Zaloguj się, aby obserwować  
Thomas_Wind

Muzyka elektroniczna - chała czy dobra rozrywka?

324 postów w tym temacie

Co sądzicie o muzyce elektronicznej np. house, techno, trance? Czy uważacie ją za chałę czy dobrze się przy niej bawicie? Ja się dobrze przy niej bawie i uważam, że jest rówinie piękna jak inne rodzaje muzyki, i że to nie tylko "umc,umc.umc" jak większość zwykła gadać. Poza tym w przyszłości chcę zostać DJ''em i chcę poznać zdanie kolegów z ulubionego forum ;) Gatunek muzyki elektronicznej, który najbardziej preferuje to trance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiedzieć ten kto jest fanem muzyki elektronicznej napisze że jest super a ten kto jest "antyfanem"napisze że to chała mnię osobiście to nie wciąga no ale że innym to się podoba no to musi znaczyć że to nie jest szajs:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 10:12, paladin thunder napisał:

Co sądzicie o muzyce elektronicznej np. house, techno, trance? Czy uważacie ją za chałę
czy dobrze się przy niej bawicie? Ja się dobrze przy niej bawie i uważam, że jest rówinie
piękna jak inne rodzaje muzyki, i że to nie tylko "umc,umc.umc" jak większość zwykła
gadać. Poza tym w przyszłości chcę zostać DJ''em i chcę poznać zdanie kolegów z ulubionego
forum ;) Gatunek muzyki elektronicznej, który najbardziej preferuje to trance.


Zalezy co przez to rozumiesz - tekno i house to dla mnie lekka chała choć nie chce ich dyskryminować (są zbyt wesołe), natomiast mało znany darkwawe czy industrial mogą się podobac, choć i tak wole ambient, niemniej moje poszukiwania trwają i znajde coś co lepiej przyciąga w tychże gatunkach, ale jak słucham jakiś chilloutów to jakoś przekonujące nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkopię ten temat, bo na forum nie ma żadnego odpowiedniego tematu o muzyce elektronicznej. Techno to tylko jej podgatunek.

Wintesun, zgadzam się z tym, że techno i house są zbyt wesołe do codziennego słuchania, ale dańczy się przy nich bardzo dobrze.

Osobiście uwielbiam prawdziwą muzykę elektroniczną, np: The Chemical Brothers, Daft Punk, The Prodigy, Underworld, Goldfrapp, Underworld i wiele, wiele innych. Wielu osobom muzyka elektroniczna kojarzy się z pioseneczkami młodzieżowymi, a szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 14:24, Adamzzz napisał:

Odkopię ten temat, bo na forum nie ma żadnego odpowiedniego tematu o muzyce elektronicznej.
Techno to tylko jej podgatunek.


Jest temat o Ambiencie, jest o Trance, gdzie dyskutujemy sobie też i o House czasami, jest o Techno, więc tutaj nieco się mylisz. :)

Dnia 20.01.2009 o 14:24, Adamzzz napisał:

Wintesun, zgadzam się z tym, że techno i house są zbyt wesołe do codziennego słuchania,
ale dańczy się przy nich bardzo dobrze.


Jeśli ktoś nie wie co to jest muzyka Techno, to faktycznie może uważać Dance (który to właśnie przez ignorantów pokroju Wintesuna jest uważany za "Techno") za "zbyt wesołe"...
Czy uważasz że ta muzyka jest "za wesoła"? http://pl.youtube.com/watch?v=lAdgwHB1mDM
A to jest właśnie typowe Techno...

Dnia 20.01.2009 o 14:24, Adamzzz napisał:

Osobiście uwielbiam prawdziwą muzykę elektroniczną, np: The Chemical Brothers, Daft Punk,
The Prodigy, Underworld, Goldfrapp, Underworld i wiele, wiele innych. Wielu osobom muzyka
elektroniczna kojarzy się z pioseneczkami młodzieżowymi, a szkoda...


"Prawdziwa muzyka elektroniczna", to Klaus Schulze, Pete Namlook, Brian Eno czy nawet Jean Michel Jarre, a nie muzyka klubowa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 01:36, zamber1 napisał:

"Prawdziwa muzyka elektroniczna", to Klaus Schulze, Pete Namlook, Brian Eno czy nawet
Jean Michel Jarre, a nie muzyka klubowa. ;)


Brian Eno to świetny producent i artysta, ale do jego muzyki nie mogę się przekonać. Dla mnie nazwa ''techno'' jest często używana zbyt często, co niestety prowadzi do takich niedomówień. W moim przypadku do takiego niedomówienia doszło, przepraszam ;).

Co do Goldfrapp np. - czy to jest muzyka klubowa? Bywałem w kilku klubach, ale Goldfrappu czy Underworld nigdy nie usłyszałem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 10:48, Adamzzz napisał:

Dla mnie nazwa ''techno'' jest często używana zbyt często, co niestety prowadzi do takich
niedomówień. W moim przypadku do takiego niedomówienia doszło, przepraszam ;).


Tak jak już kilkukrotnie na tym forum pisałem, nazwa "techno" użyta przez osoby nie mające w ogóle pojęcia o muzyce klubowej, czy nawet zwykłych ignorantów którzy nie wiedzą czego słuchają (vide wszyscy miłośnicy Scootera, Cascady i innych Basshunterów), oznacza po prostu klubowe dźwięki w takcie 4/4 (i też nie koniecznie) bez różnicy na ich właściwy podgatunek.
No ale to całkiem normalne, zresztą tak jak każdy ignorant dźwięków Rockowo-Metalowych, do jednego wora będzie wrzucał Linkin Park, Pearl Jam, Korn, Mettalicę i Satyricona, nazywając to "Metalem". :)

Dnia 21.01.2009 o 10:48, Adamzzz napisał:

Co do Goldfrapp np. - czy to jest muzyka klubowa? Bywałem w kilku klubach, ale Goldfrappu
czy Underworld nigdy nie usłyszałem ;).


Pewnie że jest, w końcu głównie tam jest grana, a że nie w Polsce, to już problem odbiorców, że wolą bawić się przy Basshunterze i Mandarynie, a nie Goldfrappie czy Underwold. ]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 11:01, zamber1 napisał:

Pewnie że jest, w końcu głównie tam jest grana, a że nie w Polsce, to już problem odbiorców,
że wolą bawić się przy Basshunterze i Mandarynie, a nie Goldfrappie czy Underwold. ]:>


Zgadzam się, Polska to czarna dziura, jeżeli chodzi o dobrą muzykę. Ciężko jest znaleźć miejsce, gdzie można pobawić się przy dobrej, inteligentnej muzyce tanecznej. Sam mógłbym podać miliony kawałków, przy których człowiek ma ochotę tańczyć cały dzień, szkoda, że większość społeczeństwa preferuje inne ''rytmy'' w stylu (hm..) artystów, których podałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 11:09, Adamzzz napisał:

Zgadzam się, Polska to czarna dziura, jeżeli chodzi o dobrą muzykę. Ciężko jest znaleźć
miejsce, gdzie można pobawić się przy dobrej, inteligentnej muzyce tanecznej. Sam mógłbym
podać miliony kawałków, przy których człowiek ma ochotę tańczyć cały dzień, szkoda, że
większość społeczeństwa preferuje inne ''rytmy'' w stylu (hm..) artystów, których podałeś.


A tutaj ja się nie zgadzam. ;]
W porównaniu nawet do początków tego wieku, mamy teraz dosłownie "eksplozje" klubbingu z artystami o których kiedyś nawet nie marzyliśmy.
To samo dotyczy zwykłych imprez i w każdym praktycznie większym mieście, zabawisz się przy dźwiękach Dubstepu, TechHouse, PsyTrance czy EBM/DarkElectro, nie wspominając już o tak rozpowszechnionych gatunkach, jak Minimal, Drum ''n Bass czy ElectroHouse.
Wystarczy tylko takich miejsc poszukać. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 11:13, zamber1 napisał:

A tutaj ja się nie zgadzam. ;]
W porównaniu nawet do początków tego wieku, mamy teraz dosłownie "eksplozje" klubbingu
z artystami o których kiedyś nawet nie marzyliśmy.
To samo dotyczy zwykłych imprez i w każdym praktycznie większym mieście, zabawisz się
przy dźwiękach Dubstepu, TechHouse, PsyTrance czy EBM/DarkElectro, nie wspominając już
o tak rozpowszechnionych gatunkach, jak Minimal, Drum ''n Bass czy ElectroHouse.
Wystarczy tylko takich miejsc poszukać. ;]


Ja mieszkam w mniejszym mieście i tutaj dominują wiejskie rytmy, niestety. Może niedługo ta rewolucja przejdzie też przez moje miasteczko ;). Ostatnio mocno polubiłem Basement Jaxx, ale to nie zalicza się do tej eklektycznej elektroniki ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muzyka doskonała na imprezy nie wyobrażam sobie zabaw bez tej muzyki.
A największym błędem jest, że wiele osób mówi, że słucha Techno tam gdzie słychać brzmienia elektroniczne czy basy to zawsze mówią, że to techno a tak na prawdę to pod gatunek a jest ich wiele.
Ja osobiście najbardziej lubię Trance (ATB), Hapy Hardcore, Jumpstyle, Dance (Scooter) to jeśli o słuchanie codziennie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 11:17, Adamzzz napisał:

Ja mieszkam w mniejszym mieście i tutaj dominują wiejskie rytmy, niestety. Może niedługo
ta rewolucja przejdzie też przez moje miasteczko ;). Ostatnio mocno polubiłem Basement
Jaxx, ale to nie zalicza się do tej eklektycznej elektroniki ;).


Basement to geniusze sceny House.
Uwielbiam ich ogromnie, choć przyznam że mniej niż Deep Dish''ów. ;]

No z małymi miastami jeśli chodzi o imprezy jest źle, ale zawsze można to zmienić samemu organizując te z ambitniejszą muzyką. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 11:24, zamber1 napisał:

Basement to geniusze sceny House.
Uwielbiam ich ogromnie, choć przyznam że mniej niż Deep Dish''ów. ;]


Lucky Star siedzi u mnie na repeat cały czas, genialny utwór (i to z moim ulubionym raperem!) ;). Pamiętam jak kiedyś namiętnie puszczali teledysk na MTV :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 11:40, rogoz94 napisał:

chała. Stanowczo!


Pfff.

Kwestia upodobań muzycznych, ale stwierdzić że twórczość Klausa Schulze, Tangerine Dream czy Briana Eno, to "chała", to już zwykła ignorancja w kwestiach muzyki, jako ogółu. ;]

BTW.
Smutne jest iż przeciętny miłośnik Rocka/Metalu ma często tak zamknięty gust muzyczny, który niejednokrotnie ociera się o "nazizm muzyczny", czyli nienawistne podejście do wszystkiego różniącego się od własnych upodobań.

Osobiście dziękuję cholera wie komu czy czemu, że mam otwarte gusta na prawie wszelkie gatunki muzyczne, co pozwala mi odkrywać całe mnóstwo perełek dźwiękowych. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2009 o 11:52, zamber1 napisał:

Kwestia upodobań muzycznych, ale stwierdzić że twórczość Klausa Schulze, Tangerine Dream
czy Briana Eno, to "chała", to już zwykła ignorancja w kwestiach muzyki, jako ogółu.
;]

Nie znam ani jednego z tych nazwisk. Poza tym, autor w pierwszym poście mówi o beznamiętnej techniawie, a nie o czymś, co ma glębszy sens.

Dnia 21.01.2009 o 11:52, zamber1 napisał:


BTW.
Smutne jest iż przeciętny miłośnik Rocka/Metalu ma często tak zamknięty gust muzyczny,
który niejednokrotnie ociera się o "nazizm muzyczny", czyli nienawistne podejście do
wszystkiego różniącego się od własnych upodobań.

Nie mam zamkniętego gustu muzycznego, ale jak ktos mi pokazał jako przykład techno, czy właśnie muzyki elektro jakiegoś DJ ZKoziejPupci, to mózg staje dęba i po protu nie chcę mieć z tym więcej do czynienia. Szanuję ludzi, którzy słuchają muzyki typu J.M. Jarre etc, ale nie kogoś, kto potrafi bez przerwy męczyć uszy przestarzałym subbuferem i basami ustawionymi na 160.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 12:02, rogoz94 napisał:

Nie znam ani jednego z tych nazwisk. Poza tym, autor w pierwszym poście mówi o beznamiętnej
techniawie, a nie o czymś, co ma glębszy sens.
>


A czemu od razu "beznamiętnej"?
Co czyni Rock/Metal bardziej namiętnym od Techno czy House (w którym też często jest tak ważny dla Rockmenów tekst śpiewany, mający niby stanowić o "duchowości" muzyki)?
Oczywiście, że osoba wrogo nastawiona do takiej muzyki, nie wyczuje tysiąca różnych "smaczków" i elementów, składających się na, przykładowo, "The Bells" Jeffa Millsa, ale to też nie czyni tego utworu "beznamiętnym"...
W końcu tworząc "The Bells", Mills nie pukał bezmyślnie w automat perkusyjny tylko później wszystko miksował mając pewien zamysł w głównie, czyniący utwór ten takim, a nie innym.

Dnia 21.01.2009 o 12:02, rogoz94 napisał:

Nie mam zamkniętego gustu muzycznego, ale jak ktos mi pokazał jako przykład techno, czy
właśnie muzyki elektro jakiegoś DJ ZKoziejPupci, to mózg staje dęba i po protu nie chcę
mieć z tym więcej do czynienia. Szanuję ludzi, którzy słuchają muzyki typu J.M. Jarre
etc, ale nie kogoś, kto potrafi bez przerwy męczyć uszy przestarzałym subbuferem i basami
ustawionymi na 160.


Mi przykładowo ( a lubię sobie posłuchać czasem i Satyricona, Marduka czy swojskie Christ Agony) "mózg staje dęba" na kolejny nudny Rockowy kawałek o tym, jak to "życie jest do dupy", czy na dźwięk takiego muzycznego balasa, jak przykładowo Grindcore.
Tak więc, jak widać wszędzie można znaleźć tandetę i wiochę. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2009 o 12:13, zamber1 napisał:

Mi przykładowo ( a lubię sobie posłuchać czasem i Satyricona, Marduka czy swojskie Christ
Agony) "mózg staje dęba" na kolejny nudny Rockowy kawałek o tym, jak to "życie jest do
dupy", czy na dźwięk takiego muzycznego balasa, jak przykładowo Grindcore.
Tak więc, jak widać wszędzie można znaleźć tandetę i wiochę. ;]

No, rzeczywiście widać, wziąłeś się za pierwszorzędnego rocka. Och, zapomniałem, to nie rock! To metal! Ach, nawet Black Metal! A o czym jest black? hmm... tak! o życiu i jego beznadziejności!
Bo nikt nie wpadnie na to, żeby poczytać o tym, których zespołów warto słuchać, a których nie.

Ta dyskusja nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 11:52, zamber1 napisał:


BTW.
Smutne jest iż przeciętny miłośnik Rocka/Metalu ma często tak zamknięty gust muzyczny,
który niejednokrotnie ociera się o "nazizm muzyczny", czyli nienawistne podejście do
wszystkiego różniącego się od własnych upodobań.


No nie ma się co oszukiwać ale i vice versa. Trzeba być naprawdę otwartym na świat muzyki by akceptować te obydwie skrajności jakimi są muzyka elektroniczna oraz muzyka grana "żywymi instrumentami". Lecz fakt jest taki, że osoby zapatrzone na swój ulubiony gatunek zazwyczaj nie rozumieją przekazu innej muzyki a zazwyczaj mają najwięcej do powiedzenia na ten temat. Praktycznie od urodzenia byłem zwolennikiem muzyki, gdzie można było usłyszeć instrumenty. I im więcej tych instrumentów tym lepiej :) Natomiast nie rozumiem muzyki elektronicznej ale to jeszcze nie powód bym nazywał ją "chałą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować