Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Dzisiejsze gry, a to czego tak naprawde pragną gracze

49 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2005 o 18:53, Lumbago napisał:

Co sądzicie o nowych grach???? Czy super grafika to wszystko co składa się na grę a jakie nowe tytóły spełniają wasze oczekiwania???
Moje oczekiwania spełnia przedewszystkim Warhammer 40000:dawn of war-winter assault

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 21:05, Lumbago napisał:

Mi też przypadła do gustu gra WH 40000 dawn of war ale to jest wyjątek na dzisiejszym rynku komery i przereklamowanego shitu



Wiesz to chyba nie jest kwestia, że obecnie wychodzi jakoś wyjątkowo wiele "shitu", tylko tego ,że o chałach sprzed 5-10 lat nikt nie pamięta. Wiadomo, że będziesz lepiej pamiętał grę nad którą spędziłeś pół roku, niż badziew który wyłączyłeś po pół godzinie. Osobiście też nie potrafię podać jakiś słabych gier z np. 1996 roku ale to nie znaczy, że nie instalowałem demek seriami i z np. 20-30 zostawały dłużej na dysku więcej niż dwa-trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 20:21, Lumbago napisał:

> Ps. wydaje mi się że takie podejście wynika raczej z ogrania niż z rzeczywistego stanu rzeczy bo gdy jest coś nowe

> a raczej my jesteśmy w czymś nowi to to bardziej rajcuje każda wygrana ukończenie giery jest wyczynem a potem gdy
stajemy
> się tzw wyjadaczami to tylko kolejne tytuly dopisujemy sobie do statów i specjalnie nie jest to dla nas jakims
osiągnięciem
> tylko kolejnym zaliczonym tytułem wtedy wracamy pamięcią do tych starszych gier i pamiętami jak się
wspaniale bawiliśmy
> je kończąc.

Zgadzam się z Tobą, ale nie dokońca mając grafike 3d mamy obraz podany na tacy a
dzis tylko taki gry powstaja a w grach z 2d dizalala nasza wyobraźnia i to ona powodowała tworzenie się klimatu gry, jednak
długoletni staż grania powoduje, że mamy inne podejście do nich tzn. jesteśmy bardziej wybredni. Klasyki rulezz



Ja rozumiem umiłowanie grafy 2d sam uważam że piękne rysowane plenery z baldury planescepa i innych starszych tytułów są niebo lepsze niż np grafa z newerwinthernights ale tu nie chodzi o lubienie klasyków tu chodzi o to że kolo potępia NOWE GIERY!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 20:29, penny napisał:

> Kolejne podejscie typu "kiedys to było cos teraz
> komecrhka masówka i bez polotu"
> Coś takiego można by wyśmiewać
tak samo jak strażników moralności (choć niektóre produkty
> zawsze będą niskomasową budżetówką ale ich nie będziemy
pamietać czyż nie) a giery darmowe z polotem o niesamowitej grywalności
> i miodności wciąż powstają jak np : Enemy
Territory lub inne sieciowe projekty a co powiesz na np Darwinie też bez polotu
> i nudna.
po pierwsze ta wypowiedz
byla zartem, choc niestety z domieszka prawdy - wiec smiac sie mozesz dowoli, ale wysmiewanie mozesz sobie darowac.
skoro
juz mowa o Enemy teritory - jesli nie nudzi cie latanie wkolko po tych samych planszach i robienie w kolko tego samego,
to nie wylkuczone, ze taka gra stanie sie jedna z twoich ulubionych. mnie takie klimaty przestaly bawic po duke nukem 3d.

> > Ps. wydaje mi się że takie podejście wynika raczej z ogrania niż z rzeczywistego stanu rzeczy bo gdy jest coś nowe
[...]
> > je kończąc.
oczywiscie ze tak jest. ja nawet moge z powodzeniem powiedziec, ze mam za soba doswiadczenie dluzsze niz polowa
historii gier komputerowych, wiec poprostu mam czego wymagac bo naprawde wiele juz widzialem. pozatym do konca nie masz
racji. naprawde duzo ze wspolczesnych gier to porostu bezsensowna sieczka. kiedys tez tak bylo, ale jednak przynajmniej
o oryginalnosc bylo latwiej. zwroc uwage, ze napisalem wiekszosc gier... a nie wszystkie gry.
indywidualne
odczucia zawsze pozostana subiektywne. nie przecze ze pojawiaja sie jakies ciekawe pozycje, ale tak jak napisalem, zadna
nie jest idealna. tak samo bylo kiedys, ale wtedy bylo sie mniej wymagajacym, bo wszstko bylo nowe. kazdemu z nas im wiecej
gra tym bardziej rosna indywidalne wymagania. pokaz 10 latkowi takiego enemy teritory i nie bedzie chcial odejsc od kompa
przez miesiac - ja zagram w dwie plansze i mi sie znudzi. pokaz 14 latkowi syberie, a bedzie oczarowany - ja nie wytrwalem
do polowy gry mimo, ze przygodowki sa moim ulubionym gatunkiem. pokaz 16 latkowi f.e.a.r. a nie bedzie chcial odejsc od
komputera dopoki nie skonczy, ja pogram godzine-dwie i bede musial sobie zrobic przerwe, bo to dla mnie nic nowego (choc
tu przyznam ze dawno w taki dreszczowiec nie gralem).
to wszystko powoduje ze staje sie jeszcze bardziej wybredny w kupowaniu
gier i czesto uplynie duzo czasu zanim sie na cos w koncu zdecyduje. coraz bardziej sklaniam sie w kierunku gier mmorpg,
ale niestety te wymagaja duzo czasu i gotowki, a mi szczegolnie brak tego pierwszego.



Spoko ja ciebie rozumiem z tym co teraz napisałeś się zgadzam i uważam że sprawa zamknięta . Ja jestem bradziej zwolennikiem teori że ocenianie gier zawsze będzie sprawą odczuć emocji i nie będzie obiektywne chociaż że coś jest wyjątkowym schitem każdy zobaczy.(np Maluch racer)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2005 o 16:44, kowalov napisał:

Ja wiem czego pragna gracze - zeby nie bylo abonamentu na WoW''a :-D (albo na inne gry tego typu).

Ale to tylko grający po sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2005 o 17:36, Ponury rzniwiaż napisał:

Ale to tylko grający
po sieci.


Ja uwazam ze to przyszlosc gier komputerowych. W koncu zywy czlowiek to nie komputer prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2005 o 17:40, kowalov napisał:

> Ale to tylko grający
> po sieci.

Ja uwazam ze to przyszlosc gier komputerowych. W koncu zywy czlowiek to nie
komputer prawda?


Maly problem Sztuczna inteligencja to póżniejsze stadium rozwoju a człowiek vs człowiek wcześniejsze ale ze sobą wspólgraja więc można powiedzieć że obydwa kierunki są przyszłościowe i dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2005 o 18:15, Ponury rzniwiaż napisał:

Maly problem Sztuczna inteligencja to póżniejsze stadium rozwoju a człowiek vs
człowiek wcześniejsze ale ze sobą wspólgraja więc można powiedzieć że obydwa kierunki są przyszłościowe i dobre.


Wedlug mnieprzyszlos gier mimo wszystko tkwi w tytualch typu WoW, Guild Wars, ec\verquest itp. Aczkolwiek mam troszke nadzieje ze tak nie bedzie. Bo jednak czasami fabula powala (Torment, Half Life itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2005 o 22:35, kowalov napisał:

> Maly problem Sztuczna inteligencja to póżniejsze stadium rozwoju a człowiek vs
> człowiek wcześniejsze ale ze sobą
wspólgraja więc można powiedzieć że obydwa kierunki są przyszłościowe i dobre.

Wedlug mnieprzyszlos gier mimo wszystko
tkwi w tytualch typu WoW, Guild Wars, ec\verquest itp. Aczkolwiek mam troszke nadzieje ze tak nie bedzie. Bo jednak czasami
fabula powala (Torment, Half Life itp)

No ale fabule też mogą zaimplementować do gier sieciowych namiastke tego masz już w co niektórych grach sieciowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pragnę grafy, grafy i jeszcze raz grafy. :D Zebym musiał od razu po kupnie nowego kompa zbierać kasę na następny. Ważne też żebym za bardzo przy grze nie myślał, od takie łupu-cupu bam bam uratowałem świat. Właśnie, nie powinna też być za długa, żebym mógł ją przejść w jedno popołudnie i miał czas zbierać kasę na nowego kompa. Fabuła... tu mam największe zastrzeżenia do producentów dzisiejszych gier - jest zbyt skomplikowana. Po co mi te wszystkie informacje o rasie która napadła na Ziemię czy kraju, z którego pochodzi przywódca rebelii. Ideałem jest fabuła pierwszego Dooma. Dobrze by też było, żeby w grze znalazł się Neo. Tego właśnie oczekuję od dzisiejszych gier.

A tak na serio, oczekuję żeby BG3 była przynajmniej tak dobra jak jej poprzedniczka. O ile wogóle jeszcze ma wyjść, bo już nie jestem na bieżąco. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2005 o 22:43, Ponury rzniwiaż napisał:

No ale fabule też mogą zaimplementować do gier sieciowych
namiastke tego masz już w co niektórych grach sieciowych


Moga to fakt, ale to juz dla mnie (w sumie nie tak mlodego gracza) nie to samo. W gruncie rzeczy dobrze zeby gry byly dobre, a to czy bede sieviowe czy nie to juz inna sprawa (byleby nie zmuszaly do wymiany sprzetu co 3 miesiace).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2005 o 22:47, kowalov napisał:

> No ale fabule też mogą zaimplementować do gier sieciowych
> namiastke tego masz już w co niektórych grach sieciowych


Moga to fakt, ale to juz dla mnie (w sumie nie tak mlodego gracza) nie to samo. W gruncie rzeczy dobrze zeby gry byly
dobre, a to czy bede sieviowe czy nie to juz inna sprawa (byleby nie zmuszaly do wymiany sprzetu co 3 miesiace).

Oj to fakt duży problem wow przy większych potyczkach na gigabajcie ramu się tnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Uważam, że teraz dla sprzedawców liczy się zysk a nie dobro graczy, nie tak jak kiedyś było ;("

rotfl no tak powinni dawac nam gry z afriko i olac swoje dochody ;D A skoro ida na zysk i robia grafike to dlatego, ze wiekszosc rynku glownie na grafike patrzy.

Zapominacie chyba o jednej rzeczy. Stare gry byly oryginalne bo nie BYLO CZEGO KOPIOWAC !!! Rtsy byly co rusz to inne w innych realiach i innymi mozliwosciami. RPG mialy rozne swiaty etc. A teraz? RTSy sa juz we wszystkich mozliwych wariantach, RPG sa nawet MMO abys czul sie bardziej zintegrowany z gra i postacia,FPSy sa juz o wszystkich mozliwocyh postaciach i czasach. I wez tu wymysl cos oryginalnego...Na pewno sie da. Ale jest to o wiele wiele wiele bardziej trudne niz kiedys. Dochodzi pytanie. Po co ryzykowac z nowym stylem gry skoro mozna powielic schemat i pewnie zarobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 20:29, Taykun napisał:

> > HEROES 2
> >
> od takiego Herosa 3 ? Przecież to też doskonała gra, lepsza od 2

heros 2 na wyjątkowy unikatowy
klimat

A grałes Might & Magic 6 7 8 9 10

Nie było i najprawdopodobniej nie będzie MM10
7 to cudo, 6 jest genialna, 8 trochę na siłę zrobiona, 9 to dno
1-5 są jedyne w swoim rodzaju... zwłaszcza piątka ma genialny klimat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2005 o 00:14, Monastor napisał:

nie będzie MM10
7 to cudo, 6 jest genialna, 8 trochę na siłę zrobiona, 9 to dno
1-5 są jedyne w swoim rodzaju... zwłaszcza
piątka ma genialny klimat


ta te gry najbardziej mnie pochłoneły wklimacie rpg 3d starych klimatów. zaden zmoich kolesi tych gier nie trawił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2005 o 20:30, Taykun napisał:

> > > > ta te gry najbardziej mnie pochłoneły wklimacie rpg 3d starych klimatów.
zaden zmoich kolesi tych gier nie trawił .


Wiesz co mówisz ;) To były genialne giery... najlepsze, w jakie kiedykolwiek grałem.
Aż się serce kraje na widok tego co Ubisoft robi z Might and magic :( (HoMM5 i Dark Messiah)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować