Zaloguj się, aby obserwować  
informatykatw

Propozycje zmian w serwisie Gram.pl - DO ADMINISTRATORÓW SERWISU

305 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2008 o 18:43, cedricek napisał:

W każdym razie bez hasła też może być, ale z hasłem ułatwiałoby to sprawę.

No, ale z drugiej strony jeśli podasz hasło znajomym, może być dla nich zupełnie bezużyteczne (wątpię, żeby ktokolwiek z moich znajomych chciał moje felietony na wyłączność, tj. użyć gdzieś). A zapytanie o udostępnienie mogą pisać osoby zupełnie nam nieznane. I wtedy wystarczy jak napiszą na maila czy gg.

Dnia 25.08.2008 o 18:43, cedricek napisał:

A ja także mam swoje zdanie na ten temat. I pisze co uważam. Czyli sytuacja patowa, bo
zawsze znajdziesz argumenty, a ja kontrargumenty i odwrotnie :)

No chyba tak xD

Dnia 25.08.2008 o 18:43, cedricek napisał:

Prawda. A i tak główne zdanie mieć będą zieloni.

No chyba tak, choć podejrzewam, że raczej tego zabezpieczenia nie wprowadzą. Co najwyżej opcję odpowiedzi na komentarz i system powiadamiania o tym.

Dnia 25.08.2008 o 18:43, cedricek napisał:

A skoro niektórym pasuje ( Tak jak wspomniana przez Ciebie tabela Xfire''a), to można
dodać :) Najwyżej nie będziesz używała :)

No można. Przecież nie z każdej opcji muszę korzystać. Napisałam tylko, że dla mnie jest niepotrzebna, tj. nie jestem zainteresowana tym, czy ją wprowadzą czy nie.

Dnia 25.08.2008 o 18:43, cedricek napisał:

Eee...No, nie wiem, czy Fumiko miała racje. IP jest przecież przypisane do komputera...Chociaż
mogę sie mylić, nie znam się.

No, a Fumiko się chyba zna, napisała to z przekonaniem.

Dnia 25.08.2008 o 18:43, cedricek napisał:

Możliwe. Mnie tylko to wkurza, że jesteśmy za swoistą ,,stalową zasłoną", czyli cokolwiek
robimy na GS-ach dowiedzą się o tym praktycznie tylko osoby zalogowane...

Niby tak, ale zauważ, że jak jest jakiś większy serwis to wiele rzeczy może zrobić tylko osoba zalogowana. Np. na n-k zobaczyć zdjęcia (czy nawet profil!) może tylko zalogowany... bo równie dobrze ktoś może napisać, dlaczego skoro komentarz może zostawić każdy to nie każdy może napisać na forum jako np. gość (tylko musi się zalogować). Ja wolę jak jest. Tym bardziej, że specyficzny adres gramsajtów "ja.gram.pl/XXX" utrudnia znalezienie ich osobom, które nie mają kont na gramie.

Dnia 25.08.2008 o 18:43, cedricek napisał:

Może...:)

Wszystko możliwe :) No, skoro się rozumiemy (nie jest to dla mnie nowość :)) to chyba można zakończyć dyskusję na tym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 19:03, mała16 napisał:

A zapytanie o udostępnienie mogą pisać osoby zupełnie nam nieznane. I wtedy
wystarczy jak napiszą na maila czy gg.


Cóż, może i tak być. Byle by była ta ochrona :)

Dnia 25.08.2008 o 19:03, mała16 napisał:

No chyba tak xD


Tak już jest na tym świecie...:)

Dnia 25.08.2008 o 19:03, mała16 napisał:

No chyba tak, choć podejrzewam, że raczej tego zabezpieczenia nie wprowadzą. Co najwyżej
opcję odpowiedzi na komentarz i system powiadamiania o tym.


Się zobaczy... Powinni walczyć z piractwem wszelkimi sposobami, tym bardziej na ich terenie.

Dnia 25.08.2008 o 19:03, mała16 napisał:

No, a Fumiko się chyba zna, napisała to z przekonaniem.


Cóż, Fumiko wie co mówi :)

Dnia 25.08.2008 o 19:03, mała16 napisał:

Wszystko możliwe :) No, skoro się rozumiemy (nie jest to dla mnie nowość :)) to chyba
można zakończyć dyskusję na tym miejscu.


Dla mnie tez nie :)
Można zakończyć. 1-1 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 18:51, Piwomaniak napisał:

> Możliwość zmiany nicku......

Ta pobawi sie ktoś w trola i zmieni nick :/

Chyba jak wejde na swojego gsa a nie jestem zalogowany to żeby sie logować musze wchodzić
nba strone główną. To można by zmienić.

Moderatorzy pewnie naszego narzekania nie znaoszą xD


Użytkownicy gram.pl powinni być rozpoznawani przez moderatorów ,za pomocą numeru użytkownika ,a nie przez nick!.Każdy gramowicz powinien mieć możliwość zmiany nicku np. raz w miesiącu...albo choćby raz na pół roku.Ale taka możliwość powinna być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu o nowych opcjach, zmianach a tak naprawdę wiele ze starych opcji działa wręcz żenująco. Wszystko zaczyna się już przy logowaniu. Niby ja jestem zalogowana cały czas (nie wylogowuję sie jak schodzę z kompa), ale nieraz wylogowuje mnie samo. I wtedy... ok. 5 razy muszę się logować, żeby mnie w końcu zalogowało. Już nie mówię, że cała opcja, zamiast sekund, trwa długie minuty. Nieraz herbatę zdążę zrobić. Druga sprawa - opcja zmiany wyglądu gramsajta. Tu to się zaczyna dopiero jazda! To w ogóle działa?! Próbowałam dzisiaj zmienić tapetę. Za pierwszym razem zmieniam - wyświetla mi się, że rozmiar za duży. A przecież nie wklejam nie wiadomo czego! Potem poszło już w miarę normalnie tzn. po 5 długich minutach załadowało się wreszcie... Później próbowałam znowu zmienić (okazało sie, że ta pierwsza była za duża, przez co jeden z elementów był marnie widoczny, przeskalowałam więc tapetę...). I co? I nic. Klikam co trzeba i czekam... wylogowało mnie na główną stronę gramsajtów. Nie dość, że nic nie zapisało, że mnie wylogowało (czyli znowu musiałam czekać długie minuty na możliwość zalogowania się). Całą czynność powtórzyłam ponownie. O! Udało sie. Jednak nie... okazuje się, że tapeta teraz jest... za mała. I co? I nic, tylko, że za Chiny nie mogę wrócić na starą. Po prostu się nie da. Żałosne to jest, że pisze się tyle o nowych zmianach a tak naprawdę podstawy nie działają...
PS. Opisywane operacje z tapetą trwają od 20. Czyli już prawie 20 minut. Zauważcie, że przez ten czas nie zrobiłam właściwie nic... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 20:18, mała16 napisał:

ciach


Co do tych problemów z gramsajtami, ja w ogóle nie mam, dziś robiłem dość duże zmiany w wyglądzie, wszytko ładowało się szybko około 30 sekund każdy element graficzny, ale te sytuacje z zalogowaniem są bardzo wpieniające oraz problemy z awatarami, które uaktywniają się z 2 godziny po władowaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemy z GSem czasem u mnie występują ale żeby jakoś bardzo mnie irytowały to nie ... choć mogłoby być lepiej. Logouty czasem się u mnie zdarzają ale to rzadkość. A co do avatarów to dziwne ... nawet bardzo. U mnie zawsze się załadowywały w ciągu paru - parunastu sekund ... i na forum i na sajcie. Jak widać co user to inny problem ;D. W każdym razie miło by było gdyby ktoś się tym zajął i usprawnił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można by wprowadzić przy postach opcję "zgłoś do moderatora" by to trochę ułatwiło zgłaszanie łamiących regulamin postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 20:33, KŁEJK napisał:

Jak widać co user to inny problem ;D. W każdym razie
miło by było gdyby ktoś się tym zajął i usprawnił.

Szczerze mówiąc bardzo miło bo od tamtego posta nie zmieniło się właściwie nic. Tym bardziej, iż nie jest to pierwszy raz, a ładowana przeze mnie tapeta też nie jest nie wiadomo jaką wirtuozją... ;/ Pewnie dzisiaj już tego nie zmienię, choć próbuję cokolwiek zrobić od 20... ;/ Dla mnie to żenujące, że ekipa wymyśla coraz to nowe ulepszenia a stare, podstawowe opcje nie działają... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>problemy z awatarami, które uaktywniają

Dnia 25.08.2008 o 20:26, Bratek196 napisał:

się z 2 godziny po władowaniu...

Mi wchodzi awatar po dwukrotnym odświeżeniu forum i gramsajta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 20:18, mała16 napisał:

My tu gadu gadu o nowych opcjach, zmianach a tak naprawdę wiele ze starych opcji działa
wręcz żenująco. Wszystko zaczyna się już przy logowaniu. Niby ja jestem zalogowana cały
czas (nie wylogowuję sie jak schodzę z kompa), ale nieraz wylogowuje mnie samo.


Przykro mi. :(

Dnia 25.08.2008 o 20:18, mała16 napisał:

I wtedy... ok. 5 razy muszę się logować, żeby mnie w końcu zalogowało.


Mnie czasem wylogowuje, ale dość rzadko (raz na 30-40 wizyt). Nigdy się nie wylogowuję, gdy przeglądarkę zamykam. Gdy znowu włączam kompa i otwieram przeglądarkę, jestem już zalogowany.

Dnia 25.08.2008 o 20:18, mała16 napisał:

Już nie mówię, że cała opcja, zamiast sekund, trwa długie minuty. Nieraz herbatę zdążę zrobić.


Ja też kawy nie pijam. :))

Dnia 25.08.2008 o 20:18, mała16 napisał:

Druga sprawa - opcja zmiany wyglądu gramsajta. Tu to się zaczyna dopiero jazda!


Tja, widzę. Dostosuj rozmiar pod 1280 x 1024 - taką mam rozdzielczość.

Dnia 25.08.2008 o 20:18, mała16 napisał:

To w ogóle działa?! Próbowałam
dzisiaj zmienić tapetę. Za pierwszym razem zmieniam - wyświetla mi się, że rozmiar za
duży.


Teraz masz za krótką czarną półprzezroczystą warstwę pod tekstem. Brakuje na oko 150 pikseli.

Dnia 25.08.2008 o 20:18, mała16 napisał:

A przecież nie wklejam nie wiadomo czego!


A kto Cię tam wie...

Dnia 25.08.2008 o 20:18, mała16 napisał:

O! Udało sie. Jednak nie... okazuje się, że tapeta teraz jest... za mała. I co? I nic,
tylko, że za Chiny nie mogę wrócić na starą.


Dlatego ja sobie w pliku tekstowym notuję, jakie ustawienia miałem przy starej tapecie (jakie pliki, kolory itd.)

Dnia 25.08.2008 o 20:18, mała16 napisał:

PS. Opisywane operacje z tapetą trwają od 20. Czyli już prawie 20 minut. Zauważcie, że
przez ten czas nie zrobiłam właściwie nic... ;/


No właśnie, zamiast pracować, to się zwyczajnie obijasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam OGROMNĄ prośbe do adminów, żeby znaleźli sposób na to by takie trole na forum nie mogły zakładać nowych kont. To jest chyba największą porażką forum jeżeli ktos sie na kogoś uwzioł i pisze 100 bezsensownych komentarzy na GSie bez żadnego sensu!!! Chodzi o zablokowanie możliwości tworzenia konta przez takiego użytkownika. Master Troll ://

EDIT: podane numery gg przez moderatorów nigdy/ rzadko są ,,dostępny" i nigdy nie romawiałem z żadnym na gg :( po co taki kontakt, albo mojemu koledze nie odpisał na meile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadanie dwóch ( lub więcej ) kont nie jest zabronione. O ile nie służą one do spamowania / trollowania i tym podobnych zjawisk. Jeżeli widzisz że coś jest nie tak wysyłaj formularze na skrzynkę moderatorską ( ogólną lub konkretnie do określonego moderatora ) lub pisz przez GG / maila. Zablokowanie możliwości tworzenia kont jest chyba niemożliwe i nieco chyba pozbawione sensu. Jak ktoś się bawi w trolling prędzej czy później zostanie zbanowany. Ban na IP też niewiele da ... trzeba sobie z tym radzić i takie "jednostki" eliminować. Poza tym to ten post to pasuje chyba bardziej do tematu o forum 2.6 lub tematu o Moderatorach ;). Chociaż ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 00:31, Vojtas napisał:

Przykro mi. :(

Mnie też, tym bardziej, że to miał być mój debiut xD

Dnia 26.08.2008 o 00:31, Vojtas napisał:

Mnie czasem wylogowuje, ale dość rzadko (raz na 30-40 wizyt). Nigdy się nie wylogowuję,
gdy przeglądarkę zamykam. Gdy znowu włączam kompa i otwieram przeglądarkę, jestem już
zalogowany.

No to ja mam to samo, jestem zalogowana jak znowu włączam kompa. Ale to wylogowywanie jest denerwujące nieraz (często się pojawia jak napiszę np. posta).

Dnia 26.08.2008 o 00:31, Vojtas napisał:

Ja też kawy nie pijam. :))

Niezdrowa i ręce się trzęsą :)

Dnia 26.08.2008 o 00:31, Vojtas napisał:

Tja, widzę. Dostosuj rozmiar pod 1280 x 1024 - taką mam rozdzielczość.

No właśnie widzę, że za małą dałam, ale już nie dało się zmienić. To są dość uciążliwe problemy dla osób prowadzących gsa (bo wiadomo, że lay trzeba czasem zmienić :))

Dnia 26.08.2008 o 00:31, Vojtas napisał:

Teraz masz za krótką czarną półprzezroczystą warstwę pod tekstem. Brakuje na oko 150
pikseli.

Ano, zaraz się za to zabieram. Nie znam się na tym, ale od czegoś trzeba zacząć xD

Dnia 26.08.2008 o 00:31, Vojtas napisał:

Dlatego ja sobie w pliku tekstowym notuję, jakie ustawienia miałem przy starej tapecie
(jakie pliki, kolory itd.)

Ja sie aż tak w to nie angażuję (kto wie, może zacznę :P)

Dnia 26.08.2008 o 00:31, Vojtas napisał:

No właśnie, zamiast pracować, to się zwyczajnie obijasz.

Bu! :( Ciężko pracowałam, żeby zmienić tą tapetę, ale się nie dało... xD

@@@Probos
Awatara mam tego samego od dluższego czasu. A gsa prowadzę, bo wydaje mi się to lepsze niż pisanie np. bloga na onecie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 15:20, KŁEJK napisał:

Posiadanie dwóch ( lub więcej ) kont nie jest zabronione. O ile nie służą one do spamowania
/ trollowania i tym podobnych zjawisk. Jeżeli widzisz że coś jest nie tak wysyłaj formularze
na skrzynkę moderatorską ( ogólną lub konkretnie do określonego moderatora ) lub pisz
przez GG / maila. Zablokowanie możliwości tworzenia kont jest chyba niemożliwe i nieco
chyba pozbawione sensu. Jak ktoś się bawi w trolling prędzej czy później zostanie zbanowany.
Ban na IP też niewiele da ... trzeba sobie z tym radzić i takie "jednostki" eliminować.
Poza tym to ten post to pasuje chyba bardziej do tematu o forum 2.6 lub tematu o Moderatorach
;). Chociaż ...


No ta co z tego że mu zbanują konto jak troll założy nowe :((( chyba karta sieciowa czy modem mają coś takiego jak adres MAC (choć moge sie mylić). Gdyby można było banować po adresie MAC to chyba by zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 15:25, mała16 napisał:

No to ja mam to samo, jestem zalogowana jak znowu włączam kompa. Ale to wylogowywanie
jest denerwujące nieraz (często się pojawia jak napiszę np. posta).


To tak nigdy nie miałem - ale moim zdaniem bezsensowne jest osobne logowanie na forum, i osobne do sklepu/gramsajta.

Dnia 26.08.2008 o 15:25, mała16 napisał:

> Tja, widzę. Dostosuj rozmiar pod 1280 x 1024 - taką mam rozdzielczość.
No właśnie widzę, że za małą dałam, ale już nie dało się zmienić. To są dość uciążliwe
problemy dla osób prowadzących gsa (bo wiadomo, że lay trzeba czasem zmienić :))


Nawiasem mówiąc zauważyłem, że działalność wiel GS-ów ogranicza się do zmiany layoutów i informacji o tym.

Dnia 26.08.2008 o 15:25, mała16 napisał:

> Dlatego ja sobie w pliku tekstowym notuję, jakie ustawienia miałem przy starej tapecie
> (jakie pliki, kolory itd.)
Ja sie aż tak w to nie angażuję (kto wie, może zacznę :P)


No ja tak zrobiłem, bo sporo czasu spędziłem nad zrobienie tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy decydenci portalu Gram.pl


Czy macie plany wprowadzenia jakichkolwiek zmian technicznych do tego portalu? Do funkcjonalności np. GS-ów? A jeśli tak, to moglibyście podać np. w której połowie roku (i którego). Nie oczekuję podania miesiąca, czy kwartału, wystarczy półrocze. Halo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 14:19, Vojtas napisał:

Czy macie plany wprowadzenia jakichkolwiek zmian technicznych do tego portalu? Do funkcjonalności
np. GS-ów? A jeśli tak, to moglibyście podać np. w której połowie roku (i którego). Nie
oczekuję podania miesiąca, czy kwartału, wystarczy półrocze. Halo!


Nie niecierpliw się :)
W poniedziałek wypadają trzecie urodziny Grammu, a co za tym idzie- myślę, że dostaniemy jakieś bonusiki w postaci pewnych...Zmian.
Trochę logiki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 14:24, cedricek napisał:

Nie niecierpliw się :)


Zarzuć mi jeszcze czepialstwo.

Dnia 01.10.2008 o 14:24, cedricek napisał:

W poniedziałek wypadają trzecie urodziny Grammu, a co za tym idzie- myślę, że dostaniemy
jakieś bonusiki w postaci pewnych...Zmian.


Ładniejsze ikonki oznaczające, czy dany user jest online? No, thank you.

Dnia 01.10.2008 o 14:24, cedricek napisał:

Trochę logiki :)


Logiki? A nie optymizmu? Nie ma optymizmu, bo irytuje mnie tutejsza polityka komunikacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 16:01, Piwomaniak napisał:

No ta co z tego że mu zbanują konto jak troll założy nowe :((( chyba karta sieciowa czy
modem mają coś takiego jak adres MAC (choć moge sie mylić). Gdyby można było banować
po adresie MAC to chyba by zadziałało.


A jeśli z tego komputera korzystają jeszcze inni użytkownicy gram.pl, nie trolle, to co, też powinni zostać zablokowani? Bo takie coś proponujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować