tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Ja wlasnie sie przymierzam do kupna gitary basowej :p Zeby nie uszczuplic za bardz oportfela wyszukalem najtanszego Sky waya na allegro i mam pytanie. Czy to jest w ogole cos warte ? I czy najpierw moze nauczyc sie grac na elektryku a potem na basie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 22:43, mtobi napisał:

Ja wlasnie sie przymierzam do kupna gitary basowej :p Zeby nie uszczuplic za bardz oportfela
wyszukalem najtanszego Sky waya na allegro i mam pytanie. Czy to jest w ogole cos warte ? I
czy najpierw moze nauczyc sie grac na elektryku a potem na basie ?


To są różne instrumenty. Zacznij od tego który cię bardziej interesuje.
Oczywiście jeśli masz mocne postanowienie ogarnąć oba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 22:09, ReNeG4De napisał:

> A kształt to bajer.

I wygoda gry. Na LP dostęp do najwyższych progów jest trochę utrudniony przez płytkiego cutawaya.
Ale i tak LP są zajebiste :-P Podobnie Xplorery - ciężko na tym łapę położyć. Straty są chyba
najwygodniejsze.

bo explorery nie nadawaja sie do grania solowek na najwyzszych progach :D wiem co mowie :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 22:09, ReNeG4De napisał:

> A kształt to bajer.

I wygoda gry. Na LP dostęp do najwyższych progów jest trochę utrudniony przez płytkiego cutawaya.
Ale i tak LP są zajebiste :-P Podobnie Xplorery - ciężko na tym łapę położyć. Straty są chyba
najwygodniejsze.

Też mam LP. Co prawda Epiphone''a PL Special II (jeden z najtańszych) ale jest piękny. Marzę o ESP LTD MH 100 na razie. Ewentualnie Ibanez SA 260.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 00:11, Sith66 napisał:

Mam pytanie:
Czym się różni gitara klasyczna od akustycznej i od której z nich lepiej zacząć naukę grania?
I polećcie mi jeszcze jakieś w miarę tanie, a solidne modele.

Eh... kolega Ci ciut błędnie wyjaśnił :)
Obydwa typy gitar mają struny i metalowe i nylonowe, z tym że akustyki zwyke mają je ustwione w "systemie" 3:3 czyli czy nylony trzy matale, a w klasykach zdarza się 2:4 z przewagą nylonowych ;)
Poza tym gitara akustyczna ma ciut krótszy gryf i minimalnie węższy (i tak szerszy od elektrycznej) do tego "pudło" akustyka jest większe przez co mają troszkę inną barwę i akustyk jest głośniejszy.
Z elektryka na klasyka sie przerzucać?? Możesz mieć kłopoty z "za szerokim" gryfem

to all:
Mógłby ktoś mi polecić "zestaw" elektryk + piec, możliwie najtańszy tak max do 600-700zł :)
Edit: Jeszcze jedno: gram od ponad roku więc prosze nie wciskać kitu ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 18:26, Kogamin napisał:

A mi wczoraj przyszła przesyłka, która zawierała głównie te 2 rzeczy + oczywiście kable, kostki
itd:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/ibanez-sa220fm-tgb
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/marshall-mg30dfx

Co o tym "zestawiku" sądzicie?:D

gitara i piec sa ok.
na twoim miejscu bym teraz zaczynal przebudowywac gitare. np. nowa mechanika do strojenia i nowy tremolo np. f.r. albo wilkinson i oczyswiscie nowe humbuckery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 18:26, Kogamin napisał:

A mi wczoraj przyszła przesyłka, która zawierała głównie te 2 rzeczy + oczywiście kable, kostki
itd:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/ibanez-sa220fm-tgb
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/marshall-mg30dfx

Co o tym "zestawiku" sądzicie?:D

Fajowe, że się tak wyrażę. NAprawdę zazdroszczę. Ja marzę o Ibanezie SA 260.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi zaproponować jakąś tanią, a solidną gitarę klasyczną ?
Na co zwracać uwagę przy zakupie i w jakim przedzile cenowym dostanę w miarę dobrą gitarę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro idę do kolesia grającego i uczącego na elektryku. Zawziąłem się i nie odpuszczę ;) Przeglądałem Allegro, dużo tego jest. A ja nie mam zbyt dużego pojęcia o tym. Mógłby ktoś coś poradzić albo polecić około 1000zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elo
Ja akurat kupiłem bas, co myślicie o nim:
http://www.cort.co.kr/english/products/common/view.asp?product_id=164
Wyhaczyłem za 980 na allegro-1k to było moje max.
Jeśli chodzi o combo to stać mnie jedynie na takie coś:
http://www.kustom.com/amps/bass/kba/kba10X_combo.asp
Co myślicie, na ćwiczenia w pokoju chyba starczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 14:29, tkoeman napisał:

elo
Ja akurat kupiłem bas, co myślicie o nim:
http://www.cort.co.kr/english/products/common/view.asp?product_id=164
Wyhaczyłem za 980 na allegro-1k to było moje max.
Jeśli chodzi o combo to stać mnie jedynie na takie coś:
http://www.kustom.com/amps/bass/kba/kba10X_combo.asp
Co myślicie, na ćwiczenia w pokoju chyba starczy?

oczywiscie ze starczy. a co ty chciales, caly tower od Marshell''a xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 22:43, mtobi napisał:

Ja wlasnie sie przymierzam do kupna gitary basowej :p Zeby nie uszczuplic za bardz oportfela
wyszukalem najtanszego Sky waya na allegro i mam pytanie. Czy to jest w ogole cos warte ?

Nie radziłbym kupna Sky Way''a, bo to straszne... (nie da się tego inaczej powiedzieć)- gówno.

Dnia 21.10.2007 o 22:43, mtobi napisał:

I czy najpierw moze nauczyc sie grac na elektryku a potem na basie ?

Nauka na basie pewnie jest prostsza, bo masz tylko 4 lub 5 strun. Ale sądzę, że powinieneś się skupić na jednym instrumencie, a przynajmniej przez parę lat aż nabierzesz wprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na swojej ukochanej, klasycznej, i cobymjeszczeniepowiedziałitaknajlepszej ( :P) lutniczej gitarze od Schneidera (Czech) za 2800 zł... ależ ona brzmi... :) Nawet konkurs wygrałem, grając na niej!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 15:36, Bartek 93 napisał:

>> Obydwa typy gitar mają struny i metalowe i nylonowe, z tym że akustyki zwyke mają je ustwione
w "systemie" 3:3 czyli czy nylony trzy matale, a w klasykach zdarza się 2:4 z przewagą nylonowych
> Edit: Jeszcze jedno: gram od ponad roku więc prosze nie wciskać kitu ;)
Pozdrawiam


Hmmm... ja gram 3 lata, i jakoś nie zauważyłem, żeby moja klasyczna gitara miała metalowe struny... OWSZEM, 4, 5, i 6 są owinięte metalem, ale w środku są przecież z nylonu... w 100% metalowych w ogóle nie powinno sie zakładać na gitarę klasyczną (jedna sprawa to brzmienie takowych, a druga to niebezpieczeństwo uszkodzenia instrumentu) Pozdrawiam wszystkich gitarzystów!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 20:14, Metal-jestem napisał:

Nauka na basie pewnie jest prostsza, bo masz tylko 4 lub 5 strun. Ale sądzę, że powinieneś
się skupić na jednym instrumencie, a przynajmniej przez parę lat aż nabierzesz wprawy.


Nie powiedziałbym, że łatwiej jest grać na basie. Zauważyłem, że ludzie zazwyczaj zwracają uwagę na ilość strun, "Tylko cztery struny?!" - cytat mojego jakże zdziwionego kumpla. To że strun mniej, nie znaczy, że łatwiej się gra. Zwróć uwagę na szerzej rozstawione progi i o wiele grubsze struny, dlatego czasem lewa ręka się musi całkiem sporo napracować. Nie mówiąc już o palcach prawej ręki (o ile ktoś gra palcami), żeby osiągnąć sensowną szybkość trzeba sporo ćwiczyć, a i granie szesnastek bez przerwy przez 3 minuty do łatwych zadań nie należy. A zresztą są i basy 12strunowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 13:57, Mroczny Rev napisał:

Nie powiedziałbym, że łatwiej jest grać na basie. Zauważyłem, że ludzie zazwyczaj zwracają
uwagę na ilość strun, "Tylko cztery struny?!" - cytat mojego jakże zdziwionego kumpla. To że
strun mniej, nie znaczy, że łatwiej się gra. Zwróć uwagę na szerzej rozstawione progi i o wiele
grubsze struny, dlatego czasem lewa ręka się musi całkiem sporo napracować. Nie mówiąc już
o palcach prawej ręki (o ile ktoś gra palcami), żeby osiągnąć sensowną szybkość trzeba sporo
ćwiczyć, a i granie szesnastek bez przerwy przez 3 minuty do łatwych zadań nie należy. A zresztą
są i basy 12strunowe :P

Powiedziałem "pewnie", bo nie znam się na gitarze basowej, ja gram na elektrycznej. Mówiłem to na podstawie wypowiedzi znajomych, którzy więcej na ten temat wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2007 o 13:57, Mroczny Rev napisał:

Nie powiedziałbym, że łatwiej jest grać na basie. Zauważyłem, że ludzie zazwyczaj zwracają
uwagę na ilość strun, "Tylko cztery struny?!" - cytat mojego jakże zdziwionego kumpla. To że
strun mniej, nie znaczy, że łatwiej się gra. Zwróć uwagę na szerzej rozstawione progi i o wiele
grubsze struny, dlatego czasem lewa ręka się musi całkiem sporo napracować. Nie mówiąc już
o palcach prawej ręki (o ile ktoś gra palcami), żeby osiągnąć sensowną szybkość trzeba sporo
ćwiczyć, a i granie szesnastek bez przerwy przez 3 minuty do łatwych zadań nie należy. A zresztą
są i basy 12strunowe :P


Faktycznie gitara basowa jako ta część sekcji rytmicznej jest dość powiedzieć niedoceniana - jednak wybijanie rytmu na gitarce jest dość trudne (ja gram na elektryku no i robi się totalne mieszadło jak się powtarza ciągle szybkie frazy, a co dopiero gitarka basowa - w graniu palcami, czy też bicie kciukiem), jednak jeśli chodzi już o grę kostką jest łatwiej. Łatwiej jest też z improwizacją - freestyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się