Zaloguj się, aby obserwować  
Thomas_Wind

Muzyka elektroniczna - chała czy dobra rozrywka?

324 postów w tym temacie

Szukam czegoś w klimatach Mr. Oizo, The Shizit, Aphex Twin, ATR, Juno Reactor, Moshpit lub Echo Dept Finders. Cokolwiek, może być też coś z zasobów jamendo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aphx Twin >>> Squarepusher, Polygon Window i Caustic Window oraz AFX (czyli trzy aliasy Ryśka), a także µ-Ziq. Poza tym obadać wykonawców stąd: http://www.discogs.com/label/Rephlex (to label Ryszarda - [polecam materiał autorstwa Cylob)

Juno Reactor >>> Specyficzny artysta od samych początków i raczej trudno znaleźć kogoś podobnego w twórczości nawet za czasów Goa. Nawet powiedziałbym, że nie ma drugiego podobnie tworzącego muzykę. ;]

ATR i Mr Ozio znam, ale za mało ich słuchałem by dawać coś podobnego i być pewnym, że faktycznie podobne, choć w przypadku ATR chyba większość tzw. Digital Hardcore wzorowane jest na ich twórczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny metalowy / rockowy ortdoks na tym forum? Jeżeli się na czymś nie znasz to się z łaski swojej nie wypowiadaj bo zachowujesz się po prostu śmiesznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, kiedys mialem plyte z muzyka elektroniczna, wydawca albo producentem byla bodajze.. Nokia. Ta plyta pochodzila chyba z drugiej polowy lat ''90, utwory byly dosc dynamiczne, tempo raczej szybkie. Plyta niestety ulegla jakies 5 lat temu uszkodzeniu (pekla na czesci :P). Nie moge tego znalezc, ale pamietam, ze wtedy ta muzyka b. podobala mi sie, chcialem sobie ja przypomniec, bo moje gusta od tamtego czasu ulegly diametralnej zmianie.

@Kilinginno

Wracaj do sluchania Metallici i innych pussy-rockowych bandow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2010 o 21:18, Tyler_D napisał:

Kolejny metalowy / rockowy ortdoks na tym forum?

Ta...

>Jeżeli się na czymś nie znasz to się z łaski swojej nie wypowiadaj bo zachowujesz się po prostu śmiesznie.
Spodziewałem się takiej odpowiedzi. Wiesz, powiem Ci, że mój brat takiej muzy słucha i nieco mam jakieś pojęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2010 o 19:18, Killinginno napisał:

Spodziewałem się takiej odpowiedzi. Wiesz, powiem Ci, że mój brat takiej muzy słucha
i nieco mam jakieś pojęcie.

Jakbyś miał pojęcie to byś nie szufladkował ludzi i nie oceniał czegoś na czym się nie znasz [ bo widać że się nie znasz i to na kilometr ]. Po twoich postach można stwierdzić że prawdopodobnie uważasz że taki rodzaj muzyki to badziewie - a to gruba pomyłka. I mówi ci to osoba która z równym zaangażowaniem potrafi słuchać elektroniki jak i crustu czy d-beatu. Jakieś pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2010 o 19:18, Killinginno napisał:

Spodziewałem się takiej odpowiedzi. Wiesz, powiem Ci, że mój brat takiej muzy słucha
i nieco mam jakieś pojęcie.


Ta, muzyka elektroniczna to tak szerokie spektrum, że masz zerowe pojęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobrze trafiłem, bo o ile wiem muzyka którą szukam należy do tego gatunku.
Więc tak tytuł piosenki to o ile pamiętam to This Time.
na początku tekst jest tekst: so this time when i can trust you ?lub jakiś podobny. Słyszałem ją może dwa razy dlatego mogę się mylić. Wykonuje ją jakiś dj. Na YT jest parę piosenek THIS TIME ale to nie są te (na YT po wpisaniu This Time wyświetlają się właśnie te niewłaściwe). Tak jak mówiłem na początku jest ten tekst, a potem już sporadycznie. Reszta to czysta muzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2010 o 21:23, kuba9876543210 napisał:

Sluchajcie, kiedys mialem plyte z muzyka elektroniczna, wydawca albo producentem byla
bodajze.. Nokia. Ta plyta pochodzila chyba z drugiej polowy lat ''90, utwory byly dosc
dynamiczne, tempo raczej szybkie. Plyta niestety ulegla jakies 5 lat temu uszkodzeniu
(pekla na czesci :P). Nie moge tego znalezc, ale pamietam, ze wtedy ta muzyka b. podobala
mi sie, chcialem sobie ja przypomniec, bo moje gusta od tamtego czasu ulegly diametralnej
zmianie.


Kojarzy moze ktos? :D
Dodam jeszcze, ze na okladce plyty bylo chyba logo/napis Nokii :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C-Bool''a, Kalwiusza und Remiusza i Cascady zapewne...

:D

Darujcie sobie. Ignorantów szukających flejmu wystarczy ignorować po prostu. I tak nie zmienicie ich sposobu myślenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoje "argumenty" i sposób prowadzenia dyskusji [ choć chyba w twoim przypadku należy mówić o próbie jej prowadzenia ... ] podważają twoją jakąkolwiek znajomość tematu. Może zwyczajnie napisz czego ten twój brat słucha i czemu to elektro jest takie złe a nie pisz jak 10 latek po jednym zdaniu / wyrazie.

merry -> daj spokój, jest zabawnie - prawie jak za złotych czasów tego tematu ;-D http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=32405&u=466

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować