Zaloguj się, aby obserwować  
Thomas_Wind

Muzyka elektroniczna - chała czy dobra rozrywka?

324 postów w tym temacie

Postanowiłem, że zaprezentuję wam mój ambientowy projekt, Achondar.
https://soundcloud.com/achondar

:)

W każdym razie przyszła mi do głowy pewna inicjatywa gramowa - co powiecie, by stworzyć tutaj swego rodzaju netlabela skierowanego do gramowych kompozytorów muzyki ambientowej i ciekawej elektroniki tudzież muzyki eksperymentalnej? Raczej chodzi mi o mroczniejsze, brudniejsze, bardziej "industrialowe" tudzież "rytualistyczne" brzmienia czy też soundtracki bądź utwory inspirowane filmami i grami.

W dzisiejszych czasach masa netlabeli albo jest już nieaktywna albo przez długi czas nie przyjmują nowych artystów pod swą strzechę, albowiem gdyż mają przeładowany kalendarz wydawniczy, toteż proponuję, żeby moje Nakrikal Records zamieniło się w netlabela, który mógłby być pierwszym krokiem początkujących muzyków ku sławie :D. Można by założyć gramsajt, gdzie wymienialibyśmy się poradami, pomysłami i muzyką. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 11:50, Revanchist napisał:

Co wy na to?


Jestem za, a nawet ZA!

Z chęcią i ciekawością będę systematycznie przyglądał się, jak prowadzisz netlabela i wydajesz doń nowe smakołyki dźwiękowe. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba zebrać chętnych. Karharot, a może i ty pewnie bylibyście chętni, by pomóc wam w wydaniu waszej muzyki (chociaż zamierzasz tworzyć własnego netlabela dla swoich produkcji - ale to nic nie zmienia, można przecież współpracować), ale nie widzę zbyt wielu potencjalnych zainteresowanych, sam też już nie będę wydawał nic swojego - do końca 2013 powinienem skończyć materiał Demagolki, a Achondara będę w miarę możliwości wydawał za pośrednictwem innych wytwórni :D.

Na forum CD-Action ludzie są chyba aktywniejsi, chociaż interesującej mnie muzyki też tam nie za wiele (albo rock/metal albo hiphoperki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nawet nie chce mi się zbytnio myśleć o prowadzeniu dwóch netlabeli (skoro od lat nie mogę nawet z jednym wystartować :D) i swoje ambient/experimental/idm produkcje mógłbym podsyłać nawet. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ambienty to podsyłać możesz do Mysfieda, Treetrunk Records szybko wydaje nowe produkcje, właściwie to tego samego dnia, którego wyślesz maila, o ile dobrze trafisz :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakichś dubstepowych płyt podobnych do tego, co prezentuje Skrillex.

np. coś takiego - http://www.youtube.com/watch?v=0mQUQGfzkVY&sns=fb

Jest jeden warunek: instrumentalność. Interesują mnie płyty bez wokalu, a jeżeli już się ma takowy na nich pojawić, to w minimalnej ilości.

BTW, za dużo tych wszystkich featów, jak na mój gust. ;/ Wolę konkret - jeden wykonawca, jeden album.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 16:23, Kardithron napisał:

Szukam jakichś dubstepowych płyt podobnych do tego, co prezentuje Skrillex.

UKF, wiertła na 1 kopyto, remiksy popowych pioseneczek etc. :D
Ew. najnowsze rzeczy od Skreama i Eengi, bo też poszli w łoble.


A jak ciężary bez wobbli to Machine Code - Environments, ale może Ci się nie spodobać, hehe. Ew Vex''d w tym klimacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że "Environments" niezła płytka. Całkiem miło się tego słuchało, ale rządzi przede wszystkim świetne "Flatlines". Ogółem nawet się zainteresowałem tymże projektem, można od czasu do czasu coś sobie posłuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem nieco zawiedziony.
Tym którym podobało się "Discovery" i "Human After All" pewnie album się spodoba.

Dla mnie nadal Daft Punk pozostaje grupa jednej płyty, czyli "Homework"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 00:20, meryphillia napisał:

Osobiście jestem nieco zawiedziony.
Tym którym podobało się "Discovery" i "Human After All" pewnie album się spodoba.

Dla mnie nadal Daft Punk pozostaje grupa jednej płyty, czyli "Homework"...

Mi się zabójczo podobają WSZYSTKIE ich płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie najnowsza płyta Daft Punk jest świetna. Zupełnie inna niż ich pierwsze płyty(to dla mnie zaleta) i może stać się tym, czym dla Metallici stał się Black Album - komercyjne to jest na maksa, ale jak brzmi! Instant Crush i Contact niesamowite nadal, po 2 dniach stałego słuchania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 18:13, Demagol napisał:

Muszę przyznać, że "Environments" niezła płytka. Całkiem miło się tego słuchało, ale
rządzi przede wszystkim świetne "Flatlines". Ogółem nawet się zainteresowałem tymże projektem,
można od czasu do czasu coś sobie posłuchać.


U mnie bodajże in the shadow zmiażdżyło.
Nowy album MC niezły w sumie, czuć rękę CVki, ciekawe czy zrobią jakieś techstepy, bo chętnie bym obczaił od nich coś, a nie tylko garnki techstepowe u samego Currenta i Rodella.

W zasadzie to Balkansky''ego (czyli Cooh z dnb) mozesz obczaić*, jakieś dubstepy robił, a Orenda już bardziej... bałkańska (stricte) jest, ale ładna.

*Tudzież po prostu Subtrakt, bo to tam wydawali Environments i Balkansky.

Co do DP... miałem 1 przesłuchanie i na razie 7/10. Troche zapychaczny, pościelówka... no cóż, Homework też Mi kiedyś nie podchodziło...

U mnie raczej minimalnie Discovery>Homework, ale to minimalna różnica. Na pewno ciekawiej słucha Mi się Discovery bo jest bardziej lajtowe (a ostatnio wolętakie klimaty by oderwac sie od hardcore/gabba), no i ciut lepiej Mi się słucha bo jest zmiksowane (5555, c''nie? ;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam... po co artystom z bandcamp (tym udostępniającym swoje albumy na zasadzie "name your price") mój zip-code? Tego typu dane staram się wprowadzać w internecie tylko przy poważnych sprawach, a ściąganie za darmo (price = 0) albumu z tego serwisu raczej się do nich nie zalicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 13:26, Revanchist napisał:

A w ogóle to zacząłeś już tworzyć jakieś swoje muzyczne produkcje? Jestem zainteresowany
;).

Szczerze? Nie bardzo. Mam trochę nagrań, ale nie jest to twórczość stricte własna, tylko covery/aranżacje, w dodatku raczej nie mieszczące się w ramach muzyki elektronicznej.
Będę miał teraz sporo czasu do rozpoczęcia studiów, więc kto wie, czy czymś to nie zaowocuje. Zobaczymy. ;)

Przepraszam za zwłokę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować