Zaloguj się, aby obserwować  
TwoSwords

Heroes of Might and Magic - wszystko o serii

1843 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2008 o 16:18, Byl napisał:

To raczej niemożliwe.
Musiałbyś grzebać w pliku gry, a jeśli nie jesteś informatykiem zepsułbyś sobie całkowicie
Heroes IV.


Bzdura.
Istnieją odpowiednie programy do przeglądania plików i wyciągania stamtąd interesujących rzeczy.

W tym przypadku takie coś nazywa się ResEdit 2 - wystarczy z odpowiedniego pliku wyciągnąć daną kampanię, otworzyć w edytorze, eksportować mapę i zmienić jej parametry, a na końcu zapisać i umieścić w katalogu z mapami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 18:04, Pan Cienia1993 napisał:

Mam takie pytanie.. Który waszym zdaniem zamek jest najlepszy ze wszystkich ??? Proszę
o uzasadnienie odpowiedzi ...??


Jeśli już coś piszesz, to postaraj się, żeby twoja wypowiedź była logiczna i zrozumiała... zamek w której części? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2008 o 20:44, Lfdracon napisał:

Jeśli już coś piszesz, to postaraj się, żeby twoja wypowiedź była logiczna i zrozumiała...
zamek w której części? ...


moja wypowiedź jest logiczna nie musisz mnie upominać wiem co piszę
3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki gryps
HIV:Gathering storm 2 mapa kampanii kapłanki "ukryta ręka"
Aby zdobyć pierścien światła( warunek zwyciąstwa)należy przejśc przez czerwoną bramę=>aby móc przejść do (wieża z misją warunkową) czerwonego klucznika należy pokonać czerwonego gracza=. który pitnął za czerwoną bramę ==mały paradoks
Czy ktś wie jak w takim wypadku można przejść planszę(restart i cheaty nie wchodzą w grę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem ze scenariuszem w 3 kampanii Gathering Storm. Wprost nie mogę uwierzyć, że inni gracze nie mieli z nim problemów. Sytuacja jak dla mnie jest beznadziejna i nie wiem jak sobie poradzić. Na początku bohaterka ma jedno miasto, może zdobyć drugie co prawda, ale czy to coś w ogóle da, skoro przeciwnik już na początku jest mega silny (oddział, który spotkałem jeszcze w 1 tygodniu miał 10 czarnych smoków, drugi - 11 kościanych smoków). Jakby nie patrzeć gracz chyba nie ma szans by pokonać pomarańczowego i czerwonego (ten to jest w ogóle schowany). Wiem, celem scenariusza jest odnalezienie artefaktu. Sprowadza się to do odkrywania tych wszystkich złotych wyroczni. Szkoda tylko, że 2 albo 3 są chronione przez gigantyczne armie. Raz udało mi się uciułać wojsko, które zwyciężyło i znalazłem położenie skarbu. Super, teraz trzeba już "tylko" zabić czarne smoki, które strzegą czerwonego namiotu. I w tym momencie leżę...gdyby nie było limitu czasowego pewnie zdołałbym uzbierać siły. Zwłaszcza, że komputer jest dość pasywny i łatwo przed nim uciec. Tylko, że tego czasu jest za mało. Myślałem, że skoro już wiem gdzie jest artefakt, zacznę grać jeszcze raz, ale oleję wyrocznie i będę pakował armię na smoki. I znowu porażka! Szlag mnie trafił jak okazało się, że skarbu nie ma w tym miejscu, które pokazały wyrocznie. Wychodzi na to, że nie ma siły i trzeba najpierw odwiedzić wszystkie wyrocznie i zabić smoki. Sorry, ale...nie mam już sił do tej misji...Jakim cudem inni nie mieli z tym problemów??? Czy nie umiem grać w Heroes? Przeszedłem wszystkie kampanie w III (podstawkę i AB i SoD). POMOCY, PLEASE!!! Jakieś porady? Jakiś trick?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 22:13, Froder napisał:

POMOCY, PLEASE!!! Jakieś porady? Jakiś trick?

Trik polega na tym, że bohaterka potrafi przekradać się obok wrogów niezauważona (dodatkowo dostaje za to xp). Tam gdzie się da przekradasz się obok straży, a gdzie jest to niemożliwe - walczysz albo zostawiasz neutralny oddział, aby zajął się nim komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Problem polega na tym, że faktycznie w niektórych miejscach można się przekraść, ale...te miejsca to najczęściej wyrocznie, które nie są bronione jakimś silnym oddziałem i spokojnie mogę z nimi walczyć. Problem jest gdy muszę odkryć 2 wyrocznie (jedna niedaleko czerwonego przeciwnika broniona np. przez Feniksy, a druga na prawym krańcu mapy broniona przez Hydry i Goblińskich Rycerzy). A z tymi neutralnymi oddziałami to niestety nic nie daje...gram na domyślnym poziomie trudności (średnio-zaawansowany) i komputer nie ma ochoty załatwić tych silniej strzeżonych oddziałów. Wszystko muszę pokonać sam...ech, coś czuję że nie dam rady...Gdyby chociaż dało się dostać do skarbu bez walczenia z tymi wrednymi smokami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 23:16, Chester001 napisał:

są moze jakies wieści na temat H 6 ?

Niestety nie widocznie twórcy pracują w tajemnicy robiąc niespodziankę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 22:44, Froder napisał:

No cóż. Problem polega na tym, że faktycznie w niektórych miejscach można się przekraść,
ale...te miejsca to najczęściej wyrocznie, które nie są bronione jakimś silnym oddziałem
i spokojnie mogę z nimi walczyć. Problem jest gdy muszę odkryć 2 wyrocznie (jedna niedaleko
czerwonego przeciwnika broniona np. przez Feniksy, a druga na prawym krańcu mapy broniona
przez Hydry i Goblińskich Rycerzy). A z tymi neutralnymi oddziałami to niestety nic nie
daje...gram na domyślnym poziomie trudności (średnio-zaawansowany) i komputer nie ma
ochoty załatwić tych silniej strzeżonych oddziałów. Wszystko muszę pokonać sam...ech,
coś czuję że nie dam rady...Gdyby chociaż dało się dostać do skarbu bez walczenia z tymi
wrednymi smokami...


Uff...udało się! Nawet pomarańczowego ubiłem chociaż myślałem, że jest nie do ruszenia...trzeba było po prostu mega szybko działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 13:03, Chester001 napisał:

ZWAŁA !!! zobaczcie :D


Nie no toż to jakiś żart za mało pamięci gra będzie działała skokowo za dużo gra również będzie działała skokowo xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 13:03, Chester001 napisał:

ZWAŁA !!! zobaczcie :D


Kwestia instalatora :)
Tak to już bywa ze starociami. Niektóre stare instalatory nie rozpoznają też na przykład dużych dysków. I pomimo, ze na dysku może być i 20 gaga wolnego miejsca a gra potrzebuje zaledwie 600 mega to instalator odmawia współpracy i twierdzi że miejsca nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 17:02, Chester001 napisał:

> Ktoś już ściągał moda do hereos 3?Chodzi mi o In The Wake of Gods.
chodzi chodzi. bezproblemowo o ile masz oryginalne gry. :)

Aha.spoko.Dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam kilka pytań.
Heroes III złota edycja
Czy jest możliwość zobaczenia wszystkich możliwych czarów dla danej misji w kampaniach?
Po wbiciu kodu nwczion dającego wszystkie budynki w mieście nawet po restarcie misji kod jest aktywny
da sie jakos to obejsć żeby na koniec kampanii nie byc cheaterem?
Heroes IV złota edycja
Po wbiciu kodu odłaniającego mapę nawet po restarcie misji kod jest aktywny
da sie jakos to obejsć żeby na koniec kampanii nie byc cheaterem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cheatujesz = płacisz za to cenę. Możesz wpisać kod anulujący działanie poprzedniego, ale nie sądzę, żeby gra przywróciła wtedy status "czystej" rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem we wszyyystkie poprzednie hirołsy (oprócz dodatkó do HoMM5) , ach, jak pięknie te pudełka na półce wyglądają! ^^

Ale do rzeczy: w wydaniu HoMM5, które dzisiaj mi przyszło jest HoMM3: RoE. I pytanie jest tutaj takie: czy będzie działać na Windows Vista 32bit i czy w ogóle zainstaluje się na kompie Intel Core 2 Quad Q9300 4x2.5 ghz, 4gb RAM, GTX 260 ponad 800mb i Windows Vista 32bit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować