Zaloguj się, aby obserwować  
BiQ_MODED

Nasze dzieci

30 postów w tym temacie

Dzisiaj kolo 23 na stacji Polsat bedzie mozna obejrzec talk-schow :"Nasze dzieci " W tym odcinku tytulowany bedzie "zagubieni w sieci " traktowal bedzie o graczach wszelakiej masci ;] Z zajawki wiem ze bedzie o wowie ;] Ogladajcie a potem piszcie tutaj swoje konkluzje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś zgrałby to na hdd za pomocą tunera TV lub stacjonarnej nagrywarki dvd i później udostępnił to w jakiejś sieci p2p (tylko może najpierw jakaś opiniotwórcza osoba niech się wypowie czy to legalne, bo nie jestem do końca pewien:P) Znając poziom takich reportaży może z tego wyjść całkiem niezła komedia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2005 o 02:23, A-cis napisał:

Myślałem, że ten wątek został założony dla forumowiczów którzy mają własne dzieci :D


Ta, ja też odniosłem takie wrażenie... to dopiero byłby hardcore. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie oglądam programów publicystycznych o grach komputerowych, które prowadzą ludzie spoza branży. Dlaczego? Bo są nierzetelne. Zawsze zaproszą takich gości jak Jack Thompson czy ex minister Magda Ś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2005 o 02:29, Domek napisał:

> Myślałem, że ten wątek został założony dla forumowiczów którzy mają własne dzieci :D

Ta, ja też odniosłem takie wrażenie...
to dopiero byłby hardcore. ;)


jak ktoś naprawdę ma dzieci, to zapraszam do tematu --> http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1355&u=5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Środa, 30 listopada 2005
Dzieci bawiące się w morderców i dilerów
PAP 10:53


Amerykańska organizacja Family Media Guide ogłosiła listę 10 najkrwawszych gier komputerowych i konsolowych 2005 roku. Znalezienie się na takiej liście oznacza duże straty dla dystrybutorów i sprzedawców, nawet do 40% wpływów ze sprzedaży - uważają znawcy amerykańskiego rynku. Miejsce na liście Family Media Guide oznacza, że gra jest dozwolona dla osób powyżej 18 lat, trzeba ją wydzielić na osobne stanowisko i sprzedawać tylko według kategorii wiekowej. Tegoroczna lista objęła większość tytułów komputerowych i konsolowych dostępnych także na polskim rynku. W Polsce nie istnieje jednak żaden system "ratingu" gier, a kupić je może praktycznie każde dziecko.



Gry z rankingu dają szanse wcielenia się w postaci m.in. szefa gangu handlującego narkotykami i "zabijającego każdego, kto stanie mu na drodze", rapera, którego celem jest zabicie jak największej liczby gangsterów oraz agenta, który walcząc z kartelem musi nie tylko zabijać, ale także brać narkotyki.

Badania Family Media Guide uznawane są przez wszystkie firmy producenckie i dystrybucyjne w USA, które zamieszczają informacje o klasyfikacji każdego filmu lub gry na opakowaniu lub w jego reklamie. Family Media Guide ocenia każdy tytuł filmowy - kinowy i telewizyjny - oraz gry wideo sprzedawane na tamtejszym rynku. "Ratingi" przygotowywane są przez zewnętrznych analityków na podstawie oceny poszczególnych scen oraz użytych skojarzeń i w celu zachowania jak największej obiektywności, przetwarzane elektronicznie.


Śmiać się ? Czy płakać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 19:32, Valed napisał:

Środa, 30 listopada 2005
Dzieci bawiące się w morderców i dilerów
PAP 10:53


Amerykańska organizacja Family
Media Guide ogłosiła listę 10 najkrwawszych gier komputerowych i konsolowych 2005 roku. Znalezienie się na takiej liście
oznacza duże straty dla dystrybutorów i sprzedawców, nawet do 40% wpływów ze sprzedaży - uważają znawcy amerykańskiego rynku.
Miejsce na liście Family Media Guide oznacza, że gra jest dozwolona dla osób powyżej 18 lat, trzeba ją wydzielić na osobne
stanowisko i sprzedawać tylko według kategorii wiekowej. Tegoroczna lista objęła większość tytułów komputerowych i konsolowych
dostępnych także na polskim rynku. W Polsce nie istnieje jednak żaden system "ratingu" gier, a kupić je może praktycznie
każde dziecko.



Gry z rankingu dają szanse wcielenia się w postaci m.in. szefa gangu handlującego narkotykami i "zabijającego
każdego, kto stanie mu na drodze", rapera, którego celem jest zabicie jak największej liczby gangsterów oraz agenta, który
walcząc z kartelem musi nie tylko zabijać, ale także brać narkotyki.

Badania Family Media Guide uznawane są przez wszystkie
firmy producenckie i dystrybucyjne w USA, które zamieszczają informacje o klasyfikacji każdego filmu lub gry na opakowaniu
lub w jego reklamie. Family Media Guide ocenia każdy tytuł filmowy - kinowy i telewizyjny - oraz gry wideo sprzedawane na
tamtejszym rynku. "Ratingi" przygotowywane są przez zewnętrznych analityków na podstawie oceny poszczególnych scen oraz
użytych skojarzeń i w celu zachowania jak największej obiektywności, przetwarzane elektronicznie.


Śmiać się ? Czy
płakać?


my możemy się z tego śmiać,bo czy tak czy siak będziemy w to grać i uważamy to za bzdurę(przynajmniej ja), ale wydawcy tych gier to tylko płakać.Stracą wkońcu na tym kupe kasy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest do końca bzdura. Możliwe ,że ta setka ludzi może trochę prawdę mówić ^_^. (Przed chwilą w wydarzeniach o tym mówili jakby ktoś nie wiedział from where to ;)).

Oczywiście żadna gra nie zmusi mnie do wyjścia na ulicę i mordowania - Albo pobawić się w dilera...Ale mnie zdziwił trochę txt:

" Tegoroczna lista objęła większość tytułów komputerowych i konsolowych
dostępnych także na polskim rynku. W Polsce nie istnieje jednak żaden system "ratingu" gier, a kupić je może praktycznie
każde dziecko.


Jak to nie ma :). A Pegi to co?. Rozumiem ,że to nie karze "sprzedawcę" albo kogoś :P. Ale jest to ważne źródło informacji - Gdyby ludzie (w szczególności opiekunowie) się do tego stosowali - nie było by takich sytuacji (chodzi mi o te "gra kazała mi to zrobić"). Sam jeszcze zaliczam się jeszcze do tej drugiej strony barykady - ale na mózg mi się nie wali :) :o...

Tylko wielka szkoda ,że właśnie dystrybutorzy i sprzedawcy na tym tracą... Widzieliście np: ten nowy program w tvp? Podkreślam TVP

Załóż się

Na prowadzącego także czeka karkołomne zadanie karne! Czy będzie musiał je wykonać? To zależy. Oczywiście od wyniku zakładu. Ocalicie Steffena, jeśli w piątek, między 20 a 21.40 na rynku w Łowiczu zgromadzi się 100 osób z wycinankami łowickimi.

Wszystko w Waszych rękach!


Na nieszczęscie widziałem w tv reklamę... Wyślij SMS''a o treści bleble pod numer 999 jeżeli chcesz aby Stefan skoczył na pędzący samochód itp... Czy to nie jest e... Trochę amerykańskie? Czy TvP powinna takie programy "creatow''ać?". Później ludzie będą robili to co on - a i tak wszystko będzie na gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziś załamał reportarz w "Wydarzeniach" na Polsacie na temat brutalnych gier. Wiedziałem, że dziennikarze to głupcy, ale teraz to przegięli. Przyklaskują niemieckim próbom cenzurowania brutalnych gier. Czysta pruderia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 19:55, HumanGhost napisał:

Mnie dziś załamał reportarz w "Wydarzeniach" na Polsacie na temat brutalnych gier. Wiedziałem, że dziennikarze to głupcy,
ale teraz to przegięli. Przyklaskują niemieckim próbom cenzurowania brutalnych gier. Czysta pruderia.


A jakie tam były m.i. gry pokazywane ? Były jakieś tytuły ?
Pamiętam jak na TVN pokazali reportaż na ten temat i łebek się wypowiadał na temat gry Diablo, że coś tam pracujesz dla szatana czy coś :/:/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 20:13, Vaxinar napisał:

> Mnie dziś załamał reportarz w "Wydarzeniach" na Polsacie na temat brutalnych gier. Wiedziałem, że dziennikarze to głupcy,

> ale teraz to przegięli. Przyklaskują niemieckim próbom cenzurowania brutalnych gier. Czysta pruderia.

A jakie tam
były m.i. gry pokazywane ? Były jakieś tytuły ?
Pamiętam jak na TVN pokazali reportaż na ten temat i łebek się wypowiadał
na temat gry Diablo, że coś tam pracujesz dla szatana czy coś :/:/:/


Kilka postów wczesniej napisałem:


Gry z rankingu dają szanse wcielenia się w postaci m.in. szefa gangu handlującego narkotykami i "zabijającego
każdego, kto stanie mu na drodze", rapera, którego celem jest zabicie jak największej liczby gangsterów oraz agenta, który
walcząc z kartelem musi nie tylko zabijać, ale także brać narkotyki.


Czyli oczywiscie gra od której wszystko się zaczęło: GTA: SA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze był najnowszy DOOM, GTA, Spartan o ile się nie mylę i nie pamiętam. Coś tam jeszcze było. Ale o tym, że gry mają nalepki informacyjne o dopuszczalnym wieku to tylko nadmienili jednym krótkim zdaniem zwalając wszystko na graczy. Nawet nie wywnioskowali, że takie gry nie trafiałyby w ręce dzieci gdyby nie sprzedawcy. To się nazywa obiektywne dziennikarstwo! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 19:55, HumanGhost napisał:

Mnie dziś załamał reportarz w "Wydarzeniach" na Polsacie na temat brutalnych gier. Wiedziałem, że dziennikarze to głupcy,
ale teraz to przegięli. Przyklaskują niemieckim próbom cenzurowania brutalnych gier. Czysta pruderia.



A co było dokładniej w tym reportażu? Bo nie oglądałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 20:40, Abi Dalzim napisał:

A co było dokładniej w tym reportażu? Bo nie oglądałem...


O dostępności brutalnych goer dla dzieci. Pokazali kilka ujęć z gier, dali parę wypowiedzi dzieciaków jak to się zachwycają nad GTA czy czymś tam jeszcze. Mówili o propozycji cenzury brutalnych gier w Niemczech jakby to był lek na całe zło. Zepchnęli na margines to, że dystrybutorzy sami oznaczają dopuszczalność gier dla konkretnych grup wiekowych przez umieszczanie nalepek na pudełkach. Brednie same. Reportarz robiony przez laików i dla laików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 20:44, HumanGhost napisał:

> A co było dokładniej w tym reportażu? Bo nie oglądałem...

O dostępności brutalnych goer dla dzieci. Pokazali kilka
ujęć z gier, dali parę wypowiedzi dzieciaków jak to się zachwycają nad GTA czy czymś tam jeszcze. Mówili o propozycji cenzury
brutalnych gier w Niemczech jakby to był lek na całe zło. Zepchnęli na margines to, że dystrybutorzy sami oznaczają dopuszczalność
gier dla konkretnych grup wiekowych przez umieszczanie nalepek na pudełkach. Brednie same. Reportarz robiony przez laików
i dla laików

Przypomne jeszcze iż ci ludzie sami nie grają a gierki oceniaja po pudełkach pozatym nie przypominam sobie żeby dzieciaki lataly udawajac san andreas albo dooma zato notoryczne jest udawanie przeznie power rangers albo atomówek i bicie po gebie Bad mojojojo i to chyba jest o wiele bardziej szkodliwe pozatym sadze ze takie gry pozwalaja sie wyzyć i czlowiek przeznie jest mniej sklonny do zabijania na realu bo woli to w wirtualu czy nie mam racji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. A najlepsze było stwierdzenie pod koniec reportażu. Nie zacytuje dosłownie, ale powiem ogólny sens: "najgorsze, że dzieci w grach zdobywają wiedze jak zabijać a potem moga ją wykorzystać w realnym świecie" Buahahahaha przecież to czysty populizm nie mający pokrycie w rzeczywistych faktach. Już widzę jak dziecko klikające myszką i zabijające tak wirtualnych przeciwników wyciąga gdzies bron, ładuje, odbezpiecza, celuje i strzela. ;-) Parodia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 22:03, HumanGhost napisał:

Dokładnie. A najlepsze było stwierdzenie pod koniec reportażu. Nie zacytuje dosłownie, ale powiem ogólny sens: "najgorsze,
że dzieci w grach zdobywają wiedze jak zabijać a potem moga ją wykorzystać w realnym świecie" Buahahahaha przecież to czysty
populizm nie mający pokrycie w rzeczywistych faktach. Już widzę jak dziecko klikające myszką i zabijające tak wirtualnych
przeciwników wyciąga gdzies bron, ładuje, odbezpiecza, celuje i strzela. ;-) Parodia.


tA DZIECI BEDĄ ZABIJALY RODZICÓW RZUCAJĄC W NICH MYSZKA I KLAWIATURĄ
ALBO JESZCZELEPIEJ SKĄD BY WZIELY BROŃ ZGIER?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować