Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Dzisiejsze gry, a to czego tak naprawde pragną gracze

49 postów w tym temacie

Co sądzicie o nowych grach???? Czy super grafika to wszystko co składa się na grę a jakie nowe tytóły spełniają wasze oczekiwania???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 18:53, Lumbago napisał:

Co sądzicie o nowych grach???? Czy super grafika to wszystko co składa się na grę a jakie nowe tytóły spełniają wasze oczekiwania???

1. w wiekszosci nuda, masowka i brak polotu
2. nie
3. zadne - zawsze jest cos co nie pasuje i mogloby byc zrobione lepiej :)
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 18:53, Lumbago napisał:

Co sądzicie o nowych grach???? Czy super grafika to wszystko co składa się na grę a jakie nowe tytóły spełniają wasze oczekiwania???



bardzo dobre pytanie . Nowe gry jakos nie przypadają mi do gustu . A Takie tytuły jak :
HEROES 2
KKND
DIABLO 1
BALDURS GATE
STARCRAFT
wARCRAFT

JAK SIE GRAŁO W TE GRY TO BEZ OPAMIETANIA I POCZUCIA RZECZYWISTOSCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 18:53, Lumbago napisał:

Co sądzicie o nowych grach???? Czy super grafika to wszystko co składa się na grę a jakie nowe tytóły spełniają wasze oczekiwania???


Nowe gry nie maja tego klimatu co stare np.
WarCraft III jest o wiele gorszy (dodali grafe 3D) i gra straciła to coś co mniał WarCraft II i III

Tak samo będzie z StarCraftem 2 Jak wyjdzie ;/ niestety bo dadza napewno grafe 3D ;(

Uważam, że teraz dla sprzedawców liczy się zysk a nie dobro graczy, nie tak jak kiedyś było ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 19:00, Taykun napisał:

HEROES 2


A nie sądzisz i tu bez obrazy, że troszke się postarzałeś na takie rzeczy ? :P
Ale nie rozumiem co chcesz od takiego Herosa 3 ? Przecież to też doskonała gra, lepsza od 2. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Oprawa graficnza to w sumei chwyt marketingowy, chcociaz nie przeczę, że dobra oprawa graficzna ma swoje zalety.
2. Dźwięk. Ważny teoretycznie tylko przy FPS. Źle. Przyz FPS musi być bardzo dobry, a w innych grach moze oscylowac na dorbym poziomie.
3. Grywalność. Gra musi być grywalna!!! Musi mi dawac przyjemność z gry przez cały czas.

Inne punkty odnoszą sie do poszczególnych typów gier.

FPS --> musi wciągać sama rozgrywką
RPG --> fabuła, fabuła, fabuła
Przygodówki --> żadko gram, ale łamigłówki musza być przemyślane i logiczne. Nie wciskane na siłe.
RTS --> zrównoważenei sił konfliktu, przemyślane jednostki i taktyka w grze musi decydowac o wyniku bitw, a nie szybkie klikanie na upgrady i jednostki
sportowe --> efektywność, grywalność i grafa ( n tutaj to mus )
TPP --> tutaj to fabuła, ciekawe combosy, efektowny i efektywny styl walki.

Jak coś mi sie przypomni to dopisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 19:19, SimFury napisał:

Nowe gry nie maja tego klimatu co stare np.
WarCraft III jest o wiele gorszy (dodali grafe 3D) i
gra straciła to coś co mniał WarCraft II i III

Tak samo będzie z StarCraftem 2 Jak wyjdzie ;/ niestety bo dadza napewno
grafe 3D ;(

Uważam, że teraz dla sprzedawców liczy się zysk a nie dobro graczy, nie tak jak kiedyś było ;(


Dokładnie tu chodzi o to, że w przeszłości komputer posiadali nieliczni <ja na przykład :P:)>, a jeszcze mniej było tych co grali. Dlatego trzeba było ich zainteresować i zrobić dla tych wybranych coś dobrego. Dzisiaj wszystko jest masowe i liczy się tylko zysk.
Natomiast uważam, że mimo tego nadal wychodzą dobre gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 18:59, penny napisał:

> Co sądzicie o nowych grach???? Czy super grafika to wszystko co składa się na grę a jakie nowe tytóły spełniają wasze
oczekiwania???
> > 1. w wiekszosci nuda, masowka i brak polotu
2. nie
3. zadne - zawsze jest cos co nie pasuje i mogloby
byc zrobione lepiej :)
:P


Kolejne podejscie typu "kiedys to było cos teraz komecrhka masówka i bez polotu"
Coś takiego można by wyśmiewać tak samo jak strażników moralności (choć niektóre produkty zawsze będą niskomasową budżetówką ale ich nie będziemy pamietać czyż nie) a giery darmowe z polotem o niesamowitej grywalności i miodności wciąż powstają jak np : Enemy Territory lub inne sieciowe projekty a co powiesz na np Darwinie też bez polotu i nudna.
Ps. wydaje mi się że takie podejście wynika raczej z ogrania niż z rzeczywistego stanu rzeczy bo gdy jest coś nowe a raczej my jesteśmy w czymś nowi to to bardziej rajcuje każda wygrana ukończenie giery jest wyczynem a potem gdy stajemy się tzw wyjadaczami to tylko kolejne tytuly dopisujemy sobie do statów i specjalnie nie jest to dla nas jakims osiągnięciem tylko kolejnym zaliczonym tytułem wtedy wracamy pamięcią do tych starszych gier i pamiętami jak się wspaniale bawiliśmy je kończąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 19:23, Budo napisał:


Ja czekam na rpg-a gdzie nie ratuje świata. Chodzi oczywiście o jakąś fajną fabułę.


Hmm Wow tego nie robisz w tibi też (ogólnie w mmorpg tego nie robisz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 19:28, Ponury rzniwiaż napisał:

> > > Ja czekam na rpg-a gdzie nie ratuje świata. Chodzi oczywiście o jakąś fajną fabułę.

Hmm Wow tego nie robisz
w tibi też (ogólnie w mmorpg tego nie robisz)


Wiem że w mmorpg tego nie robię dlatego niedługo kupię GuildWars. Na WoW mnie nie stać, a Tibia to chała (grafika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 19:33, Budo napisał:

> > > > Ja czekam na rpg-a gdzie nie ratuje świata. Chodzi oczywiście o jakąś fajną fabułę.
> > > Hmm
Wow tego nie robisz
> w tibi też (ogólnie w mmorpg tego nie robisz)

Wiem że w mmorpg tego nie robię dlatego niedługo
kupię GuildWars. Na WoW mnie nie stać, a Tibia to chała (grafika)


Tibia chałą jest to fakt wow drogi jest fakt rany same fakty:)
Ale apropo myśle że takich bezabonamentowych mmorpg powinni gracze oczekiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, zebranie malkontentów jak widzę. Ponury rzniwiaż ma rację. Widać wam się przejadło samo granie,a nie gry jako takie. Po 2000 roku wyszło sporo świetnych gier,a wy tylko marudzicie i marudzicie. NWN, TES 3: Morrowind, Gothic, KOTOR, KOTOR 2 to świetne gry,w niczym nie ustępujące grywalnością tym z początku lat 90 i wcześniejszym.
Trzeba spojrzeć na to pozytywnie,a nie narzekać jak leci i wspominać chwile przy Prince of Persia czy Prehistoryku. Ewentualnie możecie uruchomić emulator DOS''a :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 19:27, Ponury rzniwiaż napisał:

Ps. wydaje mi się że takie podejście wynika raczej z ogrania niż z rzeczywistego stanu rzeczy bo gdy jest coś nowe
a raczej my jesteśmy w czymś nowi to to bardziej rajcuje każda wygrana ukończenie giery jest wyczynem a potem gdy stajemy
się tzw wyjadaczami to tylko kolejne tytuly dopisujemy sobie do statów i specjalnie nie jest to dla nas jakims osiągnięciem
tylko kolejnym zaliczonym tytułem wtedy wracamy pamięcią do tych starszych gier i pamiętami jak się wspaniale bawiliśmy
je kończąc.


Zgadzam się z Tobą, ale nie dokońca mając grafike 3d mamy obraz podany na tacy a dzis tylko taki gry powstaja a w grach z 2d dizalala nasza wyobraźnia i to ona powodowała tworzenie się klimatu gry, jednak długoletni staż grania powoduje, że mamy inne podejście do nich tzn. jesteśmy bardziej wybredni. Klasyki rulezz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie kidyś wciągały Simsy i nie odrywałem sie od kompa na długie tygodnie. Teraz wciągają mnie tak samo:
Sacred, F.E.A.R., Splinter Cell 3 :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 19:21, Vaxinar napisał:

> HEROES 2

Dnia 09.11.2005 o 19:21, Vaxinar napisał:

od takiego Herosa 3 ? Przecież to też doskonała gra, lepsza od 2


heros 2 na wyjątkowy unikatowy klimat

A grałes Might & Magic 6 7 8 9 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 19:27, Ponury rzniwiaż napisał:

Kolejne podejscie typu "kiedys to było cos teraz
komecrhka masówka i bez polotu"
Coś takiego można by wyśmiewać tak samo jak strażników moralności (choć niektóre produkty
zawsze będą niskomasową budżetówką ale ich nie będziemy pamietać czyż nie) a giery darmowe z polotem o niesamowitej grywalności
i miodności wciąż powstają jak np : Enemy Territory lub inne sieciowe projekty a co powiesz na np Darwinie też bez polotu
i nudna.

po pierwsze ta wypowiedz byla zartem, choc niestety z domieszka prawdy - wiec smiac sie mozesz dowoli, ale wysmiewanie mozesz sobie darowac.
skoro juz mowa o Enemy teritory - jesli nie nudzi cie latanie wkolko po tych samych planszach i robienie w kolko tego samego, to nie wylkuczone, ze taka gra stanie sie jedna z twoich ulubionych. mnie takie klimaty przestaly bawic po duke nukem 3d.

Dnia 09.11.2005 o 19:27, Ponury rzniwiaż napisał:

Ps. wydaje mi się że takie podejście wynika raczej z ogrania niż z rzeczywistego stanu rzeczy bo gdy jest coś nowe

[...]

Dnia 09.11.2005 o 19:27, Ponury rzniwiaż napisał:

je kończąc.

oczywiscie ze tak jest. ja nawet moge z powodzeniem powiedziec, ze mam za soba doswiadczenie dluzsze niz polowa historii gier komputerowych, wiec poprostu mam czego wymagac bo naprawde wiele juz widzialem. pozatym do konca nie masz racji. naprawde duzo ze wspolczesnych gier to porostu bezsensowna sieczka. kiedys tez tak bylo, ale jednak przynajmniej o oryginalnosc bylo latwiej. zwroc uwage, ze napisalem wiekszosc gier... a nie wszystkie gry.
indywidualne odczucia zawsze pozostana subiektywne. nie przecze ze pojawiaja sie jakies ciekawe pozycje, ale tak jak napisalem, zadna nie jest idealna. tak samo bylo kiedys, ale wtedy bylo sie mniej wymagajacym, bo wszstko bylo nowe. kazdemu z nas im wiecej gra tym bardziej rosna indywidalne wymagania. pokaz 10 latkowi takiego enemy teritory i nie bedzie chcial odejsc od kompa przez miesiac - ja zagram w dwie plansze i mi sie znudzi. pokaz 14 latkowi syberie, a bedzie oczarowany - ja nie wytrwalem do polowy gry mimo, ze przygodowki sa moim ulubionym gatunkiem. pokaz 16 latkowi f.e.a.r. a nie bedzie chcial odejsc od komputera dopoki nie skonczy, ja pogram godzine-dwie i bede musial sobie zrobic przerwe, bo to dla mnie nic nowego (choc tu przyznam ze dawno w taki dreszczowiec nie gralem).
to wszystko powoduje ze staje sie jeszcze bardziej wybredny w kupowaniu gier i czesto uplynie duzo czasu zanim sie na cos w koncu zdecyduje. coraz bardziej sklaniam sie w kierunku gier mmorpg, ale niestety te wymagaja duzo czasu i gotowki, a mi szczegolnie brak tego pierwszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować