• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
PretoGCC

Wirus na płycie

Pytanie

Prosze o szybką pomoc minowicie mam na płycie gothica 2 noc kruka wirusa:Trojan-PSW.Win32.lineage.aer

Prosze o szybką pomoc prubuje to usunąć wyleczyć ale sie nieda... POMOCY


Będe bardzo wdzięczny za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

33 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 14.10.2006 o 12:04, Maxtreme napisał:

a wiem że to dziwne złapał się na płycie z pokem traiding card game to było w 2000


to nie jest dziwne... to jest niemożliwe :)

(chyba że to była płytka CD-RW sformatowana pod InCD by działała jak "przerośnięta dyskietka")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.10.2006 o 12:18, Xsardas pl napisał:

Błonik nie rozumiem


A po 2 to najpierw tego wirusa nie było a pózniej był ma to jakąś rużnice ??


Może go tak szybko nie znalazł ale jeśli chcesz grać to musisz zmienić antywira ponieważ instalacja nie przebiegnie pomyślnie innymi słowy nie zainstaluje się poprawnie jeśli jeszcze nie zrozumiałeś to podaj mi swoje gg(jak masz) to spróbuję ci jeszcze dokładniej to wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.10.2006 o 12:18, Xsardas pl napisał:

A po 2 to najpierw tego wirusa nie było a pózniej był ma to jakąś rużnice ??


każ się antywirusowi uaktualnić, potem przeskanuj płytkę ponownie... jeżeli wtedy ponownie znajdzie "to coś", to pisz bezpośrednio do pomocy gram.pl (na ich adres email), na forum nikt ci nie pomoże (będą tylko trwały bezsensowne dyskusje), a oni wyjaśnią sprawę i wymienią ci płytkę...

... oczywiście może się okazać że to fałszywy alarm... trojan to jeszcze nie wirus... a do tego może to być jakiś kawałek zabezpieczenia gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.10.2006 o 12:28, Xsardas pl napisał:

My GG:9288444

Zainstalowałem gre !!!!! wystrczyło wejśc w płytr i dać setup xD dziekuje wszystki mza pomoc jestem wam bardzo wdzięczny [już nie moge sie doczekac gothica 3 edycji kolekcionerskiej :D x_x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.10.2006 o 12:17, KHRoN napisał:

> 4Ja mam avasta i wyleczyłem już dwie płyty.

ciekawe w jaki sposób :d
chyba że za leczenie można uznać odmowę dostępu da danego pliku ;)

bieżesz żeby antywirus zeskanował też stacje tą którą chcesz wkładasz płyte i wylecz ja wyleczyłem reklamiaże niewiem jak z innymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.10.2006 o 15:30, mrlukas11 napisał:

bieżesz żeby antywirus zeskanował też stacje tą którą chcesz wkładasz płyte i wylecz ja wyleczyłem
reklamiaże niewiem jak z innymi


nie czujesz czasem ogromnej sprzeczności w tym co mówisz? :)

jak można "wyleczyć" (czytaj: usunąć kod wirusa z pliku, w najgorszym razie usunąć plik) z TŁOCZONEJ PŁYTY CD, NA KTÓREJ NIE JESTEŚ W STANIE NIC ZAPISAĆ? nawet nie musi być tłoczona, wystarczy że jest to płyta CD-R... :)

avast potrafi zablokować dostęp do konkretnego pliku, ale nie potrafi zapisać na tej płycie atrybutu "zablokowano dostęp"... więc kiedy pójdziesz do kolegi... to jego antywirus znajdzie na tejże płycie wirusa ;)


prośba na przyszłość - niech "eksperci" wypowiadają się na tematy, które rozumieją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.10.2006 o 15:44, KHRoN napisał:

prośba na przyszłość - niech "eksperci" wypowiadają się na tematy, które rozumieją :)


A po co?? Osoby świadome mają dzięki tym "ekspertom" dobry humor.. Gorzej z moderatorami..

No, a wirusy na płytkach mogą powstać jeśli są trzymane w ciepłych i wilgotnych miejscach. ..(teraz zgadnąć z kad to jest).

O ktoś pisał, że jakiś antywirus wykrył wirusa na płycie Win 98, mam pytanie : serio? czy se jaja robisz?? Jeśli to prawda, to gratulować twórcom tego programu..

Z podobnych genialnych poczynań antywirusów to było chyba uznanie pliku boot.ini za wirusa, a jakiś program ponoć naprawde tak uważał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 14.10.2006 o 12:19, KHRoN napisał:

(chyba że to była płytka CD-RW sformatowana pod InCD by działała jak "przerośnięta dyskietka")


wtedy się nie znałem więc nie mogę ci powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.10.2006 o 16:22, Maxtreme napisał:


> (chyba że to była płytka CD-RW sformatowana pod InCD by działała jak "przerośnięta dyskietka")


wtedy się nie znałem więc nie mogę ci powiedzieć


A teraz się znasz? Bo jeśli sie znasz to byś wiedział co to musiało być, a jak na mnie to wciąż nie znasz się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 14.10.2006 o 16:55, SirKamil napisał:

A teraz się znasz? Bo jeśli sie znasz to byś wiedział co to musiało być, a jak na mnie to wciąż
nie znasz się


a niby skąd płytke widziałem jak byłem mały a później mi powiedzieli że ma wirusa nie wie m czy to była prawda ale płytka jest normalna i na każdym kompie roznosi wira kiedy ją ostatnio widziałem miałem 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.10.2006 o 15:55, SirKamil napisał:

>
O ktoś pisał, że jakiś antywirus wykrył wirusa na płycie Win 98, mam pytanie : serio? czy se
jaja robisz?? Jeśli to prawda, to gratulować twórcom tego programu..

To ja pisałem, jak najbardziej serio. Nie pamiętam w którym to było roku, 2000 albo 2001, znudziło mi się reinstalowanie Windowsa z płyty, skopiowałem płytę na drugi dysk twardy i stamtąd prowadziłem reinstalację co trwało znacznie krócej. Przy którymś skanowaniu Antywirus Nortona wykrył wirusa w tej kopii, więc przeskanowałem płytę instalacyjną i też wirusa wykrył na tłoczonej płycie. No to od razu wiedziałem, że to musi być pomyłka, czekałem tylko, która aktualizacja naprawi tę pomyłkę. Nawet długo nie czekałem, jakieś dwa tygodnie i już przestał wykrywać tego "wirusa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować