tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 24.05.2008 o 15:46, Vesania666 napisał:

>
> > ok, dzięki. i tak jade do sklepu muzycznego to tam mi najwyżej coś sprzedawcy
doradzą,
>
> > tylko mam nadzieje, że mnie nie wydymają ;P
> A w sumie ile chcesz wydać na piec?

coś w okolicach 400 zl, slyszalem dużo dobrego o LINE 6, a LINE 6- 15 W jest wlaśnie
w takiej cenie.

http://allegro.pl/item368054416_wspanialy_peavey_blazer_15w_od_1zl_bcm_reverb_.htm l
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/vox-pathfinder-1 5r
Lub
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/peavey-sol o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 19:46, Mateusz9214 napisał:

> >
> > > ok, dzięki. i tak jade do sklepu muzycznego to tam mi najwyżej coś sprzedawcy

> doradzą,
> >
> > > tylko mam nadzieje, że mnie nie wydymają ;P
> > A w sumie ile chcesz wydać na piec?
>
> coś w okolicach 400 zl, slyszalem dużo dobrego o LINE 6, a LINE 6- 15 W jest wlaśnie

> w takiej cenie.
http://allegro.pl/item368054416_wspanialy_peavey_blazer_15w_od_1zl_bcm_reverb_.htm l
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/vox-pathfinder-1 5r
Lub
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/peavey-sol o

chyba się zdecyduję na 30 W, bo 15 to radia mają, chociaż się jeszcze zastanawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 19:58, Vesania666 napisał:

> > >
> > > > ok, dzięki. i tak jade do sklepu muzycznego to tam mi najwyżej coś
sprzedawcy
>
> > doradzą,
> > >
> > > > tylko mam nadzieje, że mnie nie wydymają ;P
> > > A w sumie ile chcesz wydać na piec?
> >
> > coś w okolicach 400 zl, slyszalem dużo dobrego o LINE 6, a LINE 6- 15 W jest
wlaśnie
>
> > w takiej cenie.
> http://allegro.pl/item368054416_wspanialy_peavey_blazer_15w_od_1zl_bcm_reverb_.htm
l
> http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/vox-pathfinder-1
5r
> Lub
> http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/peavey-sol o
>
chyba się zdecyduję na 30 W, bo 15 to radia mają, chociaż się jeszcze zastanawiam...

Zależy gdzie grasz mój kumpel nie może np. peaveya-solo rozkręcić na maksa bo sąsiedzi pukaja, a domownicy sie wkurzają. ale grasz dla siebie czy pod kapele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 11:17, Mateusz9214 napisał:

Zależy gdzie grasz mój kumpel nie może np. peaveya-solo rozkręcić na maksa bo sąsiedzi
pukaja, a domownicy sie wkurzają. ale grasz dla siebie czy pod kapele?


Jak pierwsza gitara to raczej dla siebie. Ale nie zaszkodzi kupić taki piec, by można było go używać też w ewentualnym zespole. Choć wiadomo, że większość wzmacniaczy brzmi najlepiej gdy je się rozkręci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 11:21, Łowca Gier napisał:

> Zależy gdzie grasz mój kumpel nie może np. peaveya-solo rozkręcić na maksa bo sąsiedzi

> pukaja, a domownicy sie wkurzają. ale grasz dla siebie czy pod kapele?

Jak pierwsza gitara to raczej dla siebie. Ale nie zaszkodzi kupić taki piec, by można
było go używać też w ewentualnym zespole. Choć wiadomo, że większość wzmacniaczy brzmi
najlepiej gdy je się rozkręci...

No to wiadomo :D Ja teraz przerzucam sie z akustyka na elektryka narazie wash x10, a pod koniec roku pomyśle o jakieś dobrej gitarce do grania w zespole power/heavy metalowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 10:07, Skwarek pl napisał:

Samoukiem jest np kolega Herman z zespołu Dragonforce. Pewnie go nie kojarzysz, jednak
jeżeli chcesz zobaczyć do czego doszedł to polecam youtube i utwór "Through the fire
and flames". Raz jeszcze zapraszam na moje gg. Tam ci mogę podać jeżeli chcesz, gdzie
czego szukać i czego się na początek złapać.


Ja polecałbym obejrzenie tego kawałka jak Dragonforce na żywo gra... żenada :) A co do posta Napster''a6 to można się samemu nauczyć - dostępność do darmowych materiałów do nauki gry jest w tych czasach niesamowita (w przeciwieństwie do lat 80-90) więc jak będziesz chciał to się nauczysz samemu grać na ich podstawie. Ale faktem jest też że najlepiej mieć nauczyciela - z nauczycielem nauka idzie o wiele szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 11:17, Mateusz9214 napisał:

Zależy gdzie grasz mój kumpel nie może np. peaveya-solo rozkręcić na maksa bo sąsiedzi
pukaja, a domownicy sie wkurzają. ale grasz dla siebie czy pod kapele?


narazie dla siebie, ale chcę od czasu do czasu dać jakiegoś "powera", więc myślę, że 30W by się nadawala na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 19:43, szynka140 napisał:

mam pytanie, jaką firme, albo konkretną gitare akustyczną mi polecacie tak do 200zł?

ekhm... nie ma marki ani modelu który będzie grywalny szczególnie za 200zł(to dotyczy nawet gitar do 1000zł) to ja bardziej polecam mp3 kupić niż gitarę, jeśli już dobieraj kolejne 200zł i mając 400zł zacznij ogrywać gitary w sklepach muzycznych bądź kup za tą sumę jakąś używkę więcej pomóc ci nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale ja nawet nie wiem czy mi sie to spodoba i bede gral, dlatego nie chce wydawac zbyt duzej ilosci pieniedzy na gitare, wiec doradzcie mi jaka by byla najlepsza za te 200zl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 20:14, szynka140 napisał:

ale ja nawet nie wiem czy mi sie to spodoba i bede gral, dlatego nie chce wydawac zbyt
duzej ilosci pieniedzy na gitare, wiec doradzcie mi jaka by byla najlepsza za te 200zl..


To najlepiej znajdź kumpla z gitarą, który byłby w stanie Ci takową pożyczyć na kilka dni/tygodni. Pograsz, zobaczysz. A jeśli chcesz coś kupić, to lepiej droższego - lepiej się gra, dźwięk przyjemniejszy, a jak Ci się znudzi, to większe prawdopodobieństwo, że sprzedasz wiosło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 20:14, szynka140 napisał:

ale ja nawet nie wiem czy mi sie to spodoba i bede gral, dlatego nie chce wydawac zbyt
duzej ilosci pieniedzy na gitare, wiec doradzcie mi jaka by byla najlepsza za te 200zl..

Jeżeli nie wiesz czy Ci się to spodoba, to pożycz od kogoś gitarę, albo umów się na lekcję próbną w jakiejś szkole muzycznej, albo na jakieś indywidualne zajęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam takich zabaw w półśrodki. Żeby grać trzeba być zdecydowanym. Wielu już się przejechało na tanich gitarach (do 1k trudno trafić na coś fajnego, loteria, bo 2 gitary tej samej marki i modelu mogą mieć różny poziom). Przez Internet to my Ci możemy polecać Gibsony albo Fendery, ale z tych tańszych to już samemu trzeba ograć. Skąd mamy wiedzieć jakie wiosło będzie Ci pasować, jakie brzmienie lubisz, kształt, na czym Ci się wygodniej gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio myślę o kupnie nowego wisła
cena: 1050 złociszy, więc nikt nie powie że kupuje tzw "tani shit" ;)
czarna oczywiście bo taki lubie (:P), kształt typu diablik.
jeszcze podam zdjęcie i ocenicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@szynka140 Tania gitara nie musi wcale oznaczać złej gitary. Oczywiście nie mówię tu o gitarach z marketu za 200 zł, bo od razu wiadomo, że się coś zachrzani za tydzień góra 3 miesiące. Ja Kupiłem gitarę basową za ok 600 złotych (Washburn XB-100). Nie używaną, świeżutką ze sklepu muzycznego. Gra mi się bardzo dobrze, z tym, że muszę ją dosyć często stroić. Biorąc pod uwagę, że gitary basowe są z reguły droższe od elektrycznych, to ty też znajdziesz coś dla siebie za nieduże pieniądze. Jeśli nie jesteś zdecydowany poświęcić co najmniej 2 godzin dziennie na ćwiczenie, to lepiej nie kupuj gitary, bo tylko stracisz pieniądze, a sprzęt będzie podpierał szafę. Znam jeden taki przypadek.
Przy okazji muszę się pochwalić nowo nabytym przeze mnie efektem "Big Muff" :D. Co prawda jest to przester do gitary elektrycznej, ale bardzo dobrze mi się na nim gra na basie. Świetnie brzmi na nim Pulling Teeth (słyszałem, że grał na nim nie jaki Cliff Burton :D). Przy słabszych ustawieniach można równie dobrze grać kawałki Black Sabbath, czy Motorheada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, męczę was tymi pytaniami o gitarkę, ale w czerwcu będę coś kupował :) I tu moje pytanko - co polecacie do 1k ? Mój typ to Epiphone SG 400, ale kuzyn mi mówił, że Flying V fajnie brzmi (tylko gitarka strasznie niewygodna). No i tu moje pytanko - co sądzicie o tych gitarkach, albo może macie jakieś inne ciekawe propozycje :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Podłączyłem ostatnio gitarkę pod kompa.Wszystko fajnie działa tylko, że potrzebuje jakiegoś dobrego darmowego przestera. Ściągnąłem co prawda GuitarFX 3, ale nie za bardzo umiem się nim posługiwać.
Proszę was o pomocy i z góry dziękuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się