Zaloguj się, aby obserwować  
informatykatw

Propozycje zmian w serwisie Gram.pl - DO ADMINISTRATORÓW SERWISU

305 postów w tym temacie

Heh….

Witam wszystkich, a szczególnie ekipę CDPROJEKT !!

----słów wstępu kilka------
Mam kilka uwag dotyczących waszego serwisu.
Otóż od jakiegoś czasu (od premiery gry Oblivion) zbieram punkty w „klubie gracza” Cenegi. Dzięki temu właśnie serwisowi (klubie gracza) uznałem, że Cenega jest wydawnictwem o wiele lepszym niż CDPROJEKT.
Myliłem się.
W najbliższych tygodniach ma mieć miejsce premiera trzeciej części gry Gothic. Jestem zapalonym fanem całej serii więc od razu zamówiłem edycję kolekcjonerską, a że nie mogłem (i nadal nie mogę) się już doczekać chwili, w której owa gra wpadnie mi ręce, zacząłem przeglądać serwis Gram.pl w poszukiwaniu wszystkiego co z grą jest związane. W tym właśnie momencie doceniłem serwis Gram.pl. Odkryłem bowiem rzeczy, o których na stronie Cenegi można jedynie pomarzyć – chociażby felieton dotyczący książek, czy ukazujący się w południe. Ponadto bardzo mi się podoba sam wygląd serwisu (premia dla kolesia co wymyślił reklamę Football managera w tle).

----porady techniczne---
Mimo jednak, że serwis jest bliski ideału mam kilka propozycji zmian / ulepszeń / modyfikacji.
Pierwszym pomysłem jakim chciałem się z wami podzielić jest element odpowiadający za to, bym ustawił stronę Gram.pl jako stronę startową :D – Proponuję w wyszukiwarce na stronie Gram.pl dodać z boku przycisk, który rozwija małą listę wyboru – „Wyszukaj na Gram.pl” oraz „Wyszukaj w Google.pl”. Domyślnie ustawione oczywiście „Wyszukaj na Gram.pl”, jednak, jeżeli będę miał stronę Gram.pl ustawioną jako startową, częściej będę korzystał z wyszukiwarki Google.pl, więc dobrym pomysłem była by możliwość wyboru domyślnej przeglądarki w profilu użytkownika. Ponadto dobrze by było dodać jakiś skrypt który (tak jak na stronie Google.pl) będzie przenosił kursor od razu do pola w którym można wpisać zapytanie do wyszukania.

Drugim pomysłem jest Chat w serwisie Gram.pl. Czemu tu, skoro istnieje tyle serwisów poświęconym tylko chatą? Ponieważ jak już mówiłem wiele osób chciało by dodać stronę Gram.pl jako stronę startową, a takowa powinna zawierać wszystkie niezbędne elementy portalu. Czy nie miło by było zasiąść do pokoju na chacie Gram.pl i rozegrać sesyjkę RPG w realiach którejś z gier cRPG, bądź we własnym systemie? Tylko proszę… nie Polchat… zróbcie własny chat. Jeżeli chodzi o sprawy techniczne owego chata, to można by popracować nad jego oryginalnością – co powiecie na pokoje specjalnie do rozgrywek RPG? – elektroniczne kostki, podstawowe informacje dla mistrza gry, elektroniczne karty postaci w chacie? Ponadto mogę pomóc przy opracowywaniu takowego chata. Sam pracuję nad pomocnikiem do D&D na komórkę. A co powiecie na skrypt do generowania twarzy postaci, podobny jak w Oblivionie? Zainteresowani? To może być mały przełom w dziedzinie klasycznych gier RPG prowadzonych na chatach IRC.

Na razie to tyle :D
Jak wpadną mi do głowy inne genialne myśli :D , to się nimi z Wami podzielę.

Pozdrawiam
InformatykaTW

P.S. Proszę moderatora o przekazanie treści tego posta do kogoś wyżej stojącego np. Administratora serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do czatu, to czat jest w fazie zaawansowanych testów.
Co do googli - to akurat leży całkowicie w rękach gram.pl - skoro nie ma to być może nie ma być.

Jeśli chcesz aby wiadomości docierały do gram.pl hand-to-hand to wyślij maila np. kontakt@gram.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 13:28, RobeN napisał:

Co do czatu, to czat jest w fazie zaawansowanych testów.


A czy możesz zdradzić nam troche więcej szczegółow :) moze jakiś screen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie, ze dlaczego na czacie gramu mają być pokoje do gry w RPG z kostkami, a nie ma być pokoju gdzie sa tory wyścigowe dla autek, pokoi z CSem pisanym w javie oraz stu innych rzeczy.

Co do czata i stu rożnych pomysłow, zacznij może od sprawdzania co jest na forum, a czego nie ma. Jako informatyk, chyba znasz zasady panujace w społecznościach internetowych? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 13:38, RobeN napisał:

Dlatego nie dawałem linka :)

heh, tak to jest, za duzo emocji za malo kawy... a moze odwrotnie :) przyznaje sie do bledu :)

a z pomyslow- moze na czacie, albo w kolektywie, ale przydalo by sie miejsce ulatwiajace kontakt ludziom grajacych przez siec, organizacje turniejow itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 13:40, Selv napisał:

Ja tylko dodam od siebie, ze dlaczego na czacie gramu mają być pokoje do gry w RPG z kostkami,
a nie ma być pokoju gdzie sa tory wyścigowe dla autek, pokoi z CSem pisanym w javie oraz stu
innych rzeczy.

Na przykład dlatego, że stworzenie takich pokoi dla RPG nie byłoby takie trudne. Ogolnie to się czepiasz strasznie. Mi taki pomysł się bardzo podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że zdania są podznielone.

Myślę, żę wyszukiwarka google to mały i pożyteczny dodatek... oczywiście wszystko zalezy od administratora strony.

Co do chatu... hmm.... w fazie zaawansowanych testów powiadasz..
Jak rozumiem będzie to zwykły chat podobny do tego z onet.pl bądź uboższy, tak?
Oczywiście wszystko ewoluuje. Może po jakimś czasie dodać ten pomocnik RPG np. w takiej formie w jakiej są kalambury na onecie (lepiej by było gdyby był bardziej rozbudowany). jestem pewien, że na forum jest wielu zapalonych RPGowców, którzy chcieli by takiego dodatku i chcętnie go współtworzyli. A dlaczego najpierw RPG? Ponieważ jest najpopularniejszą forma gir tekstowych na chatach. jak pograć na chacie to przecież w RPGa...

Oczywiście na RPG nie ttrzeba poprzestawać. Czemu po jakimś czasie nie miałby się pojawić dodatek innego rodzaju? (chociaż nie wiem jakiego :D:D:D - tu wasze propozycje)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja też dorzucę pomysł... Skoro tak propagujecie "Granie bez prądu", widziałem niedawno taki program (mam go gdzieś) freeware... Jest to jakby klient, takie gg, w którym osobne okno ma MG a osobne gracze i to służy do prowadzenia sesji RPG w sieci :)

Taka sobie luźna propozycja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, znam ten program.. ale wg mnie nie jest on nic wart. To tylko podział na mistrza gry i graczy.
Tu miały by być takie bajery jak karta postaci wypełniana przez każdego członka gry (podobna do kart D&D, niewtajemniczeni mogą wpisać w google karta postaci do D&D i zobaczyć jak takie coś wygląda), aktywy przydział punktów i ekwipunku przez prowadzącego sesję (mistrza gry) pomocniki dla graczy (nad opcjami pomocników się jeszcze zastanowimy) oraz pomocnik dla mistrza.(tablki z parametrami każdego gracza z opcją ich modyfikacji przez mistrza)

Czy nie było by wspaniale spotkać się o umówionej godzinie na sesyjkę RPG i pograć z pomocą takiego kombajna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 15:07, informatykatw napisał:

Tu miały by być (...)


Naprawdę miało coś takiego być?

Wiesz, osobiście sam nie widzę w tym programie czegoś boskiego, po prostu taki sobie pomysł. Ale jakby były takie karty postaci, jeszcze żeby można było samemu wrzucić sobie obrazek jako wizerunek postaci... Ach jej, orgia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moją propozycją są maile gram.pl. co o tym myślicie? np: każdy zalogowany użytkownik może założyć maila "@gram.pl". w/g mnie było by fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, aczkolwiek raczej wątpię aby się zgodzili. Po pierwsze namnożyłoby się takich w sieci jak kretynów, po drugie byłoby to jednak obciążenie serwera... Może raczej maile gram.pl dla wybrańców? :)

Dla redakcji kolektywów - admin@kolektyw.gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 14:54, informatykatw napisał:

No widzę, że zdania są podznielone.

Moe są tak 55/45 %. Tylko nie wiem dla kogo ile..:P

Dnia 17.10.2006 o 14:54, informatykatw napisał:

Myślę, żę wyszukiwarka google to mały i pożyteczny dodatek... oczywiście wszystko zalezy od
administratora strony.

No niezłe by było tylo czy nie lepiej wpisać w swojej przeglądarce www.google.pl i masz z głowy? Oczywiscie mimo to pomysł jest dobry...nie bardzo dobry :)

Dnia 17.10.2006 o 14:54, informatykatw napisał:

Co do chatu... hmm.... w fazie zaawansowanych testów powiadasz..
Jak rozumiem będzie to zwykły chat podobny do tego z onet.pl bądź uboższy, tak?

Lol..to się za bardzo rozkręciłeś, bo wątpie aby był tak kiepski. Oczywiscie bedzie w stylu gram.pl czyli średnai ilość funkcji o bardzo przejrzystej oprawie :D Ja tam wolę forum, bo jest porządek, a na czacie to taki bałagan delikatnie mówiac. Ciekawe, czy wzrośnie ilość moderatorów czy ci bieżący będą aniołami, którzy bedą wyrzucać nas..ehh:/

Dnia 17.10.2006 o 14:54, informatykatw napisał:

Oczywiście wszystko ewoluuje. Może po jakimś czasie dodać ten pomocnik RPG np. w takiej formie
w jakiej są kalambury na onecie (lepiej by było gdyby był bardziej rozbudowany). jestem pewien,
że na forum jest wielu zapalonych RPGowców, którzy chcieli by takiego dodatku i chcętnie go
współtworzyli. A dlaczego najpierw RPG? Ponieważ jest najpopularniejszą forma gir tekstowych
na chatach. jak pograć na chacie to przecież w RPGa...

Kalambury? Mniam..tylko mogą się znudić a gram.pl będzie tego załowało.

Dnia 17.10.2006 o 14:54, informatykatw napisał:

Oczywiście na RPG nie ttrzeba poprzestawać. Czemu po jakimś czasie nie miałby się pojawić dodatek
innego rodzaju? (chociaż nie wiem jakiego :D:D:D - tu wasze propozycje)



---------------------------------------------------------Moja propozycja----------------------------------------------------------
Ja polecam zrobić taki ''''wężyk'''' z boku strony gram.pl, zeby łatwo mozna było dotrzeć do kodów i dodatków, bo dostęp jest utrudniony. Co do pierwszego to niedawno kody się pojawiły w kolektywie, ale i tak jest dla początkujacych trudno to znaleźć. Co do drugiego to nic sie nie zmieniło, bo nadal dostać się tam mogę tylko szukając linku w e-mail''u, którego otrzymałem po zarejestrowaniu gry. Innym rozwiazaniem jest, aby przy każdej grze, stronie tej gry na serwisie gram.pl był z boku link do strony i z kodami i z bonusami tz. dodatkami :)
Zdecydowanie polepszyło by to sprawę, więc c oo tym sądzicie?? Mi wydaje się, że gram.pl, a co za tym idzie CD Projekt wyrobiło by sobie lepsza opinię, gdyż jak przyjdzie jakis nowy i chce ściągnąc kody, a tu szuka, wszystko przeszukał i bez żadnego skutko. Wtedy jedynym rozwiazaniem jest wypowiadzeniae się na forum w celu uzyskania pomocy, informacji na temat tej sprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 15:09, Sephirath napisał:

> Tu miały by być (...)

Naprawdę miało coś takiego być?

Wiesz, osobiście sam nie widzę w tym programie czegoś boskiego, po prostu taki sobie pomysł.
Ale jakby były takie karty postaci, jeszcze żeby można było samemu wrzucić sobie obrazek jako
wizerunek postaci... Ach jej, orgia :D



Dokłądnie. Ale ja jeszcze napisałem o programiku w php (tu się technologia AJAX kłania) który służył by do generowania twarzy jak w Oblivionie. Ale oczywiście wrzucanie własnych wizerunków postaci też jest ok. Albo opcje do wyboru:
Wybierz swojego Avatara jako wizerunek postaci
Załaduj wizerunek postaci z pliki

:D:D:D

Maile też dobry pomysł.

Kto da więcej? (pomysłów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 15:16, speedraid napisał:

Kalambury? Mniam..tylko mogą się znudić a gram.pl będzie tego załowało.


Kalambury to było porównanie. Ja osobiście nie pragnę kalamburów na gram.pl - mogę se porysować na onecie.

A Pomocnik RPG to coś zupełnie nowego - a jak pożytecznego i przydatnego.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Uproszocne menu do zasobów strony (w tym recenzji i tak dalej)...
2) Co do RPGa jeszcze - Pokoje? Światy? Wiem, że ambicje to połowa sukcesu, ale jednak jeszcze sporo przed Wami (nami?) roboty :) Z całą pewnością regulator twarzy (a raczej ich generator) byłby cudowny, ale mimo wszystko zrobiłbym, że twarz można zrobić samemu w generatorze, postać też. Rzut na pomysł: Ma się wizerunek, kontury bohatera. Najpierw ustala mu się rasę, wiek i profesję co narzuca budowę fizyczną oraz wygląd twarzy. Dobierasz wąsy i takie tam. Potem ciuchy, żeby je z menu po prostu przesuwać z jakiegoś boxa na kontur bohatera. Ale to już chyba tylko flash się będzie kłaniał :)
3) Pomysł - prywatne wiadomości do użytkowników gram.pl. Takie mini-maile wewnętrzne. Jakbyś dostał to by pisało "Zalogowano jako Sephirath | Moje konto [ikonka koperty] Wyloguj".
4) Chat, względnie - shoubox.
5) WIZYTÓWKI!!! :)

Dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 15:23, Sephirath napisał:

5) WIZYTÓWKI!!! :)


O rany! Żem zapomniał, koniecznie wizytówki. Po prostu musza być, bo jak tak można, ze w Czechach mają :P
Funkcjonalność to podstawa, zacznij od wizytówek! :)

A co do tego wężyka to chodzi mi o to, żeby wyglądało to tak jak w sklepie, np:
GRY PC---> samochodowe ---> Neeed for Speeed carbon ---> i tam można m.in. czyli recenzjami umieścic link z kodami i bonusami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować