektu. "
za http://www.wog.acidcave.com/stuff.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 10:49, krzysiek-blitek napisał:

tak coś takiego nazywa się crack ale to jest pirackie

do HOMM IV jest patch nawet dodany do CD action

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować