tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Mam dość śmieszne pytanie. Czy np. gitara w piosence Sex Pistols "Anarchy in the UK" ma brzmienie właśnie "z dechy"? Bo chodzi mi o to żeby uzyskać właśnie taki dźwięk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 19:47, sz94 napisał:

Mam dość śmieszne pytanie. Czy np. gitara w piosence Sex Pistols "Anarchy in the UK"
ma brzmienie właśnie "z dechy"? Bo chodzi mi o to żeby uzyskać właśnie taki dźwięk.


To jest tgzw przester (Distortion, Overdrive lub dawniej Fuzz), wszystko to są ustawienia piecyka, z dechy czegoś takiego nie uzyskasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 18:19, wale z axa napisał:

może mi ktoś powiedzieć czym się różni esp od ltd ?


Więc mówiąc najprościej to LTD robi gitary pod ESP... To tak jakby tańsza półka ESP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 11:39, Bartek 93 napisał:

> dobra wczoraj zamówiłem sobie zestaw, a mój wybór padł na http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/paki-gitarowe/squier-bullet-pack

> i tu pytanie co o tym sądzicie :)
Hmmm... Jak na początek to nawet ok. wygląda ze specyfikacji... młodszy braciszek Fendera
powienien spisywać się lepiej niż niejeden Warwick w tej kategorii cenowej. Piecyk średni,
raczej stylowego brzmienia nie osiągniesz, ale do ćwiczeń idealny :)
Życzę powodzenia w grze.


Nieee... przecież to ma ruchomy mostek ;/ Na początek raczej nie za dobrze się porywać na takie bajery, szczególnie że nastrojenie takiej gitary to istna katorga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 19:47, sz94 napisał:

Mam dość śmieszne pytanie. Czy np. gitara w piosence Sex Pistols "Anarchy in the UK"
ma brzmienie właśnie "z dechy"? Bo chodzi mi o to żeby uzyskać właśnie taki dźwięk.

Z tego co mi wiadomo gitarzysta gra na bodajże Gibson Les Paul, a z tego co kojarzę z niektórych klipów pojawiają sie tam piece fendera. Musisz poszperac w necie na temat gitarzysty jakich pieców używał jakich przesterów. Z tego co jeszcze wiem ten o multiefekt ma wśród swoich opcji jakiś efekt pieca fendera: http://allegro.pl/item467710829_line_6_pod_2_0_gartis_nowy_pasek_do_gitary.html Ten mutlitefekt jest bardzo fajny ja np mogę uzyskać na nim brzmienie takie samo jakie wydaje gitara Slasha z epoki GN''R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 22:32, Marko Pele napisał:

Nieee... przecież to ma ruchomy mostek ;/ Na początek raczej nie za dobrze się porywać
na takie bajery, szczególnie że nastrojenie takiej gitary to istna katorga.

No nie wiem... mi się np. prosto stroi ruchomy mostek, choć wymaga to troszeczke umiejętności... czasem warto się pomeczyć za dobrą gitare w tej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, może mi ktoś pomóc w nastrojeniu gitary ? :P
Trzymam ją obecnie na kolanach i mam przy sobie jakieś dwa kable, oraz stroik ( przynajmniej tak mi kuzyn powiedział ) i teraz ... Właście, co ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz stroik, ja jeden kabel podłączam do gitary dołączam przejściówkę wsadzam kabel do tunera. Włączam go i gram pojedyncze struny(od najcieńszej) tuner pokazuje w czy gitara jest nastrojona źle czy dobrze. Jeżeli źle to naciągam lub popuszczam strunę aż będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 20:57, Probos napisał:

No cóż, nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Wkładam kabel do gitary oraz tunera, w
wyniku czego otrzymuję wielkie NIC. :P Muszę poczekać na kuzyna. ^^


Jaki ten tuner/stroik jest? Jakiej firmy dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pecha większego mieć nie mogłem...
Wczoraj gralem sobie na mojej gitarce akustycznej (SkyWay) i nagle ni z gruszki ni z pietruszki poszła mi struna, (wydatek ok. 30zł z robocizną) Na domiar złego, dzisiaj poszkole pogrywałem na gitarze elektrycznej (w prawdze to tylko replika oryginału, ale swoje kosztowała) i też mi struna poszła ^^...
Zdażyło wam się to kiedyś?

P.S. Dodam ze akustyk jest nowy (od sierpnia go mam) i były nowiutkie struny, nie po jakiś przejściach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże święty 30 zł, z jaką znowu robocizną? Przecież wymiana strun to banał! A jedna struna z pewnością nie kosztuje 30 zł. Czy się zdarzyło? Nie raz, nie dwa, zwłaszcza jak bawię się ruchomym mostkiem. Co do akustyka, masz SkyWay''a, który słynie z gównianej jakości. Jak dla mnie, to nie powinieneś inwestować w tą gitarę żadnych większych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy się zdarzyło? Nie raz, nie dwa, zwłaszcza jak bawię

Dnia 04.11.2008 o 21:39, Flesh00er napisał:

się ruchomym mostkiem. Co do akustyka, masz SkyWay''a, który słynie z gównianej jakości.
Jak dla mnie, to nie powinieneś inwestować w tą gitarę żadnych większych pieniędzy.


Mogę na podstawie dwóch argumentów wnioskować że nie jesteś zbyt wielkiej wiedzy...

Dnia 04.11.2008 o 21:39, Flesh00er napisał:

Boże święty 30 zł, z jaką znowu robocizną? Przecież wymiana strun to banał! A jedna struna
z pewnością nie kosztuje 30 zł.


Nie można wymienić jednej struny. Znaczy można, ale wtedy brzmienie jest o wiele inne itd. Po prostu trzeba (najlepiej) wymienić od razu wszyskite 6 (struny kosztują w ok. 20zł)

Dnia 04.11.2008 o 21:39, Flesh00er napisał:

Co do akustyka, masz SkyWay''a, który słynie z gównianej jakości.


Nie wiem gdzie tak słyszałeś. Ja długo zastanawiałem się nad kupnem nowej gitary. W wielu źrudłach sprawdzałem. Nawet kolega mojego ojca jest świetnym muzykiem i sam doradził mi tą gitare. Wszyscy którzy słyszeli jej dzwięk (także osoby w jakimś stopniu związane z muzyką) mówią że ma świetne brzmienie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 21:18, Probos napisał:

QWIK TUNE jest na nim napisane.


Nic mi to nie mówi, ale spróbuję pomóc. Podłączasz gitarę do tunera najzwyklejszym kablem, z dwóch stron ma takie same wejścia. Włączasz tuner i pojawi sie zapewne coś na kształt licznika. Grasz strunę E, pierwszą z góry, najgrubszą. Na ekranie powinna pojawić się wskazówka i w prawym lub lewym górnym rogu dźwięk (np. E, G, C). W tym przypadku musisz otrzymać E, kręcisz kluczem tak, aby wskazówka zatrzymałą się na samym środku, kiedy wyświetli się dźwięk E. i tak samo z kolejnymi strunami, tyle, że dla każdej oczywiście odpowiedni dźwięk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli struny nie były wymieniane nigdy wcześniej (a wg. mnie, powinny być wymienione szybko po kupnie), to faktycznie lepiej kupić cały zestaw. Ale jeśli to tylko jedna struna, to co za problem dokupić pojedynczą strunę, takiego samego typu co reszta, bo nie rozumiem zbytnio jak to ma się do brzmienia gitary? Ja osobiście nigdy nie miałem z tym problemu.

Co do SkyWay''ów to opinie opieram na swoich własnych doświadczeniach oraz opinii innych. Ja również swego czasu testowałem mnóstwo gitar, a zaczynałem oczywiście od tych z niższej półki i stwierdzam, że WSZYSTKIE z testowanych miały mniejsze/większe wady techniczne. Od źle nabitych progów, aż do słabo widocznych pęknięć gryfu, co odbija się również na jakości brzmienia.

Co do brzmienia to zacytuje kilka osób z pewnego forum: "Jeżeli ktoś mówi, że SkyWay ma dobre brzmienie, nie słyszał innych gitar". Chociaż kto tam wie, może trafiłeś na jakiś wyjątkowy model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 21:34, peryfraz napisał:

Pecha większego mieć nie mogłem...
Wczoraj gralem sobie na mojej gitarce akustycznej (SkyWay) i nagle ni z gruszki ni z
pietruszki poszła mi struna, (wydatek ok. 30zł z robocizną) Na domiar złego, dzisiaj
poszkole pogrywałem na gitarze elektrycznej (w prawdze to tylko replika oryginału, ale
swoje kosztowała) i też mi struna poszła ^^...
Zdażyło wam się to kiedyś?

Norma, że walnęły, szczególnie na SkyWay''ach (:P)
Wymiana kompletu (nie wymienia się pojedyńczych strun!) to 30 zł za same struny i 15 min na założenie na akustyku (wiązanie grrrr) lub 5 minut na elektryku :P. W sieci jest dużo poradników jak zakładać struny, jakbyś niewiedział jednak to pisz na forum

Co do samej gitary- brzmieć może dobrze... ale to taka z leksza chińska podróba gitary... chociaż jeśli chodzi o instrumenty każdy egzemplaż różni się od pozostałych

Flash00er: "co ty k. wiesz o strunach?! " :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, może to ja się mylę, ale ja generalnie przy pojedynczych pęknięciach kupowałem jedną strunę tej samej firmy, grubości itd. I zmieniałem. Oczywiście cały zestaw również zmieniam systematycznie co jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się