tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Mnie jakos Les Paul nie lezal nigdy. Chciazby z tego powowdu, ze jest potwornie ciezki, no i do tego nie bardzo lezal mi gryf. Mam male raczki, jak to dziewczyna, wiec swojego peirwszego strato naszukalam sie jak glupia ;)
Poza tym jestem zdania, ze na poczatek mozna kupic tansze wioslo, a jak sie rozwinie skrzydla to wtedy Gibsonka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 00:22, Aiglon napisał:

Mnie jakos Les Paul nie lezal nigdy. Chciazby z tego powowdu, ze jest potwornie ciezki,
no i do tego nie bardzo lezal mi gryf. Mam male raczki, jak to dziewczyna, wiec swojego
peirwszego strato naszukalam sie jak glupia ;)
Poza tym jestem zdania, ze na poczatek mozna kupic tansze wioslo, a jak sie rozwinie
skrzydla to wtedy Gibsonka ;-)


Tansze wiosło na początek i to o wiele Gibsonki maja swoja cene XD

A tak wogole to na jakim stracie grasz Aiglon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 23:23, Pustelnik 88 napisał:

> Wątpię, gram natej grubości w E i są dosyć miękkie, chociaż może to jakieś zboczenie

> ;-P Celowałbym w 60.

Jezus xD Ty nienormalny jesteś? :D Kupiłem sobie 12 - 54 i jest ok. ...ale żeby 60?!
Chryste to jak do kontrabasu czy co :PP



w basie ~60 to jest czesto najcieńsza struna :) ,a od kontrabasowej to by ci się gitara połamała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2008 o 11:54, Michalz5 napisał:

A tak wogole to na jakim stracie grasz Aiglon ?


Ja zaczynalam od chibskiego strato, pozniej juz byl "oryginalny: strato i telecaster, od kilku lat jestem wiernym wzynawcą Ibanezow (seria SZ) i PRS ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy znacie jakieś fajne (najlepiej polskie) programy gitarowe??? mam wtyczkę pozwalająca mi podłączyć gitarkę do kompa i chciałbym jakiś fajny program żebym mógł nagrywać,edytować itd. muzykę którą gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 16:51, Chrisinho napisał:

czy znacie jakieś fajne (najlepiej polskie) programy gitarowe??? mam wtyczkę pozwalająca
mi podłączyć gitarkę do kompa i chciałbym jakiś fajny program żebym mógł nagrywać,edytować
itd. muzykę którą gram.


Mogę CI zaproponowac program Audacity którego sam uzywam.Posiada wiele efektów,mozna edytowac,nagrac wiele sciezek no i jest w jezyku polskim...ooo...i jeszcze jest darmowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 09:08, Goxenul napisał:

Cóż, nie chce się kłócić, ale gdzie widziałeś Fendera za 900 zł? Najtańszy ORYGINALNY
Fender to chyba będzie używany MiM (Made in Mexico), czego bym nie nazwał szmelcem. Nówki
do 1000 zł to tylko Squiery i faktycznie nie są one wysokich lotów, ale nie są to oryginalne
Fendery...


Ale są ze stajni fendera - są to poprostu budźetowe modele przeznaczone do nauki grania w domowym zaciszu. Słyszałem opinie że squiery dają radę i mogą być lepsze od tańszych fenderów jeśli natrafi sie na dobry model, prosty gryf itp. Tylko trzeba wymienić raczej potencjometry, przystawki w sumie też dobrze by było... no i klucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo myślałem, pytałem znajomych, czytałem opinie, aż w końcu zdecydowałem. Kupię sobie piec i gitarę :D
Wzmacniacz- mój wybór padł na Peavey Solo:
http://tnij.org/piecykpeavey -200zł w znajomym miejscu ;)

No i gitara:
Fender Squier Affinity Fat Strat BK
http://tnij.org/squier -koło 600zł

No i do tego pasek, kabel, jakieś kostki :) Myślę, że do nauki będzie ok i że będę usatysfakcjonowany? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 19:46, Sztywny-pl napisał:

Długo myślałem, pytałem znajomych, czytałem opinie, aż w końcu zdecydowałem. Kupię sobie
piec i gitarę :D
Wzmacniacz- mój wybór padł na Peavey Solo:
http://tnij.org/piecykpeavey -200zł w znajomym miejscu ;)

No i gitara:
Fender Squier Affinity Fat Strat BK
http://tnij.org/squier -koło 600zł

No i do tego pasek, kabel, jakieś kostki :) Myślę, że do nauki będzie ok i że będę usatysfakcjonowany?
^^


Dobry raczej wybór piec no sama nazwa wskazuje Peavey klasyka sama w sobie jak MArshall.
No i gitarka Squier by Fender i to jeszcze Fat Strat powinno ci zapewnic dobre brzmienie...tak mi sie wydaje..zalezy jeszcze jak tam wykonczenie..trzeba sie liczyc ze Squier to taka alternatywa dla poczatkujacych z raczej maly budzetem...ale znawca ja nie jestem gram dopiero 5 lat takze mna sie nie kieruje to jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 00:22, Aiglon napisał:

Mnie jakos Les Paul nie lezal nigdy. Chciazby z tego powowdu, ze jest potwornie ciezki,
no i do tego nie bardzo lezal mi gryf. Mam male raczki, jak to dziewczyna, wiec swojego
peirwszego strato naszukalam sie jak glupia ;)
Poza tym jestem zdania, ze na poczatek mozna kupic tansze wioslo, a jak sie rozwinie
skrzydla to wtedy Gibsonka ;-)

Przy zakupie swojej gitarki zastanawiałem się nad Les Paul''em, ale ostatecznie wybrałem Gibsona SG Menace i jestem z niego jak narazie zadowolony. Jedyny problem polega na tym, że trzeba go często czyścić, ale to mi bardzo nie przeszkadza. W połączeniu ze spider''em 3 line 6 120 daje satysfakcjonujące odczucia jak dla prawie-niepoczątkującego. Wcześniej próbowałem troche grać na gitarze akustycznej mojego ojca, jednak ten gibek jest w sam raz dla mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu mam gitara. Co prawda nie swoją jeszcze, ale jest ;] Na razie pożyczyłem na jakiś czas od kumpla. No i tu pytanie do was. Mianowicie od czego zacząć??? Nie chciałbym zmarnować tego czasu, trochę się nauczyć, no i zobaczyć czy będę miał do tego zacięcie...

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, cóż - po pierwsze akustyk/elektryk/bas?

Zakładam, że akustyk lub elektryk, a więc:
1.Ćwiczenia motoryczne - pełno tego w Internecie, każde się przyda.
2.Akordy - ich nauka na pewno nie zaszkodzi (łatwo je znaleźć na każdej stronce o gitarze) są podstawą wielu piosenek, a ich granie wyrobi siłę i precyzję ruchu lewej ręki.
3.Proste piosenki - tutaj musisz nauczyć się czytać tabulatury, jeśli podasz typ gitary to coś doradzimy.

Na przyszłość:
http://www.szkola.mayones.com/ - dobra szkółka internetowa
http://www.ultimate-guitar.com/ - masa tabulatur
http://www.rzooff.4me.pl/ - kurs podstaw w dziale "on-line"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 15:23, Łowca Gier napisał:

No, cóż - po pierwsze akustyk/elektryk/bas?


No właśnie na śmierć zapomniałem.
Kolega mówi ze klasyk. Ale kto wie. O ile dobrze się orientuję akustyk ma metalowe struny klasyk nylonowe. Ta moja ma trzy metalowe i trzy jakieś inne. Tylko się nie śmiejcie bo jestem noobem w tym temacie ;] Muszę też dopowiedzieć, że to nie jest gitara normalnej wielkości tylko tak zwane 3/4...

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 15:53, Doktor14 napisał:

>

W każdym razie, jak masz struny pół na pół, więc gitarka to klasyk :)
Niektórzy mówią (bądź śmieją się ;D), że to do flamenco jest :) Jak to się ma? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 00:36, Sztywny-pl napisał:

> >
W każdym razie, jak masz struny pół na pół, więc gitarka to klasyk :)
Niektórzy mówią (bądź śmieją się ;D), że to do flamenco jest :) Jak to się ma? :P


Pewnie że do flamenco klasyk jest idealny wiem bo mam.Ogólnie klasyk ma grubszy dzwiek niz np.akustyk...ogolnie klasyk jest raczej do grania ponurej muzyki a akustyk taki harcerski ,rockowy bardziej niz klasyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ponownie w domu powrócił temat nowej gitary (przesiadka na gitarę elektryczną), więc ponownie tu wracam, bo ostatnio odzew był dosyć niewielki.
http://allegro.pl/item313115924_x2_gitara_elektryczna_cort_x_2_gratisy_g war_.html
Jakieś głosy sprzeciwu? To będzie mój pierwszy elektryk, a trzecia gitara ogółem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 21:21, WorldWar3PL napisał:

Ostatnio ponownie w domu powrócił temat nowej gitary (przesiadka na gitarę elektryczną),
więc ponownie tu wracam, bo ostatnio odzew był dosyć niewielki.
http://allegro.pl/item313115924_x2_gitara_elektryczna_cort_x_2_gratisy_g war_.html
Jakieś głosy sprzeciwu? To będzie mój pierwszy elektryk, a trzecia gitara ogółem.


A moze bys tak dal działajacy link :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 10:04, Michalz5 napisał:

A moze bys tak dal działajacy link :)


Z tym linkiem jest wszystko dobrze, trzeba go sobie skopiować do przeglądarki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 00:36, Sztywny-pl napisał:

> >
W każdym razie, jak masz struny pół na pół, więc gitarka to klasyk :)
Niektórzy mówią (bądź śmieją się ;D), że to do flamenco jest :) Jak to się ma? :P

Cudownie:) Choć za flamenco nie przepadam, to na moim, (należy dodać że dość tanim) klasy wprost bosko brzmi:) Może to przez to że ogólnie mam dość (troche to trudne do określenia w słowach) słodko-twardo-delikatny dźwięk gitary :]
A poprawiając Michalza to jak sama nazwa wskazuje klesyk służy (głównie) do grania klasyki! Jest mniejszy, krótszy, co ułatwia "chodzenie" (przynajmniej ja to tak nazywam) klasyczne i łatwiej go trzymać bez paska, zaś akustyk jest bardziej gitarą do grania akompaniamentów pod śpiew (no dzięki temu że jest większy, bardziej wyrazisty, głośniejszy itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się