Zaloguj się, aby obserwować  
TwoSwords

Heroes of Might and Magic - wszystko o serii

1843 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2008 o 13:15, deecom napisał:

> > Czy wam także wywala Blue Screen of Death z błędem "cdd.dll" na Windows Vista w HoMM
> > IV? Za cholerę nie mogę tej gry uruchomić pod tym systemem, a szkoda :/
> na viście nie działa :/ mam 64 bit U. i mam to samo... tez blue shit
U mnie na Viście Home Premium 32 bit chodzi


Trochę przetrzepałem różne fora łażąc po google''u i chyba jest tak, że przy uruchamianiu gry ta odwołuje się do StarForce''a (którym została zabezpieczona, ten z koleji odwołuje się do płyty), który nie został zoptymalizowany do 64 bitowych systemów, przez co Vista bierze to jako atak hakerski i zabija system (nie sławny BSoD). Cóż, czas najwyższy wypróbować Visty 32 bit, z tą wersją co mam (64 bit) i tak mam tylko same problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 01:58, Sth`Devilish napisał:

Cóż, czas najwyższy wypróbować
Visty 32 bit, z tą wersją co mam (64 bit) i tak mam tylko same problemy...

Znalazłem to ostatnio ;)

pozdrowienia dla CDP :)

20081204144253

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, czyli jest tak jak pisałem (niekompatybilne z 64 bitowymi systemami zabezpieczenie gry). Mam nadzieję, że to jedyna i ostatnia taka gra, która nie działa na 64 bit, bo za kilka lat nie będą już wychodzić 32 bitowe systemy i co wtedy? :) Jedno jest tylko pewne - Windows 7 32 bit będzie chyba ostatnim systemem na jakim będzie można w HoMM IV zagrać... Może by tak Ubisoft z łaski swojej zrobił coś z tym, a nie wciska teraz Heroes of M&M Complete, chociaż są te problemy z kompatybilnością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 16:34, Sth`Devilish napisał:

Fajnie, czyli jest tak jak pisałem (niekompatybilne z 64 bitowymi systemami zabezpieczenie
gry). Mam nadzieję, że to jedyna i ostatnia taka gra, która nie działa na 64 bit, bo
za kilka lat nie będą już wychodzić 32 bitowe systemy i co wtedy? :) Jedno jest tylko
pewne - Windows 7 32 bit będzie chyba ostatnim systemem na jakim będzie można w HoMM
IV zagrać... Może by tak Ubisoft z łaski swojej zrobił coś z tym, a nie wciska teraz
Heroes of M&M Complete, chociaż są te problemy z kompatybilnością...

Jeśli chodzi o kompatybilność poprzednich systemów z następnymi (a raczej gier, które będą odpalane na tych systemach), to jest inna para kaloszy. Nigdy nie wiadomo, czy taki HoM&M3 co pod Vistą chodzi, odpali się pod Win7. Kompatydebilność ;) wsteczną pokaże nam Microsoft, ja walczę dalej, żeby odpalić Grim Fandango pod Vistą (dźwięk się gubi), niektóre gry, co chodziły pod XP niekoniecznie chodzą pod Vistą np. Dungeon Keeper 2. Nie do końca się tak pięknie zapowiada - najwyżej będzie trzeba zostawić sobie starszy sprzęt, lub zainstalować 2 systemy albo Virtual Machine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 17:51, deecom napisał:

Nie do końca się tak pięknie zapowiada - najwyżej będzie trzeba zostawić sobie starszy
sprzęt, lub zainstalować 2 systemy albo Virtual Machine.


2 systemy na 1 kompie to już nieco problematyczna sprawa, sporo się trzeba przy tym namęczyć (no i nie da rady nainstalować starszego na nowszy), a trzymać starszy sprzęt tylko dla paru gier... No dla mnie to nie jest rozwiązanie :) A co to jest to Virtual Machine i jak działa? Hmm, być może jakimś rozwiązaniem byłoby... trzymanie dwóch dysków twardych (jeden właściwy i drugi ze starym systemem i starymi grami) i w razie czego tylko je podmienić przed uruchomieniem, ale nie wiem czy to by działało (ale jeśli tak, to być może nawet w przyszłości ktoś by wpadł na pomysł jak je podmieniać bez wyłaczania i rozkręcania kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 18:20, Sth`Devilish napisał:

2 systemy na 1 kompie to już nieco problematyczna sprawa, sporo się trzeba przy tym namęczyć

Takie straszne to nie jest ale przydatne z pewnością :D i chyba jak tylko zwolnię sobie miejsce zainstaluję XP na lapku, tylko najpierw muszę wiedzieć, czy znajdę wszystkie potrzebne sterowniki pod XP.

Dnia 04.12.2008 o 18:20, Sth`Devilish napisał:

A co to jest to Virtual Machine i jak działa?

