Zaloguj się, aby obserwować  
informatykatw

Propozycje zmian w serwisie Gram.pl - DO ADMINISTRATORÓW SERWISU

305 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2008 o 14:53, rob006 napisał:

To może nie publikuj tych opowiadań, tylko napisz na GSie notkę że są, a chętni niech
się na maila zgłoszą. Albo rób screeny opowiadań i je wstawiaj - zaoszczędzisz programistom
pracy nad zmianami, które zaspokoją jakieś niszowe potrzeby...


Hmm...Mówiłbyś inaczej, gdyby ktoś nagle przywłaszczyłby sobie np. twój lay i mówił, że sobie sam go zrobił.

Volvox:

>To chyba troche nietrafione jesli chodzi o idee blogow. Po to sie je pisze, aby KAZDY mogl sobie poczytac. >Chcesz dostep do wpisu ograniczyc do 5-10 osob majacych haslo? Troche to bez sensu.

Hmm...Chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie mówię o ograniczeniu dostępu do bloga. Każdy może poczytać, natomiast w przypadku, gdy taka osoba chce skopiować sobie nasz wpis pojawia mu się blokada z hasełkiem. Po hasełko musi pofatygować sie do właściciela bloga.

Vojtas:


>A taka zasada nie obowiązuje normalnie? Każdy, kto jest uczciwy, skontaktuje się z Tobą zanim cokolwiek >przedsięweźmie. O ile oczywiście podasz dane kontaktowe. ;)

Taak...Lecz ci, którzy są mniej uczciwi mogą ci nawet w tej chwili przekopiować wszystko, co masz i dać gdzieś na inny blog. Nie przeszkadzałoby ci to? A tak napotykają blokadę.

>Złoczyńców nic nie powstrzyma.

Zależy których. Tych mniej doświadczonych na pewno. Reszta...No, cóż. Lepsze mizerne zabezpieczenie, niż żadne.
Pomyśl o tym tak: Masz w sejfie 1000000zł. Wolisz zostawić go otwartego, czy zamknąć, wiedząc, że jak ktoś będzie chciał i będzie miał odpowiednią wiedzę, to i tak ci te forsę ukradnie?

>Więc może po prostu nie umieszczać tylu modułów?

A może w ogóle nie prowadzić GS-a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 16:12, cedricek napisał:

Hmm...Mówiłbyś inaczej, gdyby ktoś nagle przywłaszczyłby sobie np. twój lay i mówił,
że sobie sam go zrobił.


Tak się śmiesznie składa że ktoś już "skradł" elementy mojego laya, nawet 2 razy. Nie wydaje mi się żeby były jakoś specjalnie wartościowe, w przypadku twoich opowiadań jest pewnie podobnie, nie widzę sensu w jakimś specjalnym ich chronieniu, o wiele bardziej wartościowe teksty na innych portalach tej ochrony nie mają. Wszystko pociąga za sobą jakieś ryzyko, ktoś może ci wycieraczkę sprzed domu ukraść, co nie znaczy że powinieneś ją chować do domu, albo czymś przykuwać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 16:12, cedricek napisał:

Pomyśl o tym tak: Masz w sejfie 1000000zł.


Tak, bez wątpienia layout jest wart tych 1000000 złotych. :-)
Sam pomyśl - czy ktoś zechce przywłaszczyć sobie czyjąś wartość intelektualną, jeśli mu na tym nie zależy? A jeśli tak, to czy nie ominie z łatwością zabezpieczenia? Tak jak napisał Rob, najbezpieczniejsze byłoby wysyłanie mejlem, a może nawet po kilkanaście kilobajtów przez komunikator. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wiesz, każdemu podług jego potrzeb. Można taką zmianę zawsze wprowadzić tak, aby każdy mógł wyłączyć. Ja jednak wolę, jak jest przynajmniej trochę bezpieczniej.
I w dodatku zależy mi na tym, co tworze. Może dla Ciebie moje opowiadania oraz twój lay i to, co robisz jest bezwartościowe, ale dla mnie przedstawia to jakąś wartość.
Dla niektórych użytkowników też, więc myślę, że taka ochrona by się im przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 22:39, cedricek napisał:

Prawda. Poza tym należy też dodać do tego tła, bo zdarzają się ludzie, którzy kopiują
twój wyrób.

Z tym wszystkim jednak moim zdaniem nie da się zawalczyć. Mimo wszystko publikując coś na necie musisz się liczyć z tym, że ktoś z tego skorzysta. Dasz zdjęcie - ktoś może je sobie ściągnąć na kompa, dasz tekst - ktoś wykorzysta np. w szkole... to jest powszechność internetu.

Dnia 23.08.2008 o 22:39, cedricek napisał:

Wiadomo, wszystko ma dwie strony. Zależy, jak na dany problem spojrzysz.

Wiesz jeśli ktoś ma 3-4 wpisy w przód to może je dodać jak wróci. W czym problem? Może dodawać sobie codziennie, albo np. 4 razy w tygodniu. A co do jubileuszów... nie uznaje wpisów z tej okazji. Co najwyżej "PS" w którym ktoś napomni "O! Stuknęło mi 500 dni". Ale to nie jest coś takiego, co musi być dodane w konkretny dzień. No ale jak kto woli.

Dnia 23.08.2008 o 22:39, cedricek napisał:

Pytanie problematyczne, ale gdyby umieścić ,,przełącznik" i użytkownik mógłby mieć do
wyboru dwie formy GS-a dylemat by znikł :)

Może i miałoby to ręce i nogi, ale wg mnie są obecnie pilniejsze sprawy - podobał mi się opisywany przez kogoś pomysł "klanów".

Dnia 23.08.2008 o 22:39, cedricek napisał:

Nie? Ja czasem jestem aktywny u osób 30. I co? Gubię się...

Jak wolisz, dla mnie to jest zbędne i niezbyt trafione, ale każdy ma swoje zdanie. Wg mnie zrobiłoby to jeszcze więcej zamieszania. Dla mnie jest to zbędne, bo gdy interesuje mnie jakiś wpis u kogoś to wchodzę i komentuję (czasami tylko odnoszę się do czyjeś wypowiedzi, ale najczęściej tylko do wpisu). Zresztą... odwiedzam gsy na tyle często, że jakby ktoś puścił odnośnika do mnie to by mi to w zupełności wystarczyło.

Dnia 23.08.2008 o 22:39, cedricek napisał:

Cóż, dla innych osób to wcale tyle nie jest. Pod wpisami toczą się dyskusję na dane wcześniej
tematy, ludzie wyrażają swoje poglądy...

To niech sobie dyskutują, ja się nie mieszam. Jak mówiłam - to tylko moje zdanie.

Dnia 23.08.2008 o 22:39, cedricek napisał:

Można by też dodać opcje ,,banowania" takich nieprzyjemnych
ludzi. I sprawa załatwiona. Każdy sobie na swoim GS-ie. To jego działka.

Nie każdego dasz radę zbanować. Przypuśćmy, że każdy musiałby podawać maila przed takim komentarzem (mieliby po prostu inne okno dodania komenta niż osoby zalogowane). I co? Zbanujesz takiego upierdliwego, za przeproszeniem ludzia a on Ci przyjdzie na innym mailu. Nie można w nieskończoność, poza tym osobiście wolałabym nieco kojarzyć osoby, które zostawiają mi komentarze - jak są to osoby z forum to mogę wejść na ich gsa, czy poczytać wypowiedzi na forum. I już wiem, czy dana osoba jest warta np. dalszej dyskusji, bliższego zapoznania.

Dnia 23.08.2008 o 22:39, cedricek napisał:

A co to są komentarze a''la onet? Przecież wszędzie zdarzają się czubki. I tam i tu.

Tak, tylko zauważ, że jak trolluje Ci ktoś z forum na gsie to zawsze możesz to zgłosić i dana osoba dostaje karę. Jak się nie opamięta to w końcu bana. A takie za przeproszeniem czubki to mogą Ci wrzucać te durne komentarze w nieskończoność. Wg mnie jest dobrze jak jest - ktoś chce komentować zawsze może sobie konto założyć tylko w takim celu. A kto wie, może przyjdzie na forum i będziemy mieli nowego, konkretnego Usera? ;]

Dnia 23.08.2008 o 22:39, cedricek napisał:

I sądzisz, że komuś chcę się latać i sprawdzać kto, gdzie mówił? Eee...

Nie do końca o tym mówiłam. Niekoniecznie musimy sprawdzać co, kto, gdzie pisał. Zresztą... jak dla kogoś Quizy to chleb powszedni to często to widać w stylu jego pisania, w jego częstym braku argumentów (a źle się dyskutuje z kimś, kto nie ma argumentów). Nieraz nawet nie trzeba patrzeć. A jak mi się z kimś dobrze dyskutuje (widać, że osoba ma poziom kultury osobistej zawieszony wysoko itd) to mnie nie interesuje czy najczęściej wypowiada się w Słownej zabawie czy Piłce nożnej (choć wolę rzecz jasna to drugie). Wg mnie pomysł z nagradzaniem jest zupełnie chybiony. Jakoś obecny system się sprawdza. Każdy wie, że nieraz lepiej dyskutować z Przodownikiem niż z Przewodniczącym... poza tym... aż tak duże znaczenie ma dla Ciebie status?

Dnia 23.08.2008 o 22:39, cedricek napisał:

Do wszystkich: Przecież te zmiany mogłyby być tak zrobione, że każdy może sobie je włączać
i wyłączać :) jak komu odpowiada, tak ma.

Wg mnie za duże zamieszanie.

Już nie do Ciebie Ced ;]

Większa czcionka. Oczywiście dla chętnych (zmiana np. w ustawieniach). Nieraz nie mogę odczytać tekstu na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 16:34, cedricek napisał:

Wiesz, każdemu podług jego potrzeb. Można taką zmianę zawsze wprowadzić tak, aby każdy
mógł wyłączyć. Ja jednak wolę, jak jest przynajmniej trochę bezpieczniej.
I w dodatku zależy mi na tym, co tworze. Może dla Ciebie moje opowiadania oraz twój lay
i to, co robisz jest bezwartościowe, ale dla mnie przedstawia to jakąś wartość.
Dla niektórych użytkowników też, więc myślę, że taka ochrona by się im przydała.


Wiesz, dla mnie mój stary kubek przedstawia jakąś wartość, ale wątpię aby ktoś go ukradł - podobnie jak twoje opowiadania. :P Wiadomo że gdyby taka ochrona była opcjonalna, to chyba nie przeszkadzałaby szczególnie, ale mam tez na uwadze zastraszające tempo, z jakim ekipa wprowadza nowe pomysły w życie i wolałbym, aby zajęła się czymś na czym zależy większej liczbie gramowiczów, niż... jednemu, bo chyba tylko ty zadeklarowałeś taką potrzebę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 16:36, mała16 napisał:

Większa czcionka. Oczywiście dla chętnych (zmiana np. w ustawieniach). Nieraz nie mogę odczytać tekstu na forum.


Niekoniecznie. Jeśli desperacko potrzebujesz większej czcionki, powiększ ją sobie sama. :-) Na wszelki wypadek - wciśnij CTRL i pokręć kółkiem myszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 16:49, DJ Szlafrok napisał:

Niekoniecznie. Jeśli desperacko potrzebujesz większej czcionki, powiększ ją sobie sama.
:-) Na wszelki wypadek - wciśnij CTRL i pokręć kółkiem myszy.

O! Dzięki! Od razu lepiej ;] A ten pomysł wynikał z tego, że po prostu nie znałam tego rozwiązania (nie znam się zbyt dobrze na komputerach, internecie). Choć z drugiej strony taka opcja w ustawieniach mogłaby przynieść korzyści tym, którzy tego rozwiązania nie znają ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 16:55, mała16 napisał:

O! Dzięki! Od razu lepiej ;] A ten pomysł wynikał z tego, że po prostu nie znałam tego rozwiązania (nie znam się zbyt dobrze na komputerach, internecie). Choć z drugiej strony taka opcja w ustawieniach mogłaby przynieść korzyści tym, którzy tego rozwiązania nie znają ;P


No, to wedle moich doświadczeń byłoby to pierwsze forum oferujące taką możliwość. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 16:36, mała16 napisał:

> Wiadomo, wszystko ma dwie strony. Zależy, jak na dany problem spojrzysz.
Wiesz jeśli ktoś ma 3-4 wpisy w przód to może je dodać jak wróci. W czym problem?


W tym że taki wpis jest sucharem? Ty nie musisz z tego korzystać. Aczkolwiek jeśli o mnie chodzi, to z pewnością taka opcja jest drugo albo i trzeciorzędna.

Dnia 24.08.2008 o 16:36, mała16 napisał:

> Nie? Ja czasem jestem aktywny u osób 30. I co? Gubię się...
Jak wolisz, dla mnie to jest zbędne i niezbyt trafione, ale każdy ma swoje zdanie. Wg
mnie zrobiłoby to jeszcze więcej zamieszania.


Dobrze pomyślane rozwiązanie nie spowoduje zamieszania. Sęk w tym by powiadomienia nie były chmurką, która się pojawia niewiadomo kiedy i czy w ogóle (jak teraz), tylko by była PM - do tego każdy mógłby sobie skonfigurować jaki rodzaj powiadomień chce otrzymywać (np. powiadomienie o nowych wpisach u znajomych i nowych komentarzach na moim GS-ie).

Dnia 24.08.2008 o 16:36, mała16 napisał:

Dla mnie jest to zbędne, bo gdy interesuje
mnie jakiś wpis u kogoś to wchodzę i komentuję (czasami tylko odnoszę się do czyjeś wypowiedzi,
ale najczęściej tylko do wpisu). Zresztą... odwiedzam gsy na tyle często, że jakby ktoś
puścił odnośnika do mnie to by mi to w zupełności wystarczyło.


Heh, to dopiero kuriozum. To jaki w ogóle jest sens komentowania, skoro nic z tego nie wynika, nie ma dyskusji wymiany myśli, czegokolwiek? Nie dajesz autorowi szansy ustosunkowania się do swojej wypowiedzi; to tak jakby mówić coś do człowieka, a potem zatkać uszy - niezbyt ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 19:56, Vojtas napisał:

W tym że taki wpis jest sucharem? Ty nie musisz z tego korzystać. Aczkolwiek jeśli o
mnie chodzi, to z pewnością taka opcja jest drugo albo i trzeciorzędna.

Wiem, ze nie muszę z tego korzystać. Dlatego napisałam tylko moje zdanie odnośnie tego. Przecież nie każdy pomysł mi się musi podobać, prawda? Owszem, dla kogoś może to być pomocne, ale mnie nie jest to jakoś specjalnie potrzebne, gdyż nie sądzę bym miała robić wpis "1000 dni na gram.pl" a inne mogę dodać jak wrócę.

Dnia 24.08.2008 o 19:56, Vojtas napisał:

Dobrze pomyślane rozwiązanie nie spowoduje zamieszania. Sęk w tym by powiadomienia nie
były chmurką, która się pojawia niewiadomo kiedy i czy w ogóle (jak teraz),

No może i masz rację, że jakby to dobrze przemyśleć to miałoby to ręce i nogi. A może coś w rodzaju okienka jak jest np. na last.fm? Z informacją, że np. ktoś odpowiedział na mój komentarz tu i tu? Tylko teraz trzeba by było wprowadzić w ogóle opcję odpowiedzi na gsach. Np. przy każdym komentarzu opcja "odpowiedz" tak jak teraz na forum. O tym myślałeś?

Dnia 24.08.2008 o 19:56, Vojtas napisał:

wynika, nie ma dyskusji wymiany myśli, czegokolwiek? Nie dajesz autorowi szansy ustosunkowania
się do swojej wypowiedzi

Dlaczego nie daję szansy? Piszę tylko, że mi nie przeszkadza fakt, że nie ma opcji "odpowiedz na komentarz". Po prostu jak zostawiam komentarz to odnoszę się do danego wpisu a nie bronię nikomu odnieść się do mojego komentarza (tylko, że nie jest to w żaden sposób dla mnie widoczne, jeśli tego gsa nie odwiedzam nałogowo:)). Ale o ew. sposobie powiadamiania o odpowiedzi na komentarz wyżej :P

PS. Jeśli gdzieś Cię źle zrozumiałam to wybacz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 20:09, mała16 napisał:

No może i masz rację, że jakby to dobrze przemyśleć to miałoby to ręce i nogi. A może
coś w rodzaju okienka jak jest np. na last.fm? Z informacją, że np. ktoś odpowiedział
na mój komentarz tu i tu?


Nie wiem, nigdy nie byłem na last.fm. Myślałem o rozwiązaniu, które wprowadził Deviantart.com - społecznościowy serwis twórców (wzorował się na nim nasz rodzimy Digart). Wygląda to tak jak wspomniałem w swoich dwóch czy trzech powyższych postach.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=13253&pid=170

Dnia 24.08.2008 o 20:09, mała16 napisał:

Tylko teraz trzeba by było wprowadzić w ogóle opcję odpowiedzi
na gsach. Np. przy każdym komentarzu opcja "odpowiedz" tak jak teraz na forum. O tym
myślałeś?


Tak, trzeba by zagnieździć system komentarzy na GS-ach, by system mógł zarejestrować zdarzenie odpowiedzi - na deviantarcie ładnie to widać, bo graficznie ma to strukturę drzewkową.

Dnia 24.08.2008 o 20:09, mała16 napisał:

> wynika, nie ma dyskusji wymiany myśli, czegokolwiek? Nie dajesz autorowi szansy
> ustosunkowania się do swojej wypowiedzi
Dlaczego nie daję szansy? Piszę tylko, że mi nie przeszkadza fakt, że nie ma opcji "odpowiedz
na komentarz". Po prostu jak zostawiam komentarz to odnoszę się do danego wpisu a nie
bronię nikomu odnieść się do mojego komentarza (tylko, że nie jest to w żaden sposób
dla mnie widoczne, jeśli tego gsa nie odwiedzam nałogowo:)). Ale o ew. sposobie powiadamiania
o odpowiedzi na komentarz wyżej :P


Nie dajesz mu szansy w ten sposób, że po prostu jego ewentualna odpowiedź już do Ciebie nie dotrze, bo nie wróciszdo tego wpisu - dlatego że nie chcesz tam wrócić. Więc po co w takim razie w ogóle komentować? Dla mnie komentarz to nie jest monolog, to przeczynek do dyskusji. Wybacz, jeśli źle Cię zrozumiałem. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EDIT: I znowu błędy...

mała16:

> Z tym wszystkim jednak moim zdaniem nie da się zawalczyć. Mimo wszystko publikując coś
> na necie musisz się liczyć z tym, że ktoś z tego skorzysta. Dasz zdjęcie - ktoś może
> je sobie ściągnąć na kompa, dasz tekst - ktoś wykorzysta np. w szkole... to jest powszechność
> internetu.

Prawda, a jednak walczyć można. Tak samo, jak można walczyć z piractwem. Bo to jest piractwo. Nie walcząc z piractwem popierasz go. Ja nie mam zamiaru go popierać i dlatego chcę się przed nim chronić. Nawet, jeśli ma to być ochrona mizerna.

> Wiesz jeśli ktoś ma 3-4 wpisy w przód to może je dodać jak wróci. W czym problem?

Oj, no to teraz mnie zagięłaś. W czym problem? Może ty, która robisz wpisy o sporcie tego nie potrzebujesz, ale niektóre wpisy, jeśli nie doda się ich w określonej chwili tracą na znaczeniu. Dlatego moim zdaniem ten pomysł w życie wcielić trzeba.

>Może
> dodawać sobie codziennie, albo np. 4 razy w tygodniu.

Nawet, jeśli go nie ma większy okres czasu? Wątpię.

>A co do jubileuszów... nie uznaje
> wpisów z tej okazji. Co najwyżej "PS" w którym ktoś napomni "O! Stuknęło mi 500 dni".
> Ale to nie jest coś takiego, co musi być dodane w konkretny dzień. No ale jak kto woli.

Właśnie, wszystko może być do włączenia. Jeśli nie chcesz, nie robisz.

> To niech sobie dyskutują, ja się nie mieszam. Jak mówiłam - to tylko moje zdanie.

Właśnie :)

> Nie każdego dasz radę zbanować. Przypuśćmy, że każdy musiałby podawać maila przed takim
> komentarzem (mieliby po prostu inne okno dodania komenta niż osoby zalogowane). I co?
> Zbanujesz takiego upierdliwego, za przeproszeniem ludzia a on Ci przyjdzie na innym mailu.

Aż w końcu mu się znudzi. A jak będzie natrętny, to można poprosić konsula, aby IP zablokował. I już.

> Nie można w nieskończoność, poza tym osobiście wolałabym nieco kojarzyć osoby, które
> zostawiają mi komentarze - jak są to osoby z forum to mogę wejść na ich gsa, czy poczytać
> wypowiedzi na forum. I już wiem, czy dana osoba jest warta np. dalszej dyskusji, bliższego
> zapoznania.

Możliwe. To tylko mój pomysł.

> Wg mnie pomysł
> z nagradzaniem jest zupełnie chybiony. Jakoś obecny system się sprawdza. Każdy wie, że
> nieraz lepiej dyskutować z Przodownikiem niż z Przewodniczącym... poza tym... aż tak
> duże znaczenie ma dla Ciebie status?

Żadne. Od wielu miesięcy status mało mnie obchodzi. Pomyślałem po prostu sobie, że mogłoby być fajnie, gdybyśmy dostawali coś więcej, za to, że tu jesteśmy :P
Ale to faktycznie chyba chybione.

> Wg mnie za duże zamieszanie.

Możliwe...Ale wątpię.

rob006

>Wiesz, dla mnie mój stary kubek przedstawia jakąś wartość, ale wątpię aby ktoś go ukradł - podobnie jak twoje >opowiadania. :P

Cóż...A jednak dla mnie to coś więcej, bo to ja tworzę...A ludzie lubią je czytać. Nie chcę, aby ktoś się podszywał pod ich autora.

>Wiadomo że gdyby taka ochrona była opcjonalna, to chyba nie przeszkadzałaby szczególnie, ale mam tez na uwadze zastraszające tempo, z jakim ekipa wprowadza nowe pomysły w życie i wolałbym, aby zajęła się czymś na czym zależy większej liczbie gramowiczów, niż... jednemu, bo chyba tylko ty zadeklarowałeś taką potrzebę ;]

To że tylko ja wpadłem na pomysł ochrony przed piractwem na GSach nie oznacza, że pomysł jest zły :)
Leonardo da Vinci też wpadł sam na pomysł areoplanu, lub łodzi podwodnej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 22:24, cedricek napisał:

To że tylko ja wpadłem na pomysł ochrony przed piractwem na GSach nie oznacza, że pomysł
jest zły :)
Leonardo da Vinci też wpadł sam na pomysł areoplanu, lub łodzi podwodnej :P


Nie widzę tłumów, które by twój pomysł popierały... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 22:56, rob006 napisał:

Nie widzę tłumów, które by twój pomysł popierały... ;]


Vinci został uznany pośmiertnie :P
Jego wynalazki wyprzedzały epokę :P
metafora taka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 22:24, cedricek napisał:

Nie walcząc z piractwem popierasz go.

A czy ja popieram piractwo przepraszam bardzo? Wg mnie można by dać samo zabezpieczenie przed kopiowaniem... i tyle. Bez haseł. Jak ktoś będzie chciał to napisze maila, na gg czy w komentarzu.

Dnia 24.08.2008 o 22:24, cedricek napisał:

Dlatego moim zdaniem ten pomysł w życie wcielić trzeba.

Przepraszam bardzo, ale nie pisz, ze Cię zagięłam bo to jest obraźliwe dla mnie. Mam prawo napisać swoje zdanie na ten temat i piszę - dla mnie jest to niepotrzebne. I tyle. A jeśli nie wiesz o czym robię wpisy (bo zaręczam Ci, że niekoniecznie o sporcie, a ostatnio tych właściwie nie ma) to nie pisz. Twoim zdaniem to trzeba wcielić w życie, moim zdaniem nie. I koniec.

Dnia 24.08.2008 o 22:24, cedricek napisał:

Nawet, jeśli go nie ma większy okres czasu? Wątpię.

Chodzi mi o to, że jak ktoś ma te 4 wpisy w przód (przypuśćmy felietony, opowiadania) to może je dodawać jak wróci np. co 4 dni. Ot taki przykład. Nie chodzi o to, że pomysł mi się nie podoba - po prostu wątpię, że bym z tego korzystała, choć akceptuję, że ktoś by potrzebował takiej opcji. Wiesz tak samo ja nie potrzebuję tej zakładki "X-fire" na gsie (dobrze to napisałam? :)) a niektórym się ona przydaje. Ot co.

Dnia 24.08.2008 o 22:24, cedricek napisał:

Właśnie, wszystko może być do włączenia. Jeśli nie chcesz, nie robisz.

Wiem, ale mam prawo napisać, czy dana opcja jest dla mnie potrzebna czy nie. I piszę.

Dnia 24.08.2008 o 22:24, cedricek napisał:

Aż w końcu mu się znudzi. A jak będzie natrętny, to można poprosić konsula, aby IP zablokował.
I już.

No właśnie nie do końca już. Bo czasami IP to coś więcej niż 1 komputer (np. całe osiedle). Pisała o tym Fumiko, ale nie pamiętam w jakim temacie. Przypuśćmy, że ten głupek mieszka tuż nad Tobą i macie to samo IP. Dalej jesteś za banowaniem IP? xD Poza tym nie po to siedzę na gram.pl, nie po to robię wpisy na gsie, nie po to piszę na forum, żeby się z jakimiś głupkami użerać "aż im się znudzi". Jak mi ktoś spamuje to mogę spokojnie zgłosić. Jak ktoś zakłada durny temat - mogę (powinnam) zignorować.

Dnia 24.08.2008 o 22:24, cedricek napisał:

Możliwe. To tylko mój pomysł.

Możliwe. Ja tylko piszę swoje zdanie.

Dnia 24.08.2008 o 22:24, cedricek napisał:

Ale to faktycznie chyba chybione.

Poza tym trudno powiedzieć za co dokładnie miałby być ten status. Przypuśćmy, że ktoś pisze w tematach uważanych za spamerskie (qiuzy, itd...) a zrobi coś, za co wg regulaminu dostaje awans. I wychodzi na to samo jakby sobie tutaj nabił... ja patrzę na to, w jaki sposób mój rozmówca próbuje mnie przekonać do swojego zdania (czy argumentuje itd) a nie na jego status. Nie przeszkadza mi to, że ktoś tam nabił sobie Sekretarza w qiuzach a ja mam Przewodniczącego (jeszcze :P). Wole jak jest, niż jakby niektórzy się zaczęli przymilać do Mordek o status... :P


@@@Vojtas

Dnia 24.08.2008 o 22:24, cedricek napisał:

Wybacz, jeśli źle Cię zrozumiałem. ;P

Ale w pewnym sensie to nikt nie daje szansy bo nie każdy wraca tam gdzie była toczona dyskusja :P To nie jest tak, że ja wchodzę na danego gsa, komentuję, wychodzę i czekam na następny wpis. Nieraz zaglądam, ale czasami zapominam, że coś u kogoś pisałam albo nie widzę, że ktoś się odniósł do mojej wypowiedzi. Wiesz nie jestem przeciwna pomysłowi "odpowiedz na komentarz" i informowaniu o tym, jeśli byłoby to dobrze zorganizowane. Wiesz, że nieraz dana opcja potrafi przynieść więcej szkód niż pożytku ;P No, teraz sie chyba rozumiemy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 16:51, mała16 napisał:

> Wybacz, jeśli źle Cię zrozumiałem. ;P
Ale w pewnym sensie to nikt nie daje szansy bo nie każdy wraca tam gdzie była toczona
dyskusja :P


Ja daję. Zawsze. :PPP

Dnia 25.08.2008 o 16:51, mała16 napisał:

To nie jest tak, że ja wchodzę na danego gsa, komentuję, wychodzę i czekam
na następny wpis. Nieraz zaglądam, ale czasami zapominam, że coś u kogoś pisałam albo
nie widzę, że ktoś się odniósł do mojej wypowiedzi.


No właśnie. I od tego będą przypomnienia. Ale opcjonalnie, a nie przymusowo.

Dnia 25.08.2008 o 16:51, mała16 napisał:

Wiesz nie jestem przeciwna pomysłowi
"odpowiedz na komentarz" i informowaniu o tym, jeśli byłoby to dobrze zorganizowane.


Przecież ja mówię o dyskusji, a nie nabijaniu licznika, shizz.

Dnia 25.08.2008 o 16:51, mała16 napisał:

Wiesz, że nieraz dana opcja potrafi przynieść więcej szkód niż pożytku ;P


Jak może przynieść szkodę, skoro to wymyślono już wcześniej, wypróbowano i świetnie się sprawdza? Nevermind...

KinggAdek

Trzeba było uważać. Ta opcja jest dostępna dopiero jak pulsary WyKupiSh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2008 o 16:51, mała16 napisał:

A czy ja popieram piractwo przepraszam bardzo? Wg mnie można by dać samo zabezpieczenie
przed kopiowaniem... i tyle. Bez haseł. Jak ktoś będzie chciał to napisze maila, na gg
czy w komentarzu.


I tak może być. Jednak napisałaś, że twoim zdaniem nie można walczyć...Z piractwem ( To dopowiedzenie jest).
W każdym razie bez hasła też może być, ale z hasłem ułatwiałoby to sprawę.

Dnia 25.08.2008 o 16:51, mała16 napisał:

Przepraszam bardzo, ale nie pisz, ze Cię zagięłam bo to jest obraźliwe dla mnie.


Przepraszam, nie wiedziałem.

>Mam

Dnia 25.08.2008 o 16:51, mała16 napisał:

prawo napisać swoje zdanie na ten temat i piszę - dla mnie jest to niepotrzebne. I tyle.


A ja także mam swoje zdanie na ten temat. I pisze co uważam. Czyli sytuacja patowa, bo zawsze znajdziesz argumenty, a ja kontrargumenty i odwrotnie :)

Dnia 25.08.2008 o 16:51, mała16 napisał:

A jeśli nie wiesz o czym robię wpisy (bo zaręczam Ci, że niekoniecznie o sporcie, a ostatnio
tych właściwie nie ma) to nie pisz.


Wiem, o czym robisz wpisy :) Ale profil sajta masz określony jasno :D

>Twoim zdaniem to trzeba wcielić w życie, moim zdaniem

Dnia 25.08.2008 o 16:51, mała16 napisał:

nie. I koniec.


Prawda. A i tak główne zdanie mieć będą zieloni.

Dnia 25.08.2008 o 16:51, mała16 napisał:

Chodzi mi o to, że jak ktoś ma te 4 wpisy w przód (przypuśćmy felietony, opowiadania)
to może je dodawać jak wróci np. co 4 dni. Ot taki przykład. Nie chodzi o to, że pomysł
mi się nie podoba - po prostu wątpię, że bym z tego korzystała, choć akceptuję, że ktoś
by potrzebował takiej opcji. Wiesz tak samo ja nie potrzebuję tej zakładki "X-fire" na
gsie (dobrze to napisałam? :)) a niektórym się ona przydaje. Ot co.


A skoro niektórym pasuje ( Tak jak wspomniana przez Ciebie tabela Xfire''a), to można dodać :) Najwyżej nie będziesz używała :)

Dnia 25.08.2008 o 16:51, mała16 napisał:

No właśnie nie do końca już. Bo czasami IP to coś więcej niż 1 komputer (np. całe osiedle).
Pisała o tym Fumiko, ale nie pamiętam w jakim temacie. Przypuśćmy, że ten głupek mieszka
tuż nad Tobą i macie to samo IP.


Eee...No, nie wiem, czy Fumiko miała racje. IP jest przecież przypisane do komputera...Chociaż mogę sie mylić, nie znam się. Tyle, że gdyby było, jak mówisz, to namierzanie krakerów, lub pedofili nie byłoby aż tak skuteczne...

>Dalej jesteś za banowaniem IP? xD Poza tym nie po to

Dnia 25.08.2008 o 16:51, mała16 napisał:

siedzę na gram.pl, nie po to robię wpisy na gsie, nie po to piszę na forum, żeby się
z jakimiś głupkami użerać "aż im się znudzi". Jak mi ktoś spamuje to mogę spokojnie zgłosić.
Jak ktoś zakłada durny temat - mogę (powinnam) zignorować.


Możliwe. Mnie tylko to wkurza, że jesteśmy za swoistą ,,stalową zasłoną", czyli cokolwiek robimy na GS-ach dowiedzą się o tym praktycznie tylko osoby zalogowane...

Dnia 25.08.2008 o 16:51, mała16 napisał:

Możliwe. Ja tylko piszę swoje zdanie.


Jak każdy...:)

>Wole jak jest, niż jakby niektórzy się zaczęli

Dnia 25.08.2008 o 16:51, mała16 napisał:

przymilać do Mordek o status... :P


Może...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 16:54, KinggAdek napisał:

Możliwość zmiany nicku......


Ta pobawi sie ktoś w trola i zmieni nick :/

Chyba jak wejde na swojego gsa a nie jestem zalogowany to żeby sie logować musze wchodzić nba strone główną. To można by zmienić.

Moderatorzy pewnie naszego narzekania nie znaoszą xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować