Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

Dnia 21.10.2006 o 13:35, zbysheck napisał:

Dzięki za odpowiedź :)

szkoda że nie ma atutów :(, to już nie wiem o co chodzi, bo słyszałem że w Tormencie są jeszcze
większe możliwości rozwoju niż w innych grach d&d

a z kupnem to chodziło mi o to, że po prostu mieszkam w takim malutkim miasteczku że są tylko
starsze gierki do kupienia i akurat jest Torment :) i nie wiem czy jak kupię to czy dostanę
za to wPLN (bo to z tej starszej serii, nie?)

pozdrawiam :)


jak wprowadzili wPLN to wszystkie zarejestrowane gry z wszystkich serii klasyki dostały po 5 wPLN niezależnie kiedy były kupione.

W Tormencie przy tworzeniu postaci określasz tylko cechy główne mądrość, siłę, charyzmę itd. Nie ma natomiast tak jak np. Icewind lub Neverwhinter atutów rozpłatania, potężnego ataku czy bereksera .... Podczas gry spotykasz nauczycieli u których szkolisz umiejętności i podnosisz sobie statystyki broni jako wojownik, otwieranie ukrywanie... jako złodziej itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 13:44, BiancoNeri90 napisał:

Czemu na gram.pl nie mozna juz kupic tej gry? Niedawno byl jeszcze w serii extra klasyka a
eraz nigdzie nie mozna go kupic, nawet na stronie.


Też mnie to dziwi zwłaszcza na stronie ( przecież niesprzedane gry nie trafiły na przemiał tylko spowrotem do CDP) może mają jakąś czasową licencję na rozpowszechnianie ale to tylko domysły;) Szukaj z drugiej ręki, chociaż w mniejszych sklepach jeszcze powinny być POWODZENIA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 13:35, zbysheck napisał:

słyszałem że w Tormencie są jeszcze większe możliwości rozwoju niż w innych grach d&d


Nie licz tutaj na cuda. Jest podobnie jak w BG. Ale nie to jest w tej grze najważniejsze. Najważniejsze są FABUŁA i KLIMAT, które czynią tę grę GENIALNĄ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 15:09, Abi Dalzim napisał:

Nie licz tutaj na cuda. Jest podobnie jak w BG. Ale nie to jest w tej grze najważniejsze. Najważniejsze
FABUŁA i KLIMAT, które czynią tę grę GENIALNĄ :D


nie wiem nie grałem w BG :/ (ale podobno niedługo ma byc antologia, alleluja! :D)
a o tym że najważniejsze sa fabuła i klimat to wiem :) (vide Gothic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po raz n-ty rozpocząłem Tormenta... Po zakończeniu pierwszej sesji wpadłem na myśl (a raczej marzenie) gdyby tak wyszedł remakee tej gry z grafą jak w Oblivionie bądź choćby Fable... ;) ...- detronizacja i sprowadzenie do piwnicy wszystkich nowych hiciorów... Takich fabuł już niestety nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 20:14, holo napisał:

Wczoraj po raz n-ty rozpocząłem Tormenta... Po zakończeniu pierwszej sesji wpadłem na myśl
(a raczej marzenie) gdyby tak wyszedł remakee tej gry z grafą jak w Oblivionie bądź choćby
Fable... ;) ...- detronizacja i sprowadzenie do piwnicy wszystkich nowych hiciorów... Takich
fabuł już niestety nie ma...


nie, nie! NIE!
Według mnie gdyby twórcy robili remake, to oprócz grafiki zaszłyby zmiany także w mechanice(w końcu przejście z 2d w 3d to nie taka łatwa sztuka), a ładna grafika mogłaby spłycić fabułę- recenzenci i gracze skupialiby się na efektach świetlnych itp. bo fabułę już znają. A jeszcze a propos fabuły- na pewno jakieś zmiany by zaszły i nie sądzę że mogłoby się się obejść bez jakichś głupich wpadek.
Po prostu jak coś jest idealne to nie należy tego na siłę poprawiać

w sumie wyszedł mi całkiem długi post na temat gry w którą dopiero mam zamiar zagrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 17:34, Siemomysł napisał:

Ktoś wie jak osiągnąć w tej grze charakter praworządny dobry?

A jak ci się wydaje? Musisz być "bezwzględnie" dobry, czyli np. zgadzać się każdemu pomóc nie żądając za to zapłaty (a nawet odmawiająć jej przyjęcia), grzecznie i spokojnie odpowiadać pytającym - jak w życiu ;) Zresztą podczas rozmów można łatwo rozpoznać te kwestie, które w ten sposób wpłyną w dany sposób na twój charakter. Taką przykładową sytuacją może być np. rozmowa z Ravelą - możesz być dla niej bardzo miły, przypomnieć jaka była kiedyś, powiedzieć, że wciąż jest piękna (no to akurat będzie małym kłamstwem, ale w końcu chodzi o to żeby sprawić jej radość), a jeśli naprawdę bardzo ci zależy na charakterze nawet ją pocałować... W każdym razie granie takiego dobrego nie powinno być trudne, trzeba się tylko trzymać paru zasad, o których już wspomniałem - bezinteresowności, współczucia, chęci pomagania wszystkim naokoło, przebaczania (samemu też trzeba przepraszać, nawet za rzeczy których się nie pamięta...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 17:34, Siemomysł napisał:

Ktoś wie jak osiągnąć w tej grze charakter praworządny dobry? Jakoś nigdy nie udało mi się
wejść wyżej niż neutralny dobry, czy jakoś tak.


Możliwe, że ( oprócz tego z postów wyżej ) trzeba podpompować charyzmę i mądrość,żeby niektóre problemy rozwiązać słowem nie wdając się w walkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 17:12, Arlik napisał:

dzięki... kolejne małe pytanie :) jak ugasić Ignusa ? mam już ten bukłak ale nie znam słowa
aktywującego...

Hasło zna jedna z dwóch kobiet, które siebie szukają w którejś dzielnicy (niższa czy wyższa) - będziesz wiedział o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 17:12, Arlik napisał:

dzięki... kolejne małe pytanie :) jak ugasić Ignusa ? mam już ten bukłak ale nie znam słowa
aktywującego...

akurat ten quest jest chyba zabugowany, mimo że wiedziałem gdzie pytać (to już było 2 przejście gry, co dziwniejsze 1 było postacią "pakerską" a drugie inteligentną), możliwość zapytania o karafkę sie nie pojawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 20:36, sig. napisał:

akurat ten quest jest chyba zabugowany, mimo że wiedziałem gdzie pytać (to już było 2 przejście
gry, co dziwniejsze 1 było postacią "pakerską" a drugie inteligentną), możliwość zapytania
o karafkę sie nie pojawiła.


To coś jest z tymi inteligentnymi postaciami. Ja też drugi raz przechodze grę (magiem) a nie mogę znaleźć teleportu do czarownicy Raveny. Jedni mówią, że jest on w kuźni, kolega że u pomocnika w drukarni. A ja chodzę po całej wyższej i niższej dzielnicy i nie mogę znaleźć. Help :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 20:50, Vormulac napisał:

Pisałem ci już wcześniej...
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=132&pid=975


W tym rzecz, że byłem już x-razy u adwokata i on nie miał dla mnie żadnego kwitu (albo mi nie dał). Wykorzystałem wszystkie listy dialogowe z adwokatem. Wziąłęm od niego testament Deionarry ale tam nie było kwitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować