Zaloguj się, aby obserwować  
Full_Wypas

Nieumarli - co o nich sądzicie?

6 postów w tym temacie

Założyłem ten temat, bo chcę się dowiedzieć waszej opinii o rasie nieumarłych. Takiego tematu w wyszukiwarce nie znalazłem, więc chyba może być :) Ja osobiście undeadów lubię średnio, podoba mi się ich mroczna magia, ale są tacy brudni, obleśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: nieumarli TO NIE JEST rasa - to ożywione trupy (najczęściej za pomocą magii). nie rozmnażają sie, nie jedzą, nie piją - tak więc rasą rodzaju tych stworzeń bym nie nazywał.
dlaczego ich nie lubisz (lubisz średnio)? bo brzydko wyglądają? mają brudne ubrania? cóż - niektórzy ludzie też są brzydcy i mają brudne ciuchy - a czy to czyni ich gorszymi od reszty? chyba nie.
a czy pomyślałeś o ich tragicznym losie (wyjątkiem są tu tzw. licze - magowie, którzy pragnąc nieśmiertelności, odprawili rytuał, dzięki któremu zyskali potęgę i wieczne życie)? czy taki prosty zombie prosił o to, by ZNÓW żyć? oni przecież nie mogą umierać po kilka razy - jeżeli ktoś łaskawie nie odbierze im tego ''drugiego życia'' to taki nieumarły będzie musiał do końca świata tkwić w swojej gnijącej powłoce i snuć sie, w poszukiwaniu chociażby cienia swego dawnego życia...
nieumarli nie są również źli - to ludzie, którzy powołują zwłoki do powtórnego życia są źli - bo skazują swoje nowe ''sługi'' na potępienie i nienawiść ze strony społeczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 18:52, Azrathel napisał:

po pierwsze: nieumarli TO NIE JEST rasa


W RPGach i światach fantasy występują jako rasa ;)

Dnia 18.10.2006 o 18:52, Azrathel napisał:

dlaczego ich nie lubisz (lubisz średnio)?


Jestem z natury "światły". Jak mogę to gram ludźmi, aniołami, przystanią, czym tam się da. Nieumarłych albo piekielnych omijam albo zabijam. Jeśli zaś brać ich na poważnie to... To ich nie lubię za dziwne podejście do życia. Jedynym którego szanuję jest pan Stubbs Komiwojażer z pewnej radosnej gry :)

Dnia 18.10.2006 o 18:52, Azrathel napisał:

a czy pomyślałeś o ich tragicznym losie?


Nie, mam inne zabawy :P Nieumarli raczej nie powstali sami z siebie prawda? Jedynymi undeadami jacy sami się produkują a o których słyszałem są wampiry. Reszta (zombie, szkieletory itp) są sztucznie "animowane" do życia, do reakcji. I jakoś mnie nie ruszają bo w nich uczuć i myślenia tyle co w moim biurku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Dobrze, przepraszam, przyznaję Ci rację, nie wiem czemu się tak oburzyłeś, kolega już podał link, ja za ten temat przepraszam, nieznalazłem drugiego, nie dopisujcie się już tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię nieumarłych,ale zagrywałem się nimi (nie do upadłego:) w sumie w WarCrafcie III.Ale darzę szacunkiem (tak,to dobre słowo:) Kel''Thuzada.Dawno nie widziałem takiego bohatera w jakiejkolwiek grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować