tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2008 o 15:57, Probos napisał:

Dzięki wielkie, szkoda tylko, że mi właśnie struna B pękła. ;D

smutne:( Ja wczoraj właśnie z tego właśnie powodu (już trzeci raz mi B pękła) wymieniałem struny.
Jak szukasz innych kolęd to polecam właśnie na chords.pl poszukać, bo na zagranicznych serwisach niestety nie znajdzie się typowo polskich kolęd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda porządnie, ja bym kupował. No wiadomo ze jeszcze musisz pograć, ale z tego co wiem to Jackson to porządna firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja to chyba się przerzucę na klasyczną. Próbowałem kiedyś u kumpla na niej i muszę przyznać, że grało mi się stokroć lepiej.
Znacie jakiś niedrogi, dobry model ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja mam sprawę organizacyjną dotyczącą tematu. Mianowicie bardzo często padają pytania w stylu "Chce zacząć grać, jaka gitara/piec jest najlepsza na początek?" Ten temat był tyle razy wałkowany! Wystarczy poszukać kilka stron wczesniej, po co śmiecić? Uprzejmie prosiłbym moderatora o przypięcie posta w tym stylu do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w trakcie zbierania pieniędzy na gitarę basową. Jednak ostatnio zauważyłem, że mam lekko skrzywione palce prawej ręki. I tu pojawia się moje pytanie. Czy krzywe palce mogą utrudnić bądź uniemożliwić grę na gitarze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 19:35, Norman93 napisał:

Właśnie jestem w trakcie zbierania pieniędzy na gitarę basową. Jednak ostatnio zauważyłem,
że mam lekko skrzywione palce prawej ręki. I tu pojawia się moje pytanie. Czy krzywe
palce mogą utrudnić bądź uniemożliwić grę na gitarze ?

Palcami z prawej ręki rwiesz struny, więc nie powinno być kłopotów, jeżeli bez problemu nimi ruszasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbliżają się święta i chciałbym sobie zrobić prezent pod choinkę ;]
Chcę kupić piec do gitary elektrycznej, ale nie znam się na nich prawie w ogóle i tu pojawia się moje pytanie co byście polecili, jakiej firmy w jakiej cenie itp.

Chciałbym wyłożyć trochę ponad 200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 17:44, driv4r napisał:

Zbliżają się święta i chciałbym sobie zrobić prezent pod choinkę ;]
Chcę kupić piec do gitary elektrycznej, ale nie znam się na nich prawie w ogóle i tu
pojawia się moje pytanie co byście polecili, jakiej firmy w jakiej cenie itp.

Chciałbym wyłożyć trochę ponad 200zł


Pisałem co do pytań, ale ok... http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=13323&pid=2368 Zacznij czytać od fragmentu "teraz piecyki".
Jeżeli chcesz wydać troszkę ponad 200zł to najlepszym wyborem jest Peavey backstage lub ten tańszy marshal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko, dziś dostanę nowe struny 012-054, są to dosyć grube struny i słyszałem, że najlepiej będą brzmiały na stroju D, a czy na E standard będą brzmiały też dobrze, czy tylko cieńsze struny dobrze brzmią na E ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 13:13, wale z axa napisał:

mam jednak struny 011-052 i za cholere nie potrafię ich założyć Oo, jakiś poradnik ?

Ale w sensie nakęcić na kołki? Czy może jak to potem dostroić? A tak pozatym to jaka gitara? Bo w klasycznej struny zakłada się inaczej niż w elektrycznej i akustycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 17:00, W.S.A.D napisał:

> mam jednak struny 011-052 i za cholere nie potrafię ich założyć Oo, jakiś poradnik
?
Ale w sensie nakęcić na kołki? Czy może jak to potem dostroić? A tak pozatym to jaka
gitara? Bo w klasycznej struny zakłada się inaczej niż w elektrycznej i akustycznej.


elektryk, tak chodzi mi konkretnie o kołki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Najpierw identyfikujesz, która struna jest jaka (E, G itp.) Potem przekładasz ją przez dziurę w mostku (struny nie trzeba przy mostku wiązać gdyż zatrzymuje ją ten plastikowy"pęk") Końcówkę struny zaginasz jakimiś szczypczykami na szerokośc kołka(patrząc og góry) wkładasz do dziury od kołka, troszeczkę naciągasz(jeżeli nie masz pewności czy nie przeciągnąłeś za mało, przeciągnij więcej:P Struny mogą sterczeć z kołków jak na zdjęciu to w niczym nie przeszkadza) i wkładasz jeszcze raz (zaginałeś strunę, żeby łatwiej było włożyć drugi raz w kołek) to ci da jakąś gwarancje, że struna nie wypadnie, po czym po prostu kręcisz aż struna się napnie. Na razie zajmij się nakręcaniem wszystkich strun, stroić będziesz później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest jeszcze odmierzenie strun. Struny basowe powinny zrobić przynajmniej 3 kółka (węzły), a wiolinowe już powyżej pięciu. Przy basowych odmierzaj około półtora klucza (do następnego i jeszcze trochę), a przy wiolinowych do drugiego, albo trzeciego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 18:32, wale z axa napisał:

basowe, znaczy się 6E,5A,4D czy tylko 6E ?

6E, 5A, 4D. Krótko mówiąc im cieńsza struna, tym troszkę więcej naciągasz.
A ty chcesz na tych strunach grać na standardowym stroju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Ibanez GAX-30BKN jest najlepszym wyborem. Po pierwsze - Ibanez marka, która stoi na poziomie gitar gibsona i fendera(BC rich też, ale to tak jest, że BC rich żeby być dobry musi być jednym z tych flagowych modeli) Co prawda ruchomy mostek i troszeczkę zabawy ze strojeniem, ale za to jaka wygoda! Chociaż nie wiem czy z Ibanezów nie był by troszeczkę lepszy (ale droższy) GRG170DX BK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się