Zaloguj się, aby obserwować  
barteg

Elfy - Temat Ogólny

625 postów w tym temacie

Jako ze bardzo spodobał mi sie temat o smokach zrobiłm własny tylko o elfach . CO sądzicie o tych szlachetnych stworzniach ? Piękne istoty ... Elfy żyją w Lasach i rzadko kiedy widzi je w miastach , nie jedzą mieśiwa . Najczęsciej ely są łucznikiami tak jak znany nam juz Legolas świtny gość. Jak wiadomo Elfy nie za bardzo lubią krasnoludy . Krasnoludy zyja w obrzdliwych nie zadbanych komnatach fuj lepiej nie bede wspominał o krasnoludach żlebowych...Widać ze wszyscy bardzo lubią ely naprzykład Christopher Paolini zmienieł Eragona- człowieka w Eragona-elfa . Do tego tematu dawajcie wszystko co elfów dotyczy zdjęcia , avki , tapetki , itd..
A wieć co o nich myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z elfów, to ja najbardziej lubię Mrocznych Elfów, którzy nie godzą się na swój los mordercy.Przykład:w Sacred takim można być.Zresztą pozostałe elfy też bardo lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś elfy kojażyły mi się tylko z pomocnikami św. Mikołaja ;) Lektura LotR jednak szybko mnie od takiego myslenia odwiodła, dziś niewyobrażam sobie fantasy bez smoków i elfów ;) Dałbym jakieś obrazki ale muszę spadać fastem na kolacje ;p Pozdrawiam :)

PS. Ciekawe czy zarz powstanie temat: "Orkowie - temat ogólny " ? :) Tyle mojego pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 20:55, barteg napisał:

Jako ze bardzo spodobał mi sie temat o smokach zrobiłm własny tylko o elfach . CO sądzicie
o tych szlachetnych stworzniach ? Piękne istoty ... Elfy żyją w Lasach i rzadko kiedy widzi
je w miastach , nie jedzą mieśiwa . Najczęsciej ely są łucznikiami tak jak znany nam juz Legolas
świtny gość. Jak wiadomo Elfy nie za bardzo lubią krasnoludy . Krasnoludy zyja w obrzdliwych
nie zadbanych komnatach fuj lepiej nie bede wspominał o krasnoludach żlebowych...Widać ze wszyscy
bardzo lubią ely naprzykład Christopher Paolini zmienieł Eragona- człowieka w Eragona-elfa
. Do tego tematu dawajcie wszystko co elfów dotyczy zdjęcia , avki , tapetki , itd..
A wieć co o nich myslicie ?


Jakbyś przeczytał "Panią Jeziora" ASa, to byś poznał trochę brutalnej prawdy o Aen Sidhe (Elfach), np. wojny z jednorożcami, przejmowanie światów, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elfy to najlepsza wg mnie rasa jaka moze wystepować we wszelkich światach od Faerunu poprzez Alagaesię aż do Śródziemia. Ale niestety nie do wszystkiego. Ja osobiście miłuję się w jednym konkretnym odłamie elfów - w drowach - mrocznych elfach z Podmroku. Sadzę ze elfy są najbardziej wszechstronną rasą gdy w wiekszości klas i profesji moą wykrzesać z siebie umiejetności jakich nie znają inne rasy. jednak elfi magowie to zapewne najpotęzniejsi przedstawiciele tej rasy. A i po ewentualnej śmierci (w skutek przemocy gdyz inaczej nie umierają) stają się potężnymi demonami jeśli za zycia ich charakter był zły. Przykładem jest słynny duch złej elfiej kobiety - banshee.


PS. Nie wiem czy taki temat juz jest bo mi sie nie chciało sprawdzać ale jesli nie ma to wg mnie było dobrym pomysłem załozenie takowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 20:57, plada napisał:

Z elfów, to ja najbardziej lubię Mrocznych Elfów, którzy nie godzą się na swój los mordercy.Przykład:w
Sacred takim można być.Zresztą pozostałe elfy też bardo lubię.

Elfy dały początek istnieniu Orką - według J.R.R. Tolkiena, wkońcu to on jest "ojcem" takiej fantastyki. Mówie to dla tych którzy tego niewiedzą, choć myślę że to oczywiste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elfy są głupie :P Chodzi mi o wygląd. Te ich uszy, brrrr. Lubie ich troche tylko po to, że mają fajne miecze i dobrze strzelaja z łuków, a tak to mogą spadać. Najfajniejszty elf jakieog widizałem to Legolas :P

Offtop : Troche bezsensu tworzyc tematy o każdej rasie... Najpierw był o minotaurze, późnieuj o smokach, teraz o elfach... Nie lepeij zrobić jeden temat o wszystkich rasach i potworach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się najbardziej podoba pół-elf pół-człowiek. Z tego co wiem występuje tylko w grach w filmie bądź książce jeszcze się nie spotkałem. Owy elfo-człowiek najbardziej jest wszechstronny nie dość, że ma wiedze elfią i urode to na dodatek może mieć dowolny charakter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jakos nigdy elfon nie lubilem. Nie wiem czemu, jakos szpiczastousi mnie nie przekonywali :P Zdecydowanie wole krasnoludy a nawet orki :-) Dobry elf to martwy elf, dobra elfka to seks-niewolnica :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 20:57, plada napisał:

Z elfów, to ja najbardziej lubię Mrocznych Elfów, którzy nie godzą się na swój los mordercy.


To mi trochę historią Drizzta ''zalatuje'' :)
Jest to Drow, który wybrał wygnanie i życie na powierzchni zamiast roli Assasina domu Do''Urden (czy jakos tak :) w mieście Mezoberranzan.
Zresztą IMO Drizzt jest chyba najbardziej znanym Mrocznym elfem w CAŁYM Fantasy w ogóle :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam do tego że według Tolkiena o którym napisałeś elfy były pierwszą rasą na obszarze Ardy (Ziemi) a dopiero po nich na świecie pojawili się ludzie (mozna o tym przeczytać w "Silmarillion"). Dla uściślenia orkowie to elfy zdegenerowane poprzez okrutne tortury i zatruwanie umyslu ciemnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale oprócz tych wszystkich przymiotów, elfy to wredne istoty realizujące wytyczone im cele, za wszelką cenę.

Na dokładkę: posidają w swoich szeregach czynnie działających agentów z Matrixa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 21:02, liwuniek14 napisał:

Ja osobiście miłuję się w jednym
konkretnym odłamie elfów - w drowach - mrocznych elfach z Podmroku. Sadzę ze elfy są najbardziej
wszechstronną rasą


Może i są potężną rasą (odłamem elfów) to niestety jest to rasa strasznie niezgodna, nie potrafiąca się dogadać między sobą, prowadząca liczne wojny w swoich szeregach,co niestety nie tworzy z nich potężnej ''cywilizacji''...no niestety bo to bardzo interesująca rasa :)

A co do Drizzta... a kysz, hańba wszystkich drowów...dobry drów, to nie drow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elfy są aroganckie i odnoszą się z wyższością do innych ras. Ich motto: "Byliśmy tu już dawno, kiedy wy dopiero przestaliście jeść kamienie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Borys ma świętą rację. Dobry drow to coś takiego jak dzielnica ilithidów po środku Athkatli. Bleeee ;( A jeśli chodzi o te rozłamy to nie jest to aż takie potworne. Dzięki temu drowy są drowami a bez tych wojen to jaki byłby wogóle sens w dzieleniu elfów na odłamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 21:14, liwuniek14 napisał:

A jeśli chodzi o te rozłamy to nie jest to aż takie potworne. Dzięki temu drowy
są drowami a bez tych wojen to jaki byłby wogóle sens w dzieleniu elfów na odłamy?


Chodziło mi raczej o to, że mimo ich potężnych mocy i zdolności raczej niemożliwym jest podbicie którychś z krain leżących ''nad'' nimi, pomijając fakt wrażliwości na światło,ich zorganizowanie się na taką skalę graniczy z cudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zwróc uwagę ze według historii Faerunu drowy posiadają swoje magiczne zdolności nie tylko z własnej naturalnej mocy magicznej. Ich przodkowie odebrali cała magie plemieniu elfów morskich. To też jest jakiś ich sukces. Zresztą nie powinna wygrać w tych sporach zadna częśćelfów bo to by odebrało caly sens ich istnieniu.

OffTop: Ja już idę sobie. Dzieki wszystkim za konwersację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować