tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Zapytałem na gronie tam w temacie, i powiedzieli że tak za około na 400 złotych na początek byłby dobry Stagg, Fender...Chyba się zdecyduje na Stagga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 22:12, akwyx napisał:

Struny w akustyku nie muszą być metalowe... z tego co wiem można złozyc nylonki. No i
czemu ma przechodzić na elektryka... może zostać przy akustyku i też będzie dobrze...



Napisałem tylko że jeżeli w przyszłości będzie chciał gra na elektryku to akustyk jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
Ja właśnie to lubię w akustykach, brzmienie metalowych strun, nylony to nie to samo.

Co do Staggów, nigdy na żadnym nie grałem, ani nie znam nikogo kto by posiadał taką gitarkę. Co do ceny, to akurat przy wyborze gitary jest to ważny czynnik. Gitary powyżej pewnej sumy można kupować w ciemno. Poza tym płacisz za lepsze drewno, ręczne wykonanie etc a jak wiadomo to wpływa na wytrzymałość i brzmienie gitary.
Oczywiście może się trafić wadliwy egzemplarz ale prawdopodobieństwo tego zmniejsza się wraz ze wzrostem ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce grać na elektryku to niech kupuje elektryka. Co do metalowych strunek, wiadomo mają swoje charakterystyczne brzmienie które lubię również i ja, ale 2 gitarzysta odemnie z zesołu woli nylonowe, to kwiestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pilnie potrzebuje pomocy. Posiadam Ibaneza grx40. Na gitarze gram od kilku lat. Niestety (nie wiem czy dobrze to określę) pękła mi podstawka pod struny. Mianowicie przy główce z kluczami struny opierają się na małym podstawku z nacięciami. I wzdłuż takiego nacięcia, pod struną E6 owy podstawek pękł i odłamał się. Grać się nie da. Czy mogę to jakoś naprawić? Lub czy mogę gdzieś kupić taki podstawek i sam go wymienić? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 22:54, RA213L napisał:

Witam. Pilnie potrzebuje pomocy. Posiadam Ibaneza grx40. Na gitarze gram od kilku lat.
Niestety (nie wiem czy dobrze to określę) pękła mi podstawka pod struny. Mianowicie przy
główce z kluczami struny opierają się na małym podstawku z nacięciami. I wzdłuż takiego
nacięcia, pod struną E6 owy podstawek pękł i odłamał się. Grać się nie da. Czy mogę to
jakoś naprawić? Lub czy mogę gdzieś kupić taki podstawek i sam go wymienić? Bardzo proszę
o szybką odpowiedź.

Z tego co piszesz wnioskuję że chodzi o siodełko. Mozna je wymienić. Zpytaj w sklepie muzycznym, czy mozesz naprawić, chyba nie... ale moge się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam pytanko. Znacie jakies fajne wzmaki basowe ? Tak do pięciu stow, dwadzieścia watt i więcej. Podobal mi się Randall taki, za 360 zl 35 wattów mocy, ponoć gra też nieźle. Ewentualnie jakieś tańsze Warwicki, Prange, ale one raczej mają po 15. Jakieś inne propozycje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 23:01, mtobi napisał:

Hmm, mam pytanko. Znacie jakies fajne wzmaki basowe ? Tak do pięciu stow, dwadzieścia
watt i więcej. Podobal mi się Randall taki, za 360 zl 35 wattów mocy, ponoć gra też nieźle.
Ewentualnie jakieś tańsze Warwicki, Prange, ale one raczej mają po 15. Jakieś inne propozycje
?


A do czego takiego wzmaka potrzebujesz? Na próbę 30W to i tak za mało, a do grania w domu 20 spokojnie starczy, nie warto więc brać czegoś mocniejszego... Po co przepłacać :P
Generalnie w tym przedziale cenowym to nie ma jakiś gigantycznych różnic w jakości brzmienia. Ashdown robi solidne comba za koło 500 zł, ewentualnie Warwick. Randalla osobiście bym nawet patykiem nie ruszał...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 09:00, ElDudi napisał:

> Hmm, mam pytanko. Znacie jakies fajne wzmaki basowe ? Tak do pięciu stow, dwadzieścia

> watt i więcej. Podobal mi się Randall taki, za 360 zl 35 wattów mocy, ponoć gra
też nieźle.
> Ewentualnie jakieś tańsze Warwicki, Prange, ale one raczej mają po 15. Jakieś inne
propozycje
> ?

A do czego takiego wzmaka potrzebujesz? Na próbę 30W to i tak za mało, a do grania w
domu 20 spokojnie starczy, nie warto więc brać czegoś mocniejszego... Po co przepłacać
:P
Generalnie w tym przedziale cenowym to nie ma jakiś gigantycznych różnic w jakości brzmienia.
Ashdown robi solidne comba za koło 500 zł, ewentualnie Warwick. Randalla osobiście bym
nawet patykiem nie ruszał...

Pozdrawiam

20 do domu spokojnie starczy ? Do mieszkania to nawet 10, 15 to dużo! Np. Rolandem Micro cube 6W można spokojnie wkurzyć sąsiadów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 23:01, mtobi napisał:

Hmm, mam pytanko. Znacie jakies fajne wzmaki basowe ? Tak do pięciu stow, dwadzieścia
watt i więcej. Podobal mi się Randall taki, za 360 zl 35 wattów mocy, ponoć gra też nieźle.
Ewentualnie jakieś tańsze Warwicki, Prange, ale one raczej mają po 15. Jakieś inne propozycje
?


Ja mam Kustom KBA 10X i na luzie do domu starcza (10W). Mieszkam w mieszkaniu i głośność ustawiam maksymalnie w okolice ćwierci maksymalnej głośności, później robi się za głośno. Brzmienie ma dobre, a kosztował 200 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 21:57, W.S.A.D napisał:

A jaki masz instrument i piec? Bo np. grając na Gibsonie, epiphone''ie nigdy nie osiągniesz
brzmienia jak np Ibanez czy Fender, a grając na Ibanezie brzmienia czystego gibsona:)
Poza tym są jeszcze ustawienia, czy typy wzmacniaczy. To wszystko przekłada się na brzmienie
:)

Nie chodzi mi o brzmienie specyficzne brzmienie danej firmy, tylko na brzmienie " szablonowe" (jeśli tak to można nazwać)
Gram na Samsicku Malibu i Kustomie dart 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi ci o takie brzmienie "elektryczne" to z pewnością potrzebujesz albo podregulować wzmacniacz albo kupić coś, co da "distortion" czy tam "overdrive"... ja radziłbym jednak trochę się jeszcze powalczyć z pokrętłami a szczególnie z "gain''em"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o przesterowanie! Są różne sposoby. Możesz albo ustawić duży gain na wzmacniaczu i ten przetwornik na gitarze blisko mostka. Tam jest duży sygnał . Przester ze wzmacniacza(gain) jest specyficzny bo zależy od tego jak mocno uderzysz strunę. Efekt kostka (np. Distortion, overdrive) "charczy" niezależnie od tego jak udeżysz strunę. Wyjściem jest kombonowanie z gainem na wzmacniaczu lub kupno efektu. Polecane są efekty firmy Boss jak DS1 czy DS2. Są drogie, ale świetnie brzmią. Z tańszych SD1 też bossa. Możesz też poszukać na allegro. Distortion występuje też pod nazwą Fuzz (dawniej sie tak mówiło), ale daje ten sam efekt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 18:22, W.S.A.D napisał:

Distortion występuje też pod nazwą Fuzz (dawniej sie tak mówiło), ale daje ten sam efekt:)


Chyba nie. Fuzz to inny typ przesteru. Posłuchaj np. na Youtube, to wyczujesz różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 18:46, Łowca Gier napisał:

> Distortion występuje też pod nazwą Fuzz (dawniej sie tak mówiło), ale daje ten sam
efekt:)

Chyba nie. Fuzz to inny typ przesteru. Posłuchaj np. na Youtube, to wyczujesz różnicę.

To tak samo jak wpiszesz Distortion i... Distortion. Brzmienia na YT są różne ze względu na gitarę i ustawienia wzmacniacza. Z tego co wiem, a to jest kilka wiarygodnych źródeł, w tym moje doświadczenia Fuzz to Distortion :) Też zależy od firmy itp, itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 18:50, W.S.A.D napisał:

To tak samo jak wpiszesz Distortion i... Distortion. Brzmienia na YT są różne ze względu
na gitarę i ustawienia wzmacniacza. Z tego co wiem, a to jest kilka wiarygodnych źródeł,
w tym moje doświadczenia Fuzz to Distortion :) Też zależy od firmy itp, itd :)


Ale tu chodzi już o samo techniczne uzyskanie tego efektu (elektronika). Z tego co wiem, to trochę się to różni. Hendrix grał na fuzzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 18:54, Łowca Gier napisał:

Ale tu chodzi już o samo techniczne uzyskanie tego efektu (elektronika). Z tego co wiem,
to trochę się to różni. Hendrix grał na fuzzie.

No tak... W sumie, albo bardziej niż "w sumie" masz rację :) Sprawdziłem przed chwilą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 18:22, W.S.A.D napisał:

Chodzi o przesterowanie! Są różne sposoby. Możesz albo ustawić duży gain na wzmacniaczu
i ten przetwornik na gitarze blisko mostka. Tam jest duży sygnał . Przester ze wzmacniacza(gain)
jest specyficzny bo zależy od tego jak mocno uderzysz strunę. Efekt kostka (np. Distortion,
overdrive) "charczy" niezależnie od tego jak udeżysz strunę. Wyjściem jest kombonowanie
z gainem na wzmacniaczu lub kupno efektu. Polecane są efekty firmy Boss jak DS1 czy DS2.
Są drogie, ale świetnie brzmią. Z tańszych SD1 też bossa. Możesz też poszukać na allegro.
Distortion występuje też pod nazwą Fuzz (dawniej sie tak mówiło), ale daje ten sam efekt:)

Poblem polega na tym, że "gain" "wbudowany" w mój wzmacaniacz wydaje strasznie "płaski" i "suchy" dźwięk, zero piskliwości gitary rockowej.
Wychodzi na to, że muszę kupić efekcik... no cóż... nic tylko kilka stów zebrać i lecieć do sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak masz ten gain we wzmacniaczu to czy masz ustawiony ten przerwornik, który jest wyżej do strun, blizej mostka? Taki gain ze wzmacniacza wcale nie jest zły:) Mówie ci, że jest dynamiczny, czyli zależy od siły udeżenia struny. Przysłuchaj się na YT jak gra np. Mark Knopfler:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciał bym się dowiedzieć czy istnieje efekt, który zmienia barwe stroju gitary? Jakby ktoś nie wiedział o co mi chodzi to tłumacze. Efekt, który po podłączeniu do gitary (i pieca oczywiście) zmienia strój strun np.struny E6 na D6 bez kręcenia stroikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się