Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

To teraz kolejny problem, nie udalo mi sie skopiowac wszystkich plikow ale gra dziala w takim sposob przynajmniej na poczatku zobacze jak dalej. udalo mi sie zostac magiem ale kiedy rzucam dakkonem albo bezimmienym zaklecia to pojawiaja sie wokol nich niebieskie kwadraty, to moze byc przez te pliki czy moze ktos mial juz taki problem na xp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 23:47, Child of Pain napisał:

to moze byc przez te pliki


jakie konkretnie pliki?

Dnia 19.08.2007 o 23:47, Child of Pain napisał:

czy moze ktos mial juz taki problem na xp?


wiele "nowych" kart graficznych sprawia problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uprzejmie zapytać czy komukolwiek *znane* są imiona i nazwiska wszystkich ludzi, którzy podkładali głosy w polskiej wersji językowej gry? Tzn. Sama obsada jest mi *znana*, wszak jest podana w instrukcji. Moją wolą jest *poznać* dokładne informacje na temat tego, kto odgrywa jaką postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam pełnej listy, tyle udało mi się znaleźć na necie:
Morte - Emilian Kamiński
Dak''kon - Władysław Kowalski
Anna - Adrianna Biedrzyńska
Nie-Sława - Gabriela Kownacka
Bezimienny - Wiktor Zborowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 13:03, Karharot napisał:

Nie znam pełnej listy, tyle udało mi się znaleźć na necie:
Morte - Emilian Kamiński
Dak''kon - Władysław Kowalski
Anna - Adrianna Biedrzyńska
Nie-Sława - Gabriela Kownacka
Bezimienny - Wiktor Zborowski


Zborowski gra Vhailora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 13:27, Karharot napisał:

To prawda, ale być może również Bezimiannego.

Na pewno nie. Głos Zborowskiego jest tak charakterystyczny, że nie da się go pomylić z innym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 13:27, Karharot napisał:

To prawda, ale być może również Bezimiannego.


Jeśli Zborowski miałby grać Bezimiennego, to chyba jego głos musiałby zostać przepuszczony przez jakiś efekt :). Właśnie osoba, która gra Bezimiennego, jest trudna do ustalenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. To jest trochę denerwujące w tych polskich wersjach językowych że zazwyczaj wydawca zadowala się wrzuceniem listy aktorów podkładających głos, ale przypisanie ich do poszczególnych postaci z gry uważa już za coś zbędnego. Przyznam się bez bicia że nie jestem zbyt dobry w rozpoznawaniu głosów, wiem kiedy dany głos mi się podoba a kiedy nie ale już do kogo należy to inna sprawa.
Zważywszy na to że w wypadku P:T polonizacja była wykonana przez CDP jest szansa że ktoś z niebieskich kiedyś tu zajrzy i będzie na tyle miły/a żeby odpowiedzieć na to pytanie (lub znaleźć w firmie kogoś kto zna odpowiedź).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 16:08, Karharot napisał:

Hmm. To jest trochę denerwujące w tych polskich wersjach językowych że zazwyczaj wydawca zadowala
się wrzuceniem listy aktorów podkładających głos, ale przypisanie ich do poszczególnych postaci
z gry uważa już za coś zbędnego.


Jest to faktycznie pewne uchybienie, choć może autorzy nie spodziewali się może aż takiego zainteresowania kulisami polonizacji?

Dnia 20.08.2007 o 16:08, Karharot napisał:

Zważywszy na to że w wypadku P:T polonizacja była wykonana przez CDP jest szansa że ktoś z
niebieskich kiedyś tu zajrzy i będzie na tyle miły/a żeby odpowiedzieć na to pytanie (lub znaleźć
w firmie kogoś kto zna odpowiedź).


Szczerze mówiąc liczyłem na taką okoliczność :). Moim zdaniem jest to małe uchybienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 14:41, Child of Pain napisał:

No te pliki z 3 płyt ktore miały byc odczytywane z twardziela, skopiowało mi sie 1,2 giga a
nie 1,8 ale gra działąXD.


ale JAKIE pliki? podaj ich pełne nazwy (nazwa + rozszerzenie)... to przynajmniej będzie można powiedzieć co nie działa, np. że plac szmaciarzy nie działa (w sumie to musi działać, bo już jesteś magiem... więc może dziedzina faroda?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 15:56, Leash napisał:

Jeśli Zborowski miałby grać Bezimiennego


być nie może... poza tym głos bezimiennego został praktycznie w ostatniej chwili zmieniony... i nie pamiętam już czy ktokolwiek "ten stary" głos słyszał ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Po raz pierwszy od dawna mam poważny problem z cRPG :D Ale do rzeczy. Rozmawiałem z Lotarem, który odesłał mnie do Gmachu Rozrywki. Tam pogadałem z jakimś magiem (tym od cukierków), który powiedział mi, że Kesai-Seris (czy jakoś tak) jest córką Raveli. Problem w tym, że nie bardzo wiem jak jej to udowodnić... Nie grałem od co najmniej dwóch tygodni i już się pogubiłem trochę.

Oprócz tego mam jeszcze kilka innych pytań, tak przy okazji. Co dokładnie trzeba zrobić, żeby przyłączyć Nodroma? Tzn. gdzie go znaleźć? Do tej pory w ogóle się na niego nie natknąłem, a byłem w tej całej kostce i łaziłem trochę po labiryncie.

Dostałem od handlarza (tego, co stoi przed targowiskiem) jakąś ulotkę, którą mam zanieść do drukarza. Problem w tym, że drzwi są zamknięte, a Anna nijak nie radzi sobie z ich otworzeniem :/

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 20:04, Mumin napisał:

Mam problem. Po raz pierwszy od dawna mam poważny problem z cRPG :D Ale do rzeczy. Rozmawiałem
z Lotarem, który odesłał mnie do Gmachu Rozrywki. Tam pogadałem z jakimś magiem (tym od cukierków),
który powiedział mi, że Kesai-Seris (czy jakoś tak) jest córką Raveli. Problem w tym, że nie
bardzo wiem jak jej to udowodnić... Nie grałem od co najmniej dwóch tygodni i już się pogubiłem
trochę.


Z tego co pamiętam musisz przedtem porozmawiać Kimaxi (tą co wyzywa się z Mortem). Dzięki temu dowiesz się o ojcu Kesai, a ona go przywoła i spyta. Pamiętaj, żeby znaleźć też chusteczkę.

Dnia 30.08.2007 o 20:04, Mumin napisał:

Oprócz tego mam jeszcze kilka innych pytań, tak przy okazji. Co dokładnie trzeba zrobić, żeby
przyłączyć Nodroma? Tzn. gdzie go znaleźć? Do tej pory w ogóle się na niego nie natknąłem,
a byłem w tej całej kostce i łaziłem trochę po labiryncie.


Musisz dojść do pomieszczenia kontrolnego i ustawić stopień trudności na najwyższy (pogadaj z modronami w Rubikonie). Tylko wtedy będziesz mógł dojść do pokoju z Nordomem.

Dnia 30.08.2007 o 20:04, Mumin napisał:

Dostałem od handlarza (tego, co stoi przed targowiskiem) jakąś ulotkę, którą mam zanieść do
drukarza. Problem w tym, że drzwi są zamknięte, a Anna nijak nie radzi sobie z ich otworzeniem
:/

To oznacza, że prawdopodobnie zdenerwowałeś drukarza, a więc on już cię nie wpuści do końca gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 20:04, Mumin napisał:

Oprócz tego mam jeszcze kilka innych pytań, tak przy okazji. Co dokładnie trzeba zrobić, żeby
przyłączyć Nodroma? Tzn. gdzie go znaleźć? Do tej pory w ogóle się na niego nie natknąłem,
a byłem w tej całej kostce i łaziłem trochę po labiryncie.

Po pierwsze musisz ustawić poziom trudności labiryntu na najwyższy. Pamiętaj, że labirynt jest generowany losowo. Tzn, że nigdzie nie znajdziesz dokładnej mapy jak do niego dojść. Z tego co pamiętam labirynt ma wymiary 8x8 komnat. Jak sam widzisz, szansa, że uda Ci się odnaleźć Nordoma poprzez losowe wchodzenie do komnat jest niewielka (bo czasami nie ma bezpośredniego przejścia do sąsiedniej komnaty).Polecam rysować własną mapę, zaznaczać na niej dostępne przejścia i skreślać komnaty już odwiedzone. Przejścia należy zaznaczać, aby wrócić do sterowni na odpoczynek, a potem wrócić do eksploracji labiryntu.
Przynajmniej ja tak robiłem. :) Może znajdziesz lepszy sposób.
W labiryncie prócz Nordoma jest jeszcze jedno ciekawe spotkanie, ale nie zdradzę co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 20:04, Mumin napisał:

Kesai-Seris (czy jakoś tak) jest córką Raveli. Problem w tym, że nie bardzo wiem jak jej
to udowodnić... Nie grałem od co najmniej dwóch tygodni i już się pogubiłem trochę.


Najpierw musisz pomóc Dolorze zdobywając dla niej klucze do jej serca. Potem musisz rozwiązać problem Ecco (przynieść jej język biesa i łzy devy). Potem musisz pogadać z Juliettą Kimasxi a w końcu ponownie z Kesai-Serris.

Dnia 30.08.2007 o 20:04, Mumin napisał:

Oprócz tego mam jeszcze kilka innych pytań, tak przy okazji. Co dokładnie trzeba zrobić, żeby
przyłączyć Nodroma? Tzn. gdzie go znaleźć?


Nordoma można znaleźć w kostce ale o ile pamiętam tylko wtedy kiedy jest ona ustawiona na najwyższy poziom trudności lochu (wtedy też można w niej znaleźć konstrukt złego czarodzieja). Komnata w której przebywa Nordom ma wyjście skierowane na wschód, czyli podróżując po labiryncie w pierwszej kolejności wchodź do przejść które są na zachodzie komnaty którą aktualnie zwiedzasz.

Dnia 30.08.2007 o 20:04, Mumin napisał:

Dostałem od handlarza (tego, co stoi przed targowiskiem) jakąś ulotkę, którą mam zanieść do
drukarza. Problem w tym, że drzwi są zamknięte, a Anna nijak nie radzi sobie z ich otworzeniem


Ajjjj... Wkurzyłeś wydawcę. To bardzo źle, o ile pamiętam uniemożliwi Ci to wykonanie questa dla Julietty który jest wymagany aby przekonać do współpracy Kesai-Serris. Można jej krew zdobyć również zabijając ją ale nie polecam tego. Niestety obawiam się że będziesz musiał cofnąć się do sejwa wykonanego przed momentem w którym wkurzyłeś wydawcę (też tak kiedyś miałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 20:30, Karharot napisał:

Ajjjj... Wkurzyłeś wydawcę. To bardzo źle, o ile pamiętam uniemożliwi Ci to wykonanie
questa dla Julietty który jest wymagany aby przekonać do współpracy Kesai-Serris.

Jeśli się nie mylę, to ten drukarz był potrzebny, żeby zdobyć list miłosny?
Na pewno można go zdobyć inaczej. Gdzieś znalazłem taki list - chyba nawet w Przybytku, w jednej z komnat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 20:39, Vel Grozny napisał:

Jeśli się nie mylę, to ten drukarz był potrzebny, żeby zdobyć list miłosny?


Tak o to chodziło.

Dnia 30.08.2007 o 20:39, Vel Grozny napisał:

Na pewno można go zdobyć inaczej. Gdzieś znalazłem taki list - chyba nawet w Przybytku, w jednej
z komnat.


Jeśli tak to dobrze - znaczy się że twórcy gry jednak stworzyli alternatywę dla tego obraźliwego anarchisty.
Gdzieś ty był kiedy ja musiałem się cofnąć o te kilka godzin grania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 20:30, Karharot napisał:

Ajjjj... Wkurzyłeś wydawcę. To bardzo źle, o ile pamiętam uniemożliwi Ci to wykonanie
questa dla Julietty który jest wymagany aby przekonać do współpracy Kesai-Serris. Można jej
krew zdobyć również zabijając ją ale nie polecam tego. Niestety obawiam się że będziesz musiał
cofnąć się do sejwa wykonanego przed momentem w którym wkurzyłeś wydawcę (też tak kiedyś miałem).


Ale żaden quest od Julietty nie jest potrzebny, zwłaszcza że przeszedłem grę a Julietty chyba nie spotkałem, o jej nie pamiętam:D Wystarczy rozwiązać problem Dolory (dać Wesołkowi kufel Lodu ze Styksu - ale to też skomplikowane:D) i nauczyć Ecco mówic (wyjaśnione post up), wtedy do Kesai-Serris, potem do Kimaxsi i znowu z Kesai-Serrai. Ale pewnie o czymśzapomniałem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować