tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2007 o 21:00, Azreix napisał:

Chciałbym jakąś radę w takiej kwestii: czy do nauki gry na elektryku muszę chodzić do jakiegoś
nauczyciela, czy wystarczy samemu, z jakimś podręcznikiem.


Możesz chodzić do nauczyciela, ale jakieś 95+% gitarzystów (w tym ja :-) to samouki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.tabulatury.net . Tam znajdziesz kilka poradników. Poza tym, poszukaj na wszelkich stronkach, forach poświęconych gitarze. Tam zawsze znajdą się ludzie do pomocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:11, Azreix napisał:

Dobra,ale co dalej? Podręczniki, magazyny...A znasz jakieś dobre strony z jakimiś poradami?


Wszystko jest w internecie:
www.chords.pl
www.ultimate-guitar.com
+ masa lekcji na UT i Video Google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:00, Azreix napisał:

Chciałbym jakąś radę w takiej kwestii: czy do nauki gry na elektryku muszę chodzić do jakiegoś
nauczyciela, czy wystarczy samemu, z jakimś podręcznikiem.

Można oczywiście się tak uczyć, jednak możesz sobie wyrobić parę złych nawyków, jak granie tylko dwoma palcami (na progach), granie tylko na jednej stronie struny itp. Jeżeli to wejdzie w nawyk może być nie najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 20:06, maciek.mucha napisał:

Ta gitara jest dobra dla ludzi, który raczej zaczynają naukę i raczej nie myślą o niczym poważnym. Tenson?! Pierwszy raz słyszę o czymś takim. Ja polecam Ci jakieś Washburny, jeśli myślisz o czymś do 500/600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 20:17, Metal-jestem napisał:

Ta gitara jest dobra dla ludzi, który raczej zaczynają naukę i raczej nie myślą o niczym poważnym.
Tenson?! Pierwszy raz słyszę o czymś takim. Ja polecam Ci jakieś Washburny, jeśli myślisz o
czymś do 500/600 zł.

No chętnie a może podałbyś jaieś linki do kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 20:18, maciek.mucha napisał:

No chętnie a może podałbyś jaieś linki do kupna.

Ten zestaw wygląda w miarę nieźle http://www.allegro.pl/item265518288_zawodowy_zestaw_gitara_piec_akcesoria_x10bk.html
ewentualnie http://www.allegro.pl/item265591056_guitarcenter_washburn_wi14_mgy_prezent.html
Wpisz sobie na allegro.pl "Washburn" i wyskoczy ci "miliard" podobnych gitar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam takie pytanko czy ten bas http://www.maxvolume.pl/MAXsklep/product_info.php?products_id=2381 wart jest swojej ceny?? to byłby mój pierwszy bas, nieznam się za bardzo, ale wolałbym kupić od razu cos porządniejszego i grać na nim cały czas, zamiast kupować coś gorszego a później zmieniać. Czy może cos tańszego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiadają, że jeżeli bas ma korpus z agathisu, to choćby był świetny i 3tys. kosztował, nie wart jest swojej ceny. Z tego co się orientuje, do tysiąca zł, najlepszym basem jest Washburn XB120 ( http://www.maczosbass.pl/index.php?goto=shop&man_id=42&cat_id=3&prod_id=646 ). Widzę jednak, że możesz przeznaczyć więcej, a w tym przedziale cenowym się nie orientuję. Powiem Ci tylko tyle, jeżeli planujesz z graniem coś poważniejszego, rozważ zakup 5-strunowego. Ja gram prawie rok na 4-strunowym i brakuje mi tej jednej struny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 17:43, Mroczny Rev napisał:

Powiadają, że jeżeli bas ma korpus z agathisu, to choćby był świetny i 3tys. kosztował, nie
wart jest swojej ceny. Z tego co się orientuje, do tysiąca zł, najlepszym basem jest Washburn
XB120 ( http://www.maczosbass.pl/index.php?goto=shop&man_id=42&cat_id=3&prod_id=646 ). Widzę
jednak, że możesz przeznaczyć więcej, a w tym przedziale cenowym się nie orientuję. Powiem
Ci tylko tyle, jeżeli planujesz z graniem coś poważniejszego, rozważ zakup 5-strunowego. Ja
gram prawie rok na 4-strunowym i brakuje mi tej jednej struny.


Ten Washburn ma 20 strun, a większość ma chyba 24, czym to się różni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 15:33, Vesania666 napisał:

Ten Washburn ma 20 strun, a większość ma chyba 24, czym to się różni?


20 progów. :) Po prostu na 24 zagrasz więcej dźwięków, jeśli chcesz grać na poważnie i chcesz kupić gitarę na dłużej to bierz oczywiście gitarę z większą ilościa progów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 14:04, Vesania666 napisał:


Jeśli nie bierzesz pod uwagę używek, to ciężko będzie o coś lepszego w tej cenie.

Aha, te 4 dodatkowe progi to tylko 4 dodatkowe dźwięki na najcieńszą struną, biorąc pod uwagę, że to gitara BASOWA 20 to spokojne minumum. Wątpię, żebyś używał najwyższych 4 progów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... wygląda na to, że na mikołajki/gwiazdkę/lub bez okazji dostanę gitarę akustyczną. Tak więc pytanie - jaką wybrać, na co zwracać uwagę itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 14:50, Graszczur napisał:

Hmmm... wygląda na to, że na mikołajki/gwiazdkę/lub bez okazji dostanę gitarę akustyczną. Tak
więc pytanie - jaką wybrać, na co zwracać uwagę itp.?


yamaha cg-101
ma bardzo cieply dzwiek i bardzo dobrze sie na niej gra

20071123151151

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 14:50, Graszczur napisał:

Hmmm... wygląda na to, że na mikołajki/gwiazdkę/lub bez okazji dostanę gitarę akustyczną. Tak
więc pytanie - jaką wybrać, na co zwracać uwagę itp.?



Pasi żebyś wybrał się do sklepu z kimś kto się troszke zna na gitarach. Trudno samemu na początku wybrać coś konkretnego, czasami ten sam model gitary może być wykonay gorzej, coś tam może nie pasować co będzie Ci utrudniać grę... Ważne jest ile chcesz przeznaczyć na gitarke, wtedy moge doradzić Ci pare modeli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się