Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2010 o 17:36, Strange101 napisał:

> Próbowałem tak ale on mi mówi że kłamie.

Trzeba mieć do tego co najmniej 16 charyzmy (możesz podpakować tatuażami i innymi przedmiotami);
innym rozwiązaniem (tak wskazują skrypty gry) jest też zdobycie wiedzy, że kiedyś byliśmy
Czuciowcem, ale nie mam pojęcia kto nam to może powiedzieć.

Dzięki. Spróbuje tak zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 17:36, Strange101 napisał:

jest też zdobycie wiedzy, że kiedyś byliśmy Czuciowcem, ale nie mam pojęcia kto nam to może powiedzieć.

Czy nie wspominała nam o tym przypadkiem Nemelle jak już powiemy jej gdzie jest jej siostra/koleżanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 17:57, Karharot napisał:

Czy nie wspominała nam o tym przypadkiem Nemelle jak już powiemy jej gdzie jest jej siostra/koleżanka?


Odpaliłem Infinity Explorera i wychodzi, że jest na odwrót - to Aelwina może nam to powiedzieć w nagrodę, jeżeli wykonamy quest z Nemelle ;) Nie wiedziałem tego, choć sądziłem, że po dwudziestu-kilku przejściach ta gra mnie niczym już nie zaskoczy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 20:17, Strange101 napisał:

Odpaliłem Infinity Explorera i wychodzi, że jest na odwrót - to Aelwina może nam to powiedzieć w nagrodę, jeżeli wykonamy quest z Nemelle ;)

Poplątałem je :) Zawsze wykonuje tego questa zaraz po przybyciu do tej dzielnicy bo jeśli zrobi się go poprawnie można zaliczyć nagrodę (bodajże bonus do hp) dwa razy ;)

Dnia 02.10.2010 o 20:17, Strange101 napisał:

Nie wiedziałem tego, choć sądziłem, że po dwudziestu-kilku przejściach ta gra mnie niczym już nie zaskoczy ;P

I to właśnie w P:T jest piękne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 07:04, Jagged napisał:


To zależy czy chcesz sobie postawić pudełko na półce i szpanować pierwszym wydaniem czy jest ci to obojętne, bo w sklepie nówkę sztukę kupisz za 25zł (nie mówiąc już o tym że w playu było za 15zł czy coś koło tego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 15:42, Matizk napisał:

To zależy czy chcesz sobie postawić pudełko na półce

Pudełka sobie nie postawi bo wedle opisu "pudełko nie wytrzymało próby czasu".

-> Jagged
IMO Nie warto - bez pudełka i koszulki co Ci zostaje? Już lepiej kupić prawdziwą nówkę skoro doczekałeś do szczęśliwego czasu w którym można takową nabyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 16:46, Feallan napisał:

Nie opłaca. Lepiej wyłożyć 25 zł za wydanie zawierające Tormenta + Baldury + Icewind
Dale''y. Do tego będzie na jednej płytce, a nie milionie CD.



O ile się nie mylę takie wydanie kosztuje 60zł(platynowa kolekcja czy coś takiego). Samego Planescape''a za 25zł kupi w EKG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 17:15, Matizk napisał:

O ile się nie mylę takie wydanie kosztuje 60zł(platynowa kolekcja czy coś takiego). Samego
Planescape''a za 25zł kupi w EKG


25 zł. Ta Nowa Ekstra Klasyka.

Widziałem dzisiaj w Empiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, małe pytanie...
Obawiam się że uciekło mi bardzo dużo zadań i expa...
Zaraz po dostaniu się do Klątwy zszedłem do jej podziemi... i zapisałem grę... nie oglądając się uwolniłem Triassa...
Khem... jest jeszcze jakakolwiek możliwość powrotu do Klątwy? jakoś z późniejszych obszarów np. przez rubikon albo w inny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 18:17, Black_Druid napisał:

Khem... jest jeszcze jakakolwiek możliwość powrotu do Klątwy? jakoś z późniejszych obszarów
np. przez rubikon albo w inny sposób?


Wrocisz tylko do zniszczonej klatwy. Zadan z klatwy jako takiej juz niestety nie wykonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 18:17, Black_Druid napisał:

Khem... jest jeszcze jakakolwiek możliwość powrotu do Klątwy? jakoś z późniejszych obszarów np. przez rubikon albo w inny sposób?

Nie

Spoiler

a przynajmniej nie do tej Klątwy w której byłeś

. Moja rada - nie przejmuj się i graj dalej, ja nawet po kilkunastu podejściach do gry wciąż trafiałem na jakieś nowe rzeczy więc jeśli jest to Twoje pierwsze spotkanie z P:T i tak nie masz szans na odkrycie wszystkiego, zostaw to sobie na następną grę a teraz graj tak jak chcesz ;)
Tak przy okazji - jak już zaczniesz grać ponownie nakieruj swoją postać na bycie magiem (wysoka Mądrość i Inteligencja), dopiero w ten sposób odkryjesz prawdziwą głębię tej gr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uh... no trudno, to moje drugie podejście i faktycznie odkryłem już kilka nowych elementów, które pominąłem za pierwszym razem. Szkoda, ze względu na historię, to trochę tak jakby przeskoczyć cały rozdział w czytanej książce ... a cechy mam ułożone prawidłowo... obecnie na 12 poziomie wojownika Int 22 Mdr 25 Cha 23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje postać: Mag (chyba) 10 lvl, INT/MDR/CHR - 20/20/20 (albo coś koło tego, nie pamiętam dokładnie, bo komp z grą zajęty jest).
Mam pytanie: Czemu nie mogę namówić Czerstwej Mary na audiencję u Milczącego Króla i i otwarcie portalu do jego sali?
Który współczynnik jest za niski?

Edit: Jeśli nie przyłączę Vhailora do drużyny, a gram złym magiem i mam Ignusa w drużynie to

Spoiler

który z moich towarzyszy zdradzi Bezimiennego w Fortecy Żalu

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 19:01, Growin napisał:

Mam pytanie: Czemu nie mogę namówić Czerstwej Mary na audiencję u Milczącego Króla i i otwarcie portalu do jego sali?
Który współczynnik jest za niski?

Wydaje mi się że do tej rozmowy wymagana jest charyzma ale chyba masz ją już wystarczająco wysoką.

Spoiler

Nie pamiętam tego za dobrze bo w tym zadaniu wolę się opowiadać po stronie nieumarłych a nie Wielojedności

.

Dnia 26.12.2010 o 19:01, Growin napisał:

Edit: Jeśli nie przyłączę Vhailora do drużyny, a gram złym magiem i mam Ignusa w drużynie to

Spoiler

który z moich towarzyszy zdradzi Bezimiennego w Fortecy Żalu

?

To nie ma znaczenie czy masz ich w drużynie czy nie - nawet jeśli Ignus lub Vhailor nie zostali przez Ciebie uwolnieni

Spoiler

Istota Wiekuista i tak przywoła jednego z nich do Fortecy (Ignusa jeśli jesteś dobry lub neutralny a Vhailora jeśli jesteś zły).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 19:01, Growin napisał:

Moje postać: Mag (chyba) 10 lvl, INT/MDR/CHR - 20/20/20 - jeśli tą postacią masz problem by ją przekonać, to jedyne co mi przychodzi na myśl... to że może jesteś chaotyczny zły, albo w jakiś sposób zbyt mocno pachniesz szczurami...

Jestem niemal pewien, że wpływ na tą rozmowę miała int... a także odwiedzałem ostatnio ziemie umarłych z int 20 i wszystko przebiegło ładnie zgrabnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 19:32, Strange101 napisał:

musisz być ciągle więźniem nieumarłych.

Dzięki. Więźniem już niestety nie jestem.
Wiedziałem, że coś nie tak zrobiłem. Ostatnio wszystko było ok., a teraz nie. No cóż. Za rok może się uda.
Swoją drogą po wielokrotnym przejściu i odkryciu wielu sekretów gra zaczyna nudzić. Mam nadzieję, że Chris szybko nam upichci jakąś gierkę w Wieloświecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować