Zaloguj się, aby obserwować  
barteg

Elfy - Temat Ogólny

625 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2007 o 20:08, elvaxi napisał:

Mnie w elfach najbardziej interesuje osobliwy wygląd...

Spiczaste uszy, inna karnacja, gładsza skóra, stylowe ubranka i inne detale. Poza tym to zwykłe humanoidy, właściwie najmniej się różniące od ludzi z tych fantastycznych ras.

Dnia 05.04.2007 o 20:08, elvaxi napisał:

...wiek...

Czyli w zasadzie wieczna młodość [bo nie nieśmiertelność, gdyby byli nieśmiertelni, to nie ginęliby wcale, nawet z korpusem pozbawionym makówki], która właściwie przeczy naturalnym prawom przyrody [a przypominam, że elfy (te właściwe, leśne) są z nią najmocniej związane]. A, że przez tą długowieczność mają problemy z prokreacją to co innego.

Dnia 05.04.2007 o 20:08, elvaxi napisał:

...i język, który chciałbym poznać.

A który nie istnieje, bo jest właściwie wymysłem pisarzy. Wątpię, by w ogóle był jakiś "elficki" rozwinięty na poziomie, by miał jakąś gramatykę etc, to raczej specyficzna czcionka i powymyślane słowa. Uniwersum Star Treka ma jakiś silnie rozbudowany język [chyba nawet Wikipedia coś w nim obsługuje], ale mniejsza o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 20:23, Liqid napisał:

> ...i język, który chciałbym poznać.
A który nie istnieje, bo jest właściwie wymysłem pisarzy. Wątpię, by w ogóle był jakiś "elficki"
rozwinięty na poziomie, by miał jakąś gramatykę etc, to raczej specyficzna czcionka i powymyślane
słowa. Uniwersum Star Treka ma jakiś silnie rozbudowany język [chyba nawet Wikipedia coś w
nim obsługuje], ale mniejsza o to.


No to się mylisz bo sindarin jest bardzo rozbudowanym językiem który nie jest czymś w rodzaju "A teraz takie słówko i takie a potem coś takiego" ale ma gramatykę i wiele innych, swoją wymowę, pismo, alfabet i wogólę jest to prawdziwy język i nie wymysł pisarzy a twór Tolkiena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 20:18, AQ22 napisał:

ja w grach RPG i cRPG lubię grać pół-elfami i elfami.


Ja również zawsze wybiorę elfa:) są szybkie, zwinne, inteligentne i mają w sobie coś mistycznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 22:34, reaven1 napisał:

Ja również zawsze wybiorę elfa:) są szybkie, zwinne, inteligentne i mają w sobie coś mistycznego...

Tylko w NWN 2 ostatnio wybrałem sferokrętnego czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2007 o 22:38, AQ22 napisał:

Tylko w NWN 2 ostatnio wybrałem sferokrętnego czy jakoś tak.


JA zawsze będę wierny mojej ulubionej Elfiej rasie:) Nigdy sie na niej nie zawiodłem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 22:38, AQ22 napisał:

Tylko w NWN 2 ostatnio wybrałem sferokrętnego czy jakoś tak.


A czy oni nie nazywają się czasem planokrwiści? Jak w oryginalnym podręczniku do D&D?

Osobiście nie przepadam za elfami, za bardzo irytuje mnie ich arogancja, można rzec, zę ustępują w tym jedynie irdom i abloethom. Chociaż fascynująca jest w nich ta pasja, którą w sobie posiadają, żywiołowość, umiłowanie do natury i nieograniczony wręcz talent magiczny.

Ale jednak i tak wolę krasnoludy. ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie znajdę jakąś dokładną charakterystykę elfów Sapkowskiego? Ogólnie do matury muszę przygotować obraz elfów, a ponieważ nie czytałem żadnej książki Sapkowskiego niewiele wiem, poza podstawowymi rzeczami i ogólnikami. A może ktoś by się pokusił o szczegółowy opis? :-) Muszę znać świat i kulturę tych elfów, ich charaktery, wygląd i stroje, a także oręż którym się posługują, oraz co nieco o języku. Mile widziane też tytuły książek, które mógłbym wpisać do literatury podmiotu. Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 20:23, Liqid napisał:

> Mnie w elfach najbardziej interesuje osobliwy wygląd...
Spiczaste uszy, inna karnacja, gładsza skóra, stylowe ubranka i inne detale. Poza tym to zwykłe
humanoidy, właściwie najmniej się różniące od ludzi z tych fantastycznych ras.
> ...wiek...
Czyli w zasadzie wieczna młodość [bo nie nieśmiertelność, gdyby byli nieśmiertelni, to nie
ginęliby wcale, nawet z korpusem pozbawionym makówki], która właściwie przeczy naturalnym prawom
przyrody [a przypominam, że elfy (te właściwe, leśne) są z nią najmocniej związane]. A, że
przez tą długowieczność mają problemy z prokreacją to co innego.
> ...i język, który chciałbym poznać.
A który nie istnieje, bo jest właściwie wymysłem pisarzy. Wątpię, by w ogóle był jakiś "elficki"
rozwinięty na poziomie, by miał jakąś gramatykę etc, to raczej specyficzna czcionka i powymyślane
słowa. Uniwersum Star Treka ma jakiś silnie rozbudowany język [chyba nawet Wikipedia coś w
nim obsługuje], ale mniejsza o to.


Coś ty??
1. to nie było pytanie
2. jeżeli już to retoryczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 20:08, elvaxi napisał:

Mnie w elfach najbardziej interesuje osobliwy wygląd, wiek i język, który chciałbym poznać.


Mnie najbardziej interesuje to, że mają magiczną moc, to, że inaczej żyją niż my...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rasa elfów to jedna z najlepszych ras ... Zawsze lubiłem grać postaciami elfów .. Fajnie wyglądają i są w "dobrych kontaktach" z naturą co tez mi się u nich bardzo podoba ... W ogóle elfy jako łowcy, albo druidzi pasują swietnie :)

A elfki to już w ogóle laski są ;)) Hihihi =PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2007 o 00:05, bitelz90 napisał:

.. Fajnie wyglądają i są w "dobrych kontaktach" z naturą co tez mi się u nich bardzo podoba

Nie licząc mrocznych elfów, lub drowów - ale co tam mały szczegół ;)

Dnia 08.04.2007 o 00:05, bitelz90 napisał:

... W ogóle elfy jako łowcy, albo druidzi pasują swietnie :)

Jako łowcy to tak, ale jako druidzi to w żadnym wypadku. Nie ma elfa druida. Tylko ludzie mogą zostać druidami. Związane jest to z wierzeniami. Elfy nie wyznają kultu "matki ziemi", ale mają osobnych bogów od wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2007 o 17:33, mufur napisał:

Jako łowcy to tak, ale jako druidzi to w żadnym wypadku. Nie ma elfa druida. Tylko ludzie mogą
zostać druidami. Związane jest to z wierzeniami. Elfy nie wyznają kultu "matki ziemi", ale
mają osobnych bogów od wszystkiego.


No, ale ja mówie, że mi pasuje taki Elf - Druid na przykład. Lata sobie taki pan i czaruje drzewa i zwierzątka, i do tej roli akurat elf mi pasuje ;) ;PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2007 o 17:33, mufur napisał:

Nie licząc mrocznych elfów, lub drowów - ale co tam mały szczegół ;)


Mroczne elfy i drowy. Hmm... z tego co pamiętam drowy są określeniem z FR, a tam mroczne elfy i drowy, to to samo. No i oczywiście dochodzi sprawa Drizzt''a Do''Urden''a, który jako drow został łowcą. :P

Dnia 08.04.2007 o 17:33, mufur napisał:

Jako łowcy to tak, ale jako druidzi to w żadnym wypadku. Nie ma elfa druida. Tylko ludzie mogą
zostać druidami.


Półelfy również.

Dnia 08.04.2007 o 17:33, mufur napisał:

Związane jest to z wierzeniami. Elfy nie wyznają kultu "matki ziemi", ale
mają osobnych bogów od wszystkiego.


To już zależy od świata. O ile pamiętam elfy Sapkowskiego czciły Ziemię jako matkę wszystkich rzeczy naturalnych i stworzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 22:47, bitelz90 napisał:

No, ale ja mówie, że mi pasuje taki Elf - Druid na przykład. Lata sobie taki pan i czaruje
drzewa i zwierzątka, i do tej roli akurat elf mi pasuje ;) ;PP


Ale elfowi nie pasuje. A życzę szczęścia w przekonaniu go do zostania jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 14:07, Albatross napisał:

Czy ktoś wie gdzie znajdę jakąś dokładną charakterystykę elfów Sapkowskiego? Ogólnie do matury
muszę przygotować obraz elfów, a ponieważ nie czytałem żadnej książki Sapkowskiego niewiele
wiem, poza podstawowymi rzeczami i ogólnikami. A może ktoś by się pokusił o szczegółowy opis?
:-) Muszę znać świat i kulturę tych elfów, ich charaktery, wygląd i stroje, a także oręż którym
się posługują, oraz co nieco o języku. Mile widziane też tytuły książek, które mógłbym wpisać
do literatury podmiotu. Z góry dziękuje za wszelką pomoc.


No, to trafiłeś. :p Elfy Sapkowskiego są skąplikowaną rasą. Ja na pewno kiepsko się na nich znam, bo Wiedźmina dopiero zacząłem i na razie tylko trochę elfów ''spotkałem''. Z tego, co wiem, to z daleka nie różnią się wiele od ludzi, jeżeli chodzi o budowę. Elfki oczywiście uważane są za piękne (ehh, jak w każdym świecie fantasy). Elfy oczywiście mają szpiczaste uszy.

W początkowych latach ludzi, elfy zostały wypędzone i wiele z nich czuło do ludzi nienawiść z tego powodu. Szanują ziemię i jej nie uprawiają. Zamiast ''wydzierać'' jej skarby jedzą, to co rośnie. W większości owoce, ziele, warzywa, ale nie było coś o nich jako jaroszach. Wnioskuję, że jedzą mięso, ale rzadko.

Co do kultury wiele nie wiem. Mieszkają w lasach, domach, ale nie używają (raczej) kamienia. Dzielą się na te cywilizowane i te dzikie. Te cywilizowane mają szansę na akceptację wśród ludzi i mieszkają w miastach, powoli stając się podobnymi do swoich sąsiadów. Natomiast te dzikie nie chciały się dostosować do ludzi, mając ich za intruzów (słusznie zresztą). Jest ich mało. Żyją z tego, co daje im natura i to co mogą ukradnąć. Oczywiście żywią wielką przyjaźń z roślinami i zwierzętami.

Język elfów jest pradawny, jak zresztą rasa posługująca się nim. Elfy często nazywani są (chyba) "Pradawnymi". Z kolei wiele z nich potrafi porozumiewać się ze zwierzętami i potworami. Używają pradawnego, czy tam starego języka.

Jeśli chodzi o broń, to jak w każdym fantasy elfy posługują się znakomicie łukami. Jeżeli chodzi o broń białą, to wierzę, że noszą miecze różnej wielkości, lekkie bronie sieczne i kłute, to chyba wszystko, co wiem.

Jak na razie prawie przeczytałem jedną książkę Sapkowskiego: "Ostatnie Życzenie", więc do tego możesz się odnieść.

P.S. Jak przeczytam więcej Sapkowskiego (przy dobrym tempie 1książka/3dni z powodu szkoły), to coś jeszcze dopiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 10:43, Budo napisał:

Dlaczego więc nie weźmiesz sie za czytanie? Proponuję szybko, czasu coraz mniej.

Jestem w trakcie czytania "Ostatnie Życzenie", ale zdaję sobie sprawę, że nie zdążę przeczytać wszystkich opowiadań i tomów. Dla mnie priorytetem jest inny przedmiot. Polski muszę tylko zdać i mieć to z głowy :)

@Icestalker

Thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 12:14, Albatross napisał:

@Icestalker

Thx.


Nie ma za co, lubię pomagać. Aha, nawiasem mówiąc: trzymaj kciuki, już jestem w "Mieczu Przeznaczenia". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować