Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2014 o 21:17, Hoplita napisał:

Jakieś szczegóły? Bo nic w plikach gry do tej pory nie zmianiałem więc nie wiem, gdzie
tam grzebać ;)

W pliku "Torment.ini" masz opcje dotyczące gry, spróbuj się nimi pobawić. Jak rozumiem nie instalowałeś żadnych modów z rodzaju WideScreen itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 21:33, Tuldor1 napisał:

W pliku "Torment.ini" masz opcje dotyczące gry, spróbuj się nimi pobawić. Jak rozumiem
nie instalowałeś żadnych modów z rodzaju WideScreen itp?

Owszem, zainstalowałem Widescreena oraz GhostDoga (wspomniałem o tym w pierwszym poście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakim folderze masz zainstalowaną grę?
W internetach znalazłem że podobny problem może występować jeżeli gra jest zainstalowana w domyślnym Program Files. Spróbuj zainstalować na bezpośrednio na C: lub na jakimś innym dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 21:52, Nufiko napisał:

W jakim folderze masz zainstalowaną grę?
W internetach znalazłem że podobny problem może występować jeżeli gra jest zainstalowana
w domyślnym Program Files. Spróbuj zainstalować na bezpośrednio na C: lub na jakimś innym
dysku.

Podczas instalacji nie zmieniałem ścieżki i grę miałem domyślnie w Program Files zainstalowane, tak jak mówisz. Niestety po reinstalacji w innym miejscu problem wciąż występuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 22:40, Hoplita napisał:

Podczas instalacji nie zmieniałem ścieżki i grę miałem domyślnie w Program Files zainstalowane,
tak jak mówisz. Niestety po reinstalacji w innym miejscu problem wciąż występuje :/


W takim wypadku jeszcze jest możliwość, że któryś z modów coś miesza, spróbuj je odinstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 00:42, Nufiko napisał:

W takim wypadku jeszcze jest możliwość, że któryś z modów coś miesza, spróbuj je odinstalować.

Rzeczywiście, wygląda na to, że Widescreen coś tu się gryzie z grą - po jego wyinstalowaniu większość niedostępnych wcześniej miejsc już działa, jednak wciąż przynajmniej jedno z nich wciąż wywala grę do pulpitu (z tym samym komunikatem, ale wskazuje inną linię w pliku). Być może mod jakieś trwałe zmiany w save''ie zostawił, ale dziwne że większość problemów jednak się rozwiązała (w każdym razie sprawdzając teraz na szybkości tak to wygląda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem sprawdzić, czy gra bez Widescreena będzie możliwa, ale szybko natknąłem się na następny problem, trochę innego rodzaju. Mianowicie podczas rozmowy z Vriszką w sklepie z osobliwościami (do którego swoją drogą wcześniej nie mogłem wejść) rozmowa się zacina. Tzn. po wygłoszeniu kilku początkowych dialogów i zakończeniu którejś z wypowiedzi Vriszki nie mam możliwości wyboru żadnej odpowiedzi, a przycisk przejścia dalej jest nieaktywny. Mogę jedynie jeździć sobie suwakiem w górę i dół okienka rozmowy (czyli sama gra się nie zacina tylko są jakieś problemy z okienkiem dialogowym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(czyli sama gra się nie zacina tylko są jakieś problemy z okienkiem dialogowym).
Ja na Twoim miejscu bym PST przeinstalował całkowicie, coś dziwne masz te bugi - grałem w niego ileś razy i nigdy nie występowały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2014 o 05:10, Tuldor1 napisał:

Ja na Twoim miejscu bym PST przeinstalował całkowicie, coś dziwne masz te bugi - grałem
w niego ileś razy i nigdy nie występowały...

Tego już próbowałem kilka razy ;) Wygląda na to, że gra niezbyt się lub z moim sprzętem lub save''y są popsute (chociaż ten ostatni problem dość dziwny jest, nic takiego wcześniej nie występowało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2014 o 13:34, Hoplita napisał:

lub save''y są popsute (chociaż ten ostatni problem dość dziwny jest, nic takiego wcześniej nie występowało).

Nie zawsze deinstalacja modów usuwa zmiany jakie wprowadzają - jeśli np masz mod jaki zmienia jakąś lokacje a już ja wcześniej odwiedzałeś to na 90% pomimo deinstalacji zmiana pozostanie, dlatego jeśli wywalasz mody i grasz na save sprzed tego to faktycznie moze się to i owo pokaszanić :)
Uroki silnika Infinity, acz i tak go lubię, nie ma to jak stare dobre PST czy sagi Baldur''s Gate/Icewind Dale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2014 o 17:26, Tuldor1 napisał:

Nie zawsze deinstalacja modów usuwa zmiany jakie wprowadzają - jeśli np masz mod jaki
zmienia jakąś lokacje a już ja wcześniej odwiedzałeś to na 90% pomimo deinstalacji zmiana
pozostanie, dlatego jeśli wywalasz mody i grasz na save sprzed tego to faktycznie moze
się to i owo pokaszanić :)
Uroki silnika Infinity, acz i tak go lubię, nie ma to jak stare dobre PST czy sagi Baldur''s
Gate/Icewind Dale :)

Niestety wygląda na to, że masz rację. Pobawiłem się jeszcze trochę, ale nic nie udało mi się wskórać. Niestety będę musiał z Tormenta zrezygnować, a szkoda, bo mimo tego że ma swoje lata całkiem przyjemnie się grało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2014 o 23:54, Hoplita napisał:

Niestety wygląda na to, że masz rację. Pobawiłem się jeszcze trochę, ale nic nie udało mi się wskórać. Niestety będę musiał z Tormenta zrezygnować, a szkoda, bo mimo tego że ma swoje lata całkiem przyjemnie się grało.

A nie myślałeś o tym by zacząć od nowa bez modów po prostu ;>? Kto wie, może za tym przejściem najdzie cię jaka ważna dla (wielo)świata refleksja? Cóż mo,że zmienić naturę człowieka...? :P
Patrząc na Twój awatar jakoś dałeś radę grać w Age of Empires Rise of Rome mimo grafiki takiej a nie innej więc i z PST sobie poradzisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 09:57, Piotrek_K napisał:

Nazywa sie to Torment: Tides of Numenera i... jest raczej duchowym nastepca, niz kontynuacja
watkow z wczesniejszej czesci ;)

To już wyszło, czy dopiero wyjdzie, jak tak to kiedy? szkoda, że to nie będzie jakaś kontynuacja, cóż nie można mieć wszystkiego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 10:00, Paoro napisał:

To już wyszło, czy dopiero wyjdzie, jak tak to kiedy?

Obecnie data premiery jest dość luźno określona na 2015 ale to oczywiście może się jeszcze zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 10:04, Karharot napisał:

Obecnie data premiery jest dość luźno określona na 2015 ale to oczywiście może się jeszcze
zmienić.

Czyli będzie godna konkurencja dla "naszego" Wieśka :) super! bo ostatnio nic w tej materii się nie ruszało. A Planescape: Torment to jedna z moich ulubionych gier. Takiego apetytu mi narobiliście, że chyba pościągam jakieś patche i sobie zainstaluje, mam nadzieje, że wtedy pójdzie na mojej maszynce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 06:04, Tuldor1 napisał:

A nie myślałeś o tym by zacząć od nowa bez modów po prostu ;>? Kto wie, może za tym
przejściem najdzie cię jaka ważna dla (wielo)świata refleksja? Cóż mo,że zmienić naturę
człowieka...? :P
Patrząc na Twój awatar jakoś dałeś radę grać w Age of Empires Rise of Rome mimo grafiki
takiej a nie innej więc i z PST sobie poradzisz :P

Grafika to sprawa drugorzędna, mody jedynie rozdzielczość zmieniały. Po prostu człowiek ma coraz mniej czasu i całą listę innych gier do przejścia, także nie zmuszę się by jeszcze raz grać w fragment, który mi zajął 20 godzin ;) Ale swoją drogą pamięta ktoś może, czy

Spoiler

Vriszki nie można po prostu zabić? Bo wylatuje wtedy z niej dość dużo przedmiotów, w tym to czekoladowe cośtam potrzebne do zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 09:57, Piotrek_K napisał:

Nazywa sie to Torment: Tides of Numenera i... jest raczej duchowym nastepca, niz kontynuacja
watkow z wczesniejszej czesci ;)

Za wiele wspólnego, z PT to nie będzie miało. Prawa autorskie to świata Planescape są nieosiągalne. Tides of Numenera będzie rozgrywało się w świecie Numenera (ziemia za miliony lat, gdzie rozwój przypomina europejskie średniowiecze, ale można tu odnaleźć pozostałości dawnej/rozwiniętej cywilizacji).
Z PT łączy tylko to, że projektantem jest Colin McComb - gość który sporo się udzielał przy Planescape Torment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 11:49, Hoplita napisał:

Grafika to sprawa drugorzędna, mody jedynie rozdzielczość zmieniały. Po prostu człowiek
ma coraz mniej czasu i całą listę innych gier do przejścia, także nie zmuszę się by jeszcze
raz grać w fragment, który mi zajął 20 godzin ;) Ale swoją drogą pamięta ktoś może, czy

Spoiler

Vriszki nie można po prostu zabić? Bo wylatuje wtedy z niej dość dużo przedmiotów,
w tym to czekoladowe cośtam potrzebne do zadania.


Pewnie można ale po co? handel zawsze bardziej do mnie przemawiał, szczególnie, gdy miałem sprzedać

Spoiler

którąś z towarzyszek by wypełnić zadanie plugawej księgi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować