tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2007 o 15:10, Kogamin napisał:

Czy ma ktoś gitarę sygnowaną nazwiskiem: Kirk''a Hammet''a?

ja mam, wejdz na GS i zobaczysz...tam gdzies powinna byc.

czekajcie!!! woah...moj wstepny pomysl byl taki, zebyscie glosowali na firmy, z ktorych ja i moj kolega sobie kupuja gitary i ktore naszym zdaniem sa najlepsze, ale jesli chcecie to dodam jeszcze Fendera...o reszcie nie ma mowy...no ok. , moze jeszcze Dean...ale wtedy juz koniec ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 16:13, Mr.Boom napisał:

czekajcie!!! woah...moj wstepny pomysl byl taki, zebyscie glosowali na firmy, z ktorych ja
i moj kolega sobie kupuja gitary i ktore naszym zdaniem sa najlepsze, ale jesli chcecie to
dodam jeszcze Fendera...o reszcie nie ma mowy...no ok. , moze jeszcze Dean...ale wtedy juz
koniec ;P


To akurat obelga. PRSy to dla mnie druga ulubiona marka zaraz po Gibolu :/
http://www.prsguitars.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 18:10, Vesania666 napisał:

Wpadła mi w oko taka gitarra, dobre to? Bo słyszałem, że agathis jest beee! Dla czego?


Jest bardzo lekki, przez co, hmm, nie rozwinie pełnego brzmienia, a gitary z niego robione lecą na główkę.

Dnia 09.12.2007 o 18:10, Vesania666 napisał:


Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PRS''y są rzeczywiście warte swojej ceny, ale moim zdaniem są przeznaczone Raczej do lżejszej muzyki. Taka firma. A Dean, Gibson, ESP(!!!) to metalowe, za przeproszeniem, gitary. No, Fender też raczej do rocka, chociarz James Root (Slipknot) ma swojego telekastera (Fendera, ma dwa humbuckery)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie od czego zaczeliście naukę gry na gitarze elektrycznej? Od skal, akordów, czy moze młuciliscie od razu piosenki z tabulatur?
Pytam ponieważ sam chce wiedzieć jaki jest najlepszy sposób na naukę gry na wiośle według was :D

Ja narazie ucze się z Szkółki Leszka Cichońskiego "Guitar Workshop: Blues-Rock", raz na czas naucze sie jakiegoś riffu z piosenki, ale raczej jest to mało rozwojowe :P

Jakie są wsze doświadczenia/opinie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2007 o 14:02, Antykreator napisał:

Jakie są wsze doświadczenia/opinie na ten temat?

Ja od początku uczyłem się grać na tabulaturach. W sumie to mało akordów się uczyłem na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zacząłem się rozglądać za gitarą basową. Interesuje mnie jakiś lepszy sprzęt, ale raczej do 1200 zł. Głównie myślałem tutaj nad Ibanezem, Cortem, Mayonezem, Washburnem. Interesuje mnie jakiś ciekawy kształt i kolorek (ale nie różowy xD). Co byście polecili? Aha i jestem początkujący, więc najlepiej jakiś sprzęt do nauki, ale taki, żebym mógł jeszcze w dalekiej przyszłości wymiatać xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 22:01, Tochers napisał:

Ja ostatnio zacząłem się rozglądać za gitarą basową. Interesuje mnie jakiś lepszy sprzęt, ale
raczej do 1200 zł. Głównie myślałem tutaj nad Ibanezem, Cortem, Mayonezem, Washburnem. Interesuje
mnie jakiś ciekawy kształt i kolorek (ale nie różowy xD). Co byście polecili? Aha i jestem
początkujący, więc najlepiej jakiś sprzęt do nauki, ale taki, żebym mógł jeszcze w dalekiej
przyszłości wymiatać xD.


http://muzyczny.pl/katalog/index.php?id_dzialu=58&id_fragment=8002&zlitera=&od=0#art słyszałem, że ten jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie mam dostać moja pierwszą gitarę elektryczną na gwiazdkę. Szukałem aż znalazłem Cort x6 BK. Czy to prawda, że do 1000 zł nie ma lepszej gitary?

PS. Jaki kupić do niej wzmacniacz w cenie ok. 300 zł?
Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź ponieważ do Świat coraz bliżej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem ze niektorzy mysleli ze robiem ich w konia, ale jak wejdziecie na moj GS mozecie sie przekonac ze niektorzy z was sie myla...znaczy...ze jestem muzykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie gram na gitarze akustycznej i mam zamiar przerzucic sie na elektryka. Mam 600 i czy ktoś mógłby mi poradzic jaka kupic? Z góry dziękuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 13:11, kabak5 napisał:

Mam takie pytanie gram na gitarze akustycznej i mam zamiar przerzucic sie na elektryka. Mam
600 i czy ktoś mógłby mi poradzic jaka kupic? Z góry dziękuje;)


600zł? to mało pieniedzy jak na zakup elektryka! ja mam kupować nową gitare w cenie okoła 1000 a do tego pamietaj że trzeba jeszcze mieć zmacniacz który heh! jeśli jest dobry może kosztować wiecej niz sama gitara wiec w moim przypadku gdzies z 1200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 16:33, Adeq napisał:

A ja właśnie mam dostać moja pierwszą gitarę elektryczną na gwiazdkę. Szukałem aż znalazłem
Cort x6 BK. Czy to prawda, że do 1000 zł nie ma lepszej gitary?
PS. Jaki kupić do niej wzmacniacz w cenie ok. 300 zł?
Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź ponieważ do Świat coraz bliżej ;)



Ja mam Cort''a X2 BK
Gitara jest po prostu świetna, tak więc jeśli myślisz nad X6... kupuj chłopie :]
Cała seria X jest bardzo udana.

Co do piecyka... Peavey Backstage (cena 191 zł)
Jak za tą cenę na prawde dobry sprzęt na warunki "pokojowe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 13:11, kabak5 napisał:

Mam takie pytanie gram na gitarze akustycznej i mam zamiar przerzucic sie na elektryka. Mam
600 i czy ktoś mógłby mi poradzic jaka kupic? Z góry dziękuje;)

Za 600 zł można kupić jakiegoś Washburna z niższej pułki, ewentualnie możesz kupić gitarę trochę używaną, która nowa kosztuje powyżej 1000 zł (np. jakiś Ibanez).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2007 o 13:18, Vuko Drakkainen napisał:

600zł? to mało pieniedzy jak na zakup elektryka! ja mam kupować nową gitare w cenie okoła 1000
a do tego pamietaj że trzeba jeszcze mieć zmacniacz który heh! jeśli jest dobry może kosztować
wiecej niz sama gitara wiec w moim przypadku gdzies z 1200.

Bez przesady :D W miarę doby piec średniej wielkości można kupić za ok. 600 zł (np. Marshall, Ibanez).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się