Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2006 o 19:15, sodolis napisał:

rozmawiałem o mordonach, mechanusie, wojnie krwi, upadły deva, Sigil, Pani Bólu,
niewiarygodne co? przecież Forgotten Realms i Planescape to dwa zupełni inne światy ;D
idę szukać Bezimiennego jakbym go znalazł to byłby SZOK :DDD

Mylisz się. To nie są rózne światy. W PT mamy Sigil, a w BG i ID mamy Faerun. Faerun, to część Sigil, gdyż to drugie to wszystkie sfery połączone w jedno. To wszystko tworzy wielką całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 19:15, sodolis napisał:

niewiarygodne co? przecież Forgotten Realms i Planescape to dwa zupełni inne światy ;D
idę szukać Bezimiennego jakbym go znalazł to byłby SZOK :DDD


No nie całkiem różne. FR to Pierwsza Materialna, jeśli dobrze pamiętam. Czyli też Sfera. Wszystkie światy D&D należały do Planescape - Greyhawk, FR itp., oprócz jakiegoś jednego. Więc mogłeś zrobić przygodę o początku w Waterdeep, środku w Sigil i zakończeniu w Greyhawku.
A propos - kłóciłem się z kimś na tym forum o to właśnie, czy FR należy do PS. Chyba nie w tym wątku, ale wygrałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem o PT tylko jedno - nie miałem tej gry. Grał w nią brat cioteczny, który kupił jej edycję premierową. Jak zobaczyłem wznowienie w serii ekstra klasyka to niemal się popłakałem z radości i natychmiast kupiłem.
ARCYDZIEŁO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 19:28, paweusz napisał:

> rozmawiałem o mordonach, mechanusie, wojnie krwi, upadły deva, Sigil, Pani Bólu,
> niewiarygodne co? przecież Forgotten Realms i Planescape to dwa zupełni inne światy ;D

> idę szukać Bezimiennego jakbym go znalazł to byłby SZOK :DDD
Mylisz się. To nie są rózne światy. W PT mamy Sigil, a w BG i ID mamy Faerun. Faerun, to część
Sigil, gdyż to drugie to wszystkie sfery połączone w jedno. To wszystko tworzy wielką całość.


... muszę to przemyśleć kłucić się nie będę;) ale muszę przeanalizować strukturę tego świata :D
Sigil - miasto drzwi to wiem, ale chyba się nie spotkałem z opinią, że to cała sfera, dobra pokombinuję i zobaczymy;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 19:32, Łowca Gier napisał:

> niewiarygodne co? przecież Forgotten Realms i Planescape to dwa zupełni inne światy ;D

> idę szukać Bezimiennego jakbym go znalazł to byłby SZOK :DDD

No nie całkiem różne. FR to Pierwsza Materialna, jeśli dobrze pamiętam. Czyli też Sfera. Wszystkie
światy D&D należały do Planescape - Greyhawk, FR itp., oprócz jakiegoś jednego. Więc mogłeś
zrobić przygodę o początku w Waterdeep, środku w Sigil i zakończeniu w Greyhawku.
A propos - kłóciłem się z kimś na tym forum o to właśnie, czy FR należy do PS. Chyba nie w
tym wątku, ale wygrałem.


ok pomyśle;) więc uważasz, że FR jest jedną ze sfer P-G tak?
Cholera chyba muszę pogadać jeszcze z Ebbem Skrzypiącym ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 19:49, sodolis napisał:

Sigil - miasto drzwi to wiem, ale chyba się nie spotkałem z opinią, że to cała sfera, dobra pokombinuję i > zobaczymy;D

Poplątałem, nie chodziło mi o Sigil...:/ Chciałem napisać, że Planescape łączy większość światów D&D, między innymi : Forgotten Realms, Dragonlance, Greyhawk. Przepraszam za nieumyślne wprowadzenie w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 19:15, sodolis napisał:

idę szukać Bezimiennego jakbym go znalazł to byłby SZOK :DDD

w f: tactics można było spotkać latającą czaszkę imieniem morte, więc kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedys gralem w PT ale niedlugo... powiem tak, gra mnie nie wciagla tak jak BG albo ID... hmm moze dlatego ze w tamtych tytulach bylo wiecej walki :) ..moze kiedys jeszcze wroce do PT i ja skoncze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 10:23, Goblin13 napisał:

kiedys gralem w PT ale niedlugo... powiem tak, gra mnie nie wciagla tak jak BG albo ID... hmm
moze dlatego ze w tamtych tytulach bylo wiecej walki :) ..moze kiedys jeszcze wroce do PT i
ja skoncze :)


Ja najpierw przeszedłem Planescape''a a potem usiłowałem zabrać się za Baldura i z tego co pamiętam to najdalej doszedłem do kopalni w Nashkeel. Baldur mnie zupełnie nie wciągnął nie miał już klimatu takiego jak Torment. chociaż ma kumpla, który poprzechodził sporo gier na Infinity engine i stwierdził że klimat w Plancape''ie jest za ciężki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 10:33, Nufiko napisał:

klimat w Plancape''ie jest za ciężki

Fakt, jest ciężki ale to właśnie przesądza o jego miodności :)
Nie ratujemy świata jako rycerz w lśniącej zbroi, tylko ratujemy siebie przed światem i przy okazji staramy się odkryć kim jesteśmy i co w tym świecie robimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 10:23, Goblin13 napisał:

kiedys gralem w PT ale niedlugo... powiem tak, gra mnie nie wciagla tak jak BG albo ID... hmm
moze dlatego ze w tamtych tytulach bylo wiecej walki :) ..moze kiedys jeszcze wroce do PT i
ja skoncze :)

Grałeś niedługo bo miałeś złe podejście - Walka:]
Planescape Torment to nie H&S ( np. Sacred ) w którym głównym celem jest wyrąbywanie sobie drogi przez zastępy nieumarłuch, w PT to ty jesteś Nieumarłym ;)
A tak na serio najważniejsza w tej grze jest fabuła i wszystko jest jej podporządkowane :D
to właśnie odkrywanie, śmiertelność, nieśmiertelność, przyjaźń, zdrada, miłość, historia, jestestwo, mrok, emocje, są esencją PT ( jak zauważyłeś nie wymieniłem walki ;P)
Wszystko rozgrywa się w Twoim umyśle i zmienia go ( najczęściej na lepsze ) powinieneś dokończyć grę i samemu się przekonać :D

PS. Są miejsca w PT w których możesz się wyżyć jednak dopiero po przejściu 1/3 gry ;)
PPS. Jak skończysz i ci się nie spodoba to wystaw na allegro, jest dużo potrzebujących ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 12:16, Abi Dalzim napisał:

Nie ratujemy świata jako rycerz w lśniącej zbroi, tylko ratujemy siebie przed światem i przy
okazji staramy się odkryć kim jesteśmy i co w tym świecie robimy :)


Hmm, imho to raczej ratujemy świat przed samym sobą jednocześnie szukając odkupienia. Ale to kwestia punktu widzenia jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Torment ma tak specyficzny klimat ze nie do kazdego trafaia, albo nie trafia odrazu bo dana osoba nie jest na niego *gotowa*. tak bylo ze mna, jakies 3 lata ta gre zobaczylem poraz pierwszy, juz wtedy cos czulem ze ta gra w sobie ma ale mimo to mnie nie wciagnela i nie gralem w nia duzo. ale nie dawno siegnolem po nia znowu i tak jakbym sie dostal w srodek ruchomych piaskow, bez szans na wydostanie sie (nie moglem przestac grac). wiec chyba warto po ta gre siegac nawet jesli nie odrazu poddalismy sie jej urokowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah, ta gra jest dla mnie za trudna :|. Wiem, wiem... To dziwne. Skończyłem przecież Baldursy, i to bez większego wysiłku, a tutaj? Ciężko mi wgryźć się w klimat Sigil, dodatkowo za Chiny nie potrafię przejść tych całych *katakumb*... Ci szczuroludzie są za dobrzy ;). No cóż, pewnie muszę wyczołgać się na powierzchnię i poszukać questów... Lvl up zawsze pomaga :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 21:24, KrisK91 napisał:

Ah, ta gra jest dla mnie za trudna :|. Wiem, wiem... To dziwne. Skończyłem przecież Baldursy,
i to bez większego wysiłku, a tutaj? Ciężko mi wgryźć się w klimat Sigil, dodatkowo za Chiny
nie potrafię przejść tych całych *katakumb*... Ci szczuroludzie są za dobrzy ;). No cóż, pewnie
muszę wyczołgać się na powierzchnię i poszukać questów... Lvl up zawsze pomaga :>.

Łatwiej ci pójdzie jak znajdziesz broń +1, z tego co pamiętam broń nieumagiczniona na nich nie działa ;)
powodzienia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować