Zaloguj się, aby obserwować  
informatykatw

Propozycje zmian w serwisie Gram.pl - DO ADMINISTRATORÓW SERWISU

305 postów w tym temacie

A po co komuś zmiana nicku? Ja bym to nazwał "nazwa konta", bo jak zechcesz żeby się do Ciebie zwracali inaczej to dajesz odpowiedni napis w podpisie i już. Potem tylko się poupominać u mylących się, że ma być "XXX" zamiast "nazwy konta" ;)

Zresztą - swój nick mam od jakiś 11 lat (!) i mi się nie znudził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy dokładnie przejrzeć wątek w którym chce się wypowiedzieć żeby uniknąć "zagapienia się"?
Zasada jest prosta - nie masz nic do napisania w danym wątku, to nie pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi...

Jeśli coś napiszesz, a potem sobie przypomnisz, to SPAM.

Ale skończmy już ten temat.

Ja uwazam, że dość ważny postulat to nowe skórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, takie dodanie czegoś do swojej wypowiedzi nie jest traktowane jako spam, o ile oczywiście te informacje są istotne.
Co do skórek - zgadzam się. Konkurs był, nawet znaleźli się zwycięzcy, tymczasem nadal wybór skórek jest ograniczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy redakcja gram.pl w końcu coś postanowiła z prywatnymi wiadomościami? Pamiętam, że była to dość spora pięta achillesowa tego serwisu jeszcze przed powstaniem blogów na gram.pl, jednak mimo wszystko uważam, że przydały by się pe-er-fałki. W końcu nie zawsze chcielibyśmy, żeby widzieli to inni. Ponadto wiadomość prywatna jest to jakieś wyróżnienie i podkreśla powagę relacji między adresatem a nadawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja odkopię temat i coś od siebie dodam. W końcu liczy się każda propozycja >.<

Portal gram.pl to zdecydowanie największy (obok GOL''a) polski serwis którego targetem są GRACZE. Słowo "największy" daje sporo możliwości. Z taką ilością użytkowników forum cały czas żyje, jednym zdaniem - nie ma stagnacji którą można zaobserwować u konkurencji. Mówię tutaj o np.: niekomentowanych newsach.

Zawsze fascynowały mnie portale dla zachodnich graczy. Można w nich było nie tylko dyskutować, czytać recenzje czy newsy - ale także pobawić się w tworzenie "user content".
-----
Pomysły "CHCE TO DZISIAJ"

Krótko: Więcej skórek i więcej rang! Bo coś czuje, że kolejny awans nadejdzie dopiero za rok-dwa =D. A ja tak lubie awanse.

-----

Pomysły "W PRZYSZŁOŚCI"

Unie/Klany/Coś nowatorskiego

Dawno temu (chociaż nie - to było niedawno) istniał serwis gry.imro. Dlaczego o nim piszę? Bo jego twórcy wpadli na ciekawy pomysł klanów. Po pewnym czasie wypowiadania się na forum każdy z użytkowników mógł dołączyć do jednego z czterech klanów. Wtedy podczas postowania na forum "tło" naszego posta odpowiadało kolorowi klanu. Niby jest to zwykły bajer - a jednak dawał satysfakcję przynależności do jakiejś grupy na forum. Chociaż pomysł ten raczej nie sprawdziłby się na gram.pl - warto zanotować, że takie rzeczy mogą naprawdę uatrakcyjnić forum. Kolejnym przykładem który tutaj przytoczę by "zaprezentować" mój pomysł nowego feature forum - jest gamespot i jego Unions. Co to takiego? Gracze mogą tworzyć własne "społeczności wewnątrz społeczności". Powiedzmy, że na forum znajduje się ponad stu fanów Nintendo - albo nie - przekładając to na nasze realia: powiedzmy, że na forum znajduje się ponad stu wielkich fanów gry Gothic. Tworzą więc oni własną Unię - tam "szefowie" Unii mogą przydzielać rangi swoim użytkownikom czy też pisać newsy które pojawią się tylko na stronie Unii. Membersi mają także własne forum dyskusyjne na którym można tworzyć tematy i się wypowiadać. Właśnie TAKIE COŚ bardzo przydało by się gram.pl. Podobną opcję można znaleźć w Europejskim portalu Eurogamer.net (tam zwie się to Groups).

Mam już serdecznie DOSYĆ ograniczeń które stawia przede mną obecne forum. Zakładanie tematów jest bardzo ograniczone - wystarczy spojrzeć na któryś z "Tematów ogólnych" poświęconych jakiejś grze. Jest to festyn dyskusji o tym samym over & over again. Pytania powtarzają się co chwile - nawet jeżeli gracz chce "zlinkować" kogoś do odpowiedzi na jakieś pytanie - nie ma szans. Bo jak znaleźć jeden post w 300 stronach tematu? Nawet wpisanie słowa klucz w wyszukiwarce nie pomoże. Stworzenie tematu poświęconego "elementowi" konkretnej gry kończy się natychmiastową reakcją 5 użytkowników forum o treści "TU MASZ LINK DO TEMATU OGÓLNEGO. TEN JEST DO ZAMKNIĘCIA". Sami musicie przyznać, że nie wygląda to najlepiej!

Sceptycy mogą powiedzieć, że przez wprowadzenie pod-for poszczególnych grup forum ogólne umrze. Oczywiście nie jest to prawda - można wprowadzić jakieś ograniczenia związane z zakładaniem grup. Np. grupę może założyć tylko sekretarz/własno-tytułowiec. Gramowicz o tak wysokim rankingu na pewno przemyśli jak dana grupa wpłynie na forum - czy będzie aktywna, czy w ogóle opłaca się ją zakładać. Administrator na "swoim" podwórku mógłby bawić się w moderowanie (oczywiście bez ostrzeżeń, mówię tutaj o np. usuwaniu tematów lub ostatecznie =p łatwym raportowaniu tematów/użytkowników tak by prawdziwy moderator szybko przybył z odsieczą), i tworzyć własny mini-regulamin który ograniczy w jakiś sposób NIEPOŻĄDANE w danej grupie dyskusje.

Oczywiście mógłbym jeszcze pisać i pisać - ale wierzę, że załapaliście już o co mi chodzi. Tworząc gramsajty gram.pl udowodniło, że potrafi stworzyć coś ciekawego - teraz przyszedł czas na kolejny krok rozwoju platformy gram.pl Przyszedł czas na coś naprawdę nowatorskiego. Trzeba jednak mechanikę i "możliwości" dokładnie przemyśleć. Wiem, że wprowadzenie takiego czegoś nie jest łatwe i tanie - ale myślę, że z takim "prostym" forum przy takiej ilości użytkowników będzie coraz gorzej!
---

Mam nadzieję, że ten pomysł wzbudzi zainteresowanie innych gramowiczów i administracji gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wystarczy pisac posty tak by byly mozliwe do znalezienia :) lub tez korzystac z slow kluczy - w tematach mnie interesujacych pojawiaja sie slowa mod i http na porzadku dziennym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 15:33, KrisK91 napisał:

Krótko: Więcej skórek i więcej rang! Bo coś czuje, że kolejny awans nadejdzie dopiero
za rok-dwa =D. A ja tak lubie awanse.

Niestety, jak tłumaczy administracja - dodanie nowych rang bez "wielkiego boom" jest niemożliwe, a wielkie bum by sie większości użytkowników (chciałbyś swojego przewa stracić?)

Dnia 16.07.2008 o 15:33, KrisK91 napisał:


Pomysły "W PRZYSZŁOŚCI"

Unie/Klany/Coś nowatorskiego

Jestem całkowicie za... ciekawa propozycja.

Dnia 16.07.2008 o 15:33, KrisK91 napisał:


Mam już serdecznie DOSYĆ ograniczeń które stawia przede mną obecne forum. Zakładanie
bla bla bla

Nie. Zakładanie tysięcy wątków o danej grze spowodowałoby wysyp śmieci (100 tematów a i tak w żadnym ci nie powiedzą) i straszne obciążenie serwera (teoretycznie gramowy może pracować jeszcze wolniej)
Reszty komentować nie będę, bo nic do doania nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie popieram tę nową propozycję klanów, grup czy innych klubów. Oby tylko nie rozgrywało się to w systemie podobnym jak na portalach społecznościowych dla nastolatków >_>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2008 o 15:33, KrisK91 napisał:


Unie/Klany/Coś nowatorskiego

Według mnie bardzo dobry pomysł. Przy okazji powstałyby jakieś prawdziwe communities, bo na razie, mimo że ekipa Gram.pl lubi posługiwać się terminem "community" (vide: sobota community), to ja raczej nie nazwałbym tego zorganizowaną społecznością. ;P Wprowadzenie tego, co proponujesz wymagałoby chyba dość dużo pracy, ale byłoby to lepsze niż gramsajty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 16:35, Radykał napisał:


>
> Unie/Klany/Coś nowatorskiego

Według mnie bardzo dobry pomysł. Przy okazji powstałyby jakieś prawdziwe communities,
bo na razie, mimo że ekipa Gram.pl lubi posługiwać się terminem "community" (vide: sobota
community), to ja raczej nie nazwałbym tego zorganizowaną społecznością. ;P Wprowadzenie
tego, co proponujesz wymagałoby chyba dość dużo pracy, ale byłoby to lepsze niż gramsajty.


Masz absolutną rację. Może nie do końca absolutną. :P Społeczność gram.pl jest swego rodzaju fenomenem - mimo, iż tak na prawdę gram.pl nie jest serwisem społecznościowym wokół gram skupiła się całkiem spora grupka ludzi, całkiem fajnych i całkiem zorganizowanych. :) I dlatego też nazywamy Was społecznością gram.pl.

I mamy rację - bo co jak co, ale community kwitnie, ma się dobrze. Ale faktem jest, że może mieć się jeszcze lepiej i to nasz obowiązek aby o to zadbać. :)

Jeszcze jedno Kochani - Wasze pomysły są bezcenne, śledzimy je nawet (oho! niespodzianka) i serdeczne dzięki Wam za nie, bo na pewno pomogą nam wybrać drogę rozwoju (ew. potwierdzą :>)

Jest jeszcze ciut za wcześnie, aby podać Wam konkrety, ale pamiętajcie, że oprócz bieżących spraw (wiecie, że od lutego na gram.pl pojawiło się kilkadziesiąt już konkursów?) pracujemy także nad tym, co będzie. I nie omieszkamy, gdy przyjdzie na to czas, uchylić Wam rąbka tajemnicy.

Justa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tutaj można zgłaszać propozycje zmian i ulepszeń w gramsajtach?

Nie znalazłem takiego tematu, a nie chciałbym spamować. Ale skoro już piszę tego posta, to wrzucę listę moich osobistych życzeń:


1. dodać księgę gości,

2. dodać edycję komentarzy i możliwość ich całkowitego kasowania (nie tylko samej treści).

3. dodać możliwość zapisania 2-3 stylów użytkownika - czyli jak ma wyglądać dany wpis (krój, kolor i wielkość czcionki, marginesy, wcięcia, kolory linków, wyróżnienia itd. - na takie samej zasadzie jak to jest w CSS)

4. dodać możliwość edycji wpisu z poziomu HTML-a - w tej chwili można tylko edytować w trybie WYSIWYG, choć wstawiony kod HTML działa tak, jakby to była edycja kodu właśnie (i to tylko dodając, bo przy edycji już kodu nie widzimy przecież). Graficznie nie ma dostępu do wielu funkcji takich jak tabelki, zmiana czcionki itd - możliwość edycji czystego kodu umożliwiłaby dodawanie i swobodną edycję userom znającym HTML i CSS. Oczywiście należy wspomnieć, o tym, że edycja graficzna masakrycznie zwiększa ilość zbędnego kodu generowanego przez edytor (po prostu śmieci rodem z Worda), a więc objętość całej strony.

5. dodać możliwość otagowania wpisów - wyśmienicie ułatwiłoby to wyszukiwanie wpisów na podobny temat; oczywiście mówię tu o tagowaniu wyłącznie dla wygody autora danego bloga i jego czytelników. I co ważniejsze - każdy wpis mógłby być otagowany nie jednym, ale kilkoma tagami np. wpis z trailerem Grand Theft Auto IV mógłby mieć tagi "GTA IV", "trailer" i "Rockstar". Bardzo podoba mi się sposób w jaki zrobiło to Kotaku.com - autor może każdy wpis otagować dowolnie - tagiem wymyślonym przed chwilą, bądź użytym przez siebie już wcześniej. Ale w tym samym oknie edycyjnym można by użyć taga stworzonego już wcześniej przez innych userów - to z kolei umożliwiłoby wyszukiwanie wpisów o podobnej tematyce - zarówno ze ze strony głównej Gramsajtów, jak i z chmury tagów na własnej stronie (tu można by sie zastanowić, jak to zrobić w praktyce - w sensie jak rozgraniczyć przeszukiwanie własnych wpisów od wpisów wszystkich gramsajtów). Tym niemniej podstawowy mój pomysł jest taki, by kliknięcie w taga umieszczonego we wpisie (na Kotaku jest to lewy górny róg, nad tytułem) powodowało wyświetlenie listy wpisów tego samego bloga. Bardzo by się to przydało!

6. dodać możliwość pisania prywatnych wiadomości (private message) - to mogłby być świetny "wewnętrzny" e-mail. Zawartość tych prostych skrzynek nadawczych i odbiorczych mogłaby być automatycznie kasowana np. po miesiącu, by nie obciążać serwerów.

7. zreorganizować i rozwinąć system powiadomień - zrobić to w sposób, jak np. na Deviantart.com. W tym społecznościowym serwisie twórców (m.in. grafików, fotografików, rysowników) jest osobna skrzynka, na którą dostaję powiadomienia o:
a. prywatnej wiadomości (u nich nazywa się note),
b. wpisie na głównej stronie mojego profilu (na GS-ach mogłaby to być wspomniana wyżej Xięga Gości),
c. komentarzu pod moją pracą,
d. odpowiedzi na mój komentarz pozostawiony pod moją pracą,
e. odpowiedzi na mój komentarz pozostawiony pod pracą innego autora,
f. nowym wpisie mojego znajomego,
g. o odpowiedzi na mojego posta na forum.

Z kolei na Digart.pl (polskim odpowiedniku DA) można jeszcze obserwować daną pracę, co powoduje, że obserwowane wpisy na liście "Obserwowane" wytłuszczają się, gdy komentują inni.

Podobnie jak z PM powiadomienia mogłyby być usuwane ze skrzynki po 30 dniach.

Jest to świetne udogodnienie, bo nic nie ginie. Obecny system powiadamiania na GS-ach nie dość że jest szczątkowy (wpis na forum, wpis na blogu), to jeszcze pojawia się nie-wiadomo-kiedy - kolega wpisu dokonał, a powiadomienie pojawia się lub nie... (do dziś nie wiem, od czego to zależy). Po powiadomieniu o nowym wpisie na GS-ie obecnie nie pozostaje żaden ślad - gdy znowu wchodzę na swojego bloga, po prostu nie pamiętam, co się zmieniło u znajomego. Łatwo można zapomnieć o tym po prostu. System zastosowany na Deviantarcie nie pozwala zapomnieć o tym co się pojawiło, ani co zostało skomentowane - nieważne czy u mnie, czy tam gdzie bywam. Powiadomienia na DA.com są po prostu automatycznymi PM-ami, które trzeba ręcznie usunąć ze skrzynki. Tam po prostu nie da się NIC przegapić. :) Na GS-ach, jeśli się samemu nie sprawdza odpowiednich wpisów (trzeba pamiętać których), to po prostu można komentarze przegapić. Warto też dodać, że na DA istnieje opcja "Reply" - a więc lista komentarzy jest drzewkowa, a nie prosta jak drut (jak na GS-ach).

To tyle. Kłaniam się. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystko o czym napisales spodobalo mi sie mniej lub bardziej, ale najbardziej kibicowalbym wprowadzeniu na gramowe forum tego pomyslu:

Dnia 16.07.2008 o 15:33, KrisK91 napisał:

Unie/Klany/Coś nowatorskiego

Zahaczajac o slowa Radykala, moje zdanie na temat comunnity brzmi podobnie - wtedy dopiero byloby o czym pisac w sobocie. ;-)

Tak wiec zdecydowanie moge orzec swoje poparcie pod krotkim i zwiezlym...

/signed!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 15:13, Misio Rysio napisał:

Ja chce by można było u was kópic gry java :D


Chyba pomysł nie realny gdyż serwis gram.pl nie zajmuje się grami na telefony komórkowe choć przyznam, że pomysł całkiem dobry może się przyjmie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 15:13, Misio Rysio napisał:

Ja chce by mozna bylo u was kupic gry java :D


Świetny pomysł,zrobić jakiś java corner i dodawać nowe gry,recenzje,zapowiedzi :D Ja jako nalogowy gracz na komórce byłbym zachwycony!

PS zmiana nicka by się przydała o którą walczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wieksze avatary! Moim zdaniem są zbyt malutkie i nic przez to nie widać. Dzieki powiekszeniu każdy forumowicz identyfikowałby sie własnym oryginalnym avatrem, który jest duży i oddaje zamysł właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 15:28, Kawosz napisał:

Przede wszystkim wieksze avatary! Moim zdaniem są zbyt malutkie i nic przez to nie widać.
Dzieki powiekszeniu każdy forumowicz identyfikowałby sie własnym oryginalnym avatrem,
który jest duży i oddaje zamysł właściciela.


W ustawieniach masz możliwość zwiększenia rozmiaru avatarów.
Poza tym większe od tych, które są nie są wskazane bo psuły by wygląd forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 15:28, Kawosz napisał:

Przede wszystkim wieksze avatary! Moim zdaniem są zbyt malutkie i nic przez to nie widać.
Dzieki powiekszeniu każdy forumowicz identyfikowałby sie własnym oryginalnym avatrem,
który jest duży i oddaje zamysł właściciela.

Ustawienia ---> Pokazuj awatara przy poście autora: tak (dużo obrazek) i wtedy masz większy obrazek. Może nie jest ogromny, ale o wiele więcej na nim widać, IMO awatary 200x200px są zbyt duże (podałem taki rozmiar, bo to on króluje na forach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować