Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

Witam,mam pytanie apropo wersji językowej Planescpae-otóż czy w tej grze ejst pełen dubbing cyz tylko częściowy?Pytam bo na początku gry Morte "przeczytał" tylko jedną kwesie a potem cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 22:09, averiss napisał:

Witam,mam pytanie apropo wersji językowej Planescpae-otóż czy w tej grze ejst pełen dubbing
cyz tylko częściowy?Pytam bo na początku gry Morte "przeczytał" tylko jedną kwesie a
potem cisza.


Z tego co pamiętam to tylko częściowy, ale prawda, że nie grałem w to od półtora roku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 22:09, averiss napisał:

Witam,mam pytanie apropo wersji językowej Planescpae-otóż czy w tej grze ejst pełen dubbing
cyz tylko częściowy?Pytam bo na początku gry Morte "przeczytał" tylko jedną kwesie a
potem cisza.

Jak we wszystkich grach na Infinity, tylko nieliczne kwestie są czytane przez aktorów. Ale to nie kwestia wersji językowej. We wszystkich tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten problem już gdzieś tu jest to przepraszam, szukałem na kilku stronach ale nic nie znalazłem.

Chodzi mianowicie o Julię w Przybytku Rozkoszy Intelektualnych(chyba nie przekręcam...) i list, który miałem sfabrykować dla Monteka. Wypadało by iść z tym do drukarni w Niższej dzielnicy, z tym, że Penn Szyderca wyrzucił mnie wcześniej na zbity pysk i drzwi są zamknięte. Jest jakiś inny sposób, żeby przekonać Monteka, że Julia ma kogoś na boku? Bo kiedy mu o tym mówię, żąda dowodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że nie mogę z nim o niczym innym niż o listach gadać. A Julii też się nie przetłumaczy, że trzeba inaczej sprawę rozwiązać. Muszę mieć większą mądrość/charyzmę żeby pogadać z Montekiem, czy jak? Nie bardzo mi się uśmiecha cofać, bo ostatni save mam za Aleją Uporczywych westchnień więc może da się jednak coś poradzić...
No nic, wieczorem w wolnej chwili poszukam tego listu, może coś się znajdzie, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten nieszczęsny list:

Spoiler

List jest w szafce u dziewczyny, z którą wymieniamy się opowieściami. Włamywać się można bez problemu, nikt tam nie przejmuje się Anną otwierającą zamki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede mną prawie dwu miesięczne ferie zimowe, dlatego postanowiłem odkurzyć Tormenta. Wcześniej wybierałem profesję maga, stąd tym razem mam chętkę na wojownika (złodziej pała). Przed chwilą stworzyłem postać o następującym rozkładzie statystyk: Siła, Mądrość, Kondycja po 16, pozostałe cechy po 9 (bez inwestycji). Pytanie jak bardzo dałem dupy robiąc taki przydział? Dodam, że biadoliłem się nad tworzeniem postaci z 2 godziny, a i tak nie jestem zbyt happy. Gdzieś tam z tyłu głowy, miałem koncepcję dobrego wojownika, ale dodałem do mądrości, żeby całkiem nie "zabić" gry. Mam też pytanie, czy jest sens dodawać punkty do Mądrości bez równoczesnej inwestycji w Inteligencję? Z drugiej strony czy w czasie gry coś będę mógł zrobić ze swoją Klasą Pancerza, bo wiem, że zbroi próżno mi szukać, jakieś ogólne porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Wojownika bardzo istotna jest również Zręczność (w P:T nawet bardziej niż w BG czy ID bo jak sam zauważyłeś nie ma w tej grze pancerzy), na szczęście w Tormencie, inaczej niż w pozostałych grach opartych na tej edycji AD&D Twoja główna postać może podczas każdego awansu rozwijać swoje statystyki zaś w samej grze można zdobyć do nich sporo permanentnych bonusów.
Przy okazji taka rada - zwiększ soją siłę do 18 punktów zanim awansujesz na 7 poziom, ponieważ wojownik na tym levelu dostaje bonus +1 do siły dzięki czemu automatycznie przeskoczysz z 18 do 19 punktów pomijając wszystkie narzuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 09:53, Karharot napisał:

Dla Wojownika bardzo istotna jest również Zręczność (w P:T nawet bardziej niż w BG czy
ID bo jak sam zauważyłeś nie ma w tej grze pancerzy), na szczęście w Tormencie, inaczej
niż w pozostałych grach opartych na tej edycji AD&D Twoja główna postać może podczas
każdego awansu rozwijać swoje statystyki zaś w samej grze można zdobyć do nich sporo
permanentnych bonusów.
Przy okazji taka rada - zwiększ soją siłę do 18 punktów zanim awansujesz na 7 poziom,
ponieważ wojownik na tym levelu dostaje bonus +1 do siły dzięki czemu automatycznie przeskoczysz
z 18 do 19 punktów pomijając wszystkie narzuty.

Wiedziałem, że mogę liczyć na twoją szybką odpowiedź Karharot, dzięki.
Mam w takim razie dwa pytania. Sugerujesz zwiększenie zręczności, poprzez ponowne tworzenie postaci, czy też baczne rozwijanie cechy podczas gry.
Podobne pytanie co do siły. Jeszcze raz stworzyć postać z siłą 18, czy w czasie gry dopakować.
aha i jeszcze jedno, przy każdym awansie dostaje punkt postaci do zainwestowania w jakąś cechę?
Ah, drugie jedno, czyli mądrość może zostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Tormenta grałem dawno i nie pamiętam, ile pkt jest do rozdziału na początku, ale nawet grając wojownikiem wal dużo w mądrość, inteligencję i charyzmę - w te 2 pierwsze mniej więcej po równo, w charyzmę odrobinę mniej. Niby to głupie, ale i tak przejdziesz grę bez najmniejszych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 11:37, HiroshiTakubo napisał:

Mam w takim razie dwa pytania. Sugerujesz zwiększenie zręczności, poprzez ponowne tworzenie postaci, czy też baczne rozwijanie cechy podczas gry.

Jak wolisz, jak byś nie kombinował przy tworzeniu postaci i tak nie uda Ci się stworzyć bohatera bez braków więc musisz wybrać które z cech rozwiniesz później - niska zręczność oznacza przede wszystkim duże problemy w walce wręcz ale jeśli będziesz umiejętnie wykorzystywał towarzyszy i dobrze rozwijał swoją postać to uda Ci się to przeżyć ;)

Dnia 06.01.2011 o 11:37, HiroshiTakubo napisał:

Podobne pytanie co do siły. Jeszcze raz stworzyć postać z siłą 18, czy w czasie gry dopakować.

Najlepiej w czasie gry, pamiętaj też aby potem w nią zbytnio nie inwestować bo po awansie na 7 i 12 poziom Wojownika u Upadłego pojawią się tatuaże którymi będziesz mógł sobie ją podnieść.

Dnia 06.01.2011 o 11:37, HiroshiTakubo napisał:

aha i jeszcze jedno, przy każdym awansie dostaje punkt postaci do zainwestowania w jakąś cechę?

Tak, choć wydaje mi się że jeśli zmienisz klasę to w nowej klasie nie będziesz otrzymywał punktów dopóki nie awansujesz wyżej niż w poprzedniej

Dnia 06.01.2011 o 11:37, HiroshiTakubo napisał:

Ah, drugie jedno, czyli mądrość może zostać?

Tak, w P:T "socjalne"" staty są niezwykle istotne dla odkrywania głębi gry i otwierania sobie dodatkowych opcji dialogowych więc każda postać powinna je sobie rozwinąć (dlatego najlepszą klasą dla tej gry jest mag).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi ostatnio nie idzie...

Spoiler

Nadal jestem w dzielnicy urzędników, zrobiłem chyba większość rzeczy, którą się dało. Mam zakrwawioną chusteczkę, przejrzałem kamienie doznań, byłem u ojca Deionairry, zrobiłem parę zadań z cyklu idź/pogadaj/zanieś, byłem w portalu w Niższej dzielnicy, zwiedziłem PodSigil, i co teraz? Mam znaleźć ten portal do Raveli?


Ma ktoś jakieś wskazówki?
A, i jeszcze jedna sprawa
Spoiler

W kostce modrona, jak walczę z tym czarnoksiężnikiem, to czy zabijając go wyłączam konstrukty? Bo nie mogłem sobie z nimi poradzić i wczytałem grę. A nie bardzo mi się chce wracać i sprawdzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 09:43, ScaredOfGhosts napisał:

Spoiler

Nadal jestem w dzielnicy urzędników, zrobiłem chyba większość rzeczy, którą się dało. Mam zakrwawioną chusteczkę, przejrzałem kamienie doznań, byłem u ojca Deionairry, zrobiłem parę zadań z cyklu idź/pogadaj/zanieś, byłem w portalu w Niższej dzielnicy, zwiedziłem PodSigil, i co teraz? Mam znaleźć ten portal do Raveli?


Spoiler

Portal do Raveli wykonał dla Ciebie jeden z Bogowców - jeśli masz kwit od ojca Deionnary to powinieneś móc go odebrać. Przy okazji, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś udaj się do kwater sypialnych Czuciowców - w Twoim dawnym pokoju jest parę rzeczy które mogą Ci się przydać ;)

Dnia 07.01.2011 o 09:43, ScaredOfGhosts napisał:

Spoiler

W kostce modrona, jak walczę z tym czarnoksiężnikiem, to czy zabijając go wyłączam konstrukty?


Spoiler

Nie pamiętam, ja zawsze najpierw pozbywałem się konstruktów (chyba zresztą da się je odciągnąć w dolną część ekranu poza zasięg Czarnoksiężka), jeśli sobie nie radzisz to podpakuj jeszcze swoją postać i spróbuj ponownie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś porada dla nowicjusza odnośnie tworzenia postaci? Zakładam coś między złodziejem a magiem, nie chcę stracić fabuły. Jak dobrze rozdzielić umiejętności m-dzy zręczność, charyzma, inteligencja a mądrość? Te ostatnie powinienem rozwinąć do końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens bawienia się w złodzieja...Dostaniesz go w czasie gry i w zupełności wystarcza. Najwygodniej będzie się grało magiem. Wysoka int i wis, czyli najwięcej wyciągnie się z fabuły. Poza tym magia w tej grze jest całkiem przyjemna i zabawa magiem nie frustruje jak momentami (przynajmniej mnie) w BG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 19:07, Woo-Cash napisał:

Może jakaś porada dla nowicjusza odnośnie tworzenia postaci? Zakładam coś między złodziejem
a magiem, nie chcę stracić fabuły. Jak dobrze rozdzielić umiejętności m-dzy zręczność,
charyzma, inteligencja a mądrość? Te ostatnie powinienem rozwinąć do końca?


Generalnie najlepszym buildem do przejscia gry jest:

Mag

Madrosc - 18
Inteligencja - 16
Charyzma - Reszta.
Pozostale - Nic.

Spoiler

Nie pamietam jak to jest z ze zlodziejami, ktorych spotyka sie w trakcie gry, ale chyba nie trzeba miec zrecznosci zeby uczyc sie od nich techniki.



Mialem gdzies rozpiske wszystkich bonusow punktowych zdobywanych w trakcie gry, ale teraz chyba nie znajde. Z tego co pamietam w kazdym razie, do MDR dodajesz jeden punkt w trakcie awansowania, do INT 2 albo 3, reszte w charyzme. Osiagniesz przez to po 25 w tych 3 statystykach bez zbednego wydawania punktow i zaopatrywania sie w itemy. Startujac taka postacia jestes w stanie juz pierwszego dnia nabic mnostwo XP (
Spoiler

Nieprzerwany Krag Zerthimona

), co pozwoli ci na kilka awansow i podbicie statystyk, co dalej odblokowuje wiecej opcji dialogowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 19:52, Woo-Cash napisał:

Ostatecznie jeżeli miałbym trochę włożyć w zręczność, to co co mam obniżyć? Zręczność
może pomóc mi w walce na początku...


W Tormencie walka liczy się najmniej. Poza tym złodziej w walce radzi sobie najsłabiej z wszystkich dostępnych profesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować