tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Jest taka sprawa. Uczę się od niedawna grania na gitarze klasycznej, czy znacie jakieś łatwe melodyjki, których mógłbym się nauczyć? Chodzi mi o najprostsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 18:08, Harvenar napisał:

Jest taka sprawa. Uczę się od niedawna grania na gitarze klasycznej, czy znacie jakieś łatwe
melodyjki, których mógłbym się nauczyć? Chodzi mi o najprostsze.


Queens Of The Stone Age - Long Slow Goodbye chociażby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!!! Też chciałbym tak kiedyś :) Ale bardziej podobają mi się explorery. Myślałem też o tym, żeby kupić ESP LTD ex 50 i za jakiś czas wymienić przetworniki na EMG 81(b) i 60\85(n). Tylko nie wiem, czy jest to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może inaczej. Jaką gitarę byście mi polecili. Chciałbym, żeby była w miarę tania, no ale oczywiście, żeby się nie nabrać... Najlepiej, żeby cena nie przekroczyła 350 - 400 zł... Kompletnie się na tym nie znam, a nie chcę kupić jakiegoś szajsu. Żeby potem nie żałować...

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Otóż od 3 tygodni uczę się grać na elektryku, umiem już trochę prostych melodyjek (jak "Wlazł kotek na płotek" :)), ćwiczę też piosenki z tabulatur (głównie Black Sabbath) i stwierdziłem, że to trochę za mało. Szukam jakiegoś dobrego podręcznika do gry na gitarze (wszystko od podstaw). Mógłby ktoś coś polecić? Najlepiej kilka tytułów. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 16:46, goldeneagle napisał:

Gratulacje!!! Też chciałbym tak kiedyś :) Ale bardziej podobają mi się explorery. Myślałem
też o tym, żeby kupić ESP LTD ex 50 i za jakiś czas wymienić przetworniki na EMG 81(b) i 60\85(n).
Tylko nie wiem, czy jest to dobry pomysł?


ey ale ja bym jej na twoim miejscu nie kupowal...chyba ze jestes poczatkujacym...ale zreszta. nawet jak ja kupisz to nie krec przy niej bo przy gitarach dla poczatkujacych to wiele nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 21:22, Vesania666 napisał:

takie pytanko

ile progów ma ta gitara http://www.gmm.com.pl/produkty/Schecter_006_extreme_ruby ? bo na oficjalnej
stronie pisze, że 22 ( http://www.schecterguitars.com/index.asp ), a w sklepie, że 24 ( http://www.gmm.com.pl/produkty/Schecter_006_extreme_ruby
) a nie wiem czy dobrze policzyłem...;]


ma i tyle i tyle...zalezy od modelu :D serio. ale nie ma gitar z 21 czy iles tam progami. zawsze: albo 22, albo 24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 21:26, Mr.Boom napisał:

ma i tyle i tyle...zalezy od modelu :D serio. ale nie ma gitar z 21 czy iles tam progami. zawsze:
albo 22, albo 24


Moja ma 21 progów, jeśli progi to są te metalowe "sztabki". Tak też było w jej opisie. A więc są takie gitary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 21:31, Łowca Gier napisał:

> ma i tyle i tyle...zalezy od modelu :D serio. ale nie ma gitar z 21 czy iles tam progami.
zawsze:
> albo 22, albo 24

Moja ma 21 progów, jeśli progi to są te metalowe "sztabki". Tak też było w jej opisie. A więc
są takie gitary.


próg to jest ta przerwa między tymi "metalowymi sztabkami" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 21:33, Vesania666 napisał:

próg to jest ta przerwa między tymi "metalowymi sztabkami" ;)


To ja już nie wiem - w jednym kursie gitarowym przeczytałem zdanie, że progi to te "sztabki". Jak to znajdę to wrzucę screena lub link. Dzięki za wyprowadzenie z błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 21:33, Vesania666 napisał:

> > ma i tyle i tyle...zalezy od modelu :D serio. ale nie ma gitar z 21 czy iles tam
progami.
> zawsze:
> > albo 22, albo 24
>
> Moja ma 21 progów, jeśli progi to są te metalowe "sztabki". Tak też było w jej opisie.
A więc
> są takie gitary.

próg to jest ta przerwa między tymi "metalowymi sztabkami" ;)


a ty myslisz ze o czym ja gadam ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 21:43, Łowca Gier napisał:

To ja już nie wiem - w jednym kursie gitarowym przeczytałem zdanie, że progi to te "sztabki".
Jak to znajdę to wrzucę screena lub link. Dzięki za wyprowadzenie z błędu.


Progi to są te metalowe sztabki, a nie przerwy między nimi. Progi są często przez początkujących gitarzystów (wiem z własnego doświadczenia) mylone z przerwami między nimii, gdyż to na tych przerwach naciskamy struny, a przecież wszędzie jest napisane, że "naciskamy struny na progach" ;) Jest to spowodowane tym, że gdy naciśniemy na przerwie między progami, struna i tak opiera się na progu, możesz sam sprawdzić. Ale już na przykład na basie bezprogowym musimy naciskać w miejscach tych sztabek - gdy nacisnęlibyśmy w miejscach, gdzie normalnie są przerwy między progami, z racji, że w tym przypadku nie ma progów, struna nie oparła by się na progu i mieli byśmy nie taki dźwięk jak chcemy. Mam nadzieję, że wszystko jest zrozumiałe, bo trochę ciężko to tak na odległość dokładniej wytłumaczyć. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już wszystko rozumiem, choć muszę przyznać, że koledzy mi tu trochę namieszali. W tym kursie, o którym wspominałem znalazłem zdanie potwierdzające Twoje słowa: "Prościej mówiąc - masz zagrać strunę na progu siódmym - trzymaj palec jak najbliżej progu siódmego (próg to tak naprawdę ta metalowa sztabka, a nie przestrzeń pomiędzy sztabkami jak twierdzą niektórzy). ". Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 21:48, Mr.Boom napisał:

> > > ma i tyle i tyle...zalezy od modelu :D serio. ale nie ma gitar z 21 czy iles
tam
> progami.
> > zawsze:
> > > albo 22, albo 24
> >
> > Moja ma 21 progów, jeśli progi to są te metalowe "sztabki". Tak też było w jej opisie.

> A więc
> > są takie gitary.
>
> próg to jest ta przerwa między tymi "metalowymi sztabkami" ;)

a ty myslisz ze o czym ja gadam ???


teraz nie zakapowałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się taką opinią dla poczatkujących... :P Wegług wielu gadanie że słąba gitara starczy dla początkującego jest złym podejściem.. bo często można się zniechęcić do instrumentów i co gorsza muzyki... Tak jest z gitarami, perkusjami... ze wszystim :) Także jak się chce naprawdę pobawić w muzykę trzeba od razu postarać się kupić coś lepszego. Jak się odechce gry to można zawsze sprzedać takie wiosło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 21:55, Mroczny Rev napisał:

Progi to są te metalowe sztabki, a nie przerwy między nimi. Progi są często przez początkujących
gitarzystów (wiem z własnego doświadczenia) mylone z przerwami między nimii, gdyż to na tych
przerwach naciskamy struny, a przecież wszędzie jest napisane, że "naciskamy struny na progach"
;) Jest to spowodowane tym, że gdy naciśniemy na przerwie między progami, struna i tak opiera
się na progu, możesz sam sprawdzić. Ale już na przykład na basie bezprogowym musimy naciskać
w miejscach tych sztabek - gdy nacisnęlibyśmy w miejscach, gdzie normalnie są przerwy między
progami, z racji, że w tym przypadku nie ma progów, struna nie oparła by się na progu i mieli
byśmy nie taki dźwięk jak chcemy. Mam nadzieję, że wszystko jest zrozumiałe, bo trochę ciężko
to tak na odległość dokładniej wytłumaczyć. Pozdrawiam.

Te przerwy pomiędzy progami, to chyba markery się nazywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się