Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

Dnia 23.03.2009 o 22:01, Karharot napisał:

Musisz się udać w południowo-zachodni róg mapy, właśnie tam znajduje się portal.

No i tu jest problem. Jestem, w tym miejscu a tam nic nie ma. "Przeskanowałem" skały pixel po pixelu i nic nie znalazłem (od rana się już z tym męczę, szkoła nie zając....Torment ważniejszy xP). Najwyżej wrócę i jeszcze raz pogadam ze Słupem Czaszek. Wiem tylko tyle, że źle poprowadziłem rozmowę z Biesem, ale już sejwa cofnąć nie mogę (gram tylko na 1 sejwie). No cóż może jutro się uda.
Mam jeszcze takie pytania: 1.

Spoiler

Czy istnieje jakaś kombinacja odpowiedzi (w rozmowie z Ravelą), która pozwala uniknąć walki?


2. Czy to prawdą, że można w tej grze znaleźć Nuka-Colę? Jeśli tak, to gdzie?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 22:54, junior17 napisał:

> Musisz się udać w południowo-zachodni róg mapy, właśnie tam znajduje się portal.

No i tu jest problem. Jestem, w tym miejscu a tam nic nie ma. "Przeskanowałem" skały
pixel po pixelu i nic nie znalazłem (od rana się już z tym męczę, szkoła nie zając....Torment
ważniejszy xP). Najwyżej wrócę i jeszcze raz pogadam ze Słupem Czaszek. Wiem tylko tyle,
że źle poprowadziłem rozmowę z Biesem, ale już sejwa cofnąć nie mogę (gram tylko na 1
sejwie). No cóż może jutro się uda.


Jeśli nie dowiedziałeś się od biesa gdzie jest wyjście to musisz wyciągnąć tę informację od Słupa Czaszek, bo inaczej i tak nie wyjdziesz bo nie wiesz co jest portalem i kluczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się nie otrzymałeś informacji od Fhjulla i po prostu próbowałeś odtworzyć drogę z pamięci? Tak się niestety nie da - nawet jeśli masz w drużynie Nordoma który wykryje portal to i tak Twój Bezimienny musi wcześniej otrzymać informację o tym co jest kluczem (zgadłeś że można się o to też zapytać słupa jednak trzeba wtedy za to zapłacić).

Dnia 23.03.2009 o 22:54, junior17 napisał:

Mam jeszcze takie pytania: 1.

Spoiler

Czy istnieje jakaś kombinacja odpowiedzi (w rozmowie
z Ravelą), która pozwala uniknąć walki?



Nie. Niezależnie od Twoich cech i wybranych opcji dialogowej ta rozmowa zawsze zakończy się walką.

Dnia 23.03.2009 o 22:54, junior17 napisał:

2. Czy to prawdą, że można w tej grze znaleźć Nuka-Colę? Jeśli tak, to gdzie?


Nie słyszałem o tym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 22:54, junior17 napisał:

2. Czy to prawdą, że można w tej grze znaleźć Nuka-Colę? Jeśli tak, to gdzie?
Pozdrawiam


Hehe to byłoby ciekawe... ale nie ma jej w plikach gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 23:00, Karharot napisał:

Znaczy się nie otrzymałeś informacji od Fhjulla i po prostu próbowałeś odtworzyć drogę
z pamięci?

Tak. Zapomniałem się go spytać.
>Tak się niestety nie da - nawet jeśli masz w drużynie Nordoma który wykryje

Dnia 23.03.2009 o 23:00, Karharot napisał:

portal to i tak Twój Bezimienny musi wcześniej otrzymać informację o tym co jest kluczem
(zgadłeś że można się o to też zapytać słupa jednak trzeba wtedy za to zapłacić).


Nie zgadłem, tylko pamiętałem z poprzedniego razu. A co do zapłaty: Oddam Mortego, bo szkoda mi - 15 pkt życia na stałe.

Dnia 23.03.2009 o 23:00, Karharot napisał:

Nie. Niezależnie od Twoich cech i wybranych opcji dialogowej ta rozmowa zawsze zakończy
się walką.

Trochę lipa, bo tyle się nagadamy, dowiemy wielu ciekawych rzeczy, a skutek jest ten sam.

Dnia 23.03.2009 o 23:00, Karharot napisał:

> 2. Czy to prawdą, że można w tej grze znaleźć Nuka-Colę? Jeśli tak, to gdzie?
Nie słyszałem o tym:)

A ja słyszałem. Właściwie to czytałem, albo w CDA, albo w Playbacku. Poszukam. Ale na 100% wiem, że czytałem, że Ci co lubią dużo szukać w grze znajdą Nuka-Colę oraz książkę nawiązującą do Sagi Baldur''s Gate.

seraphe
A jak się sprawdza, w plikach gry, czy dany przedmiot istnieje?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 15:56, junior17 napisał:

Nie zgadłem, tylko pamiętałem z poprzedniego razu. A co do zapłaty: Oddam Mortego, bo
szkoda mi - 15 pkt życia na stałe.

Mnie by było bardziej oddać Morte. Osobiście na twoim miejscu wolałbym za informację oddać kostkę Modrona zakupioną u Vrishki Importer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 15:56, junior17 napisał:

seraphe
A jak się sprawdza, w plikach gry, czy dany przedmiot istnieje?
Pozdrawiam


Programem Infinity Explorerer

I na wszystko co na tym świecie dobre i niemoralne, nie oddawaj Mortego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 27.03.2009 o 13:44, SoundWave napisał:

Oddaj Slupowi Mortego...
A potem zabierz go spowrotem!

Trochę spóźniona rada xP
Ale tak właśnie chciałem zrobić, tylko okazało się, że chyba mam za mało siły. Cofnąłem sejwa i oddałem 15 pkt życia. Teraz jestem w klątwie (już od 3 dni), ale zrobiłem sobie kilkudniową przerwę od Tormenta. Będę kontynuował gdzieś za tydzień.
Już niedaleko do końca, ale wg. mnie za dużo walki mnie teraz czeka, a nie lubię za bardzo walczyć.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 12:22, Orochimaru13 napisał:

Pozwolę sobie zapytać, czy są jakieś szanse na wznowienie tej gry- bo chętnie bym ją
nabył ale póki co jest nieosiągalna. MA ktoś wtyki w CD projekcie?



wejdź sobie na allegro, tam jest tego trochę. Widzę właśnie pierwsze wydanie w idealnym kompletnym stanie, w tej chwili jest już 110zl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 12:22, Orochimaru13 napisał:

Pozwolę sobie zapytać, czy są jakieś szanse na wznowienie tej gry- bo chętnie bym ją
nabył ale póki co jest nieosiągalna. MA ktoś wtyki w CD projekcie?


Z tego co wiem to wznowienie jest na razie nie możliwe, bo Wizards of the Coast twierdzą, że świat Planescape jest martwy więc nic z tej marki się już nie pojawia.
Jak nie przeszkadza, że używane to poszukaj na allegro, tam zazwyczaj się widuje kilka sztuk, albo na taniegry.pl też widziałem u nich w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 12:22, Orochimaru13 napisał:

Pozwolę sobie zapytać, czy są jakieś szanse na wznowienie tej gry- bo chętnie bym ją
nabył ale póki co jest nieosiągalna. MA ktoś wtyki w CD projekcie?

Nie doczekasz się wznowienia.
Poszukaj na:
Allegro - tam jest trochę drogo, ale wg. mnie i tak się opłaca (sam mam stamtąd tę grę, dałem 60 dych)
taniegry.pl - jest tam po niskiej cenie
na bazarze gry-online - tam również widziałem tę grę, i także po niskiej cenie
zobacz na stronie gramu w dziale używki - co jakiś czas tam też się ogłaszają
Ogólnie to musisz patrzeć, na różnych aukcjach i sklepach z używanymi grami.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

greg_f na swoim GS-ie wstawił ostatnio link do gier które chce sprzedać, wśród nich był również P:T. Skontaktuj się z nim - może jeszcze ma tą grę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy juz ktoś to wrzucal , ale znalazlem dziś modyfikacje do Tormenta , która dostosowuje go w pelni do rozdzielczości wyzszych niz standardowe . Jak ktoś posiada widescreen mod , to warto zainstalowaa równie? ten .
http://computergames.ro/ro/downloads/popup/id/12499/name/ghostdogs-planescape-torment-ui-mod-v10.html

Róznice widac na ponizszych screenach

20090404011028

20090404011039

20090404011047

20090404011055

20090404011105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przechodziliście kiedyś grę złodziejem? Ale tak całą grę? Ja kiedys próbowałem, ale dotarłem tylko do Wyższej Dzielnicy - potem nie chciało mi się grać. Złodziej poza ciosem w plecy nie ma żadnych ciekawych umiejętności - ju ż wojem gra się ciekawiej, po fajnie potrafi przy... walić i może iść na pierwszą linię :)
Wczoraj zacząłem grać po kilku latach przerwy - oczywiście magiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 14:11, Abi_Dalzim napisał:

Przechodziliście kiedyś grę złodziejem? Ale tak całą grę?


Ja zamierzam przejść tak Planescape''a tego lata. Dodatkowo postaram się, by Bezimienny miał zły charakter i został Anarchistą - to też będzie moja pierwsza próba takiego przejścia gry. Gdy ostatnio się nad tym zastanawiałem, to doszedłem do wniosku, że Tormenta przechodziłem 8 razy tak samo - dobrym magiem + 2 razy dobrym wojakiem. Pora sobie to trochę urozmaicić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 14:16, Strange101 napisał:

Pora sobie to trochę urozmaicić.

Ja kiedyś przeszedłem złym wojem - wymuszanie kasy za zadanie, zabijanie przechodniów bez powodu itp. Nawet fajnie było ale jednak kłóciło się to z moim stylem gry (jakoś tak chyba dobry z natury jestem ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja raz przeszedłem całą grę złodziejem (początku i tych paru sytuacji kiedy opłacało się mieć inną klasę nie liczę) i niezbyt mi to przypadło do gustu. Poza tym że można nie brać do drużyny Anny i zamiast niej dla odmiany przyłączyć kogoś innego nie widziałem żadnych zalet tej klasy (sztyletowanie nie może się równać z czystą siłą wojownika walczącego młotem). Tak w ogóle to P:T faktycznie jest grą która naprawdę mocno faworyzuje klasę maga (bo nią najlepiej się odkrywa pełną głębię tej gry) i jedyną rozsądną alternatywą dla niej mógłby być jedynie kapłan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 14:48, Karharot napisał:

Ja raz przeszedłem całą grę złodziejem (początku i tych paru sytuacji kiedy opłacało
się mieć inną klasę nie liczę) i niezbyt mi to przypadło do gustu. Poza tym że można
nie brać do drużyny Anny i zamiast niej dla odmiany przyłączyć kogoś innego nie widziałem
żadnych zalet tej klasy (...)


Jak dla mnie to możliwość nie wzięcia do drużyny Anny nie jest żadną zaletą :) Powiedziałbym nawet, że jest wprost przeciwnie - Anna to w mojej drużynie taki "must have", hehe :PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować