Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2010 o 10:54, Krzycho napisał:

> Witam
> Mam problem z płynnością animacji, słyszałem ze istnieje jakiś fix do IWD a to są
gry
> na tym samym silniku. Mam kartę Radeona. Z góry dzięki za pomoc.
W przypiętym poście jest takie coś:

NVfix - poprawia działanie gier - stworzonych na Infinity Engine - na kartach GeForce
z serii 8800 i wyżej
http://github.com/jlanger/nvidia_ddraw_fix/downloads

Spróbuj, może pomoże.


Niestety nie pomogło, mam Radeona 3850... ten fix jest do Nvidi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 22:36, Longer napisał:

Zawsze grałem wojownikiem...Co powiecie na maga?


a w P:T można grać kimkolwiek innym niż mag? ;]
grając magiem masz dostęp do największej ilości dialogów, które są zdecydowanie najważniejszą częścią tej gry. fabuły nie odkryjesz tłukąc wszystko co się rusza toporem - nie wyobrażam sobie tej gry w taki sposób ;]
chyba, że ktoś ma tekstowstręt - no ale wtedy to nawet nie słyszałby o P:T tylko cisnąłby w Serious Sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dlatego pokochałem tą grę, za to że można w niej pokojowo rozwiązać większość starć, ba nawet podczas finału nie musi dojść do walki. Ta gra jest jak doskonała książka, właśnie dialogi są jej najmocniejszą stroną. Ostatni raz grałem w tą grę 7 lat temu:) Chcę właśnie teraz sobie ją odkurzyć i zagrać z pominięciem dużej ilości potyczek co za 1 razem nie robiłem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to podpięte, ale tutaj link do nowego Ui, fixpacka, tweaków i Unfinished Business:

http://www.shsforums.net/forum/551-planescape-torment-mods/?s=c4f6980201ced7beacfcd40cc27c7dfb

Niektóre z tych rzeczy są w PlPatchu, ale nie wszystkie. Korzysta z instalatora weimera, więc nie zmieni całego tekstu na angielski :)

Polecam, zmian jest sporo, zwłaszcza w tweakpacku ( m.in w końcu widzimy ile mamy do Good/Evil i Chaotic/Lawful ), nie mówiac już o stackowaniu pierścieni.

Aby ściągnąć klikajcie na D/L pod nazwa topicu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam strasznie głupi problem... Nie mogę wejść do Alei Niebezpiecznych Węgłów. o.O Pierwszy raz mam takie coś, jak wczoraj uczyłem się na czarodzieja u Mebbet to jakoś nie było problemu... Mam grę nieźle naszprycowaną modami - jest to wersja z Extra Klasyki Gold, na której instalowałem (kolejno)

1. Widescreen moda
2. Ghostdog UI (poprawka interfejsu)
3. PST Fixpack
4. PST Unfinished Buisness
5. PST Tweak (tylko quicksave i stackowanie pierścieni)
6. PLPatch (sam nie wiem, po co. Może to jego wina, może gryzie się z fixpackiem)
7. NVFix, dzięki któremu gra tak absurdalnie nie tnie się na moim sprzęcie

Mam mocnego kompa (już mniejsza o podzespoły) i Windows 7 32 bit. Ktoś ma pomysł, co może być powodem tego głupiego bugu?

PS Ach. Gry nie przeinstaluję bez PLPatcha, bo wtedy nie działają moje sejwy. A gram już parę dni i szkoda by było zaczynać od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, pomyliłem się. Mebbet jest na Placu szmaciarzy, a nie w tej cholernej alei. A skoro tak, to zapewne mam ją popsutą od samego początku gry. :/ Pewnie np. Klątwę też mam popsutą i naturalnie dowiem się o tym po 30h gry. Moje szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2010 o 15:28, Thalanthas napisał:

Gdzie mogę kupić jakąś zbroję? Oblazłem sporą liczbę kupców ale poza bronią i innymi
śmieciami nie znalazłem żadnej zbroi.

W grze nie ma w zasadzie zbroi. Możesz kupić nowe stroje w Wyższej Dzielnicy dla pań ze swojej drużyny i to tyle. Pozostałe postacie, które noszą zbroje nie mogą ich wymienić na żadne inne.

Idź do Upadłego i kup sobie tatuaże, zamiast zbroi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2010 o 15:34, Vel_Grozny napisał:

Idź do Upadłego i kup sobie tatuaże, zamiast zbroi.



A gdzie jest ten Upadły? I co w takim razie mogę założyć do okienka "klatka piersiowa" i w jaki sposób mogę obniżyć KP?
Jak mogę zostać magiem? Jak dotąd awansuję tylko w klasie wojownika i nie wiem jak to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2010 o 16:40, Thalanthas napisał:

A gdzie jest ten Upadły?


W Ulu - połódniowo-wschodnia część w okrągłym budynku na wschodzie.

>I co w takim razie mogę założyć do okienka "klatka piersiowa"

Chyba nic ;)

Dnia 01.05.2010 o 16:40, Thalanthas napisał:

i w jaki sposób mogę obniżyć KP?


Tatuaże, amulety, pierścienie itp.

Dnia 01.05.2010 o 16:40, Thalanthas napisał:

Jak mogę zostać magiem? Jak dotąd awansuję tylko w klasie wojownika i nie wiem jak to zmienić.


Znaleźć trenera i poprosić o szkolenie. Najbliższym trenerem jest Mebbeth na placu szmaciarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2010 o 16:40, Thalanthas napisał:

A gdzie jest ten Upadły?

Salon tatuażu upadłego znajdziesz w bodajże Południowo-Wschodniej dzielnicy Ula, obok tej knajpy.

Dnia 01.05.2010 o 16:40, Thalanthas napisał:

I co w takim razie mogę założyć do okienka "klatka piersiowa"

Nic. Niektóre postacie mają tam zbroje od nowości, ale nie Bezimienny.

Dnia 01.05.2010 o 16:40, Thalanthas napisał:

i w jaki sposób mogę obniżyć KP?

Tatuaże (do trzech, w miarę wykonywania questów oferta Upadłego będzie się zmieniać), pierścionki, amulety, niektóre bronie, bonus ze zręczności

Dnia 01.05.2010 o 16:40, Thalanthas napisał:

Jak mogę zostać magiem? Jak dotąd awansuję tylko w klasie wojownika i nie wiem jak to
zmienić.

Odwiedź Mebbeth na Placu Szmaciarzy.


Edit... Teraz zauważyłem, że już dostałeś odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I do tego nie zapewnia żadnej ochrony. O ile pamiętam był jakiś mod który pozwalał kupić i założyć pancerze Harmonium czy Bogowców z tym że zamieniał po prostu wygląd i animacje Bezimiennego na te z przedstawiciela frakcji do której należał pancerz więc nie jest to nic naprawdę interesującego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 11:32, Jammin69 napisał:

Nie wiem czy to pytanie już padło, ale czy gra odpali na Viście ?


Skoro chodzi na Win7 (podobno nawet 64-bitowym), to pewno tak. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2010 o 12:36, Strange101 napisał:

Na klatę Bezimiennego można założyć szaty Grabarza, ale działa to tylko w Kostnicy.

Tam masz racje. Jednakże jak zagadasz do jakiegoś Grabarza i wybierzesz złą opcje dialogową to zostaniesz szybko rozpoznany.
Jammin69
Działa bezproblemowo zarówno na Viście jak i Windows 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Mam Windows XP, komp jest kupiony zimą ubiegłego roku, może nie najlepszy, ale dosyć nowy. W każdym bądź razie wymagania Planescape''a spełnia kilkukrotnie:) Problem polega na złym wyświetlaniu grafiki podczas rzucania czarów. Kiedy ja lub ktoś rzuca jakiś czar ew. uaktywnia się pułapka, gra zwalnia, wszystkie obiekty zaczynają migać i mam tzw "pokaz slajdów". Jakoś bym to przeżył, ale przy walce z

Spoiler

Ravellą

gra mi się po prostu zatrzymuje, razem z komputerem zresztą, więc jedynym rozwiązaniem jest reset. Może i za którymś razem by mi się nie zawiesiło, ale
Spoiler

dialog, nawet bez czytania, jeżeli chce się zdobyć dużo expa jest dłuuug. Domyśllam się że nie da się obejść bez walki, bo mam max inteligencji i charyzmę na poziomie 16-18, nie jestem pewien

Czy ktoś wie co mogłoby pomóc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować