Zaloguj się, aby obserwować  
DazZy

Śródziemie (Władca Pierścieni) - Forumowa gra RPG

1129 postów w tym temacie

Ja? No w sumie to jestem MG w moim własnym fRPG-u i sam ustalałem jego regulamin i zasady, więc może jest w tym jakiś sens. Postaram się skombinować coś sensownego. Oczekujcie mnie trzeciego dnia o świ... Że co? Pomyłka? Więc nie jestem Gandalfem Białym? A to pech! :D Ale regulaminu w ciągu (maksymalnie!) trzech dni możecie się spodziewać, bo muszę jeszcze dźwignąć z otchłani mojego własnego fRPG-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 18:05, Mediv napisał:

Ja? No w sumie to jestem MG w moim własnym fRPG-u i sam ustalałem jego regulamin i zasady,
więc może jest w tym jakiś sens. Postaram się skombinować coś sensownego. Oczekujcie mnie
trzeciego dnia o świ...
Że co? Pomyłka? Więc nie jestem Gandalfem Białym? A to pech! :D
Ale regulaminu w ciągu (maksymalnie!) trzech dni możecie się spodziewać, bo muszę jeszcze dźwignąć
z otchłani mojego własnego fRPG-a.


GM pomocniczy.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 18:05, Mediv napisał:

/.../

No tak. Przeczytałem twoje wpisy na sajcie, pare postów... ;] Cóż, mam nadzieję (zreszta tak jak i Ty) że wymyślisz coś sensownego i niech ten temat wreście ruszy normalnie.
necron1501: GM pomocniczy? Co masz na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 18:17, Obi-wan Kenobii napisał:

> /.../
No tak. Przeczytałem twoje wpisy na sajcie, pare postów... ;] Cóż, mam nadzieję (zreszta tak
jak i Ty) że wymyślisz coś sensownego i niech ten temat wreście ruszy normalnie.
necron1501: GM pomocniczy? Co masz na myśli?


Osoba która by mi pomagała w prowadzeniu gry. Mogła by też prowadzić grę za mnie gdy mnie nie ma lub nie mam czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą chciałbym wiedzieć co wy widzicie złego w starym regulaminie? Daniel DazZy zna się na rzeczy, a mi dotąd ten regulamin odpowiadał. Pytam jeszcze raz: co wy w nim złego widzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 18:24, Mediv napisał:

Swoją drogą chciałbym wiedzieć co wy widzicie złego w starym regulaminie? Daniel DazZy zna
się na rzeczy, a mi dotąd ten regulamin odpowiadał. Pytam jeszcze raz: co wy w nim złego widzicie?


Ja nie mówie że masz go zmienić po prostu zrób żeby widać go było na każdej stronie podczas włączania danej strony możesz go równiesz uzupełnić. Acha Mediv jako że jesteś na forum to weż prowadź rozmowe po wyjściu Artemisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 18:24, Mediv napisał:

Swoją drogą chciałbym wiedzieć co wy widzicie złego w starym regulaminie? Daniel DazZy zna
się na rzeczy, a mi dotąd ten regulamin odpowiadał. Pytam jeszcze raz: co wy w nim złego widzicie?

Sam w sobie nie jest zły, chodzi mi o to że go nie powinno sie przypinać ponieważ zawiera kartę postaci Daniel DazZy. Nie widzę punktu mówiącego co mają robić forumowicze chcący dołączyć, nie powinno sie tego na forum załatwiać tylko przez mejla bądź komunikator. I cóż, jeśi zamierzasz pisać nową fabułe w realiach Śródziemia myślę że w odrębnym poście to zamieścić a w regulaminie link do takowego posta wkleić.
necron1501: Mhyh.. To Mediv ma być twoim zastępcą gdy robi całą robote... Czekajcie.. Teraz widze że MG jest niejaki krzysiek253 heh... i bądź tu mądrym gdy on nic nie pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 18:38, Obi-wan Kenobii napisał:

necron1501: Mhyh.. To Mediv ma być twoim zastępcą gdy robi całą robote... Czekajcie.. Teraz
widze że MG jest niejaki krzysiek253 heh... i bądź tu mądrym gdy on nic nie pisze.


Jeżeli prześledziłbys wątek zauważyłbyś, że MG oddałem necronowi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W GRZE OBOWIĄZUJE NASTĘPUJĄCY REGULAMIN:

(by Daniel DazZy)

1. MG wprowadza wszystko (miejsca, potwory, zadania, wydarzenia, kluczowe NPC’e,zmienia lokację , przygodę)
2. Obowiązuje zakaz wprowadzania którejś z tych rzeczy przez zwykłego gracza.
3. Punkt 2 nie obowiązuje w przypadku, gdy jest to polecenie wydane przez MG do któregoś z graczy.
4. Gra jest grą fabularną (czyli obowiązuje storytelling - dop. Mediv). Polega na wczuciu się w postać. Postać ma mieć charakter, osobowość, reagować konkretnie na daną sytuację. Ma mieć emocje. Postać jest żywa, nie jest zabawką.
5. Nikt nie jest niezniszczalny. Każdy odnosi rany. Nie leczą się one w momencie. Nawet uzdrawianie trwa chwilę czasu. Nigdy nie jest pełne.
6. Nie ma poziomów postaci. Są one całkowicie zbędne.
7. Nie jesteśmy potężni. Nie posiadamy zdolności epickich. Gdyby były poziomy postaci, wszyscy byli by poniżej 15 poziomu. Nowi gracze z maksymalnym poziomem 5. Do tego proszę stosować swoje zdolności i możliwości.
8. Światem rządzi przypadek. Nie ma tak, że wszystko się zawsze udaje. Pułapka może wybuchnąć, okradnięty może wezwać straż, możemy zostać poważnie ranni, stracić broń.
9. Nie ma przedmiotów potężnych. Każdy nowy przedmiot dla postaci można wprowadzić dopiero po konsultacji z MG. MG może dać przedmiot w nagrodę (zadanie, rabunek, pokonany przeciwnik).
10. Postów jedno zdaniowych prosiłbym unikać chyba , że prowadzicie rozmowę .
11. Nie bójcie się opisywać świata. Przez to on ożywa.
12. Każda wypowiedź postaci ma się zacząć od myślnika. Każda myśl jest pisana kursywą.
13. I ostatnia, chyba najważniejsza zasada. Powinniśmy się wczuć w postać.

(by Mediv)

14. Pod żadnym pozorem nie można kierować postacią innego gracza (np. pisać co zrobiła podczas walki).
15. Offtopy piszemy w nawiasach kwadratowych - []
16. Przy pisaniu obowiązują te same zasady co na forum (np. nie wolno obrażać innych - druga strona to też człowiek).
17. Pisać trzeba zgodnie z zasadami języka polskiego!

Tego kto łamie regulamin spotka zasłużona kara.

KARTA POSTACI:

(by Rogoz)

1. Imię: A jak myślicie...:P
2. Rasa: [Pozwolę sobie wprowadzić, bo w końcu dopłyniemy do Śródziemia, a nowi gracze nie powinni za nami gonić aż z Numenoru. Dostępne rasy (i narody) to:
a) Ludzie (Gondoru i Arnoru jeszcze nie założono - istnieją tylko przystanie na brzegach Śródziemia);
b) Krasnoludy - Moria, Erebor i Góry Błękitne;
c) Elfy - Rivendell (Eldarowie), Hollin (Noldorowie), Szara Przystań (Teleri), Mroczna Puszcza (Elfy Leśne)]
3. Zawód: [Tutaj wprowadzę nowość, ponieważ jesteśmy ludźmi, więc zawody mamy takie: żeglarz, pasterz, wojskowy (żołnierz) oraz królewski gwardzista. (Tu też potrzebne są zmiany, bo nowi gracze nie muszą grać ludźmi - dostępne są wszystkie znane z książek Tolkiena - żołnierze, łowcy, żeglarze, itp. - dop. Mediv]
4. Opis: [Wiadomo - charakter, wygląd, używane uzbrojenie, itd., itp. Opis powinien być długi!]

Chciałbym nadmienić jeszcze, że wszyscy należymy do Gildii Podróżników założoną przez Tar Aldariona ("Niedokończone Opowieści", rozdział "Aldarion".), przez co często wyprawiamy się do Śródziemia. Mieszkamy na wyspie Numenor.

Mam nadzieję, że zbytnio nie namieszałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[Mała pomyłka - Ereboru też nie założono a prastare miasta w Górach Błękitnych zostały zniszczone. Dla Krasnoludów dostępna jest tylko Moria.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 18:58, krzysiek253 napisał:

Jeżeli prześledziłbys wątek zauważyłbyś, że MG oddałem necronowi ;]

Czytałem.. "MG zastępczym od teraz jest: necron1501," To Twoje słowa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 19:09, Mediv napisał:

[Mała pomyłka - Ereboru też nie założono a prastare miasta w Górach Błękitnych zostały zniszczone.
Dla Krasnoludów dostępna jest tylko Moria.]

Po prostu przez formulaż poproś o edit oraz o dopisanie punktu mówiącego o tym jak się zapisać do gry bo to ważne jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 20:12, Mediv napisał:

Pewnie, że można. Przecież po części po to skleiłem regulamin i przebudowałem kartę postaci.

To wspaniale! A więc:
Imię: Milen Kamiennoręki
Rasa: Krasnolud
Zawód: Wojownik
Opis: A więc najpierw rynsztunek.Milen posiada topór dwuręcznyi jednoręczny, hełm z (ekhm) rogami:),zbroję płytową,tarczę.Aha oraz kufelek i fajkę:)Wygląd:Ma ok. 345 lat a wieć lekko siwe włosy i broda sięgająca do pasa wspaniale zapleciona,wzrostu chyba nie musze mówić:)do tego krzaczaste brwi i duży pulchny nos.Charakter:Typowy wojownik zawsze gotowy rzucić się w pierwszym szeregu na wrogów nie bacząc na ich liczbę i uzbrojenie.Jest uparty i uważa że tylko on ma rację.Woli polegać na swoim toporze niż na magii do której ma pewien wstręt.Ludzi szacuje po tym jak wielkie mają bary i jak dobrze walczą....
No to koniec nie mogę się doczekać kiedy zaczniemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniemy popraw dwie rzeczy:
- Czyż nie uważasz, że dwa topory i zbroja płytowa to za dużo jak na początek?
- 345 lat? O ile dobrze pamiętam Durin Nieśmiertelny (!!!) w chwili śmierci miał zaledwie lat kilkaset. Pamięć mnie zawodzi, ale powiedzmy, że 400. Krasnolud z lekko siwymi włosami powinien mieć od 80 do 100 lat - wg. mojego zdania (niech inni się wypowiedzą, żeby nie było...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ty jesteś GM to ty decydujesz a więc zmiany a mianowicie jeden topór a konkretnie ten dwuręczny zostaje a wiek hmm pasuje ci 90?? tzn wiesz jak pasuje to zatwierdź zmiany
z góry thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować