Zaloguj się, aby obserwować  
Thomas_Wind

Muzyka elektroniczna - chała czy dobra rozrywka?

324 postów w tym temacie

To "atmosferycznego" (cokolwiek to miałoby oznaczać) dnb tam w ogóle nie znajdziesz z tego co pamiętam.
Ale jesli atmosferyczny w sensie czillujący miło, to i tak nic nie przebije backcatalogu Looking Good/Good Looking.
Co prawda to nie netlabel, ale polecam obadac sprawę, bo jak dla mnie do dzisiaj releasy z labelu LTJ Bukema są niedoścignione jeśli chodzi o miły dla ucha, spokojny dnb. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o harmonię i równy nacisk kładziony zarówno na drumki jak i pady, synthy, inne tego typu melodyjki. Black Ho(e) (:D) to za dużo nazbyt połamanych breaków i wiertarkopierdów, to nie do końca to, co lubię. Chociaż Cytech ze swoim "Sixth Sense" (utworem, nie EP-ką, bo drugi kawałek już był slaby) był mocarny, bardzo soczyste łojenie i dobry "backdrop".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, tylko ja lubię połączenie klimatu z drumami z mocą. Ale bez przesadnego łamania i niestałego tempa :P. Niemniej jednak Black Hoe nie przekreślam, dlatego szukam jakichś ciekawych kompilacji (są chyba ze trzy releaski opatrzone VA), które pomogłyby mi namierzyć potencjalnie ciekawych wykonawców. Ale też ciężko powiedzieć - dnb ma to do siebie, że opłaca się mi słuchać pojedynczych utworów, bo zwykle całości mnie rozczarowują :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z bardziej dynamicznych, ale nadal klimatycznych, jak dla mnie najlepszy jest Hospital Records.
Liquidy może nie są drapieżne, ale mają charakterek i zazwyczaj są atmosferyczne, jak chociażby debiutowy album Netsky z 2010.
Większośc katalogu NHS to kawał świetnego dnb, no i mają genialne składaneczki z serii "Hospital Mix".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://archive.org/details/GoFetchAGrenade

Zmajstrowałem takie coś. Połączenie eksperymentalnego dnb (hehehe :D), industrialowych pejzaży dźwiękowych i innego wariactwa, ale nie jest to zbyt hałaśliwe ani pogmatwane, ot, taki tam "experimental". B-side to remiks taki lekko industrial-clownstepowy, ale znowu wg mojego rozumienia, okazuje się, że inni robią go inaczej, ale to nie o to chodziło :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nawet, ale zbyt monotonne przy takiej długości.
No i to czego dobre drumy nie lubią, to schematyczny, oparty na jednym loopie rytm.
Nawet monotonia by nie raziła tak w uszy, gdyby popracować nieco nad ścieżką perkusyjną, choćby dodając częste pauzy i dropy, co tego rodzaju mrocznawe drumy bardzo lubią takie zabiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 00:30, meryphillia napisał:

Nawet nawet, ale zbyt monotonne przy takiej długości.


Może ktoś lubi droniki, kto tam wie :D.

Dnia 02.07.2013 o 00:30, meryphillia napisał:

No i to czego dobre drumy nie lubią, to schematyczny, oparty na jednym loopie rytm.


Akurat nie jest jeden loop, ale seria, ale w wielu przypadkach różnicę bardzo trudno wychwycić ;).

Dnia 02.07.2013 o 00:30, meryphillia napisał:

Nawet monotonia by nie raziła tak w uszy, gdyby popracować nieco nad ścieżką perkusyjną,
choćby dodając częste pauzy i dropy, co tego rodzaju mrocznawe drumy bardzo lubią takie
zabiegi.


Trochę nie chcę się bawić w takie coś, bo robię wszystko po swojemu. Oczywiście sam trochę rozpaczam nad tym, że za mało "muzykalności" udało mi się z tego wyciągnąć i faktycznie jest trochę monotonnie, ale to tylko pierwszy utwór z płyty i reszta być może będzie bardziej interesująca. Monotonia tak czy siak jest tutaj pewnym zabiegiem artystycznym, że tak to ujmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem całkiem nieobeznany w muzyce elektronicznej, ale przeglądając promocje na empiku trafiłem na "Richard D. James Album" Aphexa Twina. Polecacie tę płytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 09:42, kitek0101 napisał:

Jestem całkiem nieobeznany w muzyce elektronicznej, ale przeglądając promocje na empiku
trafiłem na "Richard D. James Album" Aphexa Twina. Polecacie tę płytę?

Laika może zrazić. Lepiej zacznij od Selected Ambient Works.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy trafiłem do dobrego tematu, ale zapytać zawsze można. Szukam wykonawców typu Enigma/Delerium i nie chodzi mi o Vangelisa, Oldfielda czy Jarre''a. Tak ogólnie to słucham trance więc coś podobnego w tym kierunku też by mogło być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2013 o 22:35, Tyler_D napisał:

To znów ja ale z kolejnym pytaniem - czy się wyróżnia tribal techno [?!] od reszty?


Charakterystyczna, bogata warstwa rytmiczna niezwykle popularna gdzieś od 98/99 roku do 2003, gdy wszystko to poszło w coraz bardziej szybszy (i z czasem męcząco monotonny) Shranz.

Tutaj jest set całkiem dobrze prezentujacy to co nazywało się "tribal techno":
http://www.youtube.com/watch?v=fnXv-0uKlz0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się na to akurat natknąłem na tubie więc i stąd pytanie, heh. Co prawda widzę pewną różnicę pomiędzy tym a innym techniawowym ''umca umca'' aczkolwiek niespecjalnie wiem jak jedno od drugiego odróżnić. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że techno = prymitywne umca, mówię tylko że ciężko jest - przynajmniej mnie to jakoś bardzo odróżnić. Pomimo tego, że słucham trochę muzyki ''elektronicznej'' to aż takim szpecjalystom nie jestem. Aczkolwiek po dzisiejszym coś niecoś mi się rozjaśniło. A to drugie co zarzuciłeś poniekąd kojarzy mi się choćby z Chemical Brothers a przynajmniej niektórymi ich kawałkami [ u nich bądź co bądź jest więcej sampli ''wokalnych'' ].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować