Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2012 o 21:33, Demagol napisał:

Ja tam wolę 800x600 na monitorze 1280x800 niż jakieś widescreeny diabelskie, przynajmniej
wszystko jest duże, jak na patelni widać.


Problem z tym jest niestety taki, ze na niektorych panoramicznych monitorach (moim), gra wyglada bardzo zle. Bez moda wrecz nie da sie grac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się ostatnio na Windows''a 7 i pojawił się problem z Tormentem ; \ ( jak w większości starszych tytułów).
Otóż po wyjściu z gry wywala mi błąd i o ile nie przeszkadza to w samym graniu to jest niestety wyjątkowo irytujące, z tego co wyczytałem chodzi o uszkodzony plik .dll, myślałem że może reinstal gry pomoże ale nic to nie dało. Wie ktoś może jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2012 o 14:09, Slayer_Watti napisał:

Przesiadłem się ostatnio na Windows''a 7 i pojawił się problem z Tormentem ; \ ( jak
w większości starszych tytułów).
Otóż po wyjściu z gry wywala mi błąd i o ile nie przeszkadza to w samym graniu to jest
niestety wyjątkowo irytujące, z tego co wyczytałem chodzi o uszkodzony plik .dll, myślałem
że może reinstal gry pomoże ale nic to nie dało. Wie ktoś może jak to naprawić?


Ja z reguły ściągałem pliki .dll z neta, jak któryś niedomagał.

Spróbuj odpalać z tym: http://www.fileplanet.com/198137/190000/fileinfo/D3DWindower-English-version/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji posta SpecShadowa przypomniał mi się taki jeden mod do NWN 2, który co prawda z Bezimiennym nie ma zbyt wiele wspólnego, ale przynajmniej "dzieje się" w Sigil. No to nie wiem, pomyślałem sobie że zalinkuję. :)

http://www.rdsplanescape.com/

Co prawda już się to robi i robi i robi, ale przynajmniej znów zaczęły się pojawiać newsy. I jest (albo przynajmniej kiedyś było) straszliwie zabugowane demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacja wspaniała :)
...ale z radowaniem się wstrzymam się do momentu w którym mod wyjdzie.
Niestety zbyt wiele projektów tego typu nigdy nie doczekało się ukończenia a ten wydaje mi się nawet bardziej ambitny od tych które go poprzedzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś po raz pierwszy zasiadłem do Tormenta, mimo że grę posiadam już od ładnych kilku lat. Sam nie wiem, jak to możliwe, że nie znalazłem wcześniej dla niej czasu ;)

W każdym razie mam problem typowy dla mojego stylu gry w rpgi. Dość szybko zapchał mi się cały ekwipunek u Bezimiennego oraz Mortiego. Obecnie jestem na samym początku gry (szwędam się po Ulu) i nie za bardzo wiem, gdzie oraz czy w ogóle mogę sprzedawać przedmioty typu: księgi, strony i inne papierki, które zebrałem jeszcze w kostnicy? Podobnie sprawa wygląda z pierścieniami oraz bronią. Tutaj pojawia się problem magazynowania tego ustrojstwa zebranego po oprychach rzucających się na mnie co rusz w każdej dzielnicy Ula. Czy w grze istnieje jakaś skrytka, w której bez obaw o zniknięcie można przechowywać przedmioty? Znalazłem w internecie stronę ze spisem sklepów, ale widzę, że do pierwszego, w którym mogę sprzedawać bronie, czy pierścienie jeszcze trochę mi brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 12:31, conradzik napisał:

W każdym razie mam problem typowy dla mojego stylu gry w rpgi. Dość szybko zapchał mi
się cały ekwipunek u Bezimiennego oraz Mortiego. Obecnie jestem na samym początku gry
(szwędam się po Ulu) i nie za bardzo wiem, gdzie oraz czy w ogóle mogę sprzedawać
przedmioty
typu: księgi, strony i inne papierki, które zebrałem jeszcze w kostnicy?


Nie bardzo, ale za to możesz bez obaw wywalać, nie przydają się później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 12:31, conradzik napisał:

/.../

Grając pierwszy raz może być problem z wyborem, które przedmioty mi się przydadzą, a które nie. Wiele przedmiotów ma ukrytą wiedzę i dopiero z czasem posiadając informacje, doświadczenia i badania przedmiotów pozwalają nam rozszyfrować ich tajemnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie możesz sprzdać chociaż spora cześć rzeczy z kostnicy jest bezwartościowa. Na targu są kupcy którzy moga kupić większość rzeczy. I w grze nie ma skrytki. I się nie martw jak coś pójdzie nie tak, tak gra nie jest na jedno przejście, większość tajemnic odkryłem dopiero po wielokrotnym przejściu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 12:31, conradzik napisał:

Czy w grze istnieje jakaś skrytka, w której bez obaw o zniknięcie można przechowywać przedmioty?

Na tym etapie skrytki nie potrzebowałem ale później często chowałem różne niepotrzebne przedmioty w szafie w pokoju Bezimiennego w budynku Czuciowców i nic mi nigdy nie zniknęło. Podejrzewam że tak samo jak w Baldur''s Gate tak i tutaj można użyć dowolnego pojemnika jako skrytki i tak długo jak pamiętasz gdzie schowałeś swój stuff możesz go potem odzyskać.

Dnia 22.02.2013 o 12:31, conradzik napisał:

Znalazłem w internecie stronę ze spisem sklepów, ale widzę, że do pierwszego, w którym mogę sprzedawać bronie, czy pierścienie jeszcze trochę mi brakuje...

Wydaje mi się że tego typu rzeczy możesz sprzedawać w południowo-zachodniej części Ula a do tego obszaru powinieneś już mieć dostęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie na przykład? Pamiętam jedynie Nieprzerwany Krąg Zerthimona (swoją drogą zawartość ostatniego kręgu i związania z nim historia mnie powaliły ;)).
Z tego co pamiętam jedynie kilka przedmiotów trzeba (a przynajmniej: dobrze by było) zostawić w ekwipunku do końca gry:

Spoiler

złotą kulę Faroda

,
Spoiler

Ostrze Entropii

iiii... chyba cośtam jeszcze, wyleciało mi z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 22.02.2013 o 23:07, Daelor napisał:

Z tego co pamiętam jedynie kilka przedmiotów trzeba (a przynajmniej: dobrze by było)
zostawić w ekwipunku do końca gry:

Spoiler

złotą kulę Faroda

,
Spoiler

Ostrze Entropii

iiii...
chyba cośtam jeszcze, wyleciało mi z głowy.


Spoiler

Kula Faroda, Ostrze Nieśmiertelnego od Pieścimetala, Pierścień Deionarry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy czytać opisy przedmiotów, łatwo się po nich zorientować, co może mieć znaczenie fabularne, a co jest zwykłym rupieciem. Przy 4 osobach w drużynie spokojnie pomieści się wszystko, co potrzeba do komfortowej gry. Słabe przedmioty można spokojnie wyrzucać, nie trzeba ich koniecznie spieniężać - nie pamiętam, żebym kiedykolwiek miał problemy z miedzią (tym bardziej, że w praktyce mamy z głowy dużą część wyposażenia towarzyszy - jest im przypisana na stałe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 23:07, Daelor napisał:

Jakie na przykład?

Pisałem o przedmiotach, których w czasie ich zdobycia nie umiemy użyć rozszyfrować a z wiedzą zdobytą dopiero z nich korzystamy. Nie pisałem o niezbędnych do ukończenia gry. Głupia ręka zombie z początku wydaje się nie mieć w sobie niczego nadzwyczajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pomysł na taką inicjatywę, aby streamować przejście planescapa''e. Byłoby to moje trzecie przejście. Szczytnym celem byłoby zainteresowanie tą znakomitą grą nowych użytkowników oraz przypomnienie jej starym wygom.
Niestety dopiero zaczynam takie przedsięwzięcie i mam problemy z wypromowaniem akcji.

Stream znajdowałby się o ustalonej godzinie pod adresem: http://www.twitch.tv/axcel3d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grał będę z najnowszymi wersjami modów:
- widescreen-v3.05
- Ghostdogs_PST_UI_mod_v2.2
- Ultimate WeiDU Fixpack_v4.13 (by Qwinn)(includes Platter''s Fixpack 1.37, Restoration Pack, SKARDAVNELNATE''S All-Inclusive Fixpack
- PST Unfinished Business v4.12 (by Qwinn)
- Qwinn''s PST Tweak Pack v4.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować