Zaloguj się, aby obserwować  
informatykatw

Propozycje zmian w serwisie Gram.pl - DO ADMINISTRATORÓW SERWISU

305 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2010 o 18:47, Woo-Cash napisał:

Zapobiegnie to niepotrzebnemu spamowi.


A ja jestem królowa Elżbieta.
Nie Ty pierwszy z takim pomysłem wychodzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Każdy nowy(i stary użytkownik) musi przeczytać regulamin i potem napisać z niego test. Jak zdobędzie za małą ilość pkt. to traci możliwość pisania na kilka dni i potem znowu może pisać, a za najlepsze miejsca są nagrody, np: samochy, konsole, telewizory itd... Może trochę przesadziłem. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 18:57, Shlafrok napisał:

> Zapobiegnie to niepotrzebnemu spamowi.

A ja jestem królowa Elżbieta.
Nie Ty pierwszy z takim pomysłem wychodzisz.


Ale ja nie żartuje ;). Zawsze można wprowadzić krótką uwagę przy zakładaniu pierwszego tematu( większoć dublerów to nowicjusze ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 19:02, Albii napisał:

Może trochę przesadziłem. ^^


Trochę bardzo, nagrody to pikuś. Do komfortowego i chilloutowego korzystania z forum wystarczy znajomość netykiety, zresztą nie widzę sensu udowadniania znajomości regulaminu po przez cokolwiek, bo jeśli ktoś chce zrobić bajzel to zrobi, a cała sprawa rozbija się o zastosowanie zasad w praktyce. Wystarczy nie fikać zbytnio i mieć świadomość, że ludzie wyrabiają sobie opinię po lekturze postów i ogólnym zachowaniu a będzie spoko.

->Woo-Cash
Coś mi się wydaje że jakakolwiek 'krótka uwaga' poza "^ TUTAJ JEST WYSZUKIWARKA" byłaby nieskuteczna. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni post był bardzo ironiczny, ale to pewnie zauważyłeś. ;)

Na niektórych forach jest taki króciutki regulaminik, nad okienkiem, gdzie wpisuje się treść posta. Takie coś mogłoby się przydać i np: byłoby wyświetlane tylko dla jakiś statusów, przyjmijmy, że do przodownika z nim włącznie. I np: 1. Zanim założysz temat, użyj wyszukiwarki i sprawdź, czy taki już istnieje. 2. Jeżeli masz problem techniczny, zajrzyj do działu "pomoc techniczna" i tam załóż temat. i takie tam pierdółki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2010 o 19:10, Woo-Cash napisał:

Ale ja nie żartuje ;). Zawsze można wprowadzić krótką uwagę przy zakładaniu pierwszego
tematu( większoć dublerów to nowicjusze ;).


Nowe, zdublowane tematy pisane małą literą z błędami, są plagą forum. Choć kiedyś byłem przeciwny temu założeniu (bardzo fajnie odróżniało to forum gram.pl od innych), to uważam, że w jakiś sposób oddzielenie zaśmiecające forum (a jeszcze bardziej wyniki wyszukiwania) tematy "z kłódką" mozna wrzucić do osobnego działu.

Myślę, że wymóg czytania regulaminu nawet co 5 minut tego nie zmieni, co najgorsze utrudni korzystanie innym, w końcu forum internetowe rządzi się prawami, które są lub powinny byc znane każdu kto korzysta z sieci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga, jaka nasunęła mi się patrząc na wysyp artykułów z E3... Cieszę się, że tak pilnie relacjonujecie targi, ale ilość nowych tematów sprawia, że praktycznie żaden wątek niezwiązany z E3 nie ma szans na utrzymanie się na pierwszej stronie. Może stwórzcie osobne podforum (na takiej samej zasadzie, jak mamy Pomoc Techniczną czy inne działy), gdzie wszystkie takie wątki będą lądowały, bo w tej chwili przekopanie się przez sterty "E3 to", "E3 tamto" itp jest po prostu męczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 20:37, Ring5 napisał:

Mała uwaga, jaka nasunęła mi się patrząc na wysyp artykułów z E3... Cieszę się, że tak
pilnie relacjonujecie targi, ale ilość nowych tematów sprawia, że praktycznie żaden wątek
niezwiązany z E3 nie ma szans na utrzymanie się na pierwszej stronie. Może stwórzcie
osobne podforum (na takiej samej zasadzie, jak mamy Pomoc Techniczną czy inne działy),
gdzie wszystkie takie wątki będą lądowały, bo w tej chwili przekopanie się przez sterty
"E3 to", "E3 tamto" itp jest po prostu męczące.

Coś w tym jest... tegoroczny spam szarymi topicami od E3 jest przytłaczający ale wątpię aby coś zrobili.
Zawsze możesz/można wyłączyć newsy i 1 klik i nima :P.. ale to IMHO nie rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 21:49, Braveheart napisał:

ale to IMHO nie rozwiązanie.


Zdecydowanie nie, bo newsy inne, niż E3 nadal wolałbym widzieć. Czy naprawdę nie przyszło nikomu do głowy, by to jakoś uporządkować, zamiast robić spam na forum, tworząc pierdyliard tematów dziennie? Przecież w takim natłoku informacji ciężko będzie znaleźć coś, co akurat kogoś interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 21:50, Braveheart napisał:

> Nowe, zdublowane tematy....
Niestety odpisałeś użytkownikowi, który ma nałożonego bana od ponad roku ;-)


Zależało mi na dokończeniu tematu :P
Problem dalej istnieje, choć rozumiem dlaczego nie można tego zmienić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 21:52, Ring5 napisał:

Czy naprawdę nie przyszło nikomu do głowy, by to jakoś uporządkować, zamiast robić spam na forum, tworząc
pierdyliard tematów dziennie?

Chyba jednak nie :3

Dnia 11.06.2013 o 21:52, Ring5 napisał:

Przecież w takim natłoku informacji ciężko będzie znaleźć coś, co akurat kogoś interesuje.

Spory zalew jest. Praktycznie każdy szczegół czy info to osobny news z możliwością komentowania.
Nie jestem specem ani nie orientuję się za bardzo w tych kwestiach ale coś czuję, że tu chyba chodzi o te całe pozycjonowanie strony i nabijanie wyświetleń.
Choć mogę się mylić. Walczą o newsy niczym newsmani w dniu wyboru nowego papieża.. kto pierwszy da info oraz jakie treści będzie zabierać.... itp itd. Nawet okruch się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2013 o 22:27, Braveheart napisał:



Tutaj jest kilka aspektów .
Po I- forum jest zintegrowane ze stroną główną, oddzielenie tego, czy modyfikacja, zajęłaby sporo dni programistom php ( dodatkowe koszty ).
Po II- czytanie newsów przenosi na stronę główną - nabija wyświetlenia - gram ma lepsze statystyki na analytics =
lepsze umowy z reklamodawcami. ( cyferki się kłaniają )
Po III - Google dawno temu zmieniło już zasady pozycjonowania w google, ilość wyświetleń przez jedną osobę ma tutaj najmniejsze znaczenie.

Prościej mówiąc, chodzi tylko i wyłącznie o przejrzystość strony oraz o konkretne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 22:27, Braveheart napisał:

coś czuję, że tu chyba chodzi o te całe pozycjonowanie strony i nabijanie wyświetleń.


Luzik, niech sobie nabijają co chcą na głównej, ale nie sądzę, by utworzenie podforum pod tytułem Targi i Wydarzenia (czy coś w tym stylu, mniejsza o większość) wpłynęłoby negatywnie na pozycjonowanie strony czy nabijanie wyświetleń. Przynajmniej jako lajkonikowi w tym temacie tak mi się wydaje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 04:51, Ring5 napisał:

Luzik, niech sobie nabijają co chcą na głównej, ale nie sądzę, by utworzenie podforum
pod tytułem Targi i Wydarzenia (czy coś w tym stylu, mniejsza o większość) wpłynęłoby
negatywnie na pozycjonowanie strony czy nabijanie wyświetleń. Przynajmniej jako lajkonikowi
w tym temacie tak mi się wydaje. ;)


Takie akcje są właściwie dwa razy do roku i to zaledwie parę dni - na dodatek targi to esencja branży gier, którymi się przecież prawdopodobnie wszyscy tu interesujemy. Najlepszym wyjściem jest faktycznie wyłącznie kategorii na ten okres, bo tak właściwie jeśli nie dyskutować tutaj o gorących zapowiedziach gier i sprzętu do grania, to o czym... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... fajnie, ale wylaczenie informacji prasowych to nie jest rozwiazanie, bo wtedy nie widac ZADNYCH newsow... A ja mowie o tym, by info o E3 jakos mozna bylo filtrowac. Podzial tematyczny (konsole, PC itp) tez by sie przydal, ale to juz zupelnie insza inszosc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jestem tu nowy i mam propozycje, która być może była już na forum zaproponowana. Mianowicie fajnie byłoby gdyby zrobić aplikację Gram.pl na systemy Android/iOS. Często czytam ten serwis i dosyć często używam do tego celu telefonu (zresztą wydaje mi się, że nie tylko ja). Serwis mimo, że poprawnie wyświetla się na mojej androidowej przeglądarce, jest dosyć "ciężki" i przy wolniejszym łączu muszę poświęcić trochę cierpliwości. Dedykowana aplikacja serwisu z pewnością zalatwilaby ten problem i rozwiązałoby niepotrzebną stratę czasu. Wiem, że takiej aplikacji nie robi się w 2 godziny, ale patrząc w perspektywie czasu, wydaje mi się, że to byłaby mądra i rozsądna decyzja, aby taką aplikację stworzyć.

Prędzej czy później serwis Gram.pl będzie musiał zrealizować taką inwestycję, ponieważ liczba użytkowników sieci korzystających z urządzeń przenośnych ciągle i rośnie, a wraz z tym rosną ich oczekiwania związane z usługami jakie dostają. Jeśli będę musiał czekać ok. 1 minuty na załadowanie strony internetowej serwisu Gram.pl na urządzeniu mobilnym to czy będę chętnie go odwiedzał? No raczej nie... Wydaje się to oczywiste i osoby, które są odpowiedzialne za serwis Gram.pl (wielkie gratki dla nich za to, jaką przejrzystą, a zarazem ciekawą stronę zbudowali i za równie interesujące materiały jakie tam zamieszczają) pewnie też o tym wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 14:08, Karanthir666 napisał:

Ja mam tylko jedną propozycję, która pewnie padała niejeden raz. Otóż można by zrobić
PM. Każde, nawet liche forum ma coś takiego.

Jest coś takiego na gramsajtach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować