Zaloguj się, aby obserwować  
Mistic

Settlers VI

72 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2007 o 15:16, Kamil.i.Maciek napisał:

ciach


CDP jako "tylko" producent gier ? Watpie i to bardzo.
Ubi na pewno nie dalo praw CDP do wydawania tej serii do konca swiata po porostu Cenega byla szybsza w zdobyciu prawa do VI lub zagwarantowala Sobie to juz podczas np. prac nad V

Po prostu firmy miedzy soba walcza o najlepsze tytuly np. Mirage wydalo Heroesow do czesci III wlacznie potem podwedzili prawa CDP do nastepnych czesci to samo dzieje sie teraz z Settlersami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 15:43, Kamil.i.Maciek napisał:

Taka jest prawda i koniec

Ps: Okropny avatar :P - Proponuję zmianę ;)


coz jesli wiesz wiecej ;]

p.s. Twoj/Wasz nie leszy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 15:16, Kamil.i.Maciek napisał:

Pod tym adresem http://settlers.gram.pl/news.php?id=121 napisałem tak jak obiecałem wyjaśnienie,
co się dzieje z naszą ulubioną serią The Settlers.

Mi osobiście nie sprawia żadnej różnicy, który dystrybutor wydaje tę grę, nie zważam na to... Ważne, żeby to były Settlers. Gra, która urzekła mnie kilka lat temu (prawdę mówiąc, kiedy Ubi zdobył prawa do tytułu :P), mam wszystkie jej części, a na szóstkę czekam z niecierpliwością. Obawiam się tylko jakich lektorów Cenega zaangażuje do pracy nad polską wersją, jeśli tych znanych z np. Ghost Recon, BiA, R6 (w każdym razie to są ci sami) to nie wiem co zrobię... ;(

Dnia 15.09.2007 o 15:16, Kamil.i.Maciek napisał:

Serdecznie zapraszam do poczytania naszego newsa.

To co się stanie z Waszą stronką?
Mimo wszystko nie mogę uwierzyć, że CDP będzie tylko deweloperem... Taki na przykład City Interactive, czy Techland potrafią połączyć tworzenie z dystrybucją. Dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ bardzo siedzicie w tematyce Settlersów mam dla was zadanie.
Znam wasze przywiązanie do CDP więc pewno będzie to dla was ciężkie zadanie...

Od jakiegoś czasu (ponad rok) migemowi marudzę o wydaniu Sagi Settlersów (pełnej od 1 do V) teraz wiadomo czemu unikał tego tematu.

Cenega ma czasem tendencję do poprzestawaniu na wydaniu tego co dostaną, przynajmniej tak to często wygląda, skupiają sie jedynie na promocjach i zachętach, jakby gdzieś na samej górze tej firmy był jakiś mur oporu, który nie pozwala się wychylać z pomysłami uatrakcyjnienia wydania.
Jednak może jeżeli byście się mocno u nich upomnieli i narzucali wydaliby już nie Sagę a tutaj Antologię (koniecznie pełną bez wyjątku (I-V z dodatkami + 10th edition)) z wszelkimi dostępnymi modami i koniecznie drzewkami technologii. Myślę, że byłoby dobrze gdyby zaświętowali przejęcie tej serii w ten sposób.

Może spróbujcie wygrzebać kontakt do nathanadlera, może wam to ułatwi zadanie, chociaż on ostatnio zajęty...

PS:(cóż człowiek przez ponad pół roku oprotestowuje CDP nie kupując u nich gier i już mają zamiar pakować manatki, zamiast się poprawić..., abym zaczął kupować ich tytuły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoje obawy, co do tej pięknej gry, obawiasz się, że zrobi się zamieszanie, nikt tego już nie wyda, ani CDP, ani Cenega i nakład gry po prostu się wyczerpie i nigdy nie powróci, a rzeczywiście byłaby wielka szkoda, wszystkie części są wspaniałe i każda z nich jest w swoim stylu.

Postaram się porozmawiać z CDP i dowiedzieć się coś konkretnego, czy planują jeszcze wznowienie tych gier w formie Sagi. Poza tym nie wiem czy mogę rozmawiać z nathanadlerem - nikt jeszcze o tym ze mną nie rozmawiał, a męczy mnie wiele pytań, co do Settlersów i przyszłości mojej strony. A tak w ogóle między nami SUPER_SMOKI ma bardzo ciężkie życie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 20:48, Kamil.i.Maciek napisał:

Postaram się porozmawiać z CDP i dowiedzieć się coś konkretnego, czy planują jeszcze wznowienie
tych gier w formie Sagi. Poza tym nie wiem czy mogę rozmawiać z nathanadlerem - nikt jeszcze
o tym ze mną nie rozmawiał, a męczy mnie wiele pytań, co do Settlersów i przyszłości mojej
strony.


Rozmawiać zawsze można tylko nie zawsze można uzyskać odpowiedź... ale czasem po reakcji też można wiele się dowiedzieć, spróbować warto byłoby wiadomo, czy CDP ma ciągle prawa do "staroci" a Cenega wchodzi w nowości, czy Cenega przejmuje całość serii, wtedy z pytaniem należy koniecznie udać się do Cenegi.

Bardzo zależy mi na wydaniu antologicznym/sagowym ze wszelkimi dostępnymi nieodpłatnie dodatkami, a jeżeli są też płatne i dało by się uzyskać możliwość dodania do takiej edycji kolekcjonerskiej to jak najbardziej. Cenega jeżeli przejmuje prawa do całej serii ma szansę się wykazać porządnym wydaniem i trzeba ją wpędzić w ambicje. A uważam, że Wy nadajecie się najlepiej do takich rozmów o kształcie takiego wydania, bo dużo czasu poświęciliście tej grze. (Ja generalnie w Settlersów dużo nie grałem, ale lubię maga zbiorcza wydania antologiczne (i cena w przypadku takiego wydania nie miałaby większego znaczenia, byle wydanie było dopracowane pod względem merytorycznym i zawierało (tak aby nie trzeba było łazić po stronach fanowskich i ściągać dodatkowe mody itp. materiały, bo nie mam na to czasu chętnie zapłacę więcej, abym ja nie musiał tracić swojego czasu) dodatkowo drzewka rozwoju na rozkładówkach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno, koniecznie zależy mi na pełnym wydaniu od jedynki (pewno to była jeszcze dosówka), Cenega już raz dała plamę wydając antologię serii "Might and Magic" po pierwsze nie od I tylko od VI jakby nie mogła dołączyć i postarać się o dodanie tych kilkudziesięciu góra kilkuset MB z wersjami dosowymi, tłumaczenie w stylu, że ludzie by się skarżyli, bo by im te dosowe nie ruszyły, albo reklamacje by były, są wg mnie idiotyczne. Przecież można umieścić informacje "Części 1-5 wymagają systemu MS DOS lub jego emulatora (który można by umieścić, ale nie trzeba)(...), pomoc techniczna obejmuje tylko części 6-IX", przecież teraz też na nowych produkcjach znajduje się podobne ostrzeżenia "gra nie współpracuje z laptopami", jak dla mnie sytuacja identyczna, stąd proszę o zwrócenie uwagi aby była umieszczona w takim wydaniu pełna seria 1-5 z dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 15:17, Kamil.i.Maciek napisał:

W przyszłym tygodniu prawdopodobnie będę miał spotkanie - wypytam się o wszystko i zobaczymy
:)

Co więc wieść gminna niesie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Kiedy w końcu Settlers VI ukaże się w polskich sklepach?!
Jak pytałem wczoraj w Empiku to jeden sprzedawca powiedział do drugiego: "Weź sprawdź na gram.pl" :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 17:34, RedHairMan napisał:

No właśnie! Kiedy w końcu Settlers VI ukaże się w polskich sklepach?!
Jak pytałem wczoraj w Empiku to jeden sprzedawca powiedział do drugiego: "Weź sprawdź na gram.pl"
:)))



No i znalazłem newsa: "już 30 listopada w sklepach na terenie kraju pojawi się gra The Settlers® Narodziny Imperium"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 22:38, PioMrex napisał:

> W przyszłym tygodniu prawdopodobnie będę miał spotkanie - wypytam się o wszystko i zobaczymy
> :)
Co więc wieść gminna niesie...?


Nic dobrego :( Ekstra Klasyka to max co może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 20:34, Kamil.i.Maciek napisał:

> > W przyszłym tygodniu prawdopodobnie będę miał spotkanie - wypytam się o wszystko
i zobaczymy
> > :)
> Co więc wieść gminna niesie...?

Nic dobrego :( Ekstra Klasyka to max co może być

:(, dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pilnie demko tej gry i takie ktore dziala bo te co ja znalazlem to albo nie umiem ich wlaczyc ale sa uszkodzone mianowicie otwieram i zaczyna wgrywac albo rozpakowywac nagle wyskakuje blad i wylancza dlatego bardzo prosze o jakies pewne demko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak atakować budynki wroga (i je niszczyć) nie używając przy tym pochodni? Mam taką sytuację: Stoję z masą wojska (na 3-4 lvl max. co da się zrekrutować), i kiedy atakuję zamek/katedrę/magazyn pochodniami, zniszczenia danego budynku sięgają ledwie 20-30% . Zanim przyniosę nową amunicje budynek jest już ugaszony i ma się dobrze. Co robić? Ich bohater został zabity już 999 razy :P Jak mam zniszczyć ich budynki? Taranem to chyba tylko bramy się da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 20:34, Kamil.i.Maciek napisał:

/.../


Nie wiesz może jak niszczyć tebusze? I powyższe rzeczy opisane wyżej? Nie mogę przez to przejść misji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować