Zaloguj się, aby obserwować  
barteg

Elfy - Temat Ogólny

625 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2007 o 18:41, Mistriel napisał:

SWłabością elfów jest ich duma. Wydają mi się takie wiecznie poważne. Chyba za długo żyją.
Jak dla mnie to najlepsze są półelfy. Ludzkie, kiedy trzeba, elfie, kiedy muszą.( Polecam ksiązkę
"Cień elfa" z serii Forgotten Realms). Czemu nikt nie mówi o elfach u Sapkowskiego?


Niestety, półelfy siebie w ten sposób nie widzą. Dla ludzi wyglądają za bardzo jak elfy i zostają odpychane, męczone i są pierwszymi podejżanymi w przypadku przestępstwa.A dla elfów wyglądają jak ludzie i sytułacja się powtarza. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej w grach wkór...wkurza że elfki(najczęściej leśne,mroczne) są wrogami.Chojera no przecież to najładniejsze istoty a my je musimy często zabijać.Nieeee no to się nie godzi:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, mam prośbę, na jutro muszę oddać bibliografię do sprawdzenia, mianowicie potrzebuję legend dotyczących elfów (w fantasy już mam, ale brakuje mi odniesienia), niestety nie mogę nic znaleźć w internecie, może zna ktoś jakąś stronę na ten temat albo posiada i mógłby zamieścić tutaj informacje o nich(przydałby się również autor ale źródło wówczas), byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja powiem tak temat bezsensu jak mozna wypowiadac sie na temat mistycznych stworzen takich jak Elfy skoro nigdy nikt z was takiego nie widzial bo takie cos nie istnieje a to ze one sa piekne i szlachetne to poprostu wyobrazna pisarza bo jak mi wiadomo to chyba Tolkien tak ucharakteryzowal elfy w swoich ksiazkach ze wyszlo ze to stworzenia piekne szlachetne a przecierz kazdy moze mowic inaczej moze elf to poprostu obrzydliwy trol tyle ze mniejszy ale nie bede porównywal bo trolle tez nie istnieja (chyba ze bugarzy) wiec moja wypowiedz jest prosta takiego czegos nie ma i nie warto sie wypowiadac tak tak wiadomo temat powstal dla zabawy by rozwijac wasza wyobraznie nom ale po co komu w mozgach elfy co wy ludzie myslicie ze kiedys to wam kozysc przyniesie watpie...
PozdRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 12:43, Dard napisał:

witam, mam prośbę, na jutro muszę oddać bibliografię do sprawdzenia, mianowicie potrzebuję
legend dotyczących elfów (w fantasy już mam, ale brakuje mi odniesienia), niestety nie mogę
nic znaleźć w internecie, może zna ktoś jakąś stronę na ten temat albo posiada i mógłby zamieścić
tutaj informacje o nich(przydałby się również autor ale źródło wówczas), byłbym bardzo wdzięczny.


Elfy pochodzą z mitologii nordyckiej więc tam poszukaj.

Dnia 01.04.2007 o 12:43, Dard napisał:

Moją koleżankę przezywamy elfka, albo Elrond


Fajnie, cieszy się z tego że nazywacie ją imieniem faceta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elfy nie istnieją tak samo jak nie istnieją bugarzy (pewnie ci chodziło o Bułgarów ale to zapewne tylko beznadziejnie nienormalny błąd). Ale.... To wcale nie znaczy że nie można wypowiadać się na temat różnych wizji elfów u różnych twórców, w różnych grach, w różnych filmach etc...

Jak ci zapewne wiadomo są szkoły w których LEKTURAMI OBOWIĄZKOWYMI są władca Pierścieni (+Hobbit) oraz jedna inna dowolna lektuta fantasy. Na ich podstawie pisze się wypracowania porównujące. To kolejny powód istnienia takiego tematu: pomoc innym forumowiczom.

To jest forum dyskusyjne a dyskutować można na każdy temat (byle bez spamowania, którego dokonujesz pisząc takie posty jak ten przed chwilą).

Pozdr. Życzę nawrócenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 13:01, ZóL napisał:

No to ja powiem tak temat bezsensu jak mozna wypowiadac sie na temat mistycznych stworzen takich
jak Elfy skoro nigdy nikt z was takiego nie widzial bo takie cos nie istnieje a to ze one sa
piekne i szlachetne to poprostu wyobrazna pisarza bo jak mi wiadomo to chyba Tolkien tak ucharakteryzowal
elfy w swoich ksiazkach ze wyszlo ze to stworzenia piekne szlachetne a przecierz kazdy moze
mowic inaczej moze elf to poprostu obrzydliwy trol tyle ze mniejszy ale nie bede porównywal
bo trolle tez nie istnieja (chyba ze bugarzy) wiec moja wypowiedz jest prosta takiego czegos
nie ma i nie warto sie wypowiadac tak tak wiadomo temat powstal dla zabawy by rozwijac wasza
wyobraznie nom ale po co komu w mozgach elfy co wy ludzie myslicie ze kiedys to wam kozysc
przyniesie watpie...
PozdRO


Może i elfy nie istnieją, ale znaki interpunkcyjne owszem. Jeżeli uważasz, że rzeczą bezsensowną jest wypowiadanie się na temat elfów, to zauważ, że właśnie to robisz. Po Tolkienie przyjęło się wiele rzeczy, również współczesny obraz doskonałych elfow. Oczywiście nie jest to jeden i właściwy stereotyp. na przykład elfy z FR. Są inne niż te opisane przez Tolkiena. Ten temat nie powstał dla zabawy ale dla dyskusji. Jeżeli panie zólu (let''s leave thin one without any unnecessary comments.) i uważasz, że ten temat nie ma sensu to się nie wypowiadaj, bo tym nic nie wniesiesz. A jak będziesz pisał coś na temat dyskusji, jak tutaj zrobiłeś, to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiało was czasami, że w niektórych grach (np.Spellforce) nie występują elfy tylko elfki? (nie mówię tu o mrocznych elfach tylko o normalnych i lodowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 14:02, milten6 napisał:

Nie zastanawiało was czasami, że w niektórych grach (np.Spellforce) nie występują elfy tylko
elfki? (nie mówię tu o mrocznych elfach tylko o normalnych i lodowych)


Chodzi o "efekty wizualne", wiesz o co chodzi. Elf to elf ot po prostu, a jak nastolatek zobaczy na pudełku elfkę w skompym stroju to zaraz się zainteresuje, i być może kupi, jak widzisz wyjaśnienie jest dość proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi o elfy występujące w grach. Np. jest miasto elfów i są w nim elfki. Mówią na siebie "siostry", a żadnego elfa tam nie ma. Czy to celowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 14:42, milten6 napisał:

Ale mi chodzi o elfy występujące w grach. Np. jest miasto elfów i są w nim elfki. Mówią na
siebie "siostry", a żadnego elfa tam nie ma. Czy to celowe?


Nie wiem, to po prostu twór wyobraźni autora fubuły i chyba nie trzeba przywiązywać większej wagi do tego, że jest to "siostrzeństwo" widywałem też bractwa tego typu. Po prostu wątek jakiejś zamkniętej społeczności wzbogaca opowieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do bledow to pisze szybko i na nie nie zwazam i mam to szczerze gdzies po nikt z tych co mnie ucza nie patrzy nom i mi to wisi a po 2. Jezeli chodzi wam o te elfy nom i niestety musze do tego wrocic to prawda jest taka jak juz wspomnialem ze to bezsens i gdyby ktos mial sie juz wypowiadac na ten temat to temat powinien brzmiec inaczej naprzyklad Elfy-Film,Ksiazka,Gry itp ale skoro wykonawca nazucil slowo Temat Ogólny czyli wiaze sie to tez z rzeczywistoscia wiec nie miejcie mi tu jakiegos buntu bo takiego czegos jak elf nie ma i nie bedzie moze ja sie czepiam,moze wypominam ale ludzie pomyslcie moze moj blad tkwi w tym ze to wykonawca ujol zle temat...
PozdrO a co do tego blendu z "bugarzu-Bulgarzy" to moja wina tu sie zabardzo rozpedzilem piszac i to moge uznac za poprawe za ktora Thx...
ale to tak na marginesie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś to ja żem widział jak to w TVN leciało Rozmowy w toku i tam był facet co umiał gadać po elfucku.A tematem było "umiem niepotrzebną rzecz" albo jakoś to podobnie szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elfy to dla mnie takie.. ech, no nie wiem, jakoś nie przepadam za nimi. najbardziej chyba lubię Drizzta Do''Urdena i jego słynny taniec z Błyskiem i Lodową Śmiercią. a poza nim to chyba toleruję tylko Gelu z HOMM3: Armageddon''s Blade i oczywiście Legolasa :) (szczególnie za imię). a tak to chyba wolę krasnoludy. wolę te niskie, twarde, zahartowane, silne, brodate istoty, z toporami, młotami, ciężkimi kuszami i wielkimi tarczami w tych silnych, sękatych dłoniach, żłopiące piwo, śmiejące się,śpiewające pieśni i opowiadające dowcipy i legendy i tłukące wrogów z magii run. a te wysokie smukłe, zwinne, długouche istoty, żyjące na drzewach, śpiewające pieśni do motylków, drzewek i księżyce, pijące słabe wino i wodę, tańczące na kwiecistych polanach, kumające się z jeleniami, jednorożcami i entami, i w razie zagrożenia ściągające wrogów swych pięknych lasów ze swoich ogromnych łuków (z drzewa wiśni, a cięciwa z grzywy jednorożca, bo jakże by inaczej) z 2 km i tnące wrogów swymi cienkimi szablami, mieczami i sejmitarami i rzucające czary natury jakoś mi nie pasują. uuu, ale mi zajęło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 18:25, dominik000 napisał:

kiedyś to ja żem widział jak to w TVN leciało Rozmowy w toku i tam był facet co umiał gadać
po elfucku.A tematem było "umiem niepotrzebną rzecz" albo jakoś to podobnie szło.


Moja koleżanka też spriecha w sindarinie i co? Są na necie stronki gdzie można nauczyć się mówić i pisać po elficku. Mnie tam by się nie chciało uczyć. Za to znam runy krasnoludzkie z WFRP. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 18:50, Madoc napisał:

elfy to dla mnie takie.. ech, no nie wiem, jakoś nie przepadam za nimi. najbardziej chyba lubię
Drizzta Do''Urdena i jego słynny taniec z Błyskiem i Lodową Śmiercią. a poza nim to chyba toleruję
tylko Gelu z HOMM3: Armageddon''s Blade i oczywiście Legolasa :) (szczególnie za imię). a tak
to chyba wolę krasnoludy. wolę te niskie, twarde, zahartowane, silne, brodate istoty, z toporami,
młotami, ciężkimi kuszami i wielkimi tarczami w tych silnych, sękatych dłoniach, żłopiące piwo,
śmiejące się,śpiewające pieśni i opowiadające dowcipy i legendy i tłukące wrogów z magii run.
a te wysokie smukłe, zwinne, długouche istoty, żyjące na drzewach, śpiewające pieśni do motylków,
drzewek i księżyce, pijące słabe wino i wodę, tańczące na kwiecistych polanach, kumające się
z jeleniami, jednorożcami i entami, i w razie zagrożenia ściągające wrogów swych pięknych lasów
ze swoich ogromnych łuków (z drzewa wiśni, a cięciwa z grzywy jednorożca, bo jakże by inaczej)
z 2 km i tnące wrogów swymi cienkimi szablami, mieczami i sejmitarami i rzucające czary natury
jakoś mi nie pasują. uuu, ale mi zajęło :)


Zgadzam się z tobą w 100%.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tu wtrącę coś innego. Otóż, ja elfy kojarzę głównie z "Wiedźmina" Sapkowskiego, jeśli chodzi o grę, to jak wszyscy wiedzą - niedługo wyjdzie takaż o tym samym tytule. I tam elfy są zupełnie inną społecznością, niż w standardowych książkach. Są bardziej dorosłe, podobne do człowieka, a mimo to zupełnie inne. Poza tym nie mają ludzkich wad, są np. bardziej tolerancyjne. Według mnie - takie elfy powinny występować w książkach, filmach i grach video.

Zresztą, zobaczcie sami ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować