Zaloguj się, aby obserwować  
Thomas_Wind

Muzyka elektroniczna - chała czy dobra rozrywka?

324 postów w tym temacie

Temat jest trochę nieaktualny.
Niemal 100% muzyki komponuje się obecnie na komputerach. Również muzykę którą odbiera się jako całkowicie klasyczną (np. cała seria Rondo Veneziano, muzyka takich wykonawców jak Vanessa Mae itp.).
Postęp w muzyce poszedł nawet dalej ponieważ dzisiaj produkcje w których ktoś nagrywa za pomocą mikrofonu dźwięk z klasycznego instrumentu jest już właściwie archaizmem. Współcześnie nawet muzyka wykonywana na żywo robiona jest za pomocą instrumentów w standardzie MIDI, w których wydawanie dźwięku akustycznego jest działaniem ubocznym (niektóre z nich nie wydają żadnego dźwięku). Właściwym działaniem jest przekazywanie przez interfejs MIDI informacji o sterowaniu, które jest syntezowane w generatorze dla każdego instrumentu oraz ostatecznie miksowane. Dopiero z miksera wydostaje się wygenerowany sygnał audio (często nadal w postaci cyfrowej), który trafia do głośników lub jest rozprowadzany jako sygnał źródłowy do radia, telewizji itd.)

Krótko mówiąc prawie każda muzyka czy każdy dźwięk który słyszymy powstał w jakimś syntezatorze. Wyjątkiem są koncerty "bez prądu" lub wykonania na żywo. Dzisiaj elektroniczne imitacje rzeczywistych instrumentów są tak dobre, że instrumenty akustyczne są tylko pokazowym odzwierciedleniem zamożności i umiejętności wykonawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 23:30, Dared00 napisał:

Pytanie: czy chiptune to też muzyka elektroniczna? ;) Jeśli tak (albo i nie), to może
zna ktoś jakichś dobrych muzyków chiptune''owych?


Wybacz, że tak późno odpisuję, ale dawno już nie zaglądałem to tego tematu.
Z całą odpowiedzialnością mogę Ci polecić.
- Disasterpeace - cały jego dorobek (poza soundtrackami do gier), a w szczególności album Rise of the Obsidian Interstellar - ogólnie to chyba najlepszy album chiptune`owy jaki kiedykolwiek słyszałem.
- Norrin Radd - spróbuj przesłuchać album Melodia di Infinitá, jak Ci się zwidzi możesz spróbować jeszcze Anomaly.
- Phlogiston - album Croquel (nie wiem czy wydał coś poza tym).

Ewentualnie polecam posłuchać naszego rodzimego chitpune`a autorstwa niejakiego I Set My Pixels On Fire - nie wydał jeszcze nic poza paroma epkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 20:43, Tyler_D napisał:

To chyba najwłaściwszy temat ... Poleciłby ktoś coś bardzo podobnego do twórczości Nitzber
Ebb z ich pierwszej płyty?



Ja poleciłbym zespół Front 242.
Od tego zaczynałem przygodę z nimi http://www.youtube.com/watch?v=lPpUFBVSyWs&feature=related
a ogólnie rekomenduję albumy Front By Front i Official Version. Powinno Ci podpaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Power Noise, to na pewno nie jest.
Można to podpiąć nawet i pod ubogi Hardcore, ale konkretnie stylistycznie tkwi to z racji zespołu w klmatach Industrialowych, podobne mniej więcej stylistycznie utwory ma u siebie chociażby i mój ulubienic VNV Nation.
Power Noise jest zbliżony bardziej do Noisu w melodyce, a tutaj mamy raczej elemety zbliżone do Industriailu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecić paru wykonawców podobnych w brzmieniu do The Glitch Mob? Jestem laikiem w materii muzyki elektronicznej, więc nie mogę powiedzieć dokładnie o co przede wszystkim mi chodzi, ale szukam czegoś tłustego i wyrazistego, z kopem - jak w "Animus Vox", dajmy na to.
Swoją drogą, Kyrie elejson jak mi się taka muzyka wkręciła. A jeszcze rok temu powiedziałbym, że prędzej będę słuchał prawosławnego metalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daft Punk? Niektóre kawałki DJ Shadowa też chyba są w mniej więcej podobnych klimatach jak dobrze pamiętam. Ale w sumie nie wiem czy akurat tego oczekujesz. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś do polecenia coś instrumentalnego (czyli bez wokalu; chyba, że mówimy o jakimś szczątkowym udziale głosu) i klimatycznego zarazem? Nie bawmy się w dokładne znaczenie słowa "klimatyczne" - wyczujcie je intuicyjnie. Jestem otwarty na propozycje. ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować