Zaloguj się, aby obserwować  
Thomas_Wind

Muzyka elektroniczna - chała czy dobra rozrywka?

324 postów w tym temacie

Dnia 23.12.2010 o 20:05, igor8472 napisał:

Zapuść sobie np. Davida Westa to może poczujesz różnice...

Wątpię ale co tam... widać z jego profilu na laście...
Niech puści sobie
http://www.youtube.com/watch?v=w5DY1VzUXLg
http://www.youtube.com/watch?v=CcOhb98SY_4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=px1VYEjzh-U&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=lE4UgebDkgA&feature=related
TO jest właśnie techno...
Tego nie usłyszy w radiu/manieczkach czy gdzieś ot tak na dyskotece...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 21:42, Tyler_D napisał:

Fan czegoś tam = troll? No chyba że zalinkujesz, zacytujesz mi jakieś ciekawe wypowiedzi
tego jegomościa.


Oj, zupełnie nie rozumiesz, o co mi chodzi. Zresztą, sam tego nie wytłumaczę, ale ten post jest po prostu genialny :<. A trollowanie to sztuka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 19:37, RazorBMW napisał:

> Walić to.
Typowa postawa ignoranta muzycznego.

/Ech, jest coś ostatnio dobrego z dnb?/


Nie wiem czy kojarzysz temat : Black Sun Empire. Najlepsze co mogło się przytrafić muzyce d''n''b i dubstepowi. Mają dużo niebanalnego d'n'b, a jeśli chodzi o dub to >>> http://www.youtube.com/watch?v=E31kH-Q5CsI
Jeżeli o d'nb to np. to najbardziej znane np. to: http://www.youtube.com/watch?v=BE6wt300Vfw
I ostatnio oprócz nich prawie niczego mi nie trzeba w kwestii muzyki :D

PS. Wiem, że to oczywiste dla większości, ale w wypadku tego zespołu warto mieć naprawdę wydajny subwoofer xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za czasów powstania labelu hype na grupę był jeszcze zrozumiały, choć już wtedy Darkstep był na tyle przewierconym podgatunkiem, że niewiele nowego wnieśli swoją muzyką, by uważać ich za nie wiadomo kogo.
Dla mnie osobiście cały splendor należy się do dziś dla ekipy Bad Company i dla Ed Rush''a i Optical''a z ich Virus Recordings. Ich dokonania na polu Techstep/Darstep były znacznie ciekawsze i ważniejsze w rozwoju całej sceny dnb.

No, ale koniec końców, faktycznie z nowych dramenbejsów, tegoroczny album Black Sun Empire, czyli "Lights And Wires" też wart uwagi. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 21:44, meryphillia napisał:

Za czasów powstania labelu hype na grupę był jeszcze zrozumiały, choć już wtedy Darkstep
był na tyle przewierconym podgatunkiem, że niewiele nowego wnieśli swoją muzyką, by uważać
ich za nie wiadomo kogo.
Dla mnie osobiście cały splendor należy się do dziś dla ekipy Bad Company i dla Ed Rush''a
i Optical''a z ich Virus Recordings. Ich dokonania na polu Techstep/Darstep były znacznie
ciekawsze i ważniejsze w rozwoju całej sceny dnb.


Wiesz, z wielu wykonawców d''n''b, darkstepu i dubstepu, oni mi się podobają najbardziej i są w moim prywatnym rankingu o wiele wyżej od całej reszty. Po prostu ich muzyka idealnie trafia w moje gusta i mają w sobie to coś, czego nigdzie indziej nie słyszałem. A jeśli o te osobistości powyżej to chyba więcej techstep/d''n''b, jungle a BSE ma darkstep właśnie bardzo fajny, w który jest wmieszany też d''n''b i dub. Albo na odwrót xD, mniejsza o to, dla mnie n 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam ciekawych piosenek dubstepowych . Mogą być też najbardziej znani wykonawcy (oprócz Nero ,tego już znam) Liczę na waszą pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje jakiegoś dobrego programu do obróbki utworków muzycznych lub tworzenia własnych kawałków, coś w stylu miksera itp. Czy ktoś pomoże? Najlepiej jakiś darmowy) Niewiedziałem gdzie zapytać i jaki temat mam wybrać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh mam kumpla, który jest fanem owej muzyki i zawsze jak się spotykamy to toczymy dyskusję, którą by można zatytułować podobnie jak ten temat ;). On - fan tworów elektronicznych - twierdzi, że to muzyka jak każda inna i jest taką samą sztuką, jaką może być każda inna muzyka. Natomiast ja - fan metalu, rocka, klasycznego rocka, generalnie "oryginalnych" brzmień instrumentów - twierdzę, że to nie jest tak, że to jest spłycenie i uproszczenie, że ze sztuką nie ma nic wspólnego bo jeden człowiek potrafi zaanimować dźwięki próbujące udawać całą orkiestrę, nie potrafiąc grać na żadnym z instrumentów. Mało tego ta muzyka tylko obrabia, dodaje efekty i naśladuje inne brzmienia przedstawiając je w inny sposób. Wiem, że za to zaraz posypią się uwagi, ale naprawdę ona nic nie dodaje. Nawet "genialne granie płynnym basem, wręcz melodyjnym w tle" jak wmawiał mi owy kumpel to nic innego jak obrobienie i przedstawienie w inny sposób znanego wszystkim dźwięku.

Poza tym jakoś zdecydowanie lepiej na mnie działają owe "naturalne" brzmienia. Może naprawdę mam coś pierwotnego w genach i wolę dźwięk bębenka z naciągniętej skóry wielbłąda, niż spreparowanego sygnału o odpowiedniej częstotliwości.

Tak więc dla mnie muza elektroniczna to tylko do zabawy (i tak, wiem, że muzyka elektroniczna =/= techno ), natomiast do słuchania to tylko prawdziwa muza ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 20:49, MKRaven napisał:

Tak więc dla mnie muza elektroniczna to tylko do zabawy (i tak, wiem, że muzyka elektroniczna
=/= techno ), natomiast do słuchania to tylko prawdziwa muza ;) .


Ogólnie pojęty ambient, zwłaszcza dark/ritual, a nawet i noise czy industrial to raczej nie jest muzyka do zabawy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toż dlatego napisałem, że jestem świadom, że muzyka elektroniczna to nie jest tylko techniawa i inne łupaniny (kumpel mnie min. właśnie ambient męczył ;P ), żeby tu zaraz ktoś nie wyjechał tekstem, że jam muł bo dla mnie muza elektroniczna to to co w klubach i wsio ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że nawet wśród muzyki rockowej znajdziesz pełno chłamu "dla zabawy", przy zestawieniu z którym muzyka elektroniczna może się dla ciebie wydać "poważna" :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować