tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Ile czasu sezonowano drewno? Czy poddano je szczegółowej selekcji, czy wzięto "jak leci"?
Z czego wykonana jest płyta spodnia i podstrunnica?
Czy gitarę wykonano ręcznie?
Ile średnio trzyma strój?

Ten Twój opis jest niezwykle ogólnikowy. Ja też mogę opisać swoją gitarę tak, by zdawała się być najlepszym sprzętem na świecie. Ale czy jest nim naprawdę?

Poza tym, co wg Ciebie jest złego we wklejanym gryfie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> >
> > > Opis który dostałem...
> > Wiesz dobry sprzedawca sprzeda lód Eskimosom... jak myślisz dlaczego tak zachwalają
> bardzo
> > słaby sprzęt? żeby sprzedac i nie być stratnym...
>
> A może po prsotu nie chesz przyjąć do wiadomości że SW to jednak dobra firma? Moze czas
> zmienić poglądy. Bo opis wydaje mi się w 100% prawdziwy. Nie jest to sklejka jak widac
> na fotkach. Nic nie jest klejone (a już na pewno nie gryf...) Więc w czym problem? Jakie
> masz jeszcze argumenty, dowal taki zeby mnie zatkało, bo na razie to wszystko zaprzeczam...
Dobra...
http://allegro.pl/item473676505_gitara_skyway_z_humbackerem_przecena.html
http:// allegro.pl/item469806817_nowa_duza_gitara_akustyczna_skyway_przecena.html
Gitary do 200zł... ale po pierwsze dobre drewno kosztuje trochę więcej niż te gitary
Nie licząc innych komponentów gitarowych...takich jak przetworniki, osprzęt (klucze, mostek itd.) czy robocizny, uwierz mi że jedyny nie jestem co tak uważa wejdź na byle forum gitarzystów żeby się przekonać... np. forum gitarzystów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 22:41, Łowca Gier napisał:

Ile czasu sezonowano drewno? Czy poddano je szczegółowej selekcji, czy wzięto "jak leci"?
Z czego wykonana jest płyta spodnia i podstrunnica?
Czy gitarę wykonano ręcznie?
Ile średnio trzyma strój?

Ten Twój opis jest niezwykle ogólnikowy. Ja też mogę opisać swoją gitarę tak, by zdawała
się być najlepszym sprzętem na świecie. Ale czy jest nim naprawdę?

Poza tym, co wg Ciebie jest złego we wklejanym gryfie?


Po tygdniu odpada... 3/4 przykłady chińczyków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 22:52, peryfraz napisał:

Po tygdniu odpada... 3/4 przykłady chińczyków...


Gibson robi gitary z wklejanym gryfem. Jakoś nie odpadają. To w końcu gadamy o dobrych gitarach (bo do nich chcesz porównywać SW) czy o chińszczyźnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 22:58, Łowca Gier napisał:

> Po tygdniu odpada... 3/4 przykłady chińczyków...

Gibson robi gitary z wklejanym gryfem. Jakoś nie odpadają. To w końcu gadamy o dobrych
gitarach (bo do nich chcesz porównywać SW) czy o chińszczyźnie?

Wiesz to chyba kolejne dziecko-prowokator... (bez obrazy) albo po prostu jak większość ludzi broni tego co kupił do końca.
Wiesz może gdzie mogę znaleźć schematy do 5 pozycyjnego przełącznika? bo mój jest jakiś dziwny w Mayo(chyba nie jest standardowy) i nie wiem czy nie zmienić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 22:58, Łowca Gier napisał:

> Po tygdniu odpada... 3/4 przykłady chińczyków...

Gibson robi gitary z wklejanym gryfem. Jakoś nie odpadają. To w końcu gadamy o dobrych
gitarach (bo do nich chcesz porównywać SW) czy o chińszczyźnie?

Gadamy w kółko o tym samym. Nie wierzycie mi że SkyWay jest prdukowany w stanach (mówie tu o dobrej produkcji) Uważacie że jest to chińszczyzna. Ja mam SkyWay''a amerykańskiego, róznica jest kolosalna jak pokazywałem cena i kilka innych szczegołów. Gibson to także świetna firma, bardzo dobre giatry. Moim zdaniem mój post powinien kończyć tą dyskusje, nie nawiązujmy już tutaj do tego. Nie wspominajmy SW. Po argumentach jakie ja dałem, i jakie wy, zaliczmy skyway''e, nie chińskie, do klasy średniej...

Myśle ze takie rozwiązanie będzie najsenswoniejsze... hmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 23:05, Mateusz9214 napisał:

Wiesz może gdzie mogę znaleźć schematy do 5 pozycyjnego przełącznika? bo mój jest jakiś
dziwny w Mayo(chyba nie jest standardowy) i nie wiem czy nie zmienić...


Poszukaj w tym temacie, jak nie ma to zapytaj.
http://www.magazyngitarzysta.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=993&postdays=0&post order=asc&start=0
Sam, szczerze mówiąc, nie ruszałem elektroniki w gitarze.

Ew. coś tutaj przejrzyj http://gitara.pl/617.html .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałem od wujka gitarkę klasyczną, dokładnie taka: http://www.allegro.pl/item462583656_nowa_gitara_stagg_c542_gwarancja_salon_muzy czny.html .
Dzisiaj się nią tylko bawię, to mój pierwszy poważny kontakt z gitara :P. Zna ktoś jakieś fajne strony / podręczniki, gdzie mógłbym się poduczyć grac? Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 19:26, aolejniczak5 napisał:

A ja dostałem od wujka gitarkę klasyczną, dokładnie taka: http://www.allegro.pl/item462583656_nowa_gitara_stagg_c542_gwarancja_salon_muzy
czny.html .
Dzisiaj się nią tylko bawię, to mój pierwszy poważny kontakt z gitara :P. Zna ktoś jakieś
fajne strony / podręczniki, gdzie mógłbym się poduczyć grac? Dzięki z góry.

w sumie ja polecam nauczyciela, a takiego znajdziesz najczęściej w anonsach, uwierz mi nic nie zastąpi dobrego nauczyciela który wszystko wytłumaczy. Chociaż może być tak że w trafisz na kogoś kiepskiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 19:26, aolejniczak5 napisał:

A ja dostałem od wujka gitarkę klasyczną, dokładnie taka: http://www.allegro.pl/item462583656_nowa_gitara_stagg_c542_gwarancja_salon_muzy
czny.html .
Dzisiaj się nią tylko bawię, to mój pierwszy poważny kontakt z gitara :P. Zna ktoś jakieś
fajne strony / podręczniki, gdzie mógłbym się poduczyć grac? Dzięki z góry.


www.911tabs.com

Encyklopedia wszelkich tabulatur!

I jeszcze jedno. Jeżeli chcesz sobie pograć "przy ognisku", tzn. dla zabawy, to ucz się samemu, poznaj podstawowe akordy itd. Jednak, jeśli chcesz zająć się tym poważniej, to poszukaj lepiej nauczyciela i zapoznaj się samemu, z podstawowymi pojęciami muzycznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 08:58, aolejniczak5 napisał:

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. Raczej pomyśle nad tym nauczycielem, kogoś mam na
oku.


Wiesz... Nauczyciel napewno jest pomocny, ale np. ja nigdy nie miałem nauczyciela, wszystkiego sam się uczyłem (gram tak z półtora roku) i jestem lepszy od gitarzysty który gra od 2 kl. podstawówki (jest w 1 gim.) i chdzi do szkoły muzycznej... i to zarówno pod względem techniki i szybkości gry jaki i znajomości teorii muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 11:26, akwyx napisał:

sam się uczyłem (gram tak z półtora roku) i jestem lepszy od gitarzysty który gra od
2 kl. podstawówki (jest w 1 gim.) i chdzi do szkoły muzycznej... i to zarówno pod względem
techniki i szybkości gry jaki i znajomości teorii muzyki.


Tak właśnie czasem się dzieje - gdy motywacja płynie z nas samych, to uczymy się często szybciej i lepiej niż ci, którzy muszą to zrobić. Niektórzy natomiast potrzebują tego bata nad sobą, bo inaczej zostawią gitarę w koncie. To wszystko kwestia pasji i motywacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde, czy tylko ja nie dosięgam małym palcem do struny E już na 12 progu ? na 10 już ledwo dosięgam, to jest kwestia czasu jak palce się rozciągają czy po prosu mam jes za krótkie ?;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 17:00, wale z axa napisał:

kurde, czy tylko ja nie dosięgam małym palcem do struny E już na 12 progu ? na 10 już
ledwo dosięgam, to jest kwestia czasu jak palce się rozciągają czy po prosu mam jes za
krótkie ?;P

a na elektryku czy na pudle? :D ja mam długie place od urodzenia jakoś i nie odczuwam tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 17:00, wale z axa napisał:

kurde, czy tylko ja nie dosięgam małym palcem do struny E już na 12 progu ? na 10 już
ledwo dosięgam, to jest kwestia czasu jak palce się rozciągają czy po prosu mam jes za
krótkie ?;P

ćwiczenie chromatyczne sie kłaniają :P
E:1 2 3 4 2 3 4 5 i palec rozkazujący cały czas przyciskamy, proste ćwiczenie które pomaga rozciągać palce
później możesz grać
A5: 2 4
E6:1 3
i znowu trzymasz palec wskazujący na 1 itd.
Ćwiczeń jest wiele na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2008 o 19:15, Mateusz9214 napisał:

ćwiczenie chromatyczne sie kłaniają :P
E:1 2 3 4 2 3 4 5 i palec rozkazujący cały czas przyciskamy, proste ćwiczenie które pomaga
rozciągać palce
później możesz grać
A5: 2 4
E6:1 3
i znowu trzymasz palec wskazujący na 1 itd.
Ćwiczeń jest wiele na to.


dzięki wielkie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się