Fajny bajer :) http://pl.wikipedia.org/wiki/VMware
i na pewno o wiele więcej zabawy miałbyś z przekładaniem dysków, jak chcesz się tak bawić, to lepiej 2 system zainstalować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 21 lat, od 10 gram w gry i moim zdaniem Heroes of Might and Magic 2 jest najlepsza gra, mozna w nia grac non stop. Oczywiscie inne czesci tez sa super, ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Mam problem z Heroes IV: The Gathering Storm. Druga kampania (ta, w której gramy Kozussem), pierwsza misja.
Nie mam pojęcia jak dostać się do Wyroczni Chaosu. Tzn, wiem gdzie jest, znalazłem zwój przywołania łodzi, ale nie mogę go użyć. Wkładam go postaci do ręki, ale jak wybiorę rzut zaklęcia, to na żadnej zakładce się nie pojawia.
Jak wygrzebałem ten zwój pisało coś o starożytnej monecie jako zapłacie. Zastanawiam się czy jej nie potrzebuję - gdzie ją znaleźć? Albo jak dostać się na tę wyspę?

Z góry thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 23:09, Lfdracon napisał:

Nie pamiętam już dobrze tej mapy, być może nie stoisz tuż przy brzegu wody, co jest wymagane
do rzucenia czaru.

Dzięki, ale to nie to. Okazało się, że jestem głupszy niż myślałem :) Heros nie był pierwszą jednostką w armii, więc domyślnie zaznaczona była inna jednostka -> stąd niewłaściwa księga zaklęć :)
Już tę misję przeszedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 19:11, jarekao napisał:

Mam 21 lat, od 10 gram w gry i moim zdaniem Heroes of Might and Magic 2 jest najlepsza
gra, mozna w nia grac non stop. Oczywiscie inne czesci tez sa super, ;)


Ja tam ubóstwiam "trójkę". Swego czasu spędzałem tyle czasu z kumplem przy trybie "hot seat", że aż moja mama była zaniepokojona. :) Sentyment do tej gry będę miał chyba zawsze. Ale fakt, cała seria jest po prostu genialna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Mam problem z grą Heroes of Might and Magic V (Złota Edycja). Otóż jak można wybrać miasto, z którego teleportuje się jednostki? Gram z bratem i mam 7 miast. Jak chcę przywołać jednostki z miasta elfów... Niestety nie mogę. Proszę o pomoc! Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to "Przywołanie istot" pozwala na ściągnięcie oddziałów z miasta które znajduje się najbliżej bohatera... więc jeśli miasto z którego chcesz podjąć jednostki znajduje się dalej, jedynym wyjściem jest puszczenie w ruch karawany do najbliższego bohaterowi miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 10:18, jakubg7 napisał:

Cześć,
Mam problem z grą Heroes of Might and Magic V (Złota Edycja). Otóż jak można wybrać miasto,
z którego teleportuje się jednostki? Gram z bratem i mam 7 miast. Jak chcę przywołać
jednostki z miasta elfów... Niestety nie mogę. Proszę o pomoc! Z góry dzięki ;)


Tak jak napisał luzac nie da się wybrać miasta, gdyż jednostki są przywoływane z najbliższego. Podobnie sprawa ma się z teleportowaniem bohatera do miasta. Moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie, bo eliminuje znaną w 3 możliwość obrony wszystkich miast jednym bohaterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 10:50, luzac napisał:

O ile dobrze pamiętam, to "Przywołanie istot" pozwala na ściągnięcie oddziałów z miasta
które znajduje się najbliżej bohatera... więc jeśli miasto z którego chcesz podjąć jednostki
znajduje się dalej, jedynym wyjściem jest puszczenie w ruch karawany do najbliższego
bohaterowi miasta.

Dzięki ;)
BTW... Jaka (według Was) jest najlepsza rasa w HOMMV? Mi wydaję się, że to Przystań lub też dobre elfy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 12:45, jakubg7 napisał:

BTW... Jaka (według Was) jest najlepsza rasa w HOMMV? Mi wydaję się, że to Przystań lub
też dobre elfy ;)


Ja najbardziej lubię Nekropolis. Za klimat i wampirki (odzyskiwanie życia rządzi :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brać pod uwagę oddziały + bohaterów to mi najbardziej podobają się demony (całkiem przyzwoita armia + bardzo użyteczna zdolność niemal darmowego przyzywania dodatkowych jednostek w czasie bitwy). Jeśli natomiast chodzi o same oddziały to chyba wybrałbym ludzi.
Jestem natomiast w 100% pewien że ze wszystkich ras najmniej lubię orki - brak dostępu do magii i wymuszony ofensywny styl walki jest czymś co mi naprawdę nie odpowiada:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować