Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

Zgadzam się z tym - Anna jest ciekawą postacią i wartościowym uzupełnieniem drużyny przez co niemal zawsze ją biorę. Przy kilkunastu podejściach do gry warto jednak poeksperymentować z innym zestawem towarzyszy choćby po to żeby wprowadzić jakąś odmianę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu zobaczyłem w Tormencie coś nowego :)
W Gospodzie pod Gorejącym Człekiem dostajemy od barmana questa na przyniesienie zaległej kasy od Mokkai. Otóż przy rozmowie z Mokkai można jej dolać do drinka płynu balsamującego (trzeba mieć w ekwipunku) i wtedy Mokkai padnie trupem. U mnie po tym nastąpiła znacząca zmiana charakteru - z neutralny dobry na neutralny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezłe:) To że po tylu latach gry wciąż znajduje się coś nowego jest jednym z powodów dla których warto wracać do P:T.
Tak swoją drogą to otrucie jej do czegoś prowadzi czy to jedynie taka drobna złośliwość w wykonaniu Bezimiennego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 15:55, Karharot napisał:

Tak swoją drogą to otrucie jej do czegoś prowadzi czy to jedynie taka drobna złośliwość w wykonaniu
Bezimiennego?

Sam już dość dawno to zrobiłem. Ona ma zapłacić dług, po tym jak pada trupem z tego co pamiętam zostawia trochę brzdęku. Przy okazji pozbywasz się niewygodnej bywalczyni karczmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale wydaje mi się że kasę można było z niej wyciągnąć jeszcze za życia, do tego na skutek błędu można to było zrobić nieskończoną ilość razy więc zabicie jej dla paru miedziaków się nie opłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 16:27, Karharot napisał:

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale wydaje mi się że kasę można było z niej wyciągnąć jeszcze za życia

Zgadza się, przy odpowiednim poziomie cech i dobrze prowadzonym dialogu dawała nam ona należność.
W takim przypadku nie pamiętam czy zdobywało się od niej jakiś unikalny przedmiot po uśmierceniu Mokkai. Ostatni raz grałem w PT ponad 2 lata temu. Nie wszystko pamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 15:55, Karharot napisał:

Tak swoją drogą to otrucie jej do czegoś prowadzi czy to jedynie taka drobna złośliwość
w wykonaniu Bezimiennego?

No nic w sumie nie daje. Nie zostawia nawet kasy po sobie (przynajmniej w moim wypadku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Grisem przy pomocy Gadaj-kości-opowieści i zapytałem go o krypty. Opowiedział mi, że w krypcie "z pięknymi kafelkami" wyczuwa jakąś ukrytą komnatę. Ale w Mozaikowej Krypcie nic nie udało mi się znaleźć. A może chodziło mu o Kryptę Rozczłonkowanych? W mozaikowej jest tylko sarkofag z jakimiś mało istotnymi itemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam

Ostatnio po długich próbach wszedłem w posiadanie czteropłytowej spolonizowanej wersji Tormenta. Z instalacją problemów nie było, jednak pierwszy zgrzyt techniczny pojawił się od razu po uruchomieniu. Mianowicie, wypowiadana jest tylko pierwsza kwestia Morte. Dalej dubbingu nie ma. Podkład muzyczny jest obecny, wszystko inne działa, jednak dialogi (prócz pierwszej kwestii) czytane nie są. Co mam z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia, w weekend znowu wróciłem do Tormenta i oczywiście zaczęły się problemy z geforcem...Instalacja łatki pomogła o tyle, ze nie pokazują się artefakty, ale rzucanie czarów to masakra - gra wtedy tak zwalnia, że mogę sobie iść herbatę zrobić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 09:55, Laid_back napisał:

Tia, w weekend znowu wróciłem do Tormenta i oczywiście zaczęły się problemy z geforcem...Instalacja
łatki pomogła o tyle, ze nie pokazują się artefakty, ale rzucanie czarów to masakra -
gra wtedy tak zwalnia, że mogę sobie iść herbatę zrobić :(

Spróbuj zainstalować grę na wirtualnej maszynie (MS Virtual PC 2004 jest darmowy) z Windows 98 (no, to już trzeba mieć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 09:09, glizda101 napisał:

Kłaniam

Ostatnio po długich próbach wszedłem w posiadanie czteropłytowej spolonizowanej wersji
Tormenta. Z instalacją problemów nie było, jednak pierwszy zgrzyt techniczny pojawił
się od razu po uruchomieniu. Mianowicie, wypowiadana jest tylko pierwsza kwestia Morte.
Dalej dubbingu nie ma. Podkład muzyczny jest obecny, wszystko inne działa, jednak dialogi
(prócz pierwszej kwestii) czytane nie są. Co mam z tym zrobić?


W tej grze nie ma za dużo tekstów z głosem, można powiedzieć, że wszystko trzeba przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra działa na takiej zasadzie jak Baldur - głosem obdarzeni są tylko członkowie drużyny, gdy ich wybieramy lub wydajemy rozkazy, a udźwiękowienie dialogów polega na podłożeniu głosu pod najważniejsze zdania z najważniejszych rozmów - zbyt dużo tego nie ma. Tak więc, nie martw się - wszystko działa normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Będzie reedycja Tormenta w XK GOLD! Dziś widziałem reklamę w Tomie Kultury z EMPiK-u! Premiera, jeśli dobrze pamiętam, 15 maja!
PS. Akurat przeczytałem to w 2 dni po tym, jak mi przyszedł używany (a droższy) z nXK... Shopping fail :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2009 o 17:36, Karfein napisał:

Shopping fail :)


faila to mają ci, którzy mogli sprzedać P:T za grubą forsę na allegro a zwlekali... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 17:37, Azra napisał:

faila to mają ci, którzy mogli sprzedać P:T za grubą forsę na allegro a zwlekali... ;]


Wiesz, ja tam kupiłem za 36zł, a tydzień wcześniej widziałem aukcję, na której zszedł za... 102,50zł. Ta osoba dopiero musi kląć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby się sprawdziło, ta gra naprawdę zasługuje na reedycję. Sam mam wersję z NXK (dostałem jak jeszcze była na sklepowych półkach dobrych kilka lat temu), ale nowe wydanie również zakupię, a może kiedyś i premierową edycję na Allego upoluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 17:37, Azra napisał:


> Shopping fail :)

faila to mają ci, którzy mogli sprzedać P:T za grubą forsę na allegro a zwlekali... ;]

Wczoraj widziałem na allegro, jak komuś udało się sprzedać kolekcjonerkę Planescape''a za... 264zł! ;D
To mniej więcej obrazuje, jak ta gra jest postrzegana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam, edycje full wypas jeszcze z podkladka pod mysz i KOSZULKA :) lezala w paczce te 9 lat :) plyty bez rys, wszystko jak nowe :) i jak ktos da naprawde dobra cene to oczywiscie opchne :) ale cena musi byc naprawde dobra :)

pozatym ze, ukonczylem gre kilka lub nawet kilkanascie sposobow :) gra jest przeboska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 09:55, Laid_back napisał:

Tia, w weekend znowu wróciłem do Tormenta i oczywiście zaczęły się problemy z geforcem...Instalacja
łatki pomogła o tyle, ze nie pokazują się artefakty, ale rzucanie czarów to masakra -
gra wtedy tak zwalnia, że mogę sobie iść herbatę zrobić :(


a ustawienie suwaka przyspieszenia sprzętowego we właściwości:ekran -> ustawienia ->zaawansowane -> rozwiązywanie problemów na pozycję trzecią od lewej nie pomaga? Na moim GF8800GT na sterownikach 178 bodaj (na wyższych nie mogłem regulować obrotów wiatraka :/) pomagało i gra działała bez problemu, chyba tylko burza izaaka potrafiła wysypać grę. Jedyna wada że do innych gier trzeba później ręcznie ustawiać suwak na pozycję domyślną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować