tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Ja zacząłem grać jakiś miesiąc z kawałkiem temu. Mam gitarę klasyczną, Admira Juanita, ładnie wykonana, ładnie wykończona, dźwięk też ładny, czysty (jak się dobrze przyciśnie strunę do progu, w innym wypadku - standard :D), kosztowała jakieś 500 zł. Za jakiś czas (czyt. "jak nauczę się grać") zamierzam przerzucić się na gitarę elektryczną. Wiem, przede mną mnóstwo nauki. Już coś tam umiem, ale cały czas dostaję nowe ćwiczenia, przerabiam je, nie zawsze wychodzą tak, jakbym chciał, ale im dłużej gram tym lepiej mi idzie ;D.

Rada dla wszystkich początkujących gitarzystów i dla tych, którzy chcą zacząć grać na gitarze, bądź dla tych, którzy już trochę grają, ale nie są zadowoleni z wyników: znajdźcie sobie dziennie chociaż 30 minut na granie. To ważne. Jeśli będziecie grać codziennie po te pół godziny to wasze umiejętności na pewno się zwiększą. Nie popełniajcie mojego błędu (ja nie gram codziennie i konsekwencje odczuwam na własnej skórze :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musze sie spytac tu bo w innym temacie mi nikt nie odpowiedzial. czy ktos moze wie na jakiej stronie moge sciagnac piosenki zespolu virgin na guitar pro???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zachciało mi się kupić od kolegi gitarę - poradził mi najpierw, żebym u niego trenował, a potem kupił. Jeej... dlaczego tymi palcami tak ciężko docisnąć struny ?! Ból, cierpienie i wymagana niespotykana siła... Chyba wstrzymam się z zakupem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 17:13, WorldWar3PL napisał:

Ostatnio zachciało mi się kupić od kolegi gitarę - poradził mi najpierw, żebym u niego trenował,
a potem kupił. Jeej... dlaczego tymi palcami tak ciężko docisnąć struny ?! Ból, cierpienie
i wymagana niespotykana siła... Chyba wstrzymam się z zakupem :-)


tez tak myslalem :) musisz troche potrainowac. mnie tez bolalo i moja gitara wydawala na poczatku jakies dziwne dzwieki.
sprobuj najpierw naciskac na struny kazdym palcem. czy z tego wyjdzie ci jakas melodyjka czy nie to nie ma znaczenia. po jakims czasie na palcach zobaczysz ze ci sie skura '''' swieci xD ''''. nie wiem jak to sie nazywa po polsku ( ale obciach bo jestem polakiem :) ale po niemiecku nazywa sie to Hornhaut.
potem bedzie ci szlo o wiele latwiej i palce juz nie beda bolec. sprobuj, mowie ci to uzaleznia :D

ps: jakby mial jeszcze pytania albo problemy itd. to jestem do dispozycji :) mozesz pisac tutaj albo na maila : mike_maciejewski@yahoo.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, z pewnością skorzystam.
No to cóż, chyba kupię jego gitarę, chodź teraz nie jestem w stanie ani jednej strony przycisnąć dobrze... Jest jakiś mniej bolesny trening który pomoże przygotować się do dobrego naciskania strun ? ;-)
P.s. : Ta gitara to taka starsza akustyczna z metalowymi strunami ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 17:13, WorldWar3PL napisał:

Ostatnio zachciało mi się kupić od kolegi gitarę - poradził mi najpierw, żebym u niego trenował,
a potem kupił. Jeej... dlaczego tymi palcami tak ciężko docisnąć struny ?! Ból, cierpienie
i wymagana niespotykana siła... Chyba wstrzymam się z zakupem :-)


To oznacza tylko, że źle grasz :].
Najbardziej podstawowe podstawy brzmią - ręce mają być luźne, nie wolno napinać mięśni. Struny należy lekko dociskać opuszkami, ale dokładnie, przy granicy progu. Kciuk ręki trzymającej również luźny, nie opierać o niego gitary, bo szybko boli ;). Tak samo z ręką, któą gramy. Palce luźno, żadnego spinania się.

Oczywiście wymaga to pracy. Jeśli chcesz grać klasycznie, nie ma mowy, abyś o tym zapominał.

Jest jeszcze inna sprawa. Po długim graniu zaczną się robić pęcherze - to normalne. Potem samej zejdą i Ci się utwardzi skóra na opuszkach, dzięki czemu będziesz odczuwa mniej boleśnie kontakt ze stroną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 18:09, Backside napisał:

Kciuk ręki trzymającej
również luźny, nie opierać o niego gitary, bo szybko boli ;).


Da się w ogóle tak przy chwytach barowych? Może za krótko gram, ale nie wyobrażam sobie tego ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 18:46, ReNeG4De napisał:

Da się w ogóle tak przy chwytach barowych? Może za krótko gram, ale nie wyobrażam sobie tego
;-)


Jasne, ale wymaga to dużo ćwiczeń. Mi barowe fatalnie wychodzą, zawsze któreś struny źly brzmią, ale po dziesiątkach prób brzmii jak należy :).

Jak się zwykło mawiać - ćwiczenie czyni mistrza :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 17:38, WorldWar3PL napisał:

Dzięki, z pewnością skorzystam.
No to cóż, chyba kupię jego gitarę, chodź teraz nie jestem w stanie ani jednej strony przycisnąć
dobrze... Jest jakiś mniej bolesny trening który pomoże przygotować się do dobrego naciskania
strun ? ;-)
P.s. : Ta gitara to taka starsza akustyczna z metalowymi strunami ;-)


niestety nieznam jeszcze mniej bolesnej metody :D
ale jak mowisz ze ta gitara ma metalowe struny to sie nie dziwie ze cie tak bolalo. jak sobie naprawde chcesz od niego kupic to jeszcze zainwestuj w inne struny; moj wujek je nazywa neonki. w sklepie napweno beda wiedzieli o co chodzi. nie jest to duzy koszt i napweno mniej bolesny xD
polecam struny od firmy d''addario ( jakos tak to sie chyba pisze :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 12:36, knopfler napisał:

Cóż, trudno jest bardzo określić najlepszego gitarzystę. Ja bym jednak tutaj wskazał trzech:
Santana, Eric Clapton i mój ulubiony gitarzystka Mark Knopfler.


żaden z nich nie jest aż taki dobry jak k.k.Dowling i Glenn Tipton (mam jego gitare z autografem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 21:06, kindziukxxx napisał:

żaden z nich nie jest aż taki dobry jak k.k.Dowling i Glenn Tipton (mam jego gitare z autografem)


Z pewnością nikt nie dorasta w/w do pięt - szkoda tylko, że o nich nie słyszałem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 21:41, Szczur22 napisał:

Zna jakąs prostą piosenkę do nauki gry na akordach?

Metallica - Nothing Else Matters
Elvis Presley - Jailhouse Rock
Animals - House of the Rising Sun
White Lion - Farwell to You

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2007 o 21:38, Backside napisał:

Z pewnością nikt nie dorasta w/w do pięt - szkoda tylko, że o nich nie słyszałem ;).

wejdź do wątku o metalu i tam się zapytaj:)
albo ci powiem gitarzyści zespołu Judas Priest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm.... a więc ja polecam do nauczenia się "Autsajder- Dżem"
sam od 3 dni gram na gitarze i mi całkiem nieźle idzie(może dlatego że [prawie że] skończyłem szkołe muzyczną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 16:06, kindziukxxx napisał:

wejdź do wątku o metalu i tam się zapytaj:)
albo ci powiem gitarzyści zespołu Judas Priest :)


Tak, już wiem - zdążyłem przesłuchać jakieś dwa popularne kawałki JP.
Zespół bardzo fajny, ale przysłuchiwałem się samej grze na gitarze i ... nie dziwię się, że o nich nie słyszałem :). Może jeśli chodzi o stricte metal to grają i fajnie, ale jeśli porównywać już poza gatunkami muzycznymi czysta grę gitarową to wypadają pewnie "tylko" nieźle.

Dodam też, że dla mnie szybkość i rodzaj przesteru nie jest wyznacznikiem jakości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 22:43, Backside napisał:

Dodam też, że dla mnie szybkość i rodzaj przesteru nie jest wyznacznikiem jakości :)


właśnie, trzeba mieć własny styl! jak dla mnie najlepszy pod tym wzgledem jest mark knopfler. cholernie cięzko go pomylić z kimś innym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 11:37, Jaki Ganh1 napisał:

Słuchajcie. Chcę się uczyć grać na gitarze elektrycznej, ale do nauki kupiłem klasyka. Czy
dobrze zrobiłem?


roznie ludzie gadają. jedni mówią, że najlepiej zacząć gre od klasyka, ale tak naprawdę to dwa rożne instrumenty, inny sposób gry, więc jak chcesz grać na "wiośle" to od razu lepiej kupić elektryka. jesli juz kupiles klasyka to nie jest najgorzej, bo zawsze tam chociaż wycwiczysz lewą ręke, no ale w klasyku gra sie palcami, a w elektryku kostką (wiem, wiem, roznie ludzie grają, np palcami na elektryku, ale mowie ogólnie). w kazdym razie nie zrażaj się:D ale ja bym tam kombinowal juz jakiegos elektryka kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